Başbuğ Türkeş´in Az Bilinenleri
Hacı Başbuğumuz Cennet mekan Alparslan Türkeş çok inançlı ve dindardı. Allah´ın veli kullarını, evliyalarını severdi. Gittiği her yerde o bölgenin tasavvuf önderlerini bulur, onları ziyaret eder ve onların duasını alırdı. Her zaman Allah Dostlarıyla görüşüyordu.
Tarih: 7.07.2019 23:12:55

 

 

Alparslan Türkeş Samsun´a her geldiğinde Nakşibendi Şeyhi Bağışlayıcı ile görüşürdü. Merhum Türkeş cemaat ve tarikat önde gelenleriyle görüşmelerini reklam etmekten hoşlanmazdı. . Samsun´da 1951 yılından itibaren Haftalık Büyük Cihad dergisinin 14 Mayıs 1952 tarihinde yayınlanan 53. sayısında: ‘Bir daha bu Millet´in başına Siyonist ve Farmason´u Hakim kılmayacağız.´ yazısı nedeniyle ‘Malatya Hadisesi´ davasıyla ilişkilendirilerek tutuklanan Mustafa Bağışlayıcı bir süre Malatya´da yattı.

Malatya davasında Necip Fazıl Kısakürek ile birlikte yatan Bağışlayıcı Samsun´dan, Osman Yüksel Serdengeçti Ankara´dan, Necip Fazıl ve Cevat Rifat Beyler İstanbul´dan alınmış ve Malatya Cezaevine gönderilmişti.

Mustafa Bağışlayıcı Hoca, Türkeş`i 12 Eylül döneminde devam eden mahkemeler sırasında da gerek dualarıyla ve gerekse mahkemeleri bizzat izleyerek destek oldu.

MHP´nin kurultay ve toplantılarında sürekli Alparslan Türkeş´in yanında yer aldı. Hacı Mustafa Bağışlayıcı ‘tepeden tırnağa beyaz giysileri ile MHP kongrelerinin protokol tribününün vazgeçilmez bir konuğu idi.

Büyük veli Erzincanlı Abdurrahim Reyhan Efendi Hz : “Biz konuşuyoruz Türkeş Bey dinliyor” derdi.

Erzincanlı Abdurrahim Efendi`nin şöyle bir sözü hep anlatılırdı: `Türkeş Bey geliyor, biz konuşuyoruz, o dinliyor. Başka bir partinin lideri ise geliyor, o konuşuyor biz dinliyoruz.`

Bu da Türkeş Bey`in din büyüklerine olan saygısını ortaya koyuyordu.

Pek çok ülkücü, merhum Türkeş´in pek çok cemaat ve tarikat önde gelenleriyle de görüştüğünü belirttiler.

1989-1994 yılları arasında MHP Elazığ Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi İbrahim Kan, merhum Türkeş´in, 1958′de Elazığ´da 243. Piyade Alayı 1. Tabur Komutanı iken Nakşi Şeyhi Musa Kazım Ağel Efendi ile de görüştüğünü belirtti. Kan, o dönemde Elazığ Köy Hizmetleri´nde mühendis olarak çalışan Fehim Adak´ın da bu görüşmelerden haberdar olduğunu kaydetti. Kan, Türkeş´in Samsun´dan Nakşi Mustafa Bağışlayıcı Hocaefendi, Kastamonu´dan Mehmet Fevzi Efendi, Yozgat´ta Nakşi şeyhi Şeyhzade Hacı Ahmet Ergin Efendi gibi şahsiyetlerle görüştüğünü ifade etti.

Merhum Türkeş´in cemaat ve tarikat önde gelenleriyle görüşmelerini reklam etmekten hoşlanmadığını, bu nedenle bu tür görüşmelerin saklı tutulduğunu ifade eden Kan, Mehmet Fevzi Efendi´nin Said-i Nursi´nin has talebeleri arasında olup, İstanbul Fatih Camii Başimamlarından Kurra Hafız Ömer Aköz Hoca´nın da Nakşilik´ten talebesi olduğunu söyledi.

Merhum Türkeş´in Erzincanlı Nakşi Şeyhi Abdurrahim Reyhan Efendi (Nakşi) ile de tanışıp görüştüğünü belirten Kan, Türkeş´in Ankara´da vefat eden Malatyalı Nakşi Şeyhi Ahmet Kayhan Hoca´nın yanısıra cemaat önderlerinden Kemal Kaçar ile görüştüğünü ifade ediyordu.

” Yalnız bırakmadılar”

MHP lideri Türkeş´in cemaat önderleriyle görüşmelerini ve ilişkilerini siyasete malzeme olarak kullanmaya tevessül etmediğini ifade eden Kan, “Ben Yozgat´ta görevliydim. Merhum Türkeş´i Ankara´da Askeri Mevkii Hastanesi´nde ziyaret ettik. Görüşmemizde arkadaşlarım İrfan Birol, Celal Doğru ve Metin Celal Kapusuz da vardı. Bize Yozgatlı Hacı Ahmet Efendi´yi tanıyıp tanımadığımızı sordu. ‘Hacı Ahmet Efendi manevi derecesi yüksek bir zattır. Tam bir Müslüman-Türk mutasavvıfıdır. 12 Eylül öncesi ve sonrasında madden ve manen bize müzaharat eden kişidir. Mutlaka kendisine selam ve hürmetlerini iletin, hayır dualarını bizden eksik etmesinler´ dedi. Türkeş Bey, 1977 seçimlerinden önce Hacı Ahmet Bey´i ziyaret edip görüşmüşler. Hatta Yozgat´ta MHP oylarının artmasında bunun rolü olduğu da söylenir. O dönemde Milliyet gazetesi, Hacı Ahmet Efendi ile merhum Türkeş´in ilişkisinden söz eden bir haber yayınlamıştı” dedi.

Kan sözlerine şöyle devam etti: “Türkeş Bey hapisten çıktıktan bir süre sonra Yozgat´a geldi, eski Belediye Başkanı Yaşar Erbaz´ın evinde kaldı. Hacı Ahmet Efendi ile görüşmek istediğini söyledi, randevuyu da bizzat ben aldım. Bir ikindi vakti, Şeyhzade Hacı Ahmet Efendi Camii´nde birlikte namaz kıldık. Namazı Hacı Ahmet Efendi kıldırdı. Namazdan sonra camiye ait küçük bir misafir odasında başbaşa görüştüler. Biz de bir süre yanlarında kaldık. Ahmet Efendi Türkeş Bey´e geçmiş olsun dediler, hal hatır sordular. Türkeş Bey de hürmetlerini ifade etti. Sanırım Türkeş Bey için bu bir teşekkür ziyareti idi”.

MHP Elazığ eski Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kan:

`Merhum Türkeş`in Bayburt`ta Kıvır Zıvır Mehmet Efendi(ki kendisi Palulu Ali Septi Efendi`nin halifelerinden Kiğılı Mehmet Efendi`nin Halifesi`dir) ile mektuplaşmalarını biliyoruz. Gerek Samsun`dan Mustafa Bağışlayıcı Hoca gerekse Kastamonulu Mehmet Fevzi Efendi, Türkeş`i en sıkıntılı dönemlerinde yalnız bırakmadılar. 12 Eylül döneminde devam eden mahkemeler sırasında her iki hocaefendinin talebeleri ve yakınları hep mahkemeleri izlediler, dualarını esirgemediler. Bunları herkes bilmektedir. Ama dediğimiz gibi merhum Türkeş, bu ilişkilerini ve görüşmelerini hiçbir zaman politikaya alet etmeye tenezzül etmemiştir. Kendisi bu gibi şahsiyetleri bizzat ziyaret ettiği gibi tabir caizse zaman zaman elçi de göndererek de diyaloğu sürdürdüğünü biliyoruz. Onlardan da Türkeş Bey`e ziyaretler olurdu.

Türkeş Bey, konuşmalarında, konferanslarında Mevlana`dan hep şu dizeleri okurdu: `

Aşkla olunuz ki ölmeyeseniz/ aşkla ölünüz ki diri kalasınız.

İbrahim Kan Fırat üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim görevlisi eski Elazığ mhp belediye başkan yardımcısı. 

BAŞBUĞ´DAN HATIRALAR … (13) TAHSİN PEHLİVANOĞLU

1997 nin Mart ayının ortalarıydı. Yoğun bir gezi programı dolayısıyla ağır bir çalışma ortamındaydık… Kahramanmaraş ve Kayseri tarafına gidecek ve 21 Mart´ta nevruz bayramı için Kars´ta ola… caktık peşine de Almanya seyahatimiz vardı… Akşam Keçiören belediyesine ait Halil İbrahim sofrasında TİSAV ‘ ın yemeğinden çıkmış eve giderken Konya yolu Or-an şehir kavşağında bana seslenerek: -Tahsin , dönün oğlum Ahmed Kayhan Hazretlerinin evine gidiyoruz, dedi… Ahmed Kayhan isimli zat Ankara´da yaşayan büyük bir veli, bir Allah dostuydu… Başbuğ zaman zaman o nu ziyaret eder bu piri fani ile muhabbetten çok haz alırdı… Mamak semtinde bulunan eve geldik… Ahmed Kayhan Hazretleri´nin ayağı kırık olduğundan platin takılmıştı ve bu zor vaziyette kapıya kadar gelip Başbuğa , -Türkeş hoş geldin diyerek hararetle sarıldı… Biz çaylarımızı içtik… Ahmed Kayhan Hazretleri önündeki çayın yarısını içmiş diğer yarısını elinde sallayarak sohbete devam ediyordu…Daha sonra elindeki yarım bardak çayı da Başbuğa ikram ederek, -Türkeş buyur bunu da iç , dedi… Başbuğumda aldı ve zaten soğumuş olan çayı bir yudumda içti… On onbeş dakika daha oturduktan sonra Ahmed Kayhan efendi: -Türkeş kalk git istirahat et yorgunsun , dedi…Bunun üzerine Başbuğ: -Peki şıhım dedi ve hayırlı akşamlar dileyerek Ahmed Kayhan efendiye sırtını dönmeden geri geri çıkış kapısına kadar geldik…Ayakkabılarını giyip evin kapısına çıktığı anda Ahmed Kayhan efendi Başbuğuma seslenerek: -Türkeş hakkını helal et de öyle git , dedi… Bunun üzerine Başbuğ: -Hakkım helal olsun şıhım , sende hakkını helal et , dedi ve Ahmed Kayhan efendi üç defa Helalı hoş olsun dedi ve biz evden ayrıldık arabaya binerken : -Başbuğum , Ahmed Kayhan efendinin dedikleri beni ürpetti , dediğimde.. -Ürperme oğlum onlar Allah dostudur ne dediğini bilir, Allah büyüktür dedi… Bu olaydan onbeş gün sonra Başbuğum vefat etti… Sekiz nisan 1997 günü Merhum Başbuğumu defnettikten sonra, Ahmed Kayhan efendinin evine gittim… Beni görünce ağlamaya başladı…Biraz oturduktan sonra : -Şıhım onbeş gün önce Başbuğumla geldiğimizde bir saati aşkın bir zaman yanınızda oturduk … Kalkarken helallaşmadınız da tekrar kapıdan çevirip helalleştiniz…Bu neydi ? diye sorduğumda… -Evladım o an Türkeş´i bir daha göremeyecekmiş gibi bir hisse kapıldım ama ben mi öleceğim , Türkeş´mi ölecek bunu bilemezdim o sebepten ona bir daha sarıldım , dedi… Ben bu gönül erinin yanından ayrılıp giderken , Ankara semaları sanki matem şiirleri okuyordu… Kısa bir müddet sonra bu zatta Rahmeti Rahmana kavuşacak ve bu fani alemden göçüp gidecekti……  

MEMİŞ, MERHUM TÜRKEŞ´İ ANLATTI:

“Merhum Türkeş´in kanaat önderleri ile ilişkileri mürit-mürşit ilişkisi değildir. Mümin ve muvahhid insanlarla istişare maksatlıdır.”

Coşan´a teklif götürdük – Merhum Türkeş´in 1960′larda sadece Arusiler´le değil, İskenderpaşa Cemaati´yle de uzun zaman ilişkileri olmuştur. Beni, partimizi desteklemeye davet etmek üzere merhum Esat Coşan Hocaefendi´ye göndermiştir. Ankara Sharton Oteli´nde yaptığımız özel bir görüşmede kendilerine bu daveti götürdük. 1996 yılıydı. Milletvekili bir arkadaşımızla gittik. Hocaefendi´nin yanında profesör damadı Ahmet Bey ve 2-3 kişi daha vardı. Davetimizi yaptık. Boynumuza sarıldılar. Hocaefendi talebimizi mennuniyetle kabul etmiştir. Merhum Türkeş´e yerli yapımı Zülfikar markalı bir pompalı tüfek hediye etti. Merhum Türkeş 1960′lı yılların ortalarından itibaren İskenderpaşa Cemaati´ne gidip geldiğini, Mehmet Zahit Kotku Hocaefendi´yle görüştüğünü, Erbakan Hoca´yla da o yıllardan gelen bir dostluğu olduğunu bizzat kendilerinden dinlemiştim.”

“…Türkeş daha öğrencilik yıllarından itibaren ilgi duyduğu İskenderpaşa Cemaati ile de bu ilişkiyi sürdürmeğe özen göstermiştir. Türkeş´in vefatına yakın günlerde M. Zahid Kotku´yu birkaç kez ziyaret edip helalleştiği söylenir. Dergâhın önde gelen isimlerinden Samsun yetkilisi Hacı Mustafa Bağışlayıcı ‘tepeden tırnağa beyaz giysileri ile´ Türkeş dönemi MHP kongrelerinin protokol tribününün vazgeçilmez bir konuğu idi. Bu satırların yazarı da bu tablonun onbinlerce canlı tanığından birisidir. ” Dr.Hayati BİCE

Esat Coşan hoca efendi Türkeşin cenazesine katıldı

Prof. Dr. Mahmud Es´ad COŞAN HOCAEFENDİ´nin Türkiye´ye son geliş sebebi: Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ´in cenazesiydi. Çünkü hoca efendi Başbuğu seviyordu.

Şeyhe çiçek göndertti

“Türkeş Bey, Nakşi şeyhi Erzincanlı Abdurrahim Reyhan Efendi´yle de sık sık görüşürdü. Şeyh İstanbul´da ikamet ediyordu. Son dönemlerinde hastalanmıştı. Başbuğ´un, İstanbul İl Başkanımız olan Halit Kanak Bey´e Abdurrahim Efendi´ye çiçek gönderdemesi için talimat verdiğini biliyorum. Ahmet Kayhan Hoca´yla münasebetleri daha eskiye dayanmaktadır. 1996′da Ahmet Kayhan Hoca Başbuğ´a tafsilatlı bir mektup gönderdi. Türkeş Bey, Kastamonulu Mehmet Fevzi Efendi ile de sık sık görüşmekteydi.”

Türkeş´in Tasavvuf Ehline Saygısını Gösteren Bir Mektubu

MHP İddianamesinin Belgeler Klasörü´nde yer alan Alparslan Türkeş´in bir mektubu Başbuğ Türkeş bu mektubunu ismini bilmediğimiz bir maneviyat önderine yazmıştır. Mektubun İslâmî hassasiyetlere çok uygun içeriği yanından hitap edilen kişiye yöneltilen saygılı dil dikkat çekicidir.

“Muhterem Beyefendi,

Varolan, varlığının başlangıcı ve sonu olmayan, zatında, sıfatlarında ve içlerinde benzeri ve ortağı bulunmayan Allahü Teala´ya Hamd ü senalar olsun;

Bütün dualar, iyilikler ve yüce Rabbimizin (c.c.) selamları O´nun Peygamberi (SAV) ve en sevdiği kulu olan Muhammed Mustafa´ya ve O´nun ehl-i beytine ve onların izlerinden gidenler üzerine olsun. Ulu Yaratıcı´nın emrettiği yolda gidenlerden, vatanı ve milleti uğrunda ölenlerden ve çalışanlardan Allah razı olsun.

Muhterem Beyefendi, Hakkınızda topladığım malumat vatan, millet ve dinimiz uğrunda çalışan, halkı uyaran ve yüce dinimizi yayan, ilim ve irşat eden bir şahıs olduğunuzu öğrendim ve işte bunun için mektubumu yazdım.

Bildiğiniz gibi Tanzimat´tan bu yana memleketimiz ve milletimiz yabancılaştırılmaya, insanlarımız milletinden, vatanından, dininden koparılmaya ve devletimiz parçalanarak yok edilmeye, esir edilmeye uğraşılmaktadır.

Yıllardan beri düşmanlarımızla içte ve dışta devamlı olarak savaşmaktayız. Rakiplerimiz er meydanlarında yenmeye muvaffak olamayınca içimize fitne ve fesat tohumları ekerek, bencil insanları para mevki ile satın alıp kısmı doğru yoldan saptırılmış, gençlerimiz ise bir buhran dönemine itilmiştir. İçte içtimai, dini ve milli yönden milletimizin her gün biraz da kuvvetlere karşı yüce Allahın (c.c.) rızasını kazanmak için çetin bir mücadele vermek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

İslâmiyet´i yıkmak için başlatılan haçlı seferlerine karşı MHP ve kıymetli ülkücü Türk gençliği bu savaşta gereken yerini almıştır. Allah´ın izniyle almaya devam edecektir. Aynı yolda ferden mücadele ettiğinizi biliyoruz. Ancak siz de kabul edersiniz ki teşkilatlı mücadeleler neticeye ulaşmakta daha müessirdir. Bundan dolayı Allah yolunda verdiğimiz kutsal cihatta omuz omuza çarpışmak için sizleri de ön safta, yanımızda görmek istemekteyiz.

Bu vesile ile size ve diğerdin kardeşlerimize sevgi ve saygılarımızı sunar çalışmalarında başarılar dileriz.

Hak Teala´nın selamı üzerinize olsun.”

Alparslan TÜRKEŞ MHP Genel Başkanı

(İmza) 

“TÜRKEŞ CEMATIN BAŞINA GEÇER NAMAZ KILDIRIRDI”

18.03.2010 – 12:10 Bandırma´da 1944 yılında askerliğini yapan Hataylı Şükrü Hezer, ilerleyen yaşına, görmeyen gözlerine ve duymayan kulaklarına rağmen Merhum Alpaslan Türkeş´i her ziyaretçisine anlatmayı sürdürüyor.Hatay´ın merkez ilçesi Antakya´da 1926 yılında doğan 84 yaşındaki Şükrü Ezer, Merhum Alpaslan Türkeş´li askerlik anılarını, kendi kulakları duymasa da her ziyaretçisine anlatıyor.

Bandırma´da 1944 yılında 6. Tümen 50. Alay 1. Bölükte askerliğini yapan Şükrü Hezer, Üsteğmen Alpaslan Türkeş´in askerlere olan tavrını ‘bir baba gibiydi´ sözleriyle özetliyor.

Merhum Alpaslan Türkeş´in bölükte çıkan yemeklere rağmen dışardan her seferinden koyun eti getirterek askerlere yedirdiğini her sözünde dile getiren 84 yaşındaki Hezer, “Bir atı vardı Türkeş komutanın. Belki 4 metre uzunluğundaydı. O ata binerdi askerlerini de yanına alır gezerdi. Yedirir, içirirdi. Bulgur pilavının yarısı bulgur yarısı taş olurdu. Türkeş Komutan hemen koyun eti getirtirdi bize. Onu yedirirdi. Güçlü olmanız lazım derdi. Böyle iyi bir adam görülmemiştir. Askerlerinin her zaman yanındaydı. Teravih kıldırırdı. Cemaatin başına geçer namazımıza önderlik ederdi. Dini, diyanetini bilirdi,” sözleriyle anlattı.

Alpaslan Türkeş´in ölümünü duyduğunda çok üzüldüğünü söyleyen Hezer, “Ben Bandırma´dan Çanakkale´ye gönderildiğimde Türkeş Komutandan gördüğüm iyiliği kimseden görmedim. Mekanı cennet olsun. Askerlerine yaptığı iyilik diğer dünyada ona mukafat getirsin. Öldüğünü duyduğumda çok üzüldüm. Askerden sonra siyasete girdiğinden beri oyumu ona veririm. Öldüğünü öğrendikten sonra gayrı oy kullanmadım.” dedi.

Antakya merkeze bağlı Saraycık Mahallesi´nde gelinin evinin hemen yanında kurulan barakada yaşayan 84 yaşındaki Şükrü Hezer, görmeyen gözlerine ve duymayan kulaklarına rağmen kendisine sorulan her askerlik hikayesine Merhum Alpaslan Türkeş´e dua ederek başlıyor. O günlerden elinde kalan hatıra fotoğraflarının yok oluşundan büyük üzüntü duyan Şükrü Dede, Alpaslan Türkeş hatırasını son nefesini verinceye kadar anlatacağını yineliyor.

TÜRKEŞ VE TÜRK İSLAM SENTEZİ

Seyfi Şahin / 2012-03-29 10:35:48 Rahmetli Alparslan Türkeş, Türk milletini çok seven, Türk milletinin büyüklüğünü çok iyi bilen, Türk Tarihi, Türk coğrafyası, Türk kültürü, Türk töresine son derece inanmış, Türk milletinin birliği yani Turan ülküsüne kendini adamış büyük bir liderdi.

Aynı zamanda İslam´a tam inanmış, Allahın varlığı ve birliğine iman etmiş, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (O´na selam olsun)ya son derece bağlı, onun siyasetine, genel taktik ve prensiplerine, Askeri başarılarına hayran birisi idi.

Onun bir Allah elçisi olup insanlığı nasıl bir aydınlığa kavuşturduğunu bilir, iman ederdi. Allahın yasaklarından sakınır, emirlerini tutar. Kuran´ı sıkça okur. Evliyaları, enbiyaları, Allahın sevdiklerini severdi. Gittiği şehirlerde evliya Türbelerini ziyaret eder, yaşayan mutasavvıflara sık, sık uğrardı.

Kayseri´de şeyh Bedir efendi, Samsunda Mustafa Bağışlayıcı, Kastamonu´da Mehmet Feyzi Efendi, Ankara´da da Nakşi şeyhi Ahmet Kayhan Efendiyle manevi bağları vardı.

İslam´ın, Türk milletini dünyaya hakim kılmada çok önemli bir unsur olduğunu bilir, bunu bizlere telkin ederdi. “Türk milletinin en büyük eseri Osmanlıdır” derdi.

1969 seçimlerinden önce yaptığı bir konuşmada

“Ben sizleri sokakta pırasa fiyatına satılan demokrasiye değil, hak yolu, hakikat yolu Allah yoluna çağırıyorum”

demesi üzerine, Türk milletinin fikir hayatına yön vermeye çalışan Batılı devletler telaşa kapıldı. Türk milletinin milli duygularının İslam´la sentez edilmesi ona nasıl bir performans vereceğini, maddi ve manevi bir gücünün nasıl artacağını bil, dikleri için hemen tedbir almaya kalktılar. Onlar İslam´dan sıyrılmış bir Türkçülük, Türk milletini dışlayan bir İslami hareket istiyorlardı. Bunun üzerine bir Büyük devletin büyükelçisi hemen ülkesine rapor ederek tedbir alınmasını istedi. O gün muhtemelen Hıristiyan bir ülkenin emrinde olduğunu tahmin ettiğimiz, Müslüman geçinen bir dergi “İslami hareket ve Türkeş” diye bir ek broşür hazırlayarak bütün Türkiye´ye parasız dağıttı. Görevini bitiren o dergi sonra kapandı.

Ağzına hiç içki koymamış, kaza namazı bile olmayan Türkeş´i İslam dışı ve İslam´a düşman gibi gösterilme iftirasını yapan o dergi ve cemaatinin nasıl misyoner Hıristiyanlara hizmet ettiğini daha sonar gördük. Bir seferinde sohbet ederken, “Prof Dr İbrahim Kafesoğlun´a Türk İslam sentezi diye bir kitap yaz dedim” dedi. Türkçü geçinip, ailede Türkçülüğün esası feminizm ve demokrasi diyen bir Mason kişinin kitaplarını tavsiye etmezdi. Türkçüyüm diyen, din Arap´ın deyip küfre giren ve evliyalar iftira eden bir kişinin de bana MİT ajanı olduğunu söyledi. Dış kaynaklı İslami hareketleri de takip ederdi. Müslüman geçinen ancak etnik ırkçılık yapan bazı dergileri bana gönderir. Arşivlememi isterdi. Bugün Kürt açılım deyip azınlık ırkçılığı yapan, ancak Türk deyince büyük bir hınç ve nefretle saldırıp Türk milletini sevenleri ırkçılıkla suçlayan bir akımın varlığı hakkında bizi daha önce uyarmıştı.

Hasılı Rahmetli Başbuğ Türkeş çok muttaki, şuurlu bilgili, alim bir kişi idi. O hem İslam iman, hukuk, muamelat ve ahlakını çok iyi bilip kavrayan, Yaşayan, teori ve pratik olarak uygulayan bir liderdi.

Dokuz Işık Doktrinini temelini Türk milliyetçiliği ve İslam imanı olarak tarif etmişti. Mekanı cennet ve davası bize rehber olsun.

KASTAMONULU MEHMET FEVZİ EFENDİNİN TALEBELERİNDEN DOÇ DR.RIFAT GÜZEY YALNIZKURT DAKİ YAZISINDA ŞUNLARI BELİRTİYORDU 

O, aynı zamanda, (her nedense) ibadetinde de bazen anlaşılamayacak bir gizliliğe özen gösterirdi. 1977 yılı Aralık ayında, yeni doğmuş kızları Ayyüce Hanımın tebriki maksadıyla gittiğimiz Or-An sitesindeki evlerinde sohbetimiz esnasında, akşama doğru izin isteyip, yanımızdan ayrıldılar. Ben salonda beklerken, Kastamonulu dünyaca meşhur oymacı merhum Hacı Mehmet Ali Usta´nın kendileri için yaptıkları masayı görmek için (biraz da haddimi aşarak) salondaki perdeli bölmenin arasından, çalışma bölümüne uzandım.

Ne gördüm dersiniz?

Başbuğ´um diğer kapısından girdikleri o bölmede ikindi namazlarını eda ediyorlardı. Kendileri Kur´ân-ı Kerim´in mü´min üzerindeki muhafızlığına ve duanın da insanlar üzerindeki belaları defedeceğine öylesine samimiyetle inanırlardı ki; 1991 yılının Kurban bayramını geçirdikleri Kastamonu´da, Beşdeğirmenler mevkii Camiinde Bayram namazı öncesi yaptığım vaazı dinledikten sonra; “Ahmet Bey oğlum, Davamızı ne de güzel özetledin. Bizim Ülkümüz; ÎMAN-AHLÂK ve ADÂLET ile şerefli Türk Milletini yönetmek olmalıdır” dedikten sonra “Bu yoldaki mücadelede, sûret-i haktan görünen sahtekarlara karşı çok uyanık olmalı ve İHLAS´la Allah´a sığınmalıyız” şeklindeki ifadelerinin ardından, ceplerinde devamlı taşıdıkları Cevşen-i Kebir´i çıkartıp göstererek; “Beni bu güne kadar hep Allah´a sığınış zırhım korudu” buyurmuşlardı. Ankara´daki Beşevler semtindeki İlahiyat Fakültesinin tam karşısında, zaman zaman bizzat alışveriş yaptıkları Konyalı manav Veli´nin Pazartesi ve Perşembe günleri ikram ettiği muzu; “Ben bugün Resulallah (S.A.V.)´ın sünneti üzere oruçluyum” diyerek, yemediklerini O manav arkadaşımızdan dinledim. Diyordu.

TÜRKEŞ´LE BİR ‘HAC FARİZASI´

Önce bir asker, sonraları da politikacı, lider, devlet adamı ve nihayet “Başbuğ” olan Türkeş´in “Kutsal Topraklar”ı ziyareti medyada pek işlenmedi… Sadece bu satırların yazarı tarafından, bildirilen “Alparslan Türkeş´in hacı olduğu” haberi dışında basında yer almayan ve özellikle işlenmesi istenmeyen durumu şimdi, hem de hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarla sunuyoruz. 

Herşeyden önce, merhum Alparslan Türkeş, bir “din istismarı” yapılabileceği düşüncesiyle fotoğraflarının yayınlanmasını pek istemiyordu. Bu yüzden de, fotoğraflar tam 20 yıl tarafımızdan, büyük bir özenle muhafaza altına alınarak, “Başbuğ”un isteği yerine getirildi.

Şimdi ise, Alparslan Türkeş´in “Kutsal Topraklar” ziyaretinin ayrıntılarını yazmak, merhumun ne denli “inançlı” olduğunu “teyid” bakımından önemlidir sanırız.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde iken, yanında Özel Kalem Müdürü, Diyanet İşleri´nden bir hoca ve Yaşar Okuyan olduğu halde Suudi Arabistan´a gelen Türkeş mübarek “Hac Farizası”nı eksiksiz bir şekilde tamamladı. Zamanın Suudi Arabistan Kralı tarafından da “resmen” kabul edilen Alparslan Türkeş´in ne kadar “mütevazı” olduğuna dair bir olayı nakletmeden geçemeyeceğiz. 

Suudi Arabistan Kralı tarafından kabulünü dahi “propaganda” unsuru yapmaktan çekinen Türkeş, ziyaretin TRT tarafından tespit edilmemesine âdeta göz yumdu. Oysa, Haccı takip etmek üzere TRT tarafından, Suudi Arabistan´a gönderilen kameralı bir ekip mevcuttu. Kabulü “görev dışı”  değerlendirerek atlayan TRT ekibine Türkeş´in serzenişte bile bulunmamasını hatırlarken, her gün televizyonda boy göstermek için can atan politikacılar da gözümüzün önünden geçiyor.

Türkeş, “Hac Farizası”nın bütününü büyük bir zevk, heyecan ve coşku içinde yerine getirdikten sonra, mertebelerin en büyüğü “Hacı” olduğunda göz yaşlarına hâkim olamamıştı.

KENAN AKIN 8 NİSAN 1997 – TÜRKİYE GAZETESİ

Merhum Alparslan Türkeş, dini, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru saymakta ve milleti millet yapan unsurlar arasında görmektedir. Ona göre din, Türk Milleti´nin “kimliği”nin şartlarındandır. Bundan dolayı din konusunda hassas davranılması ve İslam´ın okullarda öğretilmesi zaruri görülmektedir.

O, dinin siyaset malzemesi olarak kullanılmasını da, laikliğin dine müdahale vasıtası yapılmasını da tasvip etmemektedir. Türkeş, din konusundaki cehaletin ve taassubun önlenmesine büyük önem vermektedir. Bunun yolunu da ilimden, ilmi bilgiden İslam´ın doğru olarak öğretilmesinde ve okullarda öğretilmesinde görmektedir. Bunun için de ilkokullardan itibaren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin haftada üç saat olarak verilmesini, Kur´an´ın okullardaki seçmeli dersler arasında yer almasını teklif etmektedir.

Çünkü o, İslam´ı doğru anlamayı, çağı yakalamayı, çağın idrakine İslam´ı söyletmeyi, taas-suptan kurtulmayı, cehaletin önüne geçmeyi, bilgide ve ilimde görmekte, “ilmin mürşitliği”ne önem vermektedir. 

Abdurrahman KÜÇÜK 

BAŞBUĞUMUZUN VAZGEÇİLMEZLERİ..;

TÜRKEŞ, her sabah kalkıp namaz kılar, Kur´an okurdu. Evinin önünde nöbet tutanlar şahittir, o Kur´an okurken ormandaki bütün bülbüller evinin önüne dolardı. TÜRKEŞ, çok güzel Kur´an okurdu.”Alparslan TÜRKEŞ ile Mustafa Kemal Atatürk´ün hedeflerinin örtüştüğünü öne süren Muzaffer Şahin, Başbuğ Türkeş´in de Ulu Önder Atatürk gibi Türk milletine çok güvendiğini anlattı. Türkeş´in görünen ve görünmeyen birçok hizmeti olduğunu söylerken, “TÜRKEŞ, kesinlikle Türk Ordusu´na söz söyletmezdi”dedi. Türklük ve İslamiyet´in TÜRKEŞ için çok önemli olduğunu hatırlatan Şahin, bunu şöyle anlattı TÜRKEŞ.. bu iki unsurdan kesinlikle vazgeçmemiştir. Her ne kadar bazı arkadaşları Türklüğü ön plana çıkarmak istemişse de buna müsaade etmemiştir. Onları ikna etmiş, edemedikleri ile de yollarını ayırmıştı. Ben Türk milletini; Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.”(BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞ) 

BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞİN İDEALLLERİ..;

”İyi insan da, iyi vatandaş da sadece dünyevi müeyyidelere bağlı olarak yetiştirilemez. Asırlardan beri insanın nesfini frenleyen ahlak, nizam ve hayır işlerini geliştiren enehemmiyetli müessese din´ dir. Bütün dünya devletleri,bahusus hristiyan devletler,vatandaş terbiyesinde din´i birinci planda tutarken,Türkiye´de yıllardan beri bir “Din korkusu”hüküm sürmekte,Türk çocuklarına,hristiyan vatandaşlarımıza saglanan haklar dahi çok görülmektedir.

Bugünkü egitim sistemimiz içerisinde,ortaögretimdeki seçmeli dersler arasına imam-hatip okullarının uygulandıgı şekilde,Kur´an-ı Kerim dersi de alınmalı,din bilgisi derside seçmel olarak üç saate çıkarılmalıdır.Türk vatandaşı,çocugunun dini terbiyesini Devletten beklemektedir.Devletin vazifesi de “iyi insan iyi vatandaş”yetiştirmektedir.Şahsım ve partim bu meselede ÜLKÜ-BİR´in haklı taleplerini sonuna kadar takip edecektir..

(BAŞBUĞ alpaslan TÜRKEŞ..)

BEŞTEPE´DEKİ GİZEMLİ DERVİŞ

Başbuğ Alparslan Türkeş´in vefatından kısa süre önce bugünkü mezarının olduğu Beştepe´ye nur yüzlü ak sakallı derviş görünümlü biri gelir. Bu derviş bir ağacın altına çadır kurar ve günlerce orada yatar kalkar.

Kimse tanımaz bu dervişi ve o da kimseyle konuşmaz. Bir süre sonra derviş toparlanıp gitmeye hazırlanırken, onu gören birisi merak eder ve sorar:

-Sen kimsin? Neden burada yatıp kalktın ve şimdi nereye gidiyorsun?

Derviş sadece şu cevabı verir:

-Ben burada nöbetçiydim. Şimdi ise buranın gerçek sahibi geliyor.

Ve o derviş yürür gider. Bir daha da gören olmaz.

Ancak kısa süre sonra ilginç bir olay olur. Başbuğ Alparslan Türkeş vefat eder. Sonrasında da mezarı Beştepe´deki o ağacın olduğu yere yapılır…

Cenab-ı Allah rahmet eylesin. Ruhu şâd, mekanı Cennet olsun. 

ALPARSLAN TÜRKEŞ İN KASTAMONULU MEHMET FEVZİ EFENDİ İLE İLİŞKİLERİ (22 / 03 / 1996, Cuma) 

“Hoca Efendiyle Otuz Sene Kadar Önce Tanışmıştık”

Kastamonu´ya yaptığım bir gezi sırasında bundan otuz yıl kadar önce kendilerini evlerinde bir akşam ziyaret ederek tanışmış, görüşmüş olduk. Merhum; çok imanlı, ermiş, büyük bir şahsiyetti. İslâmiyet hepimizin kabul edip iman ettiği gibi, Cenab-ı Hakk´ın insanlığı saadete, mutluluğa, hak yola sevk için lutfetmiş olduğu, hediye etmiş olduğu sönmez bir güneştir. Efendi Hazretleri, İslâmiyet´in bütün ulvi manasıyla ve esaslarıyla dersini veriyordu. Bu hususta çok iyi yetişmişti, çok bilgiliydi. Kendileriyle, gerek milletimizin kalkınması meselelerini ve gerekse devletimizin yaşatılması meselelerini birçok defalar görüştük. Daha doğrusu kendilerinin irşadını aldım. Bu münasebetle de kendileriyle çok yakın tanışır olduk. Bu vesileyle kendisinin ilim alanında da çok derin olduğunu gördüm. Kendi el yazısıyla, eski harflerle yazılmış yazılarını, defterlerini gördüm. Bildiğiniz gibi eski alfabemizin 6-7 tür yazı çeşidi vardır. Eski kitaplar, kitabeler de bunlarla yazılmıştır. Sülüs, ta´lik, tevki bunlardan bazılarıdır. Efendi Hazretleri´nin yazısı matbaada basılmış yazılardan daha güzel, daha temiz ve intizamlı idi. Herhalde o yazılar ve defterler şimdi evinde, oğlundadır. Bunları zaman zaman bana da gösterme lutfunda bulunmuşlar, yazmış oldukları bazı şeyleri birlikte okumuştuk. Eski yazıyı ben de çok iyi bilirim. Zaten kendileriyle mektuplaşmalarımızı eski yazıyla yapıyorduk. Ben kendilerine eski yazıyla yazıyordum. Böylece münasebetlerimiz sürüyordu. 

“Türk Milletine Karşı Büyük Sevgi Besleyen Örnek Bir Şahsiyetti” 

Kendileri hem şahsi hayatında temiz, dürüst, örnek bir şahsiyetti; hem de çok imanlı bir kişiydi. Türk milletine karşı büyük sevgi besleyen, milletinin iyiliği için dua eden, yol gösteren bir insandı. İslâmiyet ile Türklüğün içiçe, birbirinden ayrılmaz olduğunu her zaman vurgularlardı. Zaten biz de daima bu görüşle hareket ettik. Yani siyasi parti olarak bütün siyasi programımızın temelini buna dayandırdık. İslâmiyet ile Türklük temeline… Bunların birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini belirttik. Çünkü Türklerin İslâmiyet´le şereflenmeleri 1200 seneyi geçmektedir. Türkler İslâmiyet´e girdikleri günden beri çok ihlaslı Müslüman olmuşlar ve İslâmiyet´in hizmetinde her türlü fedakârlığı yapmışlardır. İslâmiyet´in öncüsü, kalkanı ve kılıcı olmuşlardır. (…) İşte Merhum Efendi Hazretleri bütün bunları çok iyi bilen bir kimseydi. Türk milletinin Allah´ın ordusu olduğuna inanan kimselerdendi. Ben de aynı görüşteyim. Bu konularda kendileriyle çok güzel sohbetlerimiz olmuştur. 

“1976 Yılındaki Haclarında da Buluşmuştuk”

Bizim hacca gidişimiz de Kastamonulu Nurcu arkadaşlarımızın teşvikiyle olmuştur. Ben o zaman hacca gitmemi daha erken buluyor, daha sonra gitmeyi düşünüyordum. Ancak o sırada belediye seçimleri dolayısıyla Çankırı´da mitingimiz vardı. Mitinge geldiğimde Tosya´dan ve Kastamonu´dan da mitinge katılmak için gelmiş arkadaşlarla karşılaştım. Mitingten sonra il merkezinde oturup sohbet ederken bu arkadaşlar bana: “Efendim, biz sizin bu sene hacca gideceğinizi öğrendik. ‘Genel başkanımızı orada yalnız bırakmayalım´ diyerek biz de hacca gitmeye karar verip pasaportlarımızı çıkarttık. İnşallah orada buluşacağız.” dediler. Bu aniden söylenen sözler karşısında birdenbire ben şaşırıp: “Evet ben hacca gitmeyi düşünüyorum ama bu sene düşünmüyordum.” dedim. Onlar: “Yok, bize bu sene gideceğiniz söylendi!” diye ısrar ettiler. Sonra Ankara´ya geldim. Bu sefer Konya´dan gelen arkadaşlar da oldu. Onlar da aynı şekilde: “Biz sizin hacca gideceğinizi duyduk. Biz de ‘Genel başkanımızla orada beraber olalım´ diye hacca gitmeye karar verdik” dediler. Böyle birkaç yerden aynı yönde istek gelince ben bunu Cenab-ı Allah´ın bir işareti, bir emri olarak telakki ettim. “O halde tamam, yolumuz açıldı, gitmem lazım” dedim. Hemen hazırlığa başladık. Genel İdare Kurulu´nda da meseleyi arkadaşlara açınca hepsi çok memnun oldular. “İsabetli olur” dediler. Hatta bazıları: “Biz de sizinle beraber geleceğiz” dediler. Böylece haccetmemiz nasip olmuştur. Daha Cidde´de uçağın merdivenlerinden inerken baktım, bizim Kastamonulu ve Tosyalı arkadaşlar beni karşılamaya gelmişler. Hepsi bembeyaz ihramlara bürünmüş vaziyetteydiler. Zaten biz de uçakta, yolda iken ihrama bürünmüştük. Mekke´ye, Kâbe´ye ilk ziyarete gelince, Efendi Hazretleri´ni de Mekke´de kaldıkları eve gidip ziyaret ettik. Evlerinde sohbet ettik. Sonra Mina´dayken de gece çadırlarına gidip, orada dostlarla, arkadaşlarla oturup onun kıymetli derslerini ve sohbetlerini dinliyorduk. Bu bakımdan hac benim için çok isabetli oldu. Orada Efendi Hazretleri´yle buluştuk, birleştik, beraberce hac farizasını yerine getirdik. Benim bu ilk haccımdı. Ancak Efendi Hazretleri daha önce de birkaç sefer haccetmişlerdi.

“Davamıza Daima Maddi ve Manevi Destek Olmuşlardır”

Kastamonu´ya gitiğimi zaman kayınbiraderi Enver Bey vasıtasıyla haber gönderirdim. Kendileri daima bizi kabul buyururlardı. Evlerine giderdim. Böylece birçok görüşmelerimiz olmuştur. Kendilerinden daima ihlaslı bir şekilde yardım, destek ve muzâheret gördük. Davamızın muvaffak olması için pek çok maddi ve manevi destekleri olmuştur. Allah kendilerinden razı olsun. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Çok derin, şuurlu, çok imanlı, çok muhterem bir şahsiyetti. Davamız daima ondan güç almıştır. Biliyorsunuz daha sonra 12 Eylül oldu. O zaman bizler haksız bir şekilde tutuklandık. Gençlerimizle, dava arkadaşlarımızla hapislere atıldık. Kastamonu´daki kardeşlerimiz bizi hiç yalnız bırakmadılar. Mahkemeler sırasında her celsede Kastamonu´dan ve Tosya´dan kopup gelen üç-dört arkadaşımız yaz-kış, yağmurda-karda bizi yalnız bırakmadılar. Ayrıca ailelere gerekli maddi ve manevi yardımda bulundular. Erzak getirdiler, para yardımı yaptılar. Bütün bunların hepsi bize Mehmed Feyzi Efendi Hazretleri´nden gelmişti. O bakımdan da kendilerine çok minnettarım, kendilerine borçluyuz. Allah kendilerinden razı olsun. Hem maddeten, hem manen davamıza çok güç vermişlerdir. 

“Keşke Cenâb-ı Hak Ömrünü Uzatsaydı”

Bu bakımdan vefatını duyunca çok üzüldük. Tabii bu Cenâb-ı Hakk´ın bir takdiridir. Cenâb-ı Hakk´ın takdirine karşı da boynumuz kıldan incedir. Ancak böyle değerli bir zatı kaybetmekten dolayı üzüntümüzden Cenâb-ı Hakk´a karşı: “Ya Rabbi! Keşke bu muhterem zatın ömrünü biraz daha uzatsaydın!” diye içimizden geçirmeden de edemedik. Bana göre de genç sayılacak bir yaşta vefat etmişlerdi. Takattan düşmüş, yaşlı görünen bir zat değildi. Yüzü gayet nuranî, gayet sevimli, sıhhatli görünüşlüydü. Yüzünde sararma filan yoktu. Allah gani gani rahmet eylesin. 

“Onu Diğer Âlimlerden Ayıran Özellikler”

O muhterem zatın en bariz özelliği, çok ihlaslı, samimi ve dürüst olması, maddi çıkar kaygısı taşımamasıydı. Bunların yanında Türk milletine olan sevgisi vardı. İslâm ulemâsından bazıları Türk milletini sevmeyi, milliyetçiliği İslâm´a aykırı, İslâm´ın yasak ettiği bir nevi ırkçılık gibi ifade ediyorlardı. Efendi Hazretleri ise bunu katiyyen doğru bulmuyorlar ve bunu ilmi bir şekilde izah buyuruyorlardı. Kur´an-ı Kerim´den âyetler tilâvet buyurarak, Rasûlullah Hazretleri´nin hadis-i şeriflerinden örnekler göstererek onların görüşlerinin doğru olmadığını ortaya koyuyorlardı. Türk milleti Allah´ın askeridir. İslâm´a girdiğinden beri İslâm´ın hizmetinde olmuştur. Onun için milletini sevmek suç değildir, İslâm´a aykırı değildir. Nitekim Rasûlullah Hazretleri´nin: “Kişi kavmini sevmekle kınanamaz!” şeklinde hadis-i şerifleri vardır. Yine: (Hubbu´l-vatan mine´l-iman) “Vatan sevgisi imandandır” hadis-i şerifleri de vardır. Bunlar vatanımızı-milletimizi sevmemiz ve ona hizmet etmemiz gerektiğini gösteren manevi delillerdir. Bu şekilde Türk milletini çok sevmesi, ona hizmet etmeye teşvik etmesi ve bu fikre sahip olanları desteklemesi, Mehmed Feyzi Efendi´yi diğer ulemâdan ayıran özelliklerdendir. Bu sebepten biz de ona çok ısınmış ve ona çok bağlanmıştık. 

“1988 Ziyaretimde Kendilerinden Manevi Desteklerini Rica Etmiştim”

Bildiğiniz gibi bir 12 Eylül yaşamış ve ben beş yıl hapiste kalmıştım. Tabii o arada partimiz kapatılmış ve partimiz mensuplarından bazıları da çeşitli partilere dağılmışlardı. Bir kısım arkadaşlarda da maneviyat zayıflığı oluşmuştu. Bu konularla ilgili Efendi Hazretleri´nin hem irşadını sordum, hem de bizim yeniden derlenip toparlanabilmemiz için gerekli manevi desteği yapmasını rica ettim. Bunlarla ilgili konuşmalar yaptık. Bunun yanında ailevi bazı konular ve Efendi Hazretleri´nin hastalığı hakkında konuştuk. Sağlık meselesi üzerinde durdum. Efendi Hazretleri´nin sağlığı ile daima ilgileniyordum. Böyle değerli, ülkemiz için çok yararlı bir zatın sağlıklı olması çok önemliydi. Daha önceki rahatsızlıklarını haber alınca da, imanlı, işinin ehli doktor arkadaşlardan göndermiştim. Bir kaç tanesini lutfedip kabul etmişler ve onlara sohbet edivermişler. Daha sonra, başka yapabileceğimiz bir hizmet olup olmadığı hakkında kendilerine mektup yazdım. Kendileri, şimdilik ihtiyaç görmediklerini bildirmişlerdi. O gün de kendilerinden istirham ederek, kendilerini tedavi ettirmek için ricada bulundum. Bizim her çeşitten ehliyetli, imanlı doktor arkadaşlarımız bulunduğunu, onları buraya gönderebileceğimizi, yahut da kendilerinin Ankara´ya teşrifleri halinde en iyi, özel kliniklerde ve yahut hastanelerde baktırabileceğimizi söyledim ve: “Siz dinimiz için, memleketimiz için lazımsınız” şeklinde rica ve ısrarlarım oldu. Fakat kendileri can kaygısından uzak bir kimseydi. Öyle kendi sağlığı için hastaneye gitmek, doktora gitmek gibi şeylere önem vermeyen biriydi. Sonunda: “Takdir-i İlâhi ne ise biz ona razıyız. Malumunuz insanlar, hepimiz faniyiz. Cenâb-ı Hak ne zaman takdir etmişse, o zaman ruhumuzu teslim ederiz. Hem şimdi kendimi iyi hissediyorum. Kalkıp Ankara´ya gitmeye gerek yok!” buyurmuşlardı.

(Buradaki bilgiler Şaban Kalaycı´nın, Hamle Yayınları tarafından 1996 yılında İstanbul´da basılan Mehmed Feyzi Efendi-Karanlıktan Aydınlığa isimli kitabından alınmıştır. Bkz. sf. 411-416) 

SEN KUR´AN OKUMA BİLİRMİSİN? 

Sayın TÜRKEŞ, dinin istismarına ve politikaya alet edilmesine şiddetle karşıydı. O, riyadan ve mürailikten uzak kalarak ibadetlerini yapan; inandığı gibi yaşayan samimi bir Müslüman dı. O´nun İslam´ı samimi bir şekilde ve ihlâsla yaşama biçimi hepimize örnek olmalıdır. 3 Mayıs 1944´te “Türkçülük Olayları”nda tutuklanıp hapse atıldığı zaman, hapishanede nöbet tutan askere: “Sen Kur´an okuma bilir misin? diye sorar, ve Kuran okumasını bilmeyen askere kuran okumasını öğretir. 1976 senesinde Hacca gitmişti. Hac sırasında Kabe-i Muazzama´nın temizliği için kullanılan bir süpürgeyi hatıra olarak yanında getirmişti. O süpürgeyi “Sevgili Peygamberimizin ayaklarının değdiği yerleri süpürdüğü” için öpüp kokluyordu. 

Biz, “Rehberimiz Kur´an hedefimiz Turan“ demeyi ondan öğrendik. Biz, “Ülkümüz göklerde dalgalanan bir sancak, Allah´ın huzurunda eğiliriz biz ancak“, “Kanımız aksa da zafer İslam´ın” demeyi de ondan öğrendik. Ve Allah´tan başkasının önünde de kırıldık ama asla eğilmedik. 1980 öncesinde “İslam´ın bayrağını kanlarımızla yükselttik.” Türkiye´yi bir Afganistan olmaktan ve Rusların işgalinden kurtardık. 5000 gencimizi Allah ve millet yolunda toprağa verdik. “Ne Amerika ne Rusya ne Çin her şey İslamiyet ve Türklük için“ demeyi yine ondan öğrendik. 

ALLAH DOSTU, TÜRKEŞ´İ İŞARET ETTİ (Orhan Kılıçoğlunun yazısından alınmıştır) 

Bundan yirmi yıl kadar önce Samsun´da ziyaretine gittiğim bir arkadaşımın iş yerinde, epeyce yaşlı bir muhteremin sohbetinde dinlemiştim. Muhterem insan, olayı ikinci kişi olarak anlatıyordu Bilge lider merhum Alparslan Türkeş´in ebediyete göçüşünün 15. Senesi dolaysıyla yirmi sene kadar önceki o sohbette dinlediklerimden hatırlayabildiklerimi sizlerle paylaşarak O´nu yâd etmeyi arzuladım. OLAY ŞÖYLE GEÇİYOR ( BİRİNCİ KİŞİNİN AĞZINDAN AYNISIYLA NAKLEN):( ülkü ocakları sayfasından alınmıştır) ‘´MHP´nin Adana´daki bir yemeğine katılmış ve büyük bir şans eseri hemen Başbuğumuzun yanındaki sandalyede oturuyordum. Bir boşluktan istifadeyle yüzüm kızararak O´na doğru eğilip ‘´ sayın büyüğüm, sizin göbek adınız Ali mi´´ diye sorunca; birden gözlerimin içine bakarak, siz nereden biliyorsunuz ve niçin sordunuz dedi. O´nun la ilk defa yüz yüze gelmiş olmamın ve O´na soru sormanın heyecanıyla kalbim yerinden fırlayacak şekilde çarpıyordu. Gözlerimin içine bakan gözlerindeki şefkat birazcık olsun heyecanımı dindirdikten sonra, yaşadığım bir olayı heyecanımın el verdiği, dilimin döndüğünce kendilerine anlatmaya başladım.

‘´Kıymetli büyüğüm, ben Adana Karaisalı´danım ve şu an MHP de üyeyim. Yıllar öncesiydi, 19 yaşında bir genç delikanlıydım ve o yıllarda Karaisalı´daki köyümüzde çok muhterem bir Allah dostu vardı. Bir hayli yaşlanmış olan aksakallı bu mübarek Allah dostuna yardım edip hayır duasını almak benim için büyük bir mutluluktu. İkinci Dünya Savaşı devam ediyordu. Türkiye olarak biz de savaşa dâhil olacak mıyız diye çok merak ediyor, aynı zamanda da aşrı heyecan duyuyordum. Bir gün bu mübarek Allah dostunun yanına gitmiş ve tarlasında çapa işlerinde yardım ediyorken, merakımı gidermesi için kendisine ‘´ Efendi Hazretleri, size bir sualim olacak beni bağışlayın, Türkiye 2. Dünya Savaşı´na girecek mi´´ diye sorunca, otur evlat merakını gidereyim dedi ve anlatmaya başladı; fazla meraklanarak heyecan duyma evlat, ordumuz yedek asker alacak, tahkimatlar kurup askeri tatbikatlara sık sık başvuracak ve daima teyakkuz halinde hazır vaziyette bekleyecek lâkin savaşa katılmayacağız. Bu savaşta çok insan ölecek, çok büyük felâketler yaşanacak Türkiye bu felâketten zarar görmeyecek. Bizim için asıl büyük tehlike, daha sonraki yıllarda. Türkiye´de uzun süren BİR BEŞ (C) DEVRİ HÜKÜM SÜRECEK. Hüküm süren bu BEŞ ‘´ C ´´ DÖNEMİNDE Türkiye çok kötü idare edileceğinden bunun neticesinde öylesi korkunç bir iç kavga yaşanacak ki bunun iç savaştan farkı olmayacak. Dış düşmanlarımız içimizden kendilerine çok taraftar bulacaklar, bunları kullanarak her tarafı kan gölüne çevirecekler. Vatanımız tam bölünmenin eşiğine geldiğinde, GÖBEK ADI ALİ OLAN CESUR VE SOYLU BİR BABA YİĞİT KİŞİ ÇIKACAK. Göbek adı Ali olan bu yiğit kişi İç ve dış düşmanların karşılarına çıkarak, vatanımızı parçalayacak olanlara fırsat vermeyecek… 

Kıymetli Başbuğum, o yıllardan sonra dikkat ettim gördüm ki köyümüzdeki o Allah dostunun o gün tarlada bana anlattıkları birer birer gerçekleşti. Olayları yaşadıkça gördükçe hep o Allah dostunun tarlada anlattıklarını hatırladım lâkin asıl merakım GÖBEK ADI ALİ OLANIN KİM OLDUĞU İDİ. Bir gün bunun siz olacağınız aklıma geldi zira bölücü hainlerin ve Batı emperyalizminin önünde direnen ve kendi yetiştirmiş olduğu ÜLKÜCÜ GENÇLERLE vatanı bu badirelerden kurtarmaya çalışan sadece sizi görüyordum. 

Neticede, KÖYÜMDEKİ AKSAKALLI ALLAH DOSTU ZÂTIN SÖYLEDİĞİ, GÖBEK ADI ALİ OLAN YİĞİT ŞAHSIN SİZİN OLDUĞUNUZA KARAR KILDIM SIRF BU YÜZDENDİR Kİ MHP´YE KAYIT OLDUM… 

Başım öne eğik olarak konuştuğumdan sözlerimin bitiminde başımı kaldırıp kıymetli büyüğüm sn. Türkeş´in yüzüne baktığımda; gözleri dolu dolu olmuş, yaşları yanaklarından aşağıya doğru süzülüyor vaziyette, evet doğru benim göbek adım Ali´dir diyebildi. 

Beni dikkatle dinledikten sonra yaşlı gözlerle ‘´ CENAB-I ALLAH KÖYÜNÜZDEKİ O AKSAKALLI ALLAH DOSTUNA RAHMET EYLESİN, KÖYÜNE GİDİNCE O MUHTEREMİN KABRİNİ ZİYARET ET VE BENİM İÇİN KABRİ BAŞINDA KUR´AN OKU, DUA ET. DEDİ. 

Bilge lider merhum Alparslan Türkeş´in ruhuna birer Fatiha okuyalım. Allah kabul ve vasıl kılsın… Amin 

Orhan KILIÇOĞLU 

BAŞBUĞUMUZU HACIBAYRAM CAMİİNDEN CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA UZAKTAN GÖREN MÜRŞİD-İ KÂMİL İNSAN HACI MUSTAFA BABA, YANINDA BULUNAN DÖRT MÜRİDİNE ŞUNLARI SÖYLER; ”ŞU KARŞIDA YANINDA GENÇLER OLAN KİŞİYE DİKKATLİCE BAKIN. O ALPARSLAN TÜRKEŞ´TİR VE O MUHTEREM İNSAN İSLÂM´IN SON DELİKANLILARINDANDIR. O´ HZ. ÖMER´DEN, HZ. ALİ´DEN İZLER TAŞIR…” DER. (Orhan Kılıçoğlunun Yazısından alıntıdır)

Başbuğun evliyaullaha olan sevgisi ülkücü gençliğede yansımış tı. Nitekim “Ülkücü Gençlik ve Tasavvufî Yönelişler” adlı yazısında Hayati Bice, “Ülkücü gençliğin, 1970´lerin ikinci yarısında İslâm´ı bir hayat tarzı olarak benimsemeğe yönelik ilgisini tarikatçılığın egemen hale gelmesi olarak anlayan kesimin tepkisini içeren bir anekdot, Bora´nın dilinden şu şekilde yansıtılmaktadır: “Yıl 1977 idi. MHP Genel Merkezinin önünde otobüsler birikmişti. Namık Kemal Zeybek´e: ‘Bu otobüsler nereye gidiyor?´ diye sordum. Zeybek:‘-Bizim gençleri Adıyaman´a Menzil Şeyhi´nin yanına gönderiyoruz, eğitilsinler…´ dedi. İfadesiyle açıklanmıştı. 

Gençliğe diğer bir eğitimide Hz. Ali Efendimizin 48. göbekten torunu olan “Ülkücülük; ülkemiz ve yeryüzünde Allah´ın nizamını hakim kılmak için, kendine metod olarak, Allah ve Resulü´nü ölçü alan bir iman hareketinin adıdır.” diyen Seyit Ahmet Arvasi vermiştir. Üstad Necip Fazıl Kısaküreğin hocası Seyit Abdülhakim Arvasî hazretleri ile aynı aileden gelen, Peygamber aşığı, tavizsiz bir müslüman, şuurlu bir Türk Milliyetçisi. hayatını Allah ve Resulünün yoluna adamış, çile ve ızdıraba talip olmuş, idealist, aksiyon bir dava adamı, Allah Resulünün ve Onun aziz sahabi kadrosunun aşığı, onların izlerini adım adım takip eden ve yüzyılımızdaki İmamı Azamların, İmamı Gazalilerin, İmamı Rabbanilerin çizgisini takip eden çağdaş son temsilcisi asrımızın Hoca Ahmet Yesevisi ve Evladı Resul olan ve Harekete Türk-İslam davası ismini kazandıran ,Türk-İslam Ülküsü 1-2-3 adlı kitapları yazarak İslami hassasiyeti gençliğe aşılayan Seyyit Ahmet Arvasi nin eserleri olmuştur. Ayrıca Türk tasavvufunu, Türk sofiliğini, erenlerini, dervişlerini, Alperenlerini anlatan ülkü yolu kitabıda rehber olmuştur. 

Bekir Doğan´ın Anlatımı ile Türkeş Vefası : “Türk ordusunda 10 tane Türkeş yetiştiremedik!..” 

(Bu söz, Alparslan Türkeş´in Harb Okulu´nda öğretmeni olan Tuggeneral Şevki Mutlugil´e aittir.) 

ÜLKÜCÜLÜK YOLU ALLAH YOLUDUR ÜLKÜCÜLER İSLAMIN EMİR VE YASAKLARINA GÖRE YAŞAMALIDIR.İSLAMİYET RUHUMUZ TÜRKLÜK BEDENİMİZDİR,RUHSUZ BEDEN CESET OLUR.TÜRK MİLLETİ İÇİN KURTULUŞ,YÜKSELİŞ VE YÜCELİŞ ÇARESİ İSLAM İNANÇLARIYLA MİLLİYETÇİLİK ÜLKÜSÜNE SARILMAKLA OLUR.BİZ NE SÖYLÜYORSAK HEPSİ ALLAH RIZASINA ULAŞMAK İÇİNDİR.BEN TÜRK MİLLETİNİ TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURUNA İSLAM AHLAK VE FAZİLETİNE KISACASI HAK YOLU HAKİKAT YOLU ALLAH YOLUNA ÇAĞIRIYORUM.ALLAH´IM HER TÜRLÜ İŞİMİZDE SENİN RIZANI ESAS ALMAYI NASİP EYLE (AMİN)

ALPARSLAN TÜRKEŞ 

Alparslan Türkeşin rahleyi tedrisatından geçen ve ülkücü hareket içerisinde yetişen gençlerimiz, Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ile yoğrularak , ruhlarını İslamiyet´in ve Türklüğün potasında eritmiş bu yola bütün varlığını adamışlardı. Rehber Kuran, hedef Turan diyerek yola çıkmışlardı. Hira dağı kadar müslüman , Tanrı dağı kadar Türktüler. İslamiyet´in dünya insanlığının tek kurtuluş yolu olduğuna, Nizam-ı Alem´i geçmişte olduğu gibi yalnız Türk Milleti´nin gerçekleştireceğine inanmışlar, İla-yı Kelimetullah için bu yola Türk İslam ülkücüleri olarak baş koymuşlardı.

Çünkü , Allah(c.c.) ayet-i kerimesine şöyle emretmişti; “Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, Allah Teala o kavmin yerine kendisinin seveceği öyle bir kavim gönderecektir ki onlar, mü´minlere karşı mütevazı, kafirlere karşı onurlu ve zorludurlar. Allah yolunda savaşırlar ve kınayanların kınamasından korkmazlar. Bu, Allah Teala´nın fazlıdır, ki onu dilediğine verir. Allahü Azimüşann´ın fazlı vasidir ve ona ehil olan alimdir.”(Maide Suresi, 54. Ayet) 

Hayallerinde Nizam-ı Alem Ülküsü, kalplerinde Türk Milleti´nin bugünkü halinin acısı, var güçleriyle çalıştılar. Hedef ne kadar uzak olursa olsun, yılmadılar, kızıl elmaya doğru yürüdüler. Bu yolda Hz Yusuf gibi zindanlara düştüler, oraları yusufiye medresesine çevirerek kemale erdiler. Hiç bir engel onları durduramazdı. Birer volkan gibi engelleri aşa aşa ilerliyorlardı. Bu uğurda ölmeyi şehadet , şehadeti de en yüksek mertebe saymışlardı. Kanımız aksada zafer İslamın diyerek, İslamın koruyucusu ve kalkını olmuşlar, bunun için kanlarını sebil gibi akıtmışlardı. 

Biliyorlardı , Bu vatanın her karışının şehid kanlarıyla sulandığı, vatan için, bayrak için, Allah için ölmeyi en büyük şeref sayanların nesli olduklarını. Biliyorlardı, Alparslan´ların, Fatih´lerin, Yavuz´ların soyundan geldiklerini. Biliyorlardı, Hoca Ahmet Yesevi´lerin, Şeyh Edabali´lerin, Mevlana´ların, Yunus´ların, Sarı Saltuk´ların, Taptuk Emre´lerin ve Alperenlerin neslinden geldiklerini. Biliyorlardı, onlar gibi Anadoluya fırlatılan doksandokuz bin dervişin yolunda olduklarını. Biliyorlardı, yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduklarını. Biliyorlardı, muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asıl kanda bulunduğunu. 

Birer Türk milliyetçileri olarak, Türk Milleti ve Türk vatanı üzerinde oynanan oyunların farkındaydılar. Bu vatanı, bu milleti emperyalistlere köle yapmak isteyenler olduğunu biliyorlardı. Yaklaşan tehlikeyi sezmişler ve onun önüne bedenleriyle set çekmişlerdi. 

Sahipsiz bir vatanın batması haktır , Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır. 

diyerek göğüslerini gerdiler. Emperyalizmin oyununu bozmak Türk Milleti üzerindeki ihanet zincirini kırmak için , Devleti ebed müddet için, Ezan susmasın , bayrak inmesin diye savaştılar. Her biri tertemiz bir Bayrak´tı, bu bayrağı lekelemeden taşıdılar , bayrağın destanını yazdılar ve tarihte olduğu gibi kanlarıyla bayrağa renk verdiler, rüzgar verdiler ve ay yıldızın mavi göklerde ebediyyen dalgalanmasını sağladılar. 

"Ey, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü! Işık ışık, dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım." diyen Arif Nihat Asya´nın mısaralarını hayatlarına nakşettiler. Ve kahpe, satılmış bir el uzandı, öz vatanlarında kurşunlandılar. Akif´in İstiklal marşındaki “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın” sözü gereğince, göğüslerini kızıl kurşunlara siper ettiler. 

VE ŞEHİD OLDULAR. ÖLMEDİLER ONLAR DİRİDİRLER. 

Çünkü Ayeti kerimede belirtildiği gibi ” Allah yolunda öldürülenlere ölüdür demeyin, aksine onlar dirilirler” (Bakara süresi 154)

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" düsturuna bağlı kalarak, akan temiz kanlarıyla uğrunda can verdikleri vatan toprağını suladılar. Genç yaşlarında kara toprağa girdiler. Allah´a ulaştılar , Sükun buldular ve birer adsız kahraman oldular. Sızlayan yaraları değil, Türk´ün kara bahtıydı. Akan kanları, vatan üzerine , İslamiyet üzerine çöken karanlığın aydınlanışını 

Kimlerdi bu yiğitler, Kimlerdi bu şehitler, Kimlerdi diri olanlar, Kimlerdi unutulmayanlar. 

İlk şehit Ruhi Kılıçkırandan son şehit Cengiz Akyıldıza kadar; 

Ruhi Kılınçkıran´lar, Süleyman Özmen´ler, Yusuf İmamoğlu´lar, Dursun Önkuzu´lar, Recep Haşatlı´lar, Hikmet Tekin´ler , Gün Sazak´lar , Ercüment Yahnici´ler, İlhan Darendelioğlu´lar, Alparslan Gümüş´ler, Alper Tunga Uytun´lar, İrfan Öğütçü´ler, Selçuk Duracık´lar, Halil Esendağ´lar, Erdem Arabacı´lar , Kemal Fedai Coşkuner´ler ve son şehidimiz Cengiz Akyıldız nezdinde vatan hainleri tarafından işkence edilerek, kızıl kurşunlarla vurularak, hayatlarının baharında kara toprağa giren bütün ülkücü şehitlerimizi ve Ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeşi rahmetle anıyor, Firdevs cennetinde iki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa S.A.V. huzurunda olmalarını, Kevser havuzundan kana kana içmelerini , şehitlerin öncüleri İslamın ilk şehidi, Hz Ammar bin Yasir´in , Uhut şehitleri Hz. Hamza´nın, Hz Abdullah bin Caşh´ın, Hz Musap bin Umeyr´in , Kerbala şehidi Hz. Hüseyin´in, Mute şehitleri Hz Cafer Tayyar´ın, Hz. Abdullah Bin Revaha´nın, Hz Zeyd bin Harise efendilerimizin açtıkları şehitler sancağı altında toplanmalarını,

Peygamberimizin övgüsüne mashar olarak burçlara üç hilali dikmek için oklarla delik deşik olan Ulubatlı Hasan´larla, vatan müdafasında tıpkı kendileri gibi ülkeyi korumak uğruna göğüslerini siper ederek düşmana ilk kurşunu sıkarak şehit olan İzmir´deki Hasan Tahsin´lerle, Antep´deki Şahin Bey´lerle, Çanakkale´de hilalin haça üstünlüğü uğruna, Çanakkale geçilmez dedirten ve istiklal harbinde vatan toprağından düşmanı atmak için şehit düşen Çanakkale ve istiklal savaşı şehitleriyle haşr olunmalarını cenabı Allahtan niyaz ediyor ruhlarına binlerce hatimler, Yasin´ler , Mülk´ler, Nebe´ler, Fatiha´lar, İhlas´lar yolluyoruz. 

Ruhları şad olsun , makamları cennet olsun . AMİN 

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna Yarap, ne güneşler batıyor. Ey Şehit oğlu şehit , İsteme benden makber, Sana aucunu açmış duruyor Peygamber. 

Ruhi Kılıçkıran ilk göz ağrımız. Sonra Özmen´ imiz, İmamoğlu´ muz. Önkuzu´ muz derken yandı bağrımız. Unutamam, unutamam, unutmam.

Vur Bozkurt´ um! ! . Vur tilkiye… Vur.. kurtulsun Türkiye… Sizi büyük ülküye Götürecek iz, menem! … Ülkü uğrunda şehid Men Süleyman Özmenem!

Önkuzu Hey Önkuzu Önde gider Önkuzu Anası dursun demiş Durmaz gider Önkuzu 

Ruhları şad olsun , makamları cennet olsun . AMİN 

Ruhları için el Fatiha

ﺑِﺴْـــــــــــــــــــــ ـﻢِ ﺍﷲِﺍﺭَّﺗْﻤَﻦِ ﺍﺭَّﺗِﻴﻢ ﺍَﻟْﺤَﻤْﺪُ ِﻟﻠﻪِ ﺭَﺏِّ ﺍﻟﻌَﻻَﻤِﻴﻦَ () ﺍﻟﺮَّﺣْﻤَﻦِ ﺍﻟﺮَّﺣِﻴﻢِ () ﻣَﻻِﻚِ ﻳَﻮْﻡِ ﺍﻟﺪِّﻳﻦِ () ﺇﻳَّﺎﻙَ ﻧَﻌْﺒُﺪُ ﻭﺇﻳَّﺎﻙَ ﻧَﺴْﺘَﻌِﻴﻦُ () ﺍِﻫْﺪِﻧَﺎ ﺍﻟﺼِّﺮ.. ﺻِﺮَﺍﻁَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺃﻧْﻌَﻤْﺖَ ﺍﻟْﻤَﻐْﻀُﻮﺏ…ِ ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢْ ﻭَﻻَ ﺍﻟﻀَّﻻِّﻴِﻦَ. ….ﺍﻁَ ﺍﻟْﻤُﺴْﺘَﻘِﻴﻢَ () ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢْ ﻏَﻴْﺮِ

Bismillahirrahmanirrahim

El hamdülillahi rabbil alemin Er rahmanir rahıym Maliki yevmid din İyyake na´büdü veiyyake nesteıyn İhdinas sıratal müstekıym Sıratallezine en´amtealeyhim ğayril mağdubi aleyhim ..velad dallin AMİN. 

Mesut KILIÇOĞLU/akasyam
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başbuğ Türkeş Bilinenleri
İP ERZURUM´DA MELİH KIRKPINAR´LA ŞAHA KALKACAKMIŞ
İP ERZURUM´DA MELİH KIRKPINAR´LA ŞAHA KALKACAKMIŞ
SORMAZLAR MI ADAMA; MELİH KIRKPINAR BU GÜNE KADAR GİTTİĞİ HANGİ PARTİ´Yİ ŞAHA KALDIRMIŞ Kİ;
AHMET DÖLEKLİ BU SESE KULAK VER!
AHMET DÖLEKLİ BU SESE KULAK VER!
PASİNLER BELEDİYE BAŞKANI AHMET DÖLEKLİ BUNU YAPARSA TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAKTIR....!
PASİNLERDE ATİLLA DÖLEKLİ ADINA YAPILACAK OLAN CAMİNİN YERİ BELLİ OLDU
PASİNLERDE ATİLLA DÖLEKLİ ADINA YAPILACAK OLAN CAMİNİN YERİ BELLİ OLDU
PASİNLERDE ATİLLA DÖLEKLİ ADINA YAPILACAK OLAN CAMİNİN YERİ BELLİ OLDU
ERZURUM´DA FIRINCILAR EKMEĞE ZAM YAPILMASINI İSTİYORLARMIŞ
ERZURUM´DA FIRINCILAR EKMEĞE ZAM YAPILMASINI İSTİYORLARMIŞ
ERZURUM´DA FIRINCILAR EKMEĞE ZAM YAPILMASINI İSTİYORLARMIŞ
ERZURUM EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN´DAN ÇOK GÜZEL HAREKETLER
ERZURUM EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN´DAN ÇOK GÜZEL HAREKETLER
ERZURUM EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN´DAN ÇOK GÜZEL HAREKETLER
YENİ ERZURUM EMNİYET BİNASININ AÇILIŞINI BAŞKAN ERDOĞAN´IN YAPMASI BEKLENİYOR
YENİ ERZURUM EMNİYET BİNASININ AÇILIŞINI BAŞKAN ERDOĞAN´IN YAPMASI BEKLENİYOR
SURURİ AKGÜN´ÜN İNŞA ETTİĞİ BEŞTEPE MODELİ YENİ ERZURUM EMNİYET BİNASI AÇILIŞI İÇİN GÜN SAYIYOR
TEŞEKKÜRLER ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ İÇİN
TEŞEKKÜRLER ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ İÇİN
SAĞLIKLI BESLENMEMİZ İÇİN GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ HASSASİYETTEN ÖTÜRÜ TÜM ŞEHRİMİZ ADINA SİZE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ SAYIN VALİM
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYACAK BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAK İSİM BULUNDU
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYACAK BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAK İSİM BULUNDU
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYACAK BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAK İSİM BULUNDU
ERZURUM GIDA VE TARIM İL MÜDÜRÜ OSMAN AKAR ERZURUMLULARIN DAHA SAĞLIKLI BESLENMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI
ERZURUM GIDA VE TARIM İL MÜDÜRÜ OSMAN AKAR ERZURUMLULARIN DAHA SAĞLIKLI BESLENMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI
ERZURUM GIDA VE TARIM İL MÜDÜRÜ OSMAN AKAR ERZURUMLULARIN DAHA SAĞLIKLI BESLENMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI
BU İŞİN ÜSTESİNDEN ABİŞ HOPİKOĞLU GELİR
BU İŞİN ÜSTESİNDEN ABİŞ HOPİKOĞLU GELİR
BU İŞİN ÜSTESİNDEN ABİŞ HOPİKOĞLU GELİR
ERZURUM´DA DÖNER DÖNERCİ BEY´DE YENİR
ERZURUM´DA DÖNER DÖNERCİ BEY´DE YENİR
ERZURUM´DA DÖNER DÖNERCİ BEY´DE YENİR
DÖNERCİ BEY HAFTAYA BAKIŞ STÜDYOLARINI LOKANTAYA ÇEVİRDİ
DÖNERCİ BEY HAFTAYA BAKIŞ STÜDYOLARINI LOKANTAYA ÇEVİRDİ
DÖNERCİ BEY HAFTAYA BAKIŞ STÜDYOLARINI LOKANTAYA ÇEVİRDİ
GIDA MADDE BOYASI TESPİT EDİLEN ÇAYLAR ERZURUM´DA SATILMAMIŞ
GIDA MADDE BOYASI TESPİT EDİLEN ÇAYLAR ERZURUM´DA SATILMAMIŞ
GIDA MADDE BOYASI TESPİT EDİLEN ÇAYLAR ERZURUM´DA SATILMAMIŞ
"Çocuklarımıza Sporu Sevdirelim"
"Çocuklarımıza Sporu Sevdirelim"
Boks Milli Takım Baş Başantrenörü Gürkan Sönmez Ailelere Seslendi. "Çocuklarınıza Sporu Sevdirin"
Dizel Araç Türkiye´de yasaklanacak mı?
Dizel Araç Türkiye´de yasaklanacak mı?
Almanya´da başlayan dizel yasakları tüm Avrupa ülkelerindeki şehirlerde yayılıyor. Birçok şehrin getirdiği dizel yasağı sonrası gözler Türkiye´ye çevrildi.
3 parti baraj altında!
3 parti baraj altında!
Kadir Has Üniversitesi tarafından her yıl yapılan "Türkiye Eğilimleri" araştırmasının sonuçları belli oldu. 26 ilde yapılan ankette 3 parti baraj altında kalıyor.
2020 yeni bedelli askerlik ve dövizli askerlik ücretleri belli oldu
2020 yeni bedelli askerlik ve dövizli askerlik ücretleri belli oldu
Milli Savunma Bakanlığı, 2020 yılı bedelli ve dövizle askerlik şartlarını duyurdu. Buna göre, 30 Haziran 2020 saat 18.00´e kadar uygulanacak bedelli askerlik ücreti 35 bin 54 lira 64 kuruş olarak açıklandı.
Af yasası için geri sayım başladı
Af yasası için geri sayım başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, infaz düzenlemesinin birkaç hafta içerisinde Meclis´in gündemine geleceğini söyledi
ERZURUM´UN EMNİYETİ ASLAN GİBİ BİR MÜDÜRE EMANET
ERZURUM´UN EMNİYETİ ASLAN GİBİ BİR MÜDÜRE EMANET
Erzurum´da 14 kilo 450 gram Afyon sakızı ele geçirildi
ERZURUMLUNUN ÇAY KEYFİNE´DE HİLE KATTILAR
ERZURUMLUNUN ÇAY KEYFİNE´DE HİLE KATTILAR
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ ÖNCEKİ GÜN YAYINLADIĞI HİLELİ ÜRÜNLER ARASINDA BULUNAN ÇAY FİRMALARI ERZURUM´DA HARIL HARIL SATILIYOR.
Millete dana eti diye domuz eti yediren gıda teröristleri şimdi yandı
Millete dana eti diye domuz eti yediren gıda teröristleri şimdi yandı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hileli gıdalarla ilgili cezaların caydırıcı olmadığını belirterek, ticaretten men ya da hapis cezası getirilebileceğini açıkladı.
BİNGÜL KARDEŞLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR!
BİNGÜL KARDEŞLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR!
Erzurum´da "Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası" heyecanı... Şampiyonaya 14 ilden katılan 24 sporcu, derece yapabilmek için kıyasıya yarıştı.
Karlıçam Tereyağında süt harici yağa rastlandı
Karlıçam Tereyağında süt harici yağa rastlandı
Tarım ve Orman Bakanlığı, 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini kamuoyu ile paylaştı. Taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürün ifşa edildi. Aralarında Erzurum´dan sadece Karlıçam Firması yer aldı.
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER E
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER E
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER E
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA  NEREDE NE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA NEREDE NE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA NEREDE NE YENİR?
OSMAN AKAR SONUNDA...
OSMAN AKAR SONUNDA...
ERZURUM GIDA VE TARIM İL MÜDÜRÜ OSMAN AKAR SONUNDA LÜTFETTİ BAHŞETTİ! TEŞEKKÜR EDİYORUZ
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
HASAN ŞAHİN SONUNDA CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
HASAN ŞAHİN SONUNDA CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI HASAN ŞAHİN SONUNDA CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
HADİ ATALAR GİTTİ AMA...
HADİ ATALAR GİTTİ AMA...
HADİ ATALAR GİTTİ AMA; SİYASETEN YAPTIĞI HATALI ÇIKIŞI KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFI´NIN TARİHİNDE KARA BİR LEKE KARA BİR NOT OLARAK KALACAKTIR...!
GURBETTEKİ TÜM ERZURUM DERNEK, VAKIF FEDERASYON VE KONFEDERASYON YETKİLİLERİ SİZE SESLENİYORUZ!
GURBETTEKİ TÜM ERZURUM DERNEK, VAKIF FEDERASYON VE KONFEDERASYON YETKİLİLERİ SİZE SESLENİYORUZ!
ERZURUM DERNEKLERİ, VAKIF VE FEDERASYONLARI KUŞ MEZATI, TESBİH MEZATI, KUMARHANE YA DA OKEY BEZİK SALONU DEĞİLDİR.
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
İşte Türk insanının Trump´a güven oranı!
İşte Türk insanının Trump´a güven oranı!
Pew Araştırma Merkezi´nin yayınladığı anket sonuçlarına göre bakın Türk insanı ABD Başkanı Donald Trump´a ne kadar güveniyor.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af için son dakika açıklaması yaptı
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af için son dakika açıklaması yaptı
AK Parti cephesinden infaz düzenlemesi ile ilgili olarak bir açıklama daha gündeme geldi. Binlerce kişinin beklediği düzenlemeyle ilgili konulan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af açıklaması yaptı ve ´henüz teklif yok´ dedi
Şampiyonluk oranları açıklandı!
Şampiyonluk oranları açıklandı!
Süper Lig´de ligin ilk yarısını zirvede kapayan Demir Grup Sivasspor, 4.50 oranla plase konumuna geçti. Yiğidolar´a şampiyonluk için Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir´den (7.50) fazla şans tanınıyor.
AK PARTİ´DE İL BAŞKANLARI DEĞİŞİYOR
AK PARTİ´DE İL BAŞKANLARI DEĞİŞİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisine il başkanları sunumu yapan Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı arasında, esprili diyaloglar yaşandı
4 askerimiz şehit oldu!
4 askerimiz şehit oldu!
Barış Pınarı Harekât Bölgesinde bombalı araç saldırısı sonucunda 4 askerimiz şehit oldu.
OSMAN AKAR DAYANAMADI SONUNDA AÇIKLADI
OSMAN AKAR DAYANAMADI SONUNDA AÇIKLADI
Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, 285 çay ve kahvehanelerde denetim yapılmış, bu denetimlerden alınan numunelerden 3 adedi sonucu olumsuz çıkmış, bu numunelerin şahit numune analizleri ile ilgili süreç devam etmektedir.
BAŞKAN ORHAN; HİZMET PUSULAMIZ VATANDAŞIMIZ
BAŞKAN ORHAN; HİZMET PUSULAMIZ VATANDAŞIMIZ
Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ın göreve geldiği ilk dönemde kurulan ‘Beyaz Masa´ birimi ilçe halkının adeta kılavuzu haline geldi.
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
Hasan Şahin ve Ekibinin HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE ve DEREKAP MAL VARLIKLARINA Bakılması Gerekiyor!
Hasan Şahin ve Ekibinin HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE ve DEREKAP MAL VARLIKLARINA Bakılması Gerekiyor!
Hasan Şahin ve Ekibinin HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE ve DEREKAP MAL VARLIKLARINA Bakılması Gerekiyor!
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
BULUTLAR İNŞAAT´DA NELER OLUYOR?
BULUTLAR İNŞAAT´DA NELER OLUYOR?
ERZURUM´DA BULUTLAR İNŞAAT TARAFINDAN MAĞDUR EDİLDİM DİYENLERİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ÇOĞALIYOR!
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY: YA BAŞKAN YA DA YARDIMCISI MUTLAKA HORASANLI
ERKON BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
ERKON BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
KISA ADI ERKON OLAN ERZURUMLULAR KONFEDERASYONU HERKESİ KUCAKLAYACAK, BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
İSPİR BELEDİYESİNDE SULAR DURULMUYOR
İSPİR BELEDİYESİNDE SULAR DURULMUYOR
İSPİR BELEDİYESİNDE SULAR DURULMUYOR
Ocak 2020 kira zam oranı belli oldu
Ocak 2020 kira zam oranı belli oldu
Türkiye İstatistik Kurumu Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları, Aralık ayında yıllık ( 12 aylık ortalama TÜFE artışı ) yüzde 15,18 oldu.
2019 enflasyon rakamları belli oldu
2019 enflasyon rakamları belli oldu
Yılın son ayı enflasyon verilerine göre; tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 11,84, aylık yüzde 0,74, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık yüzde 7,36, aylık yüzde 0,69 arttı.
Memur ve emeklilerin 2020´de alacakları zam oranı belli oldu
Memur ve emeklilerin 2020´de alacakları zam oranı belli oldu
Enflasyon, Aralık 2019´da yüzde 0,74 artarken, yıllık bazda yüzde 11,84 oldu.
Cuma Hutbesi - 3 Ocak 2020
Cuma Hutbesi - 3 Ocak 2020
3 Ocak 2020 tarihli, "İnsan, İman ve Hayat" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
Araç Muayenelerinde Yeni Ücret Tarifeleri Belli Oldu
Araç Muayenelerinde Yeni Ücret Tarifeleri Belli Oldu
Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2020´den geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırıldı. Buna göre, muayene ücretleri 174,64 lira ile 462,56 lira arasında olacak.
Erzurum Şehidini Uğurladı
Erzurum Şehidini Uğurladı
Suriye´nin Tel-Abyad şehrinde Barış Pınarı Harekâtı´nda teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Rahmi Kaya memleketi Erzurum´da binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
MUHAMMET SUNAR´IN GÖZÜNDEN Mİ KAÇTI?
MUHAMMET SUNAR´IN GÖZÜNDEN Mİ KAÇTI?
PALANDÖKEN´DE İKİNCİ BİR AŞKALE VE ILICA VAKASI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ!
VAKUR ALEMDAR PALANDÖKEN BELEDİYESİNDE ALARM KONUSU HALİNE GELDİ
VAKUR ALEMDAR PALANDÖKEN BELEDİYESİNDE ALARM KONUSU HALİNE GELDİ
VAKUR ALEMDAR PALANDÖKEN BELEDİYESİNDE ALARM KONUSU HALİNE GELDİ
ERKON BAŞKANI KİM OLMALI?
ERKON BAŞKANI KİM OLMALI?
ERZURUMLULAR KONFEDERASYONUNUN BAŞKANI KİM OLMALI?
MHP´YE ZARAR VERİYORSUN AHMET COŞKUN
MHP´YE ZARAR VERİYORSUN AHMET COŞKUN
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN VE İSPİR BELEDİYESİ HAKKINDA HER GÜN BİR DEDİKODU DUYUYORUZ
MEHMET SEKMEN´İN BU DEDİKODULARDAN HABERİ VAR MI?
MEHMET SEKMEN´İN BU DEDİKODULARDAN HABERİ VAR MI?
MEHMET SEKMEN´İN BU DEDİKODULARDAN HABERİ VAR MI?
HASAN ŞAHİN VE EKİBİ İSTANBUL SİLİVRİ´DE ARSA MI TOPLUYOR?
HASAN ŞAHİN VE EKİBİ İSTANBUL SİLİVRİ´DE ARSA MI TOPLUYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI HASAN ŞAHİN VE EKİBİNİN İSTANBUL SİLİVRİ´DE ARSALAR ALDIKLARI İDDİA EDİLİYOR
Erzurum´un  Vergi Rekortmenleri Açıklandı
Erzurum´un Vergi Rekortmenleri Açıklandı
Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı 2018 vergilendirme dönemi Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Erzurum´da bir çok rekortmen listede ismini gizledi.
ERZURUMLU SAĞLIKLI BESLENİYOR MU?
ERZURUMLU SAĞLIKLI BESLENİYOR MU?
DERT BABAMIZ SAYIN VALİMİZ OKAY MEMİŞ´E SORUYORUZ ERZURUMLU SAĞLIKLI BESLENİYOR MU?
ON DÖNÜM BOSTAN YAN GEL YAT OSMAN
ON DÖNÜM BOSTAN YAN GEL YAT OSMAN
ERZURUM İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDE İŞLER "AL TEKKE VER KÜLAH" İLİŞKİSİYLE Mİ YÜRÜYOR?
ERZURUM´DA ÇAY DİYE ZEHİR Mİ İÇİYORUZ?
ERZURUM´DA ÇAY DİYE ZEHİR Mİ İÇİYORUZ?
ERZURUM´DA ÇAY DİYE ZEHİR Mİ İÇİYORUZ?
ERZURUM´DA EN İYİ LAHMACUN NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA EN İYİ LAHMACUN NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA EN İYİ LAHMACUN NEREDE YENİR?
Cuma Hutbesi - 27 Aralık 2019
Cuma Hutbesi - 27 Aralık 2019
27 Aralık 2019 tarihli, "Tefekkür İle Bir Ömür Geçirmek" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
TÜRKİYE´NİN İLK MİLLİ İLACI ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ´NDEN
TÜRKİYE´NİN İLK MİLLİ İLACI ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ´NDEN
Atatürk Üniversitesi Tıbbi Farmakoloji anabilim dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu ve ekibi tarafından 2013 yılında ilacın araştırmaları ve çalışmalarına başlandı.
Muhammed Cevdet Orhan Sosyal Belediyecilik Çalışmaları Kapsamında Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor
Muhammed Cevdet Orhan Sosyal Belediyecilik Çalışmaları Kapsamında Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Sosyal Belediyecilik Çalışmaları Kapsamında Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor
SAYIN REKTÖRÜM PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI YARDIMCINIZ EMRE YAYLALI´NIN TARAF GAZETESİ´NDE KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?
SAYIN REKTÖRÜM PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI YARDIMCINIZ EMRE YAYLALI´NIN TARAF GAZETESİ´NDE KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?
SAYIN REKTÖRÜM PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI YARDIMCINIZ EMRE YAYLALI´NIN TARAF GAZETESİ´NDE KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?
ERZURUM´DA YAYALAR BİRAZ ABARTTI SANKİ
ERZURUM´DA YAYALAR BİRAZ ABARTTI SANKİ
ERZURUM´DA YAYALAR BİRAZ ABARTTI SANKİ
ERZİNCAN HAVALİMANINA RİNG SERVİSİ İSTİYORUZ!
ERZİNCAN HAVALİMANINA RİNG SERVİSİ İSTİYORUZ!
ERZİNCAN HAVALİMANINA RİNG SERVİSİ İSTİYORUZ!
HALUK TERZİOĞLU HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE VE DEREKAP.....
HALUK TERZİOĞLU HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE VE DEREKAP.....
HALUK TERZİOĞLU HEMEN, ŞİMDİ, DERHAL, ACİLEN, İVEDİLİKLE VE DEREKAP.....
ERZURUM İYİ PARTİ´DE TAVŞAN MI BESLİYORSUNUZ?
ERZURUM İYİ PARTİ´DE TAVŞAN MI BESLİYORSUNUZ?
MERAL AKŞENER´E PARTİSİ HAKKINDA GÜLME GARANTİLİ BİR HABER
MELİH KIRKPINAR İYİ BİR İŞADAMI VE ERZURUMLU OLABİLİR AMA İYİ BİR SİYASETÇİ DEĞİLDİR
MELİH KIRKPINAR İYİ BİR İŞADAMI VE ERZURUMLU OLABİLİR AMA İYİ BİR SİYASETÇİ DEĞİLDİR
MELİH KIRKPINAR İYİ BİR İŞADAMI VE ERZURUMLU OLABİLİR AMA İYİ BİR SİYASETÇİ DEĞİLDİR
ERZURUM´DA ODUN ATEŞİNDE DÖNER NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA ODUN ATEŞİNDE DÖNER NEREDE YENİR?
ESKİ AZİZİYE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HALİL ÖZCAN´IN İŞLETMECİLİĞİNİ DEVİR ALDIĞI BÖLGE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTENESİ KARŞISINDA BULUNAN DÖNERCİ BEY´İ TAVSİYE EDERİZ
ERZURUM´DA EN TAZE MEYVE VE SEBZE NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA EN TAZE MEYVE VE SEBZE NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA EN TAZE MEYVE VE SEBZE NEREDEN ALINIR?
TAZE BAHARAT VE KURUYEMİŞ NEREDEN ALINIR?
TAZE BAHARAT VE KURUYEMİŞ NEREDEN ALINIR?
TAZE BAHARAT VE KURUYEMİŞ NEREDEN ALINIR?
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ YAZ BUNU BİR TARAFA; BİZ SENİN NEZARETTE BİR KÖŞEYE SIKIŞTIRIP ÜZERİNE SU DÖKÜP HORTUMLADIĞIN TRAVESTİ DEĞİLİZ!
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ YAZ BUNU BİR TARAFA; BİZ SENİN NEZARETTE BİR KÖŞEYE SIKIŞTIRIP ÜZERİNE SU DÖKÜP HORTUMLADIĞIN TRAVESTİ DEĞİLİZ!
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ YAZ BUNU BİR TARAFA; BİZ SENİN NEZARETTE BİR KÖŞEYE SIKIŞTIRIP ÜZERİNE SU DÖKÜP HORTUMLADIĞIN TRAVESTİ DEĞİLİZ!
SU-İ ZAN EDİYORSUN SÜLEYMAN ULUSOY
SU-İ ZAN EDİYORSUN SÜLEYMAN ULUSOY
SU-İ ZAN EDİYORSUN SÜLEYMAN ULUSOY
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ HELE BU SORULARI BİR CEVAPLA DA ALEM BİR DELİKANLI GÖRSÜN!
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ HELE BU SORULARI BİR CEVAPLA DA ALEM BİR DELİKANLI GÖRSÜN!
HORTUM SÜLEYMAN AĞABEYİ HELE BU SORULARI BİR CEVAPLA DA ALEM BİR DELİKANLI GÖRSÜN!
MİHRİMAH BELMA SATIR AK PARTİLİ Mİ? YOKSA AKP´Lİ Mİ?
MİHRİMAH BELMA SATIR AK PARTİLİ Mİ? YOKSA AKP´Lİ Mİ?
MİHRİMAH BELMA SATIR AK PARTİLİ İSE HORTUM SÜLEYMAN NEDEN AKP´Lİ DİYOR?
İMDAT KAMACI NEYİN PEŞİNDE? BÜTÜN DERDİ MECLİS ÜYESİ OLABİLMEK Mİ?
İMDAT KAMACI NEYİN PEŞİNDE? BÜTÜN DERDİ MECLİS ÜYESİ OLABİLMEK Mİ?
İMDAT KAMACI NEYİN PEŞİNDE? BÜTÜN DERDİ MECLİS ÜYESİ OLABİLMEK Mİ?
Türkiye´nin en güvenilir milletvekili bakın kim çıktı
Türkiye´nin en güvenilir milletvekili bakın kim çıktı
Ada Araştırma Şirketi´nin ´Türkiye´nin en güvenilir milletvekili kim´ başlıklı anket çalışmasında en çok oyu Binali Yıldırım aldı.
Cuma Hutbesi - 20 Aralık 2019
Cuma Hutbesi - 20 Aralık 2019
20 Aralık 2019 tarihli, "Takva: En Hayırlı Azığımız" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
HÜSAMETTİN CEYLAN BAKIN 40 YIL ÖNCE BESTELERİNİ KİMİN İÇİN YAZMIŞ
HÜSAMETTİN CEYLAN BAKIN 40 YIL ÖNCE BESTELERİNİ KİMİN İÇİN YAZMIŞ
HÜSAMETTİN CEYLAN BAKIN 40 YIL ÖNCE BESTELERİNİ KİMİN İÇİN YAZMIŞ
Siyaset yeniden şekillenecek
Siyaset yeniden şekillenecek
MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son ankete ilişkin, "Bir partiye 24 Haziran´da oy veren seçmenin yüzde 25´i kararsıza geçmiş durumda... Bu dramatik düşüş kesin" diyerek kulisleri sallayan sonuçlar paylaştı.
AK Parti Erzurum İl Başkanlığı´na Eski Milletvekilleri de Talip mi!
AK Parti Erzurum İl Başkanlığı´na Eski Milletvekilleri de Talip mi!
Gözler, Saadettin Aydın, Mücahit Daloğlu, Adnan Yılmaz, Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, Muzaffer Gülyurt, Cengiz Yavilioğlu ve Mustafa Nuri Akbulut´da
Seçmenlerin yüzde 67´si yeni parti istemiyor
Seçmenlerin yüzde 67´si yeni parti istemiyor
Optimar araştırmanın 12-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdiği araştırma, seçmenin yaklaşık yüzde 67´sinin yeni bir partiye ihtiyaç duymadığını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, Davutoğlu´nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan´ın kuracağı partinin bugün seçim olsa alacağı oy oranı toplam yüzde 1.
MELİH KIRKPINAR YILLARDIR ARADIĞI KOLTUĞU BULDU
MELİH KIRKPINAR YILLARDIR ARADIĞI KOLTUĞU BULDU
MELİH KIRKPINAR YILLARDIR ARADIĞI KOLTUĞU BULDU
AK PARTİ ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
AK PARTİ ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
MEHMET EMİN ÖZ´ÜN ERZURUM´DA RECEP TAYYİP ERDOĞAN´I LAYIKIYLA TEMSİL ETTİĞİNE İNANAN KAÇ KİŞİ VAR?
AK PARTİ ERZURUM´DA HANGİ İLÇE BAŞKANIYLA DEVAM EDER? HANGİSİYLE YOLLARINI AYIRIR?
AK PARTİ ERZURUM´DA HANGİ İLÇE BAŞKANIYLA DEVAM EDER? HANGİSİYLE YOLLARINI AYIRIR?
AK PARTİ ERZURUM´DA HANGİ İLÇE BAŞKANIYLA DEVAM EDER? HANGİSİYLE YOLLARINI AYIRIR?
HALUK TERZİOĞLU ERZURUM´UN SİYASİ TARİHİNE DAMGA VURDU
HALUK TERZİOĞLU ERZURUM´UN SİYASİ TARİHİNE DAMGA VURDU
HALUK TERZİOĞLU ERZURUM´UN SİYASİ TARİHİNE DAMGA VURDU
GARİP AMA GERÇEK! ERZURUM´DA HİÇ KİMSE CHP İL BAŞKANINI TANIMIYOR
GARİP AMA GERÇEK! ERZURUM´DA HİÇ KİMSE CHP İL BAŞKANINI TANIMIYOR
GARİP AMA GERÇEK! ERZURUM´DA HİÇ KİMSE CHP İL BAŞKANINI TANIMIYOR
MHP ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
MHP ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
MHP ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
ERZURUM İP´DE KAFALAR KARIŞTI
ERZURUM İP´DE KAFALAR KARIŞTI
ERZURUM İP´DE KAFALAR KARIŞTI
MELİH KIRKPINAR HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞAN İP´LİLER ŞİMDİ BU ADAMA BAŞKANIM NASIL DİYECEKSİNİZ?
MELİH KIRKPINAR HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞAN İP´LİLER ŞİMDİ BU ADAMA BAŞKANIM NASIL DİYECEKSİNİZ?
MELİH KIRKPINAR HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞAN İP´LİLER ŞİMDİ BU ADAMA BAŞKANIM NASIL DİYECEKSİNİZ?
ERZURUM´DA SİYASET YENİDEN ŞEKİLLENİYOR!
ERZURUM´DA SİYASET YENİDEN ŞEKİLLENİYOR!
HANGİ PARTİ ERZURUM´DAKİ İL BAŞKANIYLA DEVAM EDECEK? HANGİSİ YENİ BİR BAŞKAN SEÇECEK?
VALİ OKAY MEMİŞ´İN BİR TEK DOĞUM YERİ ERZURUM DEĞİL
VALİ OKAY MEMİŞ´İN BİR TEK DOĞUM YERİ ERZURUM DEĞİL
VALİ OKAY MEMİŞ´İN BİR TEK DOĞUM YERİ ERZURUM DEĞİL
İNDİRİN O KUMARHANELERDEN, KUŞ MEZATLARINDAN EMEKLİ ÇAY EVLERİNDEN ERZURUM TABELALARINI
İNDİRİN O KUMARHANELERDEN, KUŞ MEZATLARINDAN EMEKLİ ÇAY EVLERİNDEN ERZURUM TABELALARINI
GURBETTE BİR BALTAYA SAP OLAMAYAN, EMEKLİ OLUP EVDE OTURAMAYANLARIN KENDİLERİNE BULDUĞU MEŞGALE: ERZURUM DERNEĞİ KURMAK OLMUŞ
ALİ MURAT ALATEPE VE MURAT BALKUŞ´U YARIM BIRAKTIKLAR İŞİ TAMAMLAMAYA DAVET EDİYORUZ!
ALİ MURAT ALATEPE VE MURAT BALKUŞ´U YARIM BIRAKTIKLAR İŞİ TAMAMLAMAYA DAVET EDİYORUZ!
ALİ MURAT ALATEPE VE MURAT BALKUŞ´U YARIM BIRAKTIKLAR İŞİ TAMAMLAMAYA DAVET EDİYORUZ!
ÖMER FARUK TÖREMEN ERZURUM BASININI SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE TÖRPÜLETMEYİZ!
ÖMER FARUK TÖREMEN ERZURUM BASININI SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE TÖRPÜLETMEYİZ!
ÖMER FARUK TÖREMEN ERZURUM BASININI SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE TÖRPÜLETMEYİZ!
AZİZİYE´NİN KİMYASI DEĞİŞTİ
AZİZİYE´NİN KİMYASI DEĞİŞTİ
AZİZİYE BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMED CEVDET ORHAN´I BAŞKAN YARDIMCILARI HUSUSUNDA UYARIYORUZ!
Cuma Hutbesi - 13 Aralık 2019
Cuma Hutbesi - 13 Aralık 2019
13 Aralık 2019 tarihli, "Namaz: Rabbimize Yakın Olma Çabamız" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
 İşte yeni partinin kurucuları!
İşte yeni partinin kurucuları!
Ahmet Davutoğlu´nun kuracağı partinin Kurucular Kurulu listesi yayınlandı. Listede Erzurum´dan 1 isim yer aldı
ZÜLKÜF BAKAÇ HASAN-İ BASRİ TÜRBESİNİ BELEDİYEDEN SATIN ALDI
ZÜLKÜF BAKAÇ HASAN-İ BASRİ TÜRBESİNİ BELEDİYEDEN SATIN ALDI
Hasan-i Basri Türbesi İşadamı Zülküf Bakaç´ın Özel Mülkiyet Alanının İçerisinde Kaldı
Teşkilat buluşmasına Sekmen damgası
Teşkilat buluşmasına Sekmen damgası
MEHMET SEKMEN; AK Hareketin Milletten Başka Kaygısı ve “Güçlü Türkiye” Hedefinden Başka Ülkü´sü Yoktur
WhatsApp´tan şok hamle! 31 Aralık sonrası o telefonlarda olmayacak
WhatsApp´tan şok hamle! 31 Aralık sonrası o telefonlarda olmayacak
Hızlı mesajlaşma, görüntülü konuşma, sesli arama, fotoğraf, ses ve belge gönderme gibi birçok özelliği bünyesinde bulundurarak kullanıcılara büyük hizmet sağlayan WhatsApp yeni yıl öncesi çok konuşulacak bir hamleye hazırlanıyor.
İMDAT KAMACI ERZURUMLULARIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜ
İMDAT KAMACI ERZURUMLULARIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜ
İMDAT KAMACI ERZURUMLULARIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜ
CEMAL ALMAZ BU SESE KULAK VER LÜTFEN
CEMAL ALMAZ BU SESE KULAK VER LÜTFEN
CEMAL ALMAZ BU SESE KULAK VER LÜTFEN
İSTANBUL´DAKİ TÜM ERZURUMLU HEMŞEHRİLERİMİZE SESLENİYORUZ!
İSTANBUL´DAKİ TÜM ERZURUMLU HEMŞEHRİLERİMİZE SESLENİYORUZ!
ERZURUMLULARI BİRLİK VE BERABERLİK NOKTASINDA AYRIŞTIRAN ETKİNLİKLERE KATILMAYIN VE TEPKİNİZİ KOYUN LÜTFEN!
ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ´TEN BU İŞE ARTIK BİR DUR DEMESİNİ İSTİYORUZ
ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ´TEN BU İŞE ARTIK BİR DUR DEMESİNİ İSTİYORUZ
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ ÇADIR TİYATROSUNA AVRASYA SİRKİNE DÖNDÜ
ERZURUM TANITIM GÜNLERİNİN CILKI ÇIKTI
ERZURUM TANITIM GÜNLERİNİN CILKI ÇIKTI
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARI KİRA, ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ GİBİ GİDERLERİNİ NASIL KARŞILAYACAKLARININ YOLUNU BULDULAR
MUSTAFA MACİT HİÇ DE HOŞ-ŞIK HAREKETLER YAPMIYOR
MUSTAFA MACİT HİÇ DE HOŞ-ŞIK HAREKETLER YAPMIYOR
MUSTAFA MACİT HİÇ DE HOŞ-ŞIK HAREKETLER YAPMIYOR
BİLEN, GÖREN VE DUYAN VARSA SÖYLESİN! AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BU GÜNE KADAR ERZURUM VE ERZURUM MESELELERİ İLE İLGİLİ BİR TEK AÇIKLAMASI OLMUŞ MU?
BİLEN, GÖREN VE DUYAN VARSA SÖYLESİN! AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BU GÜNE KADAR ERZURUM VE ERZURUM MESELELERİ İLE İLGİLİ BİR TEK AÇIKLAMASI OLMUŞ MU?
BİLEN, GÖREN VE DUYAN VARSA SÖYLESİN! AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BU GÜNE KADAR ERZURUM VE ERZURUM MESELELERİ İLE İLGİLİ BİR TEK AÇIKLAMASI OLMUŞ MU?
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KİM YA DA KİMLER DESTEKLİYOR VE İSTİYOR
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KİM YA DA KİMLER DESTEKLİYOR VE İSTİYOR
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KİM YA DA KİMLER DESTEKLİYOR VE İSTİYOR
ERZURUM HAVALİMANININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMALI!
ERZURUM HAVALİMANININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMALI!
AK PARTİ´NİN İÇİNDEKİ AKP´LİLER! KEŞKE AZİZİYE ARAŞTIRMA HASTANESİ´NEDÖNEMİN BAŞBAKANI SÜLEYMAN DEMİREL´İN İSMİ VERİLİRKEN DE AYNI BUGÜNKÜ GİBİ SESİNİZ GÜR VE HÜR ÇIKSAYDI
İBRAHİM AYDEMİR DÜŞMAN ÇATLATIYOR
İBRAHİM AYDEMİR DÜŞMAN ÇATLATIYOR
BABASININ ADININ RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMASI İÇİN KIRK TAKLA ATANLAR İBRAHİM AYDEMİR ERZURUM HAVALİMANINA RECEP TAYYİP ERDOĞAN İSMİ VERİLSİN DEYİNCE SIRF KENDİLERİ BÖYLE BİRŞEYİ DÜŞÜNEMEDİKLERİ İÇİN AYDEMİR´İ TOPA TUTTULAR
MUHAMMET SUNAR´I VAKUR ALEMDAR VE SAZ ARKADAŞLARINA KARŞI ÖNLEM ALMASI İÇİN UYARIYORUZ!
MUHAMMET SUNAR´I VAKUR ALEMDAR VE SAZ ARKADAŞLARINA KARŞI ÖNLEM ALMASI İÇİN UYARIYORUZ!
MUHAMMET SUNAR´I VAKUR ALEMDAR VE SAZ ARKADAŞLARINA KARŞI ÖNLEM ALMASI İÇİN UYARIYORUZ!
METİN BARLAK SENİ GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI OLARAK DİKKATE ALMIYORUZ
METİN BARLAK SENİ GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI OLARAK DİKKATE ALMIYORUZ
METİN BARLAK SENİ GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI OLARAK DİKKATE ALMIYORUZ
AZİZİYE BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER YİNE SINIFTA KALDI
AZİZİYE BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER YİNE SINIFTA KALDI
AZİZİYE BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER YİNE SINIFTA KALDI
Orhan Bulutlar´ın 10 Yılda Yapamadığını Muhammet Sunar 10 Günde Yaptı
Orhan Bulutlar´ın 10 Yılda Yapamadığını Muhammet Sunar 10 Günde Yaptı
Orhan Bulutlar´ın 10 Yılda Yapamadığını Muhammet Sunar 10 Günde Yaptı
PASİNLER´E SEKİZ AYDA 130 MİLYON LİRALIK YATIRIM
PASİNLER´E SEKİZ AYDA 130 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Erzurum´un Pasinler ilçesinde yapımı tamamlanan ve toplamda 130 milyon liralık yatırım yapılan projelerin toplu açılışı gerçekleşti.
Yaşanacak şehirler sıralamasında ERZURUM Kaçıncı sırada
Yaşanacak şehirler sıralamasında ERZURUM Kaçıncı sırada
Forbes tarafından ‘İş yapmak ve yaşamak için en iyi kentler´ araştırması yapıldı. Erzurum 44,05 Genel Endeks Puanı ile 39´inci sırada yer aldı.
Erzurum´da 3.3 büyüklüğünde oldu
Erzurum´da 3.3 büyüklüğünde oldu
ERZURUM ´´dan bir son dakika deprem haberi geldi. Erzurum merkez üssü Şenkaya ilçesi Dolunay Mahallesi olan, 3.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Cuma Hutbesi - 6 Aralık 2019
Cuma Hutbesi - 6 Aralık 2019
6 Aralık 2019 tarihli, "Batıl İnanç ve Hurafeler" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
MAHMUT UÇAR YAPTIKLARININ MEYVELERİNİ TOPLUYOR
MAHMUT UÇAR YAPTIKLARININ MEYVELERİNİ TOPLUYOR
MAHMUT UÇAR´IN MAKAM ODASI TEŞEKKÜR İÇİN GELEN ZİYARETÇİLERİN AKININA UĞRADI
ERZURUM´DA 119 BİN 933 ARAÇ VAR
ERZURUM´DA 119 BİN 933 ARAÇ VAR
Erzurum´da Ekim 2019 dönemi bazında trafiğe 119 bin 933 motorlu kara taşıtının kayıtlı olduğu açıklandı.
Bugün seçim olsa hangi parti kaç oy alır? İşte son seçim anketi
Bugün seçim olsa hangi parti kaç oy alır? İşte son seçim anketi
MetroPOLL Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinde Cumhur İttifakı´nın oy oranı yüzde 55 bandına dayandı. Aynı ankette CHP´nin oy oranı yüzde 23.4, İYİ Parti´nin oy oranı yüzde 9.3, HDP´nin oy oranı ise 10.7 olarak belirlendi.
17 Farklı Üniversiteden 173 Katılımcı ATAVET´te buluştu
17 Farklı Üniversiteden 173 Katılımcı ATAVET´te buluştu
Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Katılımlı Öğrenci Kongresi, Nenehatun Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılış programıyla başladı.
NEDİR BU BAYBURTLU´NUN ERZURUM İLE SORUNU?
NEDİR BU BAYBURTLU´NUN ERZURUM İLE SORUNU?
Aslen Bayburtlu olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Erzurum-Aşkale-İspir KIRIK Tünelinin Yapımında Kullanılmak Üzere Ayrılan 940 Milyon Liranın Gereksiz Olduğunu Bu Paranın Erzurum´a Değil İstanbul´a Aktarılması Gerektiğini Söyledi.
İbrahim Aydemir: ‘Davamız insana saygı davasıdır´
İbrahim Aydemir: ‘Davamız insana saygı davasıdır´
İbrahim Aydemir, ‘Bizim Davamız İnsanı Sevmek, İnsanın Yaratılış Değerine Saygı Duymak ve İnsana Hizmet Etmektir. ‘Önce İnsan´ Demektir. İnsanı Allah İçin Sevmektir.´
ERZURUM´UN DÜŞÜNCE ÜRETEN MERKEZİ HAFTAYA BAKIŞ
ERZURUM´UN DÜŞÜNCE ÜRETEN MERKEZİ HAFTAYA BAKIŞ
ERZURUM´UN DÜŞÜNCE ÜRETEN MERKEZİ HAFTAYA BAKIŞ
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARININ İSTANBUL SİYASETİNDE VE BÜROKRASİSİNDEKİ İÇLER ACISI HALİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ!
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARININ İSTANBUL SİYASETİNDE VE BÜROKRASİSİNDEKİ İÇLER ACISI HALİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ!
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARININ İSTANBUL SİYASETİNDE VE BÜROKRASİSİNDEKİ İÇLER ACISI HALİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ!
GURBETTE DARMADAĞIN OLAN ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?
GURBETTE DARMADAĞIN OLAN ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?
GURBETTE DARMADAĞIN OLAN ERZURUMLULARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINDA BAŞKAN OLMANIN BİR BEDELİ OLMALI
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINDA BAŞKAN OLMANIN BİR BEDELİ OLMALI
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINDA BAŞKAN OLMANIN BİR BEDELİ OLMALI
İSTANBUL´DA ELİNİ SALLASAN ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINA DEĞİYOR!
İSTANBUL´DA ELİNİ SALLASAN ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINA DEĞİYOR!
İSTANBUL´DA ELİNİ SALLASAN ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARINA DEĞİYOR!
BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN KİMSENİN ÇULUNA ÇAPUTUNA İHTİYACI YOK!
BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN KİMSENİN ÇULUNA ÇAPUTUNA İHTİYACI YOK!
Erzurum ve Köylerine Yardım Adı Altında Giyecek, Oyuncak ve Benzeri Ürünler Getirerek Objektiflere Poz Verenler Bu Haber En Çok Sizi İlgilendiriyor
DR. GÜRSEL BEDİR UYKULARI KAÇIRAN MÜDÜR OLDU
DR. GÜRSEL BEDİR UYKULARI KAÇIRAN MÜDÜR OLDU
ERZURUM SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN DR. GÜRSEL BEDİR ÇALIŞMAYAN, İŞTEN KAÇAN GECELERİ NÖBETTE UYUYAN SAĞLIK PERSONELLERİNİN UYKULARINI KAÇIRDI!
ERZURUM´DA MİLLİ EĞİTİM, TURİZM VE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ EMİN ELLERDE
ERZURUM´DA MİLLİ EĞİTİM, TURİZM VE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ EMİN ELLERDE
ERZURUM´DA MİLLİ EĞİTİM, TURİZM VE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ EMİN ELLERDE
MUHAMMED CEVDET ORHAN´DAN MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´IN GÖSTERDİĞİ HASSASİYETİN AYNISINI BEKLERDİK
MUHAMMED CEVDET ORHAN´DAN MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´IN GÖSTERDİĞİ HASSASİYETİN AYNISINI BEKLERDİK
MUHAMMED CEVDET ORHAN´DAN MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´IN GÖSTERDİĞİ HASSASİYETİN AYNISINI BEKLERDİK
MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´DAN CUMHUR İTTİFAKINA YAKIŞIR HAREKETLER
MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´DAN CUMHUR İTTİFAKINA YAKIŞIR HAREKETLER
MEHMET SEKMEN VE MUHAMMET SUNAR´DAN CUMHUR İTTİFAKINA YAKIŞIR HAREKETLER
Büyükşehir Belediyesi´nden gölet rekoru
Büyükşehir Belediyesi´nden gölet rekoru
Tarım ve hayvancılık yatırımlarıyla yerel yönetim anlayışına yepyeni bir boyut kazandıran Erzurum Büyükşehir Belediyesi, gölet yapımında Türkiye rekoru kırdı.
Cuma Hutbesi - 29 Kasım 2019
Cuma Hutbesi - 29 Kasım 2019
29 Kasım 2019 tarihli, "Dinin Özü Samimiyettir" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
MHP lideri Bahçeli´den ´´erken seçim´´ açıklaması
MHP lideri Bahçeli´den ´´erken seçim´´ açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim taleplerinin yanlış olduğunu ve herkesin hesabını 2023´e göre yapmasını söyledi.
Son yapılan seçim anketinde ilginç ayrıntı
Son yapılan seçim anketinde ilginç ayrıntı
Ada Araştırma´nın 26 ilde yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre sadece AK Parti ve CHP barajı geçebiliyor. Yeni kurulacak partilere oy vereceğini belirtenlerin oranı da yüzde 9,2´de kaldı
Ak Parti´nin Üye Sayısı Ne Kadar!
Ak Parti´nin Üye Sayısı Ne Kadar!
AK Parti´de son aylarda gelen istifa haberleri üye sayısında ciddi bir düşüşe sebep olup olmayacağı merak ediliyor.
BİZE CEMAATLERE DEĞİL. ERZURUM´A HİZMET EDECEK BİR ÖMER LAZIM
BİZE CEMAATLERE DEĞİL. ERZURUM´A HİZMET EDECEK BİR ÖMER LAZIM
Bu Yazı Ender Yüncü Tarafından Tarafsız ve Objektif Bir Bakış Açısıyla Kaleme Alınmıştır
AK PARTİ GENEL MERKEZİ UYUYOR!
AK PARTİ GENEL MERKEZİ UYUYOR!
ERZURUMLULARIN AK PARTİ´YE VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A OLAN GÜVENİ AZALIYOR!
BÖYLE VALİ HER ŞEHRİN BAŞINA...
BÖYLE VALİ HER ŞEHRİN BAŞINA...
BÖYLE VALİ HER ŞEHRİN BAŞINA...
MEHMET SEKMEN´DEN İLÇE BELEDİYELERİN YATIRIMLARINA TAM DESTEK
MEHMET SEKMEN´DEN İLÇE BELEDİYELERİN YATIRIMLARINA TAM DESTEK
MEHMET SEKMEN´DEN İLÇE BELEDİYELERİN YATIRIMLARINA TAM DESTEK
CENGİZ TOSUN BAŞARILI BİR GRAFİK ÇİZİYOR
CENGİZ TOSUN BAŞARILI BİR GRAFİK ÇİZİYOR
CENGİZ TOSUN BAŞARILI BİR GRAFİK ÇİZİYOR
MAHMUT UÇAR MAHALLELERİ HİZMETE BOĞMUŞ
MAHMUT UÇAR MAHALLELERİ HİZMETE BOĞMUŞ
MAHMUT UÇAR MAHALLELERİ HİZMETE BOĞMUŞ
BURHANETTİN ESER İYİ BİR BÜROKRATDI AMA İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLAMADI...!
BURHANETTİN ESER İYİ BİR BÜROKRATDI AMA İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLAMADI...!
BURHANETTİN ESER İYİ BİR BÜROKRATDI AMA İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLAMADI...!
DUYAN DUYMAYANA HABER VERSİN! ÇAT BELEDİYE BAŞKANI MELİK YAŞAR BUGÜNE KADAR YAPILMAMIŞ VE BUGÜNE KADAR HİÇ KİMSE TARAFINDAN DÜŞÜNÜLEMEMİŞ BİR YATIRIMI HİZMETE SUNDU
DUYAN DUYMAYANA HABER VERSİN! ÇAT BELEDİYE BAŞKANI MELİK YAŞAR BUGÜNE KADAR YAPILMAMIŞ VE BUGÜNE KADAR HİÇ KİMSE TARAFINDAN DÜŞÜNÜLEMEMİŞ BİR YATIRIMI HİZMETE SUNDU
DUYAN DUYMAYANA HABER VERSİN! ÇAT BELEDİYE BAŞKANI MELİK YAŞAR BUGÜNE KADAR YAPILMAMIŞ VE BUGÜNE KADAR HİÇ KİMSE TARAFINDAN DÜŞÜNÜLEMEMİŞ BİR YATIRIMI HİZMETE SUNDU
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ İSTANBUL´DAKİ HEMŞEHRİLERİNİ YOK SAYDI
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ İSTANBUL´DAKİ HEMŞEHRİLERİNİ YOK SAYDI
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ İSTANBUL´DAKİ HEMŞEHRİLERİNİ YOK SAYDI
AHMET YAPTIRMIŞ İSTANBUL´DAKİ AŞKALELİLERE ÇOK AYIP ETTİ
AHMET YAPTIRMIŞ İSTANBUL´DAKİ AŞKALELİLERE ÇOK AYIP ETTİ
AHMET YAPTIRMIŞ İSTANBUL´DAKİ AŞKALELİLERE ÇOK AYIP ETTİ
LEBEN SÜT ÜRÜNLERİ SÖZDE ERZURUM´UN ÖZ MALIYMIŞ
LEBEN SÜT ÜRÜNLERİ SÖZDE ERZURUM´UN ÖZ MALIYMIŞ
LEBEN SÜT ÜRÜNLERİ SÖZDE ERZURUM´UN ÖZ MALIYMIŞ
ERZURUM´A ÇOK AYIP EDİYORSUN DÖNERCİ HACIBABA
ERZURUM´A ÇOK AYIP EDİYORSUN DÖNERCİ HACIBABA
ERZURUM´A ÇOK AYIP EDİYORSUN DÖNERCİ HACIBABA
MURAT BALKUŞ, HALİL KARAPINAR VE GÜNGÖR ORBAK EMEĞİNİZE SAĞLIK
MURAT BALKUŞ, HALİL KARAPINAR VE GÜNGÖR ORBAK EMEĞİNİZE SAĞLIK
MURAT BALKUŞ, HALİL KARAPINAR VE GÜNGÖR ORBAK EMEĞİNİZE SAĞLIK
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR BİRLİĞE BERABERLİĞE VE DAYANIŞMAYA AÇMIŞLAR
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR BİRLİĞE BERABERLİĞE VE DAYANIŞMAYA AÇMIŞLAR
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR BİRLİĞE BERABERLİĞE VE DAYANIŞMAYA AÇMIŞLAR
İSTANBUL´DA YAŞAYAN ERZURUMLULARIN EN ÇOK TERCİH ETTİKLERİ MESLEK
İSTANBUL´DA YAŞAYAN ERZURUMLULARIN EN ÇOK TERCİH ETTİKLERİ MESLEK
İSTANBUL´DA YAŞAYAN ERZURUMLULARIN EN ÇOK TERCİH ETTİKLERİ MESLEK
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARI BİRİLERİNİN TİCARİ SORUNLARI BİRİLERİNİN SAĞLIK PROBLEMLERİ OLDUĞUNDA İHMAL EDİLECEK MAKAMLAR DEĞİLDİR!
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARI BİRİLERİNİN TİCARİ SORUNLARI BİRİLERİNİN SAĞLIK PROBLEMLERİ OLDUĞUNDA İHMAL EDİLECEK MAKAMLAR DEĞİLDİR!
ERZURUM DERNEK VE VAKIFLARI BİRİLERİNİN TİCARİ SORUNLARI BİRİLERİNİN SAĞLIK PROBLEMLERİ OLDUĞUNDA İHMAL EDİLECEK MAKAMLAR DEĞİLDİR!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI TANITIM GÜNLERİNDE SINIFTA KALDI!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI TANITIM GÜNLERİNDE SINIFTA KALDI!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI TANITIM GÜNLERİNDE SINIFTA KALDI!
14-17 KASIM TARİHLERİ ARASI İSTANBUL´DA DÜZENLENEN ERZURUM TANITIM GÜNLERİ KİMLERİ MUTLU ETTİ? KİMLERİ KISKANDIRDI?
14-17 KASIM TARİHLERİ ARASI İSTANBUL´DA DÜZENLENEN ERZURUM TANITIM GÜNLERİ KİMLERİ MUTLU ETTİ? KİMLERİ KISKANDIRDI?
14-17 KASIM TARİHLERİ ARASI İSTANBUL´DA DÜZENLENEN ERZURUM TANITIM GÜNLERİ KİMLERİ MUTLU ETTİ? KİMLERİ KISKANDIRDI?
TÜRKİYE´DE KARADENİZLİ ERZURUM´DA NARMANLI OLMAK VARMIŞ
TÜRKİYE´DE KARADENİZLİ ERZURUM´DA NARMANLI OLMAK VARMIŞ
MEHMET EMİN ÖZ NARMANLILARA POZİTİF AYRIMCILIK MI YAPIYOR?
27 kente 2.3 milyar TL´lik yatırım yolda!
27 kente 2.3 milyar TL´lik yatırım yolda!
Konaklama sektörü yatırımlarında 9 ayda proje sayısında düşüş olurken, yatırım tutarı yüzde 7.5 arttı.
 Ünlü anketçi erken seçim tarihini açıkladı
Ünlü anketçi erken seçim tarihini açıkladı
MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı bir canlı yayında erken seçim tarihini açıkladı.
Cuma Hutbesi - 22 Kasım 2019
Cuma Hutbesi - 22 Kasım 2019
22 Kasım 2019 tarihli, "Musibetler Karşısında Müminin Tavrı" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı´dan Tam Not Aldı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı´dan Tam Not Aldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı, Büyükşehir Belediyesi´nin çalışmalarına hayran kaldı.
Aydemir: ‘Diyarbakır Analarının sesine ses katalım´
Aydemir: ‘Diyarbakır Analarının sesine ses katalım´
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Diyarbakır´da evlat nöbeti tutan annelerin yaşadığı acıya dikkat çekerek, ‘Diyarbakır´da Kürt, Türk yürek yüreğe bu imansızlığa son verilsin diye feveran ediyorlar. Oraya ses verelim, ses katalım. ‘ çağrısında bulundu.
Yakutiye´ye Hedef Asfaltsız Yer Bırakmamak
Yakutiye´ye Hedef Asfaltsız Yer Bırakmamak
ERZURUMŞEHİR /Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri yaz sezonu boyunca durmak bilmedi.
Türkiye´nin vergi rekortmenleri açıklandı
Türkiye´nin vergi rekortmenleri açıklandı
Türkiye´nin 2018 yılı vergi rekortmenleri belli oldu. Listenin ilk iki sırasındaki isimler açıklanmazken, 3´üncü sırada 54 milyon 169 bin 33 lirayla Rahmi Koç yer aldı.
Mehmet Sekmen “Çocuk Demek; Gelecek Demek, Çocuk Demek; Yaşama Sevinci Demektir."
Mehmet Sekmen “Çocuk Demek; Gelecek Demek, Çocuk Demek; Yaşama Sevinci Demektir."
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Çocuklarımız, bizi geleceğe yansıtacak olan aynalardır” dedi.
Türkiye´de kaç Kürt, Türk, Arap, Sünni, Alevi yaşıyor?
Türkiye´de kaç Kürt, Türk, Arap, Sünni, Alevi yaşıyor?
Suriye tartışmaları nedeniyle Türkiye´de ne kadar Kürt nüfus yaşadığı sorusunun uluslararası medyada yeniden tartışılmaya başladığını belirten gazeteci-yazar Murat Yetkin, Türkiye´deki etnik aidiyet üzerine KONDA´nın Kasım 2019´da yayınlanan ‘Türkiye´de Toplumsal Cinsiyet Raporu´na dikkat çekti.
Partilerin anlık oy oranları nasıl?
Partilerin anlık oy oranları nasıl?
MetroPOLL´ün gerçekleştirdiği son ankete göre partilerin oy dağılımı böyle gerçekleşti.
Milletvekillerine Uyarı
Milletvekillerine Uyarı
Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın milletvekillerine "Beklentimi tekrar ederek söylüyorum. Bundan böyle kesinlikle kendi seçim bölgesini ihmal etmemeli" şeklinde talimat vermesi erken seçim dedikodularını alevlendirdi.
CEM ATMACA´DAN AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ DÜŞÜNDÜREN SORULAR
CEM ATMACA´DAN AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ DÜŞÜNDÜREN SORULAR
EYY CEMAATİ MÜSLİMİN MEÖ´YÜ NASIL BİLİRDİNİZ?
MERHUM BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ´İN 17 YILDA 170 YIL HEDEFİNE ULAŞTIK
MERHUM BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ´İN 17 YILDA 170 YIL HEDEFİNE ULAŞTIK
Milletvekili Aydemir, ‘Türk milletini tarif eden en mühim hususiyet ahlaklı olmamızdır. Ahlak öncelikle Hak teslimini gerektiriyor. Hakkı teslim edeceğiz´ vurgusunda bulunarak AK Parti dönemiyle ulaşılan zirveye işaret etti, hakkın teslim edilmesi gerektiğini söyledi.
Banka borcu olanlar dikkat!
Banka borcu olanlar dikkat!
Bankalara ödenemeyen borçlar 2-3 yıl sonra varlık yönetim şirketlerine devrediliyor.
ERZURUM´DAKİ VATANDAŞLAR CADDE ESNAFI YERİNE NEDEN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİ TERCİH EDİYOR?
ERZURUM´DAKİ VATANDAŞLAR CADDE ESNAFI YERİNE NEDEN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİ TERCİH EDİYOR?
ERZURUM´DAKİ VATANDAŞLAR CADDE ESNAFI YERİNE NEDEN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİ TERCİH EDİYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI NE İŞ YAPIYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI NE İŞ YAPIYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI NE İŞ YAPIYOR?
BARIŞ PINARI VİYADÜĞÜ GEREKLİ MİYDİ? DEĞİL MİYDİ?
BARIŞ PINARI VİYADÜĞÜ GEREKLİ MİYDİ? DEĞİL MİYDİ?
BARIŞ PINARI VİYADÜĞÜ GEREKLİ MİYDİ? DEĞİL MİYDİ?
MUHAMMET SUNAR ERZURUM VE PALANDÖKEN İLÇEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR!
MUHAMMET SUNAR ERZURUM VE PALANDÖKEN İLÇEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR!
MUHAMMET SUNAR ERZURUM VE PALANDÖKEN İLÇEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR!
AZİZİYE KAYMAKAMI MUSTAFA MASLAK AZİZİYE İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR
AZİZİYE KAYMAKAMI MUSTAFA MASLAK AZİZİYE İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR
AZİZİYE KAYMAKAMI MUSTAFA MASLAK AZİZİYE İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR
Kaymakam Şaban Arda Yazıcı Tortum´da 7´den 70´e herkesin arkadaşı
Kaymakam Şaban Arda Yazıcı Tortum´da 7´den 70´e herkesin arkadaşı
Kaymakam Şaban Arda Yazıcı Tortum´da 7´den 70´e herkesin arkadaşı
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDE ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNE HASAN ŞAHİN´İN YERİNE MAHMUT BEKTAŞ GETİRİLDİ!
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDE ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNE HASAN ŞAHİN´İN YERİNE MAHMUT BEKTAŞ GETİRİLDİ!
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDE ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNE HASAN ŞAHİN´İN YERİNE MAHMUT BEKTAŞ GETİRİLDİ!
MUHAMMED CEVDET ORHAN´A DUYURULUR!
MUHAMMED CEVDET ORHAN´A DUYURULUR!
MUHAMMED CEVDET ORHAN´A DUYURULUR!
BU HABER TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA BİR NEVİ UYARI NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR
BU HABER TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA BİR NEVİ UYARI NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR
BU HABER TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA BİR NEVİ UYARI NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR
GÖZLER SALİH DİKEL´DE AKDAĞ SANAYİ SİTESİ NE OLDU?
GÖZLER SALİH DİKEL´DE AKDAĞ SANAYİ SİTESİ NE OLDU?
GÖZLER SALİH DİKEL´DE AKDAĞ SANAYİ SİTESİ NE OLDU?
ERZURUM BÜROKRASİSİ´NİN İÇLER ACISI HALİ
ERZURUM BÜROKRASİSİ´NİN İÇLER ACISI HALİ
ERZURUM BÜROKRASİSİ´NİN İÇLER ACISI HALİ
OKAY MEMİŞ İLE MEHMET SEKMEN´iN ARALARI BU GÜNLERDE LİMONİ SANKİ
OKAY MEMİŞ İLE MEHMET SEKMEN´iN ARALARI BU GÜNLERDE LİMONİ SANKİ
OKAY MEMİŞ İLE MEHMET SEKMEN´iN ARALARI BU GÜNLERDE LİMONİ SANKİ
ERZURUM´UN EN BÜYÜK SORUNU! SİYASETÇİ BÜROKRAT ANLAŞMAZLIĞI
ERZURUM´UN EN BÜYÜK SORUNU! SİYASETÇİ BÜROKRAT ANLAŞMAZLIĞI
ERZURUM´UN EN BÜYÜK SORUNU! SİYASETÇİ BÜROKRAT ANLAŞMAZLIĞI
GÜNDÜZLERİ AYAK ÜSTÜ GECELERİ SIRT ÜSTÜ YATMAKLA BELEDİYECİLİK YAPILMAZ BEYLER!
GÜNDÜZLERİ AYAK ÜSTÜ GECELERİ SIRT ÜSTÜ YATMAKLA BELEDİYECİLİK YAPILMAZ BEYLER!
GÜNDÜZLERİ AYAK ÜSTÜ GECELERİ SIRT ÜSTÜ YATMAKLA BELEDİYECİLİK YAPILMAZ BEYLER!
REİS ERDOĞAN´IN MESAJI NET; "BAŞKANLIĞI BECEREMEYEN O KOLTUĞU TERK ETSİN"
REİS ERDOĞAN´IN MESAJI NET; "BAŞKANLIĞI BECEREMEYEN O KOLTUĞU TERK ETSİN"
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan belediye başkanlarına ince bir ayar geldi.
AK Parti´de 20 İl Başkanı Topun Ağzında
AK Parti´de 20 İl Başkanı Topun Ağzında
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sürecinde başarısız olan, teşkilatla, milletvekilleriyle ters düşen ve özellikle parti içi çekişmelere neden il başkanlarıyla yola devam etmeyecek.
AK Parti´de seçim tarihleri değişti!
AK Parti´de seçim tarihleri değişti!
AK Parti ilçe delege takvimimde değişiklik yapıldı
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN´UN ACI GÜNÜ
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN´UN ACI GÜNÜ
İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun´un babası İsmail Coşkun vefat etti.
ERZURUM TANITIM GÜNLERİNDEN ÇATLAK SESLER YÜKSELMEYE BAŞLKADI
ERZURUM TANITIM GÜNLERİNDEN ÇATLAK SESLER YÜKSELMEYE BAŞLKADI
14-17 Kasım tarihleri arası İstanbul Maltepe meydanında yapılması planlanan Erzurum Tanıtım Günlerine kısa bir süre kala organizasyondan çatlak sesler yükselmeye başladı.
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ ACABA KÖPRÜKÖY´ÜN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYOR MU?
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ ACABA KÖPRÜKÖY´ÜN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYOR MU?
KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI OSMAN BELLİ ACABA KÖPRÜKÖY´ÜN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYOR MU?
PASİNLER HALKI BİR AN EVVEL ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİNİN YAŞATILACAĞI CAMİ´NİN TEMELİNİN ATILACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR!
PASİNLER HALKI BİR AN EVVEL ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİNİN YAŞATILACAĞI CAMİ´NİN TEMELİNİN ATILACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR!
PASİNLER HALKI BİR AN EVVEL ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİNİN YAŞATILACAĞI CAMİ´NİN TEMELİNİN ATILACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR!
TEKMANLILAR BAŞKAN MUSTAFA ERGİN´DEN GÖÇÜ TERS DÖNDÜRECEK YATIRIMLAR BEKLİYOR!
TEKMANLILAR BAŞKAN MUSTAFA ERGİN´DEN GÖÇÜ TERS DÖNDÜRECEK YATIRIMLAR BEKLİYOR!
TEKMANLILAR BAŞKAN MUSTAFA ERGİN´DEN GÖÇÜ TERS DÖNDÜRECEK YATIRIMLAR BEKLİYOR!
ABDULKADİR AYDIN DEDE OLDU
ABDULKADİR AYDIN DEDE OLDU
ABDULKADİR AYDIN DEDE OLDU
İLÇE BELEDİYELERİNDE NELER OLUYOR?
İLÇE BELEDİYELERİNDE NELER OLUYOR?
İLÇE BELEDİYELERİNDE NELER OLUYOR?
ARİF HİKMET KILIÇ´IN YAPTIKLARINI MELİK YAŞAR HAYAL BİLE EDEMİYOR!
ARİF HİKMET KILIÇ´IN YAPTIKLARINI MELİK YAŞAR HAYAL BİLE EDEMİYOR!
ARİF HİKMET KILIÇ´IN YAPTIKLARINI MELİK YAŞAR HAYAL BİLE EDEMİYOR!
TORTUM OLTU VE OLUR BELEDİYE BAŞKANLARI BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN!
TORTUM OLTU VE OLUR BELEDİYE BAŞKANLARI BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN!
TORTUM OLTU VE OLUR BELEDİYE BAŞKANLARI BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN!
CEM ATMACA ÖZEL ARACIM NEDEN MEHMET SEKMEN´İN EMRİNDEDİR DEDİ?
CEM ATMACA ÖZEL ARACIM NEDEN MEHMET SEKMEN´İN EMRİNDEDİR DEDİ?
CEM ATMACA ÖZEL ARACIM NEDEN MEHMET SEKMEN´İN EMRİNDEDİR DEDİ?
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TARİHİNİN EN BAŞARISIZ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TARİHE GEÇECEK?
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TARİHİNİN EN BAŞARISIZ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TARİHE GEÇECEK?
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TARİHİNİN EN BAŞARISIZ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TARİHE GEÇECEK?
İŞİNİZİ YAPIN BEYLER
İŞİNİZİ YAPIN BEYLER
İŞİNİZİ YAPIN BEYLER
MEHMET SEKMEN ÜLKÜCÜ CAMİA´YA VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ
MEHMET SEKMEN ÜLKÜCÜ CAMİA´YA VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ
MEHMET SEKMEN ÜLKÜCÜ CAMİA´YA VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ
ORHAN BULUTLAR FAKA BASTI
ORHAN BULUTLAR FAKA BASTI
ORHAN BULUTLAR FAKA BASTI
MAHMUT UÇAR BAŞKAN´A VATANDAŞ SORUYOR! YEŞİL YAKUTİYE KONUTLARI NEYİN NESİ KİMİN FESİ?
MAHMUT UÇAR BAŞKAN´A VATANDAŞ SORUYOR! YEŞİL YAKUTİYE KONUTLARI NEYİN NESİ KİMİN FESİ?
MAHMUT UÇAR BAŞKAN´A VATANDAŞ SORUYOR! YEŞİL YAKUTİYE KONUTLARI NEYİN NESİ KİMİN FESİ?
BU SESE KULAK VER! ÖMER ÖMEROĞULLARI "BURSA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ İPTAL EDİLİP İLERİ BİR TARİHE ERTELENMELİDİR!"
BU SESE KULAK VER! ÖMER ÖMEROĞULLARI "BURSA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ İPTAL EDİLİP İLERİ BİR TARİHE ERTELENMELİDİR!"
BU SESE KULAK VER! ÖMER ÖMEROĞULLARI "BURSA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ İPTAL EDİLİP İLERİ BİR TARİHE ERTELENMELİDİR!"
ERZURUM´UN NERESİNDEN OLURSAK OLALIM! BU ÇORBADA BİZİMDE TUZUMUZ OLSUN!
ERZURUM´UN NERESİNDEN OLURSAK OLALIM! BU ÇORBADA BİZİMDE TUZUMUZ OLSUN!
ERZURUM´UN NERESİNDEN OLURSAK OLALIM! BU ÇORBADA BİZİMDE TUZUMUZ OLSUN!
Erdoğan´dan AK Parti teşkilatlarına uyarı!
Erdoğan´dan AK Parti teşkilatlarına uyarı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti kongresi ile ilgili değerlendirmesinde, “Metal yorgunluğunun son izlerini de sildiğimiz, tazelenmiş şekilde yola revan olduğumuz farklı bir dönemin başlangıcı olacaktır” ifadelerini kullandı.
Cuma Hutbesi - 1 Kasım 2019
Cuma Hutbesi - 1 Kasım 2019
1 Kasım 2019 tarihli, "Dünyevileşmek: Geçici olana Gönül vermek" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
ERZURUM´DA MUHALEFET MUMLA ARANIYOR!
ERZURUM´DA MUHALEFET MUMLA ARANIYOR!
ERZURUM´DA MUHALEFET MUMLA ARANIYOR!
Belediye başkanlarının yetkileri Beştepe´ye mi devredilecek?
Belediye başkanlarının yetkileri Beştepe´ye mi devredilecek?
AK Parti´nin hazırladığı Yerel Yönetimler Yasa Taslağı´nda, Büyükşehir Belediye Başkanlarının, Genel Müdür ve Genel Sekreter atamalarında onay yetkisinin Cumhurbaşkanlığına devredileceğine yönelik hükümlerin bulunduğu iddia edildi.
Barış Pınarı Harekatı AK Parti´ye desteği artırdı mı?
Barış Pınarı Harekatı AK Parti´ye desteği artırdı mı?
Barış Pınarı Harekatı AK Parti´ye desteği artırdı mı?
MEHMET EMİN ÖZ NEDEN YENİ DÖNEMDE BİR DAHA İL BAŞKANI OLMAMALIDIR?
MEHMET EMİN ÖZ NEDEN YENİ DÖNEMDE BİR DAHA İL BAŞKANI OLMAMALIDIR?
MEHMET EMİN ÖZ NEDEN YENİ DÖNEMDE BİR DAHA İL BAŞKANI OLMAMALIDIR?
ERZURUM´DAKİ AK PARTİ TEŞKİLAT VE TABANININ MİLLETVEKİLLERİNE SESLİ HAYKIRIŞIDIR!
ERZURUM´DAKİ AK PARTİ TEŞKİLAT VE TABANININ MİLLETVEKİLLERİNE SESLİ HAYKIRIŞIDIR!
ERZURUM´DAKİ AK PARTİ TEŞKİLAT VE TABANININ MİLLETVEKİLLERİNE SESLİ HAYKIRIŞIDIR!
MEHMET SEKMEN´DEN BİRLİKTE KAZANDIK BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ SİNYALLERİ
MEHMET SEKMEN´DEN BİRLİKTE KAZANDIK BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ SİNYALLERİ
MEHMET SEKMEN´DEN BİRLİKTE KAZANDIK BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ SİNYALLERİ
ERZURUM´DA SİYASET YENİDEN Mİ ŞEKİLLENİYOR?
ERZURUM´DA SİYASET YENİDEN Mİ ŞEKİLLENİYOR?
ERZURUM´DA SİYASET YENİDEN Mİ ŞEKİLLENİYOR?
NAİM KARATAŞ´I KİM DOLDURUYOR?
NAİM KARATAŞ´I KİM DOLDURUYOR?
NAİM KARATAŞ´I KİM DOLDURUYOR?
ERZURUM´DAKİ ÜLKÜCÜLERİ HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI RESMİ KURUM VE KURULUŞ YETKİLİLERİ YOK SAYAMAZ...!
ERZURUM´DAKİ ÜLKÜCÜLERİ HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI RESMİ KURUM VE KURULUŞ YETKİLİLERİ YOK SAYAMAZ...!
ERZURUM´DAKİ ÜLKÜCÜLERİ HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI RESMİ KURUM VE KURULUŞ YETKİLİLERİ YOK SAYAMAZ...!
ERZURUM´UN FASIL GURUPLARI ERZURUMLULARI KANDIRIYOR
ERZURUM´UN FASIL GURUPLARI ERZURUMLULARI KANDIRIYOR
ERZURUM´UN FASIL GURUPLARI ERZURUMLULARI KANDIRIYOR
SÜLEYMAN ULUSOY, AHMET AĞIRMAN´I ARATIYOR!
SÜLEYMAN ULUSOY, AHMET AĞIRMAN´I ARATIYOR!
SÜLEYMAN ULUSOY, AHMET AĞIRMAN´I ARATIYOR!
İSTANBUL´DA ERZURUMLULAR DARMADAĞIN!
İSTANBUL´DA ERZURUMLULAR DARMADAĞIN!
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM´UN TÜM İLÇE, MAHALLE, KÖY DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARI HEMEN, ŞİMDİ, ACİLEN İVEDİLİKLE VE DEREKAP TEK ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR!
ERKON BU İŞİ BAŞARACAK MI?
ERKON BU İŞİ BAŞARACAK MI?
ERKON BU İŞİ BAŞARACAK MI?
GÖZLER ÖMER ÖMEROĞULLARINDA
GÖZLER ÖMER ÖMEROĞULLARINDA
BURSA´DA ERZURUM ZİYAFETİ Mİ? YOKSA ERZURUM REZALETİ Mİ YAŞANACAK?
ANKARA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİNDE AMAÇ HASIL OLMUŞTUR
ANKARA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİNDE AMAÇ HASIL OLMUŞTUR
ANKARA´DAKİ ERZURUM GÜNLERİNDE AMAÇ HASIL OLMUŞTUR
ERZURUMLULUK İSTANBUL´DA YERLERDE SÜRÜNÜYOR
ERZURUMLULUK İSTANBUL´DA YERLERDE SÜRÜNÜYOR
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARIN İSTANBUL SİYASETİNDEKİ ROLLERİ VE ETKİLERİ NELERDİR?
İZMİR´DEKİ BU FEDERASYON SADECE ERZURUM´U TEMSİL EDEN BİR LOGODAN İBARET Mİ?
İZMİR´DEKİ BU FEDERASYON SADECE ERZURUM´U TEMSİL EDEN BİR LOGODAN İBARET Mİ?
İZMİR´DEKİ BU FEDERASYON SADECE ERZURUM´U TEMSİL EDEN BİR LOGODAN İBARET Mİ?
SELAMİ ALTINOK´TAN TORTUM STANDINA ÖZEL İLGİ
SELAMİ ALTINOK´TAN TORTUM STANDINA ÖZEL İLGİ
SELAMİ ALTINOK´TAN TORTUM STANDINA ÖZEL İLGİ
MEHMET EMİN ÖZ İNŞALLAH BU İŞTE BİR HALİN YOKTUR
MEHMET EMİN ÖZ İNŞALLAH BU İŞTE BİR HALİN YOKTUR
MEHMET EMİN ÖZ İNŞALLAH BU İŞTE BİR HALİN YOKTUR
ERZURUM PTT´DE NELER OLUYOR?
ERZURUM PTT´DE NELER OLUYOR?
ERZURUM PTT´DE İŞTEN ÇIKARILAN 23 KİŞİNİN YERİNE YERLEŞTİRİLEN 23 KİŞİNİN HEPSİNİN NARMAN NÜFUSUNA KAYITLI OLMASI GARİP DEĞİL Mİ?
VEYSEL KARANİ AKSUNGUR BİR İLKE İMZA ATTI
VEYSEL KARANİ AKSUNGUR BİR İLKE İMZA ATTI
VEYSEL KARANİ AKSUNGUR BİR İLKE İMZA ATTI
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ ESNAFIN KAZIK GÜNLERİ OLMASIN!
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ ESNAFIN KAZIK GÜNLERİ OLMASIN!
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ ESNAFIN KAZIK GÜNLERİ OLMASIN!
YAVUZ DEĞİRMENCİ´Yİ SUNUCU KİM YAPTI?
YAVUZ DEĞİRMENCİ´Yİ SUNUCU KİM YAPTI?
YAVUZ DEĞİRMENCİ´Yİ SUNUCU KİM YAPTI?
ANKARA´DA ERZURUM GÜNLERİ REZALETİ
ANKARA´DA ERZURUM GÜNLERİ REZALETİ
ANKARA´DA ERZURUM GÜNLERİ REZALETİ
ERZURUMSPOR KÖTÜ YÖNETİM SAYESİNDE KÜME DÜŞÜYOR!
ERZURUMSPOR KÖTÜ YÖNETİM SAYESİNDE KÜME DÜŞÜYOR!
ERZURUMSPOR KÖTÜ YÖNETİM SAYESİNDE KÜME DÜŞÜYOR!
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU VE BERABERİNDEKİLER NEYİN PEŞİNDESİNİZ HALA?
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU VE BERABERİNDEKİLER NEYİN PEŞİNDESİNİZ HALA?
ERZURUMSPOR YÖNETİMİNDEN HALA İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORSANIZ BU İŞİN İÇİNDE BAŞKA BİR İŞ VAR
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU VE HÜSEYİN ÜNEŞ ARTIK ÇEKİN ELLERİNİZİ ERZURUMSPOR ÜZERİNDEN
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU VE HÜSEYİN ÜNEŞ ARTIK ÇEKİN ELLERİNİZİ ERZURUMSPOR ÜZERİNDEN
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU VE HÜSEYİN ÜNEŞ ARTIK ÇEKİN ELLERİNİZİ ERZURUMSPOR ÜZERİNDEN
ÜLKÜCÜ TABANIN BU SESİNİ BAŞKAN MEHMET SEKMEN´E HARFİYEN ULAŞTIRMAK HASAN ŞAHİN´İN ASLİ GÖREVİDİR
ÜLKÜCÜ TABANIN BU SESİNİ BAŞKAN MEHMET SEKMEN´E HARFİYEN ULAŞTIRMAK HASAN ŞAHİN´İN ASLİ GÖREVİDİR
ÜLKÜCÜ TABANIN BU SESİNİ BAŞKAN MEHMET SEKMEN´E HARFİYEN ULAŞTIRMAK HASAN ŞAHİN´İN ASLİ GÖREVİDİR
KAMİL AYDIN VE NAİM KARATAŞ BU SESE KULAKLARINI TIKAYAMAZ
KAMİL AYDIN VE NAİM KARATAŞ BU SESE KULAKLARINI TIKAYAMAZ
KAMİL AYDIN VE NAİM KARATAŞ BU SESE KULAKLARINI TIKAYAMAZ
ÜLKÜCÜ TABANIN MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞİ
ÜLKÜCÜ TABANIN MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞİ
ÜLKÜCÜ TABANIN MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞİ
ÜLKÜCÜLER HAK ETTİKLERİ KADROLARI İSTİYOR
ÜLKÜCÜLER HAK ETTİKLERİ KADROLARI İSTİYOR
ERZURUM´DAKİ ÜLKÜCÜ TABAN 31 MART SEÇİMLERİNDE AK PARTİ İLE BİRLİKTE KAZANDIKLARI BELEDİYELERDE KADRO İSTİYOR
Erzurum şehidini karşıladı
Erzurum şehidini karşıladı
Şehit Piyade Er Sezai Eşkioğlu´nun cenazesi bugün saat akşam saatlerinde askeri uçakla Erzurum´a getirildi. Askeri havalimanında şehit askerin cenazesini Vali Okay Memiş, askeri ve mülki erkanın yanı sıra şehit askerin yakınları karşıladı.
Genel af ne zaman yürürlüğe girecek?
Genel af ne zaman yürürlüğe girecek?
Genel af ve ceza indirimi olarak bilinen infaz yasasının içinde yer aldığı ikinci yargı paketinde detaylar ortaya çıktı.
1 hafta tatil ne zaman? Ara tatiller ne zaman başlıyor?
1 hafta tatil ne zaman? Ara tatiller ne zaman başlıyor?
Kasım ayına sadece 11 gün kaldı. Kasım ayı demek artık öğrenciler için 1 haftalık ara tatil anlamına geliyor. Şu sıralar sık sık yöneltilen soru ise "Ara tatiller ne zaman başlıyor?" şeklinde...
Bu durumlar dışında imza atmayın!
Bu durumlar dışında imza atmayın!
Ön ödemeli, kamuoyunda bilinen adıyla maketten konut alanlar, haklarını korumak için sözleşme imzalıyor. Bu sözleşmeye ‘ön ödemeli konut satış sözleşmesi´ deniliyor. Peki konut alımında haklarınızı korumak için sözleşmeyi imzalarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
ÜLKÜCÜ CAMİA BAŞKAN MEHMET SEKMEN´DEN İSTİYOR
ÜLKÜCÜ CAMİA BAŞKAN MEHMET SEKMEN´DEN İSTİYOR
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDE HİZMET, YÖNETİM VE AKTİF GÖREV NOKTASINDA MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ KİŞİLERDE BULUNSUN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AHMET BAŞKAN NELER OLUYOR İSPİR´DE?
AHMET BAŞKAN NELER OLUYOR İSPİR´DE?
BİRİ ÇIKIP ŞU İSPİR BELEDİYESİ´NDEN GELEN KÖTÜ DEDİKODULARA BİR SON VERSİN ARTIK!
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
DAİB´TEN PİS KOKULAR GELİYOR!
DAİB´TEN PİS KOKULAR GELİYOR!
DOĞU ANADOLU İHRACATÇILAR BİRLİĞİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR
7 bin polis adayı alımı yapılacak!
7 bin polis adayı alımı yapılacak!
Polis Akademisi´nden yapılan açıklamaya göre Polis Amirleri Eğitim Merkezine lisans mezunu 5 bin 40´ı erkek, 560´ı kadın, önlisans mezunu 1260´ı erkek, 140´ı kadın olmak üzere 7 bin öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu.
Diyanet Cuma Hutbesi - 11 Ekim 2019
Diyanet Cuma Hutbesi - 11 Ekim 2019
11.10.2019 tarihinde Türkiye geneli tüm camilerde okunacak olan Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı mı? 11 Ekim 2019 tarihli Cuma hutbesi..
BU ŞARTLAR ARANIYORSA  MEHMET EMİN ÖZ YANDI
BU ŞARTLAR ARANIYORSA MEHMET EMİN ÖZ YANDI
AK Parti´yi 2023 hedeflerine taşıyacak kadroların belirleneceği 7´nci olağan kongre süreci için hazırlıklar başladı. Kulislere göre 26 il ve yaklaşık 350 ilçe başkanlığında bayrak değişimi yaşanacak.
Af ne zaman çıkacak!
Af ne zaman çıkacak!
İtirazlar nedeniyle geçen yılki yasama yılına yetişmeyen yargı reformunun ilk paketi Meclis´e geldi.
BAŞKAN ORHAN BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ORHAN BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ
Erzurum İzcilik Spor Kulübü yöneticileri ve sporcuları Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DA YİNE GARİP ŞEYLER OLUYOR
ERZURUM´DA YİNE GARİP ŞEYLER OLUYOR
ERZURUM´A VE ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAŞKAN MEHMET SEKMEN KADAR HAKİM OLAN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HASAN ŞAHİN´İN ŞEHİRDEKİ BU REKLAM KİRLİLİĞİNDEN HABERİ YOK MU?
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ERZURUMLU VATANDAŞLAR ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMİYOR! PEKİ DOYUM SU VE DESNİ SU SAĞLIKLI MI?
ERZURUMLU VATANDAŞLAR ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMİYOR! PEKİ DOYUM SU VE DESNİ SU SAĞLIKLI MI?
ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMEYEN ERZURUMLU VATANDAŞLAR ERZURUM´UN DOĞAL KAYNAK SU FİRMALARI DOYUM SU VE DESNİ SUYU GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TÜKETEBİLİRLER Mİ?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
AK Parti toplanıyor!
AK Parti toplanıyor!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında gerçekleşecek AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı başlıyor.
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ERZURUMLU MUSLUKLARINDAN AKAN SUYA GÜVENMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKLARINDAN AKAN SUYA GÜVENMİYOR
ERZURUM´DA MUSLUKLARDAN AKAN SUYA GÜVENMEYEN VATANDAŞLAR İÇME SULARINI ÇEŞMELERDEN TAŞIMAYA BAŞLADI
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ...
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ...
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ; ERZURUMSPOR SİZİN ESKİ TÜRK FİLMLERİNDEKİ ŞIMARIK ZENGİN ÇOCUKLARININ OYNADIKLARI ROLLERE OLAN ÖZENTİLERİNİZİ SERGİLEYECEĞİNİZ BİR YER DEĞİLDİR...!
ERZURUM NE ALA MEMLEKET
ERZURUM NE ALA MEMLEKET
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU EFENDİ! YATIRIMLARINIZI BATIYA YAPIN! ERZURUM´DAN DA NASIL MİLLETVEKİLİ OLURUM HESAPLARI YAPIN!
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
ERKON YETKİLİLERİNE DUYURULUR
ERKON YETKİLİLERİNE DUYURULUR
İSTANBUL´DA YAPILACAK OLAN ERZURUM GÜNLERİNDE TÜM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYON YETKİLİLERİNİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNE BAŞVURULMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
ERZURUMLU MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLU MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLU VATANDAŞLAR MUSLUKLARINDAN AKAN SUYU İÇEMEZKEN SİZ O KOLTUKLARINIZDA NASIL RAHAT OTURUYORSUNUZ EFENDİLER?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar