Başbuğ Türkeş´in Az Bilinenleri
Hacı Başbuğumuz Cennet mekan Alparslan Türkeş çok inançlı ve dindardı. Allah´ın veli kullarını, evliyalarını severdi. Gittiği her yerde o bölgenin tasavvuf önderlerini bulur, onları ziyaret eder ve onların duasını alırdı. Her zaman Allah Dostlarıyla görüşüyordu.
Tarih: 7.7.2019 23:12:55

 

 

Alparslan Türkeş Samsun´a her geldiğinde Nakşibendi Şeyhi Bağışlayıcı ile görüşürdü. Merhum Türkeş cemaat ve tarikat önde gelenleriyle görüşmelerini reklam etmekten hoşlanmazdı. . Samsun´da 1951 yılından itibaren Haftalık Büyük Cihad dergisinin 14 Mayıs 1952 tarihinde yayınlanan 53. sayısında: ‘Bir daha bu Millet´in başına Siyonist ve Farmason´u Hakim kılmayacağız.´ yazısı nedeniyle ‘Malatya Hadisesi´ davasıyla ilişkilendirilerek tutuklanan Mustafa Bağışlayıcı bir süre Malatya´da yattı.

Malatya davasında Necip Fazıl Kısakürek ile birlikte yatan Bağışlayıcı Samsun´dan, Osman Yüksel Serdengeçti Ankara´dan, Necip Fazıl ve Cevat Rifat Beyler İstanbul´dan alınmış ve Malatya Cezaevine gönderilmişti.

Mustafa Bağışlayıcı Hoca, Türkeş`i 12 Eylül döneminde devam eden mahkemeler sırasında da gerek dualarıyla ve gerekse mahkemeleri bizzat izleyerek destek oldu.

MHP´nin kurultay ve toplantılarında sürekli Alparslan Türkeş´in yanında yer aldı. Hacı Mustafa Bağışlayıcı ‘tepeden tırnağa beyaz giysileri ile MHP kongrelerinin protokol tribününün vazgeçilmez bir konuğu idi.

Büyük veli Erzincanlı Abdurrahim Reyhan Efendi Hz : “Biz konuşuyoruz Türkeş Bey dinliyor” derdi.

Erzincanlı Abdurrahim Efendi`nin şöyle bir sözü hep anlatılırdı: `Türkeş Bey geliyor, biz konuşuyoruz, o dinliyor. Başka bir partinin lideri ise geliyor, o konuşuyor biz dinliyoruz.`

Bu da Türkeş Bey`in din büyüklerine olan saygısını ortaya koyuyordu.

Pek çok ülkücü, merhum Türkeş´in pek çok cemaat ve tarikat önde gelenleriyle de görüştüğünü belirttiler.

1989-1994 yılları arasında MHP Elazığ Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi İbrahim Kan, merhum Türkeş´in, 1958′de Elazığ´da 243. Piyade Alayı 1. Tabur Komutanı iken Nakşi Şeyhi Musa Kazım Ağel Efendi ile de görüştüğünü belirtti. Kan, o dönemde Elazığ Köy Hizmetleri´nde mühendis olarak çalışan Fehim Adak´ın da bu görüşmelerden haberdar olduğunu kaydetti. Kan, Türkeş´in Samsun´dan Nakşi Mustafa Bağışlayıcı Hocaefendi, Kastamonu´dan Mehmet Fevzi Efendi, Yozgat´ta Nakşi şeyhi Şeyhzade Hacı Ahmet Ergin Efendi gibi şahsiyetlerle görüştüğünü ifade etti.

Merhum Türkeş´in cemaat ve tarikat önde gelenleriyle görüşmelerini reklam etmekten hoşlanmadığını, bu nedenle bu tür görüşmelerin saklı tutulduğunu ifade eden Kan, Mehmet Fevzi Efendi´nin Said-i Nursi´nin has talebeleri arasında olup, İstanbul Fatih Camii Başimamlarından Kurra Hafız Ömer Aköz Hoca´nın da Nakşilik´ten talebesi olduğunu söyledi.

Merhum Türkeş´in Erzincanlı Nakşi Şeyhi Abdurrahim Reyhan Efendi (Nakşi) ile de tanışıp görüştüğünü belirten Kan, Türkeş´in Ankara´da vefat eden Malatyalı Nakşi Şeyhi Ahmet Kayhan Hoca´nın yanısıra cemaat önderlerinden Kemal Kaçar ile görüştüğünü ifade ediyordu.

” Yalnız bırakmadılar”

MHP lideri Türkeş´in cemaat önderleriyle görüşmelerini ve ilişkilerini siyasete malzeme olarak kullanmaya tevessül etmediğini ifade eden Kan, “Ben Yozgat´ta görevliydim. Merhum Türkeş´i Ankara´da Askeri Mevkii Hastanesi´nde ziyaret ettik. Görüşmemizde arkadaşlarım İrfan Birol, Celal Doğru ve Metin Celal Kapusuz da vardı. Bize Yozgatlı Hacı Ahmet Efendi´yi tanıyıp tanımadığımızı sordu. ‘Hacı Ahmet Efendi manevi derecesi yüksek bir zattır. Tam bir Müslüman-Türk mutasavvıfıdır. 12 Eylül öncesi ve sonrasında madden ve manen bize müzaharat eden kişidir. Mutlaka kendisine selam ve hürmetlerini iletin, hayır dualarını bizden eksik etmesinler´ dedi. Türkeş Bey, 1977 seçimlerinden önce Hacı Ahmet Bey´i ziyaret edip görüşmüşler. Hatta Yozgat´ta MHP oylarının artmasında bunun rolü olduğu da söylenir. O dönemde Milliyet gazetesi, Hacı Ahmet Efendi ile merhum Türkeş´in ilişkisinden söz eden bir haber yayınlamıştı” dedi.

Kan sözlerine şöyle devam etti: “Türkeş Bey hapisten çıktıktan bir süre sonra Yozgat´a geldi, eski Belediye Başkanı Yaşar Erbaz´ın evinde kaldı. Hacı Ahmet Efendi ile görüşmek istediğini söyledi, randevuyu da bizzat ben aldım. Bir ikindi vakti, Şeyhzade Hacı Ahmet Efendi Camii´nde birlikte namaz kıldık. Namazı Hacı Ahmet Efendi kıldırdı. Namazdan sonra camiye ait küçük bir misafir odasında başbaşa görüştüler. Biz de bir süre yanlarında kaldık. Ahmet Efendi Türkeş Bey´e geçmiş olsun dediler, hal hatır sordular. Türkeş Bey de hürmetlerini ifade etti. Sanırım Türkeş Bey için bu bir teşekkür ziyareti idi”.

MHP Elazığ eski Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kan:

`Merhum Türkeş`in Bayburt`ta Kıvır Zıvır Mehmet Efendi(ki kendisi Palulu Ali Septi Efendi`nin halifelerinden Kiğılı Mehmet Efendi`nin Halifesi`dir) ile mektuplaşmalarını biliyoruz. Gerek Samsun`dan Mustafa Bağışlayıcı Hoca gerekse Kastamonulu Mehmet Fevzi Efendi, Türkeş`i en sıkıntılı dönemlerinde yalnız bırakmadılar. 12 Eylül döneminde devam eden mahkemeler sırasında her iki hocaefendinin talebeleri ve yakınları hep mahkemeleri izlediler, dualarını esirgemediler. Bunları herkes bilmektedir. Ama dediğimiz gibi merhum Türkeş, bu ilişkilerini ve görüşmelerini hiçbir zaman politikaya alet etmeye tenezzül etmemiştir. Kendisi bu gibi şahsiyetleri bizzat ziyaret ettiği gibi tabir caizse zaman zaman elçi de göndererek de diyaloğu sürdürdüğünü biliyoruz. Onlardan da Türkeş Bey`e ziyaretler olurdu.

Türkeş Bey, konuşmalarında, konferanslarında Mevlana`dan hep şu dizeleri okurdu: `

Aşkla olunuz ki ölmeyeseniz/ aşkla ölünüz ki diri kalasınız.

İbrahim Kan Fırat üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim görevlisi eski Elazığ mhp belediye başkan yardımcısı. 

BAŞBUĞ´DAN HATIRALAR … (13) TAHSİN PEHLİVANOĞLU

1997 nin Mart ayının ortalarıydı. Yoğun bir gezi programı dolayısıyla ağır bir çalışma ortamındaydık… Kahramanmaraş ve Kayseri tarafına gidecek ve 21 Mart´ta nevruz bayramı için Kars´ta ola… caktık peşine de Almanya seyahatimiz vardı… Akşam Keçiören belediyesine ait Halil İbrahim sofrasında TİSAV ‘ ın yemeğinden çıkmış eve giderken Konya yolu Or-an şehir kavşağında bana seslenerek: -Tahsin , dönün oğlum Ahmed Kayhan Hazretlerinin evine gidiyoruz, dedi… Ahmed Kayhan isimli zat Ankara´da yaşayan büyük bir veli, bir Allah dostuydu… Başbuğ zaman zaman o nu ziyaret eder bu piri fani ile muhabbetten çok haz alırdı… Mamak semtinde bulunan eve geldik… Ahmed Kayhan Hazretleri´nin ayağı kırık olduğundan platin takılmıştı ve bu zor vaziyette kapıya kadar gelip Başbuğa , -Türkeş hoş geldin diyerek hararetle sarıldı… Biz çaylarımızı içtik… Ahmed Kayhan Hazretleri önündeki çayın yarısını içmiş diğer yarısını elinde sallayarak sohbete devam ediyordu…Daha sonra elindeki yarım bardak çayı da Başbuğa ikram ederek, -Türkeş buyur bunu da iç , dedi… Başbuğumda aldı ve zaten soğumuş olan çayı bir yudumda içti… On onbeş dakika daha oturduktan sonra Ahmed Kayhan efendi: -Türkeş kalk git istirahat et yorgunsun , dedi…Bunun üzerine Başbuğ: -Peki şıhım dedi ve hayırlı akşamlar dileyerek Ahmed Kayhan efendiye sırtını dönmeden geri geri çıkış kapısına kadar geldik…Ayakkabılarını giyip evin kapısına çıktığı anda Ahmed Kayhan efendi Başbuğuma seslenerek: -Türkeş hakkını helal et de öyle git , dedi… Bunun üzerine Başbuğ: -Hakkım helal olsun şıhım , sende hakkını helal et , dedi ve Ahmed Kayhan efendi üç defa Helalı hoş olsun dedi ve biz evden ayrıldık arabaya binerken : -Başbuğum , Ahmed Kayhan efendinin dedikleri beni ürpetti , dediğimde.. -Ürperme oğlum onlar Allah dostudur ne dediğini bilir, Allah büyüktür dedi… Bu olaydan onbeş gün sonra Başbuğum vefat etti… Sekiz nisan 1997 günü Merhum Başbuğumu defnettikten sonra, Ahmed Kayhan efendinin evine gittim… Beni görünce ağlamaya başladı…Biraz oturduktan sonra : -Şıhım onbeş gün önce Başbuğumla geldiğimizde bir saati aşkın bir zaman yanınızda oturduk … Kalkarken helallaşmadınız da tekrar kapıdan çevirip helalleştiniz…Bu neydi ? diye sorduğumda… -Evladım o an Türkeş´i bir daha göremeyecekmiş gibi bir hisse kapıldım ama ben mi öleceğim , Türkeş´mi ölecek bunu bilemezdim o sebepten ona bir daha sarıldım , dedi… Ben bu gönül erinin yanından ayrılıp giderken , Ankara semaları sanki matem şiirleri okuyordu… Kısa bir müddet sonra bu zatta Rahmeti Rahmana kavuşacak ve bu fani alemden göçüp gidecekti……  

MEMİŞ, MERHUM TÜRKEŞ´İ ANLATTI:

“Merhum Türkeş´in kanaat önderleri ile ilişkileri mürit-mürşit ilişkisi değildir. Mümin ve muvahhid insanlarla istişare maksatlıdır.”

Coşan´a teklif götürdük – Merhum Türkeş´in 1960′larda sadece Arusiler´le değil, İskenderpaşa Cemaati´yle de uzun zaman ilişkileri olmuştur. Beni, partimizi desteklemeye davet etmek üzere merhum Esat Coşan Hocaefendi´ye göndermiştir. Ankara Sharton Oteli´nde yaptığımız özel bir görüşmede kendilerine bu daveti götürdük. 1996 yılıydı. Milletvekili bir arkadaşımızla gittik. Hocaefendi´nin yanında profesör damadı Ahmet Bey ve 2-3 kişi daha vardı. Davetimizi yaptık. Boynumuza sarıldılar. Hocaefendi talebimizi mennuniyetle kabul etmiştir. Merhum Türkeş´e yerli yapımı Zülfikar markalı bir pompalı tüfek hediye etti. Merhum Türkeş 1960′lı yılların ortalarından itibaren İskenderpaşa Cemaati´ne gidip geldiğini, Mehmet Zahit Kotku Hocaefendi´yle görüştüğünü, Erbakan Hoca´yla da o yıllardan gelen bir dostluğu olduğunu bizzat kendilerinden dinlemiştim.”

“…Türkeş daha öğrencilik yıllarından itibaren ilgi duyduğu İskenderpaşa Cemaati ile de bu ilişkiyi sürdürmeğe özen göstermiştir. Türkeş´in vefatına yakın günlerde M. Zahid Kotku´yu birkaç kez ziyaret edip helalleştiği söylenir. Dergâhın önde gelen isimlerinden Samsun yetkilisi Hacı Mustafa Bağışlayıcı ‘tepeden tırnağa beyaz giysileri ile´ Türkeş dönemi MHP kongrelerinin protokol tribününün vazgeçilmez bir konuğu idi. Bu satırların yazarı da bu tablonun onbinlerce canlı tanığından birisidir. ” Dr.Hayati BİCE

Esat Coşan hoca efendi Türkeşin cenazesine katıldı

Prof. Dr. Mahmud Es´ad COŞAN HOCAEFENDİ´nin Türkiye´ye son geliş sebebi: Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ´in cenazesiydi. Çünkü hoca efendi Başbuğu seviyordu.

Şeyhe çiçek göndertti

“Türkeş Bey, Nakşi şeyhi Erzincanlı Abdurrahim Reyhan Efendi´yle de sık sık görüşürdü. Şeyh İstanbul´da ikamet ediyordu. Son dönemlerinde hastalanmıştı. Başbuğ´un, İstanbul İl Başkanımız olan Halit Kanak Bey´e Abdurrahim Efendi´ye çiçek gönderdemesi için talimat verdiğini biliyorum. Ahmet Kayhan Hoca´yla münasebetleri daha eskiye dayanmaktadır. 1996′da Ahmet Kayhan Hoca Başbuğ´a tafsilatlı bir mektup gönderdi. Türkeş Bey, Kastamonulu Mehmet Fevzi Efendi ile de sık sık görüşmekteydi.”

Türkeş´in Tasavvuf Ehline Saygısını Gösteren Bir Mektubu

MHP İddianamesinin Belgeler Klasörü´nde yer alan Alparslan Türkeş´in bir mektubu Başbuğ Türkeş bu mektubunu ismini bilmediğimiz bir maneviyat önderine yazmıştır. Mektubun İslâmî hassasiyetlere çok uygun içeriği yanından hitap edilen kişiye yöneltilen saygılı dil dikkat çekicidir.

“Muhterem Beyefendi,

Varolan, varlığının başlangıcı ve sonu olmayan, zatında, sıfatlarında ve içlerinde benzeri ve ortağı bulunmayan Allahü Teala´ya Hamd ü senalar olsun;

Bütün dualar, iyilikler ve yüce Rabbimizin (c.c.) selamları O´nun Peygamberi (SAV) ve en sevdiği kulu olan Muhammed Mustafa´ya ve O´nun ehl-i beytine ve onların izlerinden gidenler üzerine olsun. Ulu Yaratıcı´nın emrettiği yolda gidenlerden, vatanı ve milleti uğrunda ölenlerden ve çalışanlardan Allah razı olsun.

Muhterem Beyefendi, Hakkınızda topladığım malumat vatan, millet ve dinimiz uğrunda çalışan, halkı uyaran ve yüce dinimizi yayan, ilim ve irşat eden bir şahıs olduğunuzu öğrendim ve işte bunun için mektubumu yazdım.

Bildiğiniz gibi Tanzimat´tan bu yana memleketimiz ve milletimiz yabancılaştırılmaya, insanlarımız milletinden, vatanından, dininden koparılmaya ve devletimiz parçalanarak yok edilmeye, esir edilmeye uğraşılmaktadır.

Yıllardan beri düşmanlarımızla içte ve dışta devamlı olarak savaşmaktayız. Rakiplerimiz er meydanlarında yenmeye muvaffak olamayınca içimize fitne ve fesat tohumları ekerek, bencil insanları para mevki ile satın alıp kısmı doğru yoldan saptırılmış, gençlerimiz ise bir buhran dönemine itilmiştir. İçte içtimai, dini ve milli yönden milletimizin her gün biraz da kuvvetlere karşı yüce Allahın (c.c.) rızasını kazanmak için çetin bir mücadele vermek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

İslâmiyet´i yıkmak için başlatılan haçlı seferlerine karşı MHP ve kıymetli ülkücü Türk gençliği bu savaşta gereken yerini almıştır. Allah´ın izniyle almaya devam edecektir. Aynı yolda ferden mücadele ettiğinizi biliyoruz. Ancak siz de kabul edersiniz ki teşkilatlı mücadeleler neticeye ulaşmakta daha müessirdir. Bundan dolayı Allah yolunda verdiğimiz kutsal cihatta omuz omuza çarpışmak için sizleri de ön safta, yanımızda görmek istemekteyiz.

Bu vesile ile size ve diğerdin kardeşlerimize sevgi ve saygılarımızı sunar çalışmalarında başarılar dileriz.

Hak Teala´nın selamı üzerinize olsun.”

Alparslan TÜRKEŞ MHP Genel Başkanı

(İmza) 

“TÜRKEŞ CEMATIN BAŞINA GEÇER NAMAZ KILDIRIRDI”

18.03.2010 – 12:10 Bandırma´da 1944 yılında askerliğini yapan Hataylı Şükrü Hezer, ilerleyen yaşına, görmeyen gözlerine ve duymayan kulaklarına rağmen Merhum Alpaslan Türkeş´i her ziyaretçisine anlatmayı sürdürüyor.Hatay´ın merkez ilçesi Antakya´da 1926 yılında doğan 84 yaşındaki Şükrü Ezer, Merhum Alpaslan Türkeş´li askerlik anılarını, kendi kulakları duymasa da her ziyaretçisine anlatıyor.

Bandırma´da 1944 yılında 6. Tümen 50. Alay 1. Bölükte askerliğini yapan Şükrü Hezer, Üsteğmen Alpaslan Türkeş´in askerlere olan tavrını ‘bir baba gibiydi´ sözleriyle özetliyor.

Merhum Alpaslan Türkeş´in bölükte çıkan yemeklere rağmen dışardan her seferinden koyun eti getirterek askerlere yedirdiğini her sözünde dile getiren 84 yaşındaki Hezer, “Bir atı vardı Türkeş komutanın. Belki 4 metre uzunluğundaydı. O ata binerdi askerlerini de yanına alır gezerdi. Yedirir, içirirdi. Bulgur pilavının yarısı bulgur yarısı taş olurdu. Türkeş Komutan hemen koyun eti getirtirdi bize. Onu yedirirdi. Güçlü olmanız lazım derdi. Böyle iyi bir adam görülmemiştir. Askerlerinin her zaman yanındaydı. Teravih kıldırırdı. Cemaatin başına geçer namazımıza önderlik ederdi. Dini, diyanetini bilirdi,” sözleriyle anlattı.

Alpaslan Türkeş´in ölümünü duyduğunda çok üzüldüğünü söyleyen Hezer, “Ben Bandırma´dan Çanakkale´ye gönderildiğimde Türkeş Komutandan gördüğüm iyiliği kimseden görmedim. Mekanı cennet olsun. Askerlerine yaptığı iyilik diğer dünyada ona mukafat getirsin. Öldüğünü duyduğumda çok üzüldüm. Askerden sonra siyasete girdiğinden beri oyumu ona veririm. Öldüğünü öğrendikten sonra gayrı oy kullanmadım.” dedi.

Antakya merkeze bağlı Saraycık Mahallesi´nde gelinin evinin hemen yanında kurulan barakada yaşayan 84 yaşındaki Şükrü Hezer, görmeyen gözlerine ve duymayan kulaklarına rağmen kendisine sorulan her askerlik hikayesine Merhum Alpaslan Türkeş´e dua ederek başlıyor. O günlerden elinde kalan hatıra fotoğraflarının yok oluşundan büyük üzüntü duyan Şükrü Dede, Alpaslan Türkeş hatırasını son nefesini verinceye kadar anlatacağını yineliyor.

TÜRKEŞ VE TÜRK İSLAM SENTEZİ

Seyfi Şahin / 2012-03-29 10:35:48 Rahmetli Alparslan Türkeş, Türk milletini çok seven, Türk milletinin büyüklüğünü çok iyi bilen, Türk Tarihi, Türk coğrafyası, Türk kültürü, Türk töresine son derece inanmış, Türk milletinin birliği yani Turan ülküsüne kendini adamış büyük bir liderdi.

Aynı zamanda İslam´a tam inanmış, Allahın varlığı ve birliğine iman etmiş, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (O´na selam olsun)ya son derece bağlı, onun siyasetine, genel taktik ve prensiplerine, Askeri başarılarına hayran birisi idi.

Onun bir Allah elçisi olup insanlığı nasıl bir aydınlığa kavuşturduğunu bilir, iman ederdi. Allahın yasaklarından sakınır, emirlerini tutar. Kuran´ı sıkça okur. Evliyaları, enbiyaları, Allahın sevdiklerini severdi. Gittiği şehirlerde evliya Türbelerini ziyaret eder, yaşayan mutasavvıflara sık, sık uğrardı.

Kayseri´de şeyh Bedir efendi, Samsunda Mustafa Bağışlayıcı, Kastamonu´da Mehmet Feyzi Efendi, Ankara´da da Nakşi şeyhi Ahmet Kayhan Efendiyle manevi bağları vardı.

İslam´ın, Türk milletini dünyaya hakim kılmada çok önemli bir unsur olduğunu bilir, bunu bizlere telkin ederdi. “Türk milletinin en büyük eseri Osmanlıdır” derdi.

1969 seçimlerinden önce yaptığı bir konuşmada

“Ben sizleri sokakta pırasa fiyatına satılan demokrasiye değil, hak yolu, hakikat yolu Allah yoluna çağırıyorum”

demesi üzerine, Türk milletinin fikir hayatına yön vermeye çalışan Batılı devletler telaşa kapıldı. Türk milletinin milli duygularının İslam´la sentez edilmesi ona nasıl bir performans vereceğini, maddi ve manevi bir gücünün nasıl artacağını bil, dikleri için hemen tedbir almaya kalktılar. Onlar İslam´dan sıyrılmış bir Türkçülük, Türk milletini dışlayan bir İslami hareket istiyorlardı. Bunun üzerine bir Büyük devletin büyükelçisi hemen ülkesine rapor ederek tedbir alınmasını istedi. O gün muhtemelen Hıristiyan bir ülkenin emrinde olduğunu tahmin ettiğimiz, Müslüman geçinen bir dergi “İslami hareket ve Türkeş” diye bir ek broşür hazırlayarak bütün Türkiye´ye parasız dağıttı. Görevini bitiren o dergi sonra kapandı.

Ağzına hiç içki koymamış, kaza namazı bile olmayan Türkeş´i İslam dışı ve İslam´a düşman gibi gösterilme iftirasını yapan o dergi ve cemaatinin nasıl misyoner Hıristiyanlara hizmet ettiğini daha sonar gördük. Bir seferinde sohbet ederken, “Prof Dr İbrahim Kafesoğlun´a Türk İslam sentezi diye bir kitap yaz dedim” dedi. Türkçü geçinip, ailede Türkçülüğün esası feminizm ve demokrasi diyen bir Mason kişinin kitaplarını tavsiye etmezdi. Türkçüyüm diyen, din Arap´ın deyip küfre giren ve evliyalar iftira eden bir kişinin de bana MİT ajanı olduğunu söyledi. Dış kaynaklı İslami hareketleri de takip ederdi. Müslüman geçinen ancak etnik ırkçılık yapan bazı dergileri bana gönderir. Arşivlememi isterdi. Bugün Kürt açılım deyip azınlık ırkçılığı yapan, ancak Türk deyince büyük bir hınç ve nefretle saldırıp Türk milletini sevenleri ırkçılıkla suçlayan bir akımın varlığı hakkında bizi daha önce uyarmıştı.

Hasılı Rahmetli Başbuğ Türkeş çok muttaki, şuurlu bilgili, alim bir kişi idi. O hem İslam iman, hukuk, muamelat ve ahlakını çok iyi bilip kavrayan, Yaşayan, teori ve pratik olarak uygulayan bir liderdi.

Dokuz Işık Doktrinini temelini Türk milliyetçiliği ve İslam imanı olarak tarif etmişti. Mekanı cennet ve davası bize rehber olsun.

KASTAMONULU MEHMET FEVZİ EFENDİNİN TALEBELERİNDEN DOÇ DR.RIFAT GÜZEY YALNIZKURT DAKİ YAZISINDA ŞUNLARI BELİRTİYORDU 

O, aynı zamanda, (her nedense) ibadetinde de bazen anlaşılamayacak bir gizliliğe özen gösterirdi. 1977 yılı Aralık ayında, yeni doğmuş kızları Ayyüce Hanımın tebriki maksadıyla gittiğimiz Or-An sitesindeki evlerinde sohbetimiz esnasında, akşama doğru izin isteyip, yanımızdan ayrıldılar. Ben salonda beklerken, Kastamonulu dünyaca meşhur oymacı merhum Hacı Mehmet Ali Usta´nın kendileri için yaptıkları masayı görmek için (biraz da haddimi aşarak) salondaki perdeli bölmenin arasından, çalışma bölümüne uzandım.

Ne gördüm dersiniz?

Başbuğ´um diğer kapısından girdikleri o bölmede ikindi namazlarını eda ediyorlardı. Kendileri Kur´ân-ı Kerim´in mü´min üzerindeki muhafızlığına ve duanın da insanlar üzerindeki belaları defedeceğine öylesine samimiyetle inanırlardı ki; 1991 yılının Kurban bayramını geçirdikleri Kastamonu´da, Beşdeğirmenler mevkii Camiinde Bayram namazı öncesi yaptığım vaazı dinledikten sonra; “Ahmet Bey oğlum, Davamızı ne de güzel özetledin. Bizim Ülkümüz; ÎMAN-AHLÂK ve ADÂLET ile şerefli Türk Milletini yönetmek olmalıdır” dedikten sonra “Bu yoldaki mücadelede, sûret-i haktan görünen sahtekarlara karşı çok uyanık olmalı ve İHLAS´la Allah´a sığınmalıyız” şeklindeki ifadelerinin ardından, ceplerinde devamlı taşıdıkları Cevşen-i Kebir´i çıkartıp göstererek; “Beni bu güne kadar hep Allah´a sığınış zırhım korudu” buyurmuşlardı. Ankara´daki Beşevler semtindeki İlahiyat Fakültesinin tam karşısında, zaman zaman bizzat alışveriş yaptıkları Konyalı manav Veli´nin Pazartesi ve Perşembe günleri ikram ettiği muzu; “Ben bugün Resulallah (S.A.V.)´ın sünneti üzere oruçluyum” diyerek, yemediklerini O manav arkadaşımızdan dinledim. Diyordu.

TÜRKEŞ´LE BİR ‘HAC FARİZASI´

Önce bir asker, sonraları da politikacı, lider, devlet adamı ve nihayet “Başbuğ” olan Türkeş´in “Kutsal Topraklar”ı ziyareti medyada pek işlenmedi… Sadece bu satırların yazarı tarafından, bildirilen “Alparslan Türkeş´in hacı olduğu” haberi dışında basında yer almayan ve özellikle işlenmesi istenmeyen durumu şimdi, hem de hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarla sunuyoruz. 

Herşeyden önce, merhum Alparslan Türkeş, bir “din istismarı” yapılabileceği düşüncesiyle fotoğraflarının yayınlanmasını pek istemiyordu. Bu yüzden de, fotoğraflar tam 20 yıl tarafımızdan, büyük bir özenle muhafaza altına alınarak, “Başbuğ”un isteği yerine getirildi.

Şimdi ise, Alparslan Türkeş´in “Kutsal Topraklar” ziyaretinin ayrıntılarını yazmak, merhumun ne denli “inançlı” olduğunu “teyid” bakımından önemlidir sanırız.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde iken, yanında Özel Kalem Müdürü, Diyanet İşleri´nden bir hoca ve Yaşar Okuyan olduğu halde Suudi Arabistan´a gelen Türkeş mübarek “Hac Farizası”nı eksiksiz bir şekilde tamamladı. Zamanın Suudi Arabistan Kralı tarafından da “resmen” kabul edilen Alparslan Türkeş´in ne kadar “mütevazı” olduğuna dair bir olayı nakletmeden geçemeyeceğiz. 

Suudi Arabistan Kralı tarafından kabulünü dahi “propaganda” unsuru yapmaktan çekinen Türkeş, ziyaretin TRT tarafından tespit edilmemesine âdeta göz yumdu. Oysa, Haccı takip etmek üzere TRT tarafından, Suudi Arabistan´a gönderilen kameralı bir ekip mevcuttu. Kabulü “görev dışı”  değerlendirerek atlayan TRT ekibine Türkeş´in serzenişte bile bulunmamasını hatırlarken, her gün televizyonda boy göstermek için can atan politikacılar da gözümüzün önünden geçiyor.

Türkeş, “Hac Farizası”nın bütününü büyük bir zevk, heyecan ve coşku içinde yerine getirdikten sonra, mertebelerin en büyüğü “Hacı” olduğunda göz yaşlarına hâkim olamamıştı.

KENAN AKIN 8 NİSAN 1997 – TÜRKİYE GAZETESİ

Merhum Alparslan Türkeş, dini, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru saymakta ve milleti millet yapan unsurlar arasında görmektedir. Ona göre din, Türk Milleti´nin “kimliği”nin şartlarındandır. Bundan dolayı din konusunda hassas davranılması ve İslam´ın okullarda öğretilmesi zaruri görülmektedir.

O, dinin siyaset malzemesi olarak kullanılmasını da, laikliğin dine müdahale vasıtası yapılmasını da tasvip etmemektedir. Türkeş, din konusundaki cehaletin ve taassubun önlenmesine büyük önem vermektedir. Bunun yolunu da ilimden, ilmi bilgiden İslam´ın doğru olarak öğretilmesinde ve okullarda öğretilmesinde görmektedir. Bunun için de ilkokullardan itibaren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin haftada üç saat olarak verilmesini, Kur´an´ın okullardaki seçmeli dersler arasında yer almasını teklif etmektedir.

Çünkü o, İslam´ı doğru anlamayı, çağı yakalamayı, çağın idrakine İslam´ı söyletmeyi, taas-suptan kurtulmayı, cehaletin önüne geçmeyi, bilgide ve ilimde görmekte, “ilmin mürşitliği”ne önem vermektedir. 

Abdurrahman KÜÇÜK 

BAŞBUĞUMUZUN VAZGEÇİLMEZLERİ..;

TÜRKEŞ, her sabah kalkıp namaz kılar, Kur´an okurdu. Evinin önünde nöbet tutanlar şahittir, o Kur´an okurken ormandaki bütün bülbüller evinin önüne dolardı. TÜRKEŞ, çok güzel Kur´an okurdu.”Alparslan TÜRKEŞ ile Mustafa Kemal Atatürk´ün hedeflerinin örtüştüğünü öne süren Muzaffer Şahin, Başbuğ Türkeş´in de Ulu Önder Atatürk gibi Türk milletine çok güvendiğini anlattı. Türkeş´in görünen ve görünmeyen birçok hizmeti olduğunu söylerken, “TÜRKEŞ, kesinlikle Türk Ordusu´na söz söyletmezdi”dedi. Türklük ve İslamiyet´in TÜRKEŞ için çok önemli olduğunu hatırlatan Şahin, bunu şöyle anlattı TÜRKEŞ.. bu iki unsurdan kesinlikle vazgeçmemiştir. Her ne kadar bazı arkadaşları Türklüğü ön plana çıkarmak istemişse de buna müsaade etmemiştir. Onları ikna etmiş, edemedikleri ile de yollarını ayırmıştı. Ben Türk milletini; Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.”(BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞ) 

BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞİN İDEALLLERİ..;

”İyi insan da, iyi vatandaş da sadece dünyevi müeyyidelere bağlı olarak yetiştirilemez. Asırlardan beri insanın nesfini frenleyen ahlak, nizam ve hayır işlerini geliştiren enehemmiyetli müessese din´ dir. Bütün dünya devletleri,bahusus hristiyan devletler,vatandaş terbiyesinde din´i birinci planda tutarken,Türkiye´de yıllardan beri bir “Din korkusu”hüküm sürmekte,Türk çocuklarına,hristiyan vatandaşlarımıza saglanan haklar dahi çok görülmektedir.

Bugünkü egitim sistemimiz içerisinde,ortaögretimdeki seçmeli dersler arasına imam-hatip okullarının uygulandıgı şekilde,Kur´an-ı Kerim dersi de alınmalı,din bilgisi derside seçmel olarak üç saate çıkarılmalıdır.Türk vatandaşı,çocugunun dini terbiyesini Devletten beklemektedir.Devletin vazifesi de “iyi insan iyi vatandaş”yetiştirmektedir.Şahsım ve partim bu meselede ÜLKÜ-BİR´in haklı taleplerini sonuna kadar takip edecektir..

(BAŞBUĞ alpaslan TÜRKEŞ..)

BEŞTEPE´DEKİ GİZEMLİ DERVİŞ

Başbuğ Alparslan Türkeş´in vefatından kısa süre önce bugünkü mezarının olduğu Beştepe´ye nur yüzlü ak sakallı derviş görünümlü biri gelir. Bu derviş bir ağacın altına çadır kurar ve günlerce orada yatar kalkar.

Kimse tanımaz bu dervişi ve o da kimseyle konuşmaz. Bir süre sonra derviş toparlanıp gitmeye hazırlanırken, onu gören birisi merak eder ve sorar:

-Sen kimsin? Neden burada yatıp kalktın ve şimdi nereye gidiyorsun?

Derviş sadece şu cevabı verir:

-Ben burada nöbetçiydim. Şimdi ise buranın gerçek sahibi geliyor.

Ve o derviş yürür gider. Bir daha da gören olmaz.

Ancak kısa süre sonra ilginç bir olay olur. Başbuğ Alparslan Türkeş vefat eder. Sonrasında da mezarı Beştepe´deki o ağacın olduğu yere yapılır…

Cenab-ı Allah rahmet eylesin. Ruhu şâd, mekanı Cennet olsun. 

ALPARSLAN TÜRKEŞ İN KASTAMONULU MEHMET FEVZİ EFENDİ İLE İLİŞKİLERİ (22 / 03 / 1996, Cuma) 

“Hoca Efendiyle Otuz Sene Kadar Önce Tanışmıştık”

Kastamonu´ya yaptığım bir gezi sırasında bundan otuz yıl kadar önce kendilerini evlerinde bir akşam ziyaret ederek tanışmış, görüşmüş olduk. Merhum; çok imanlı, ermiş, büyük bir şahsiyetti. İslâmiyet hepimizin kabul edip iman ettiği gibi, Cenab-ı Hakk´ın insanlığı saadete, mutluluğa, hak yola sevk için lutfetmiş olduğu, hediye etmiş olduğu sönmez bir güneştir. Efendi Hazretleri, İslâmiyet´in bütün ulvi manasıyla ve esaslarıyla dersini veriyordu. Bu hususta çok iyi yetişmişti, çok bilgiliydi. Kendileriyle, gerek milletimizin kalkınması meselelerini ve gerekse devletimizin yaşatılması meselelerini birçok defalar görüştük. Daha doğrusu kendilerinin irşadını aldım. Bu münasebetle de kendileriyle çok yakın tanışır olduk. Bu vesileyle kendisinin ilim alanında da çok derin olduğunu gördüm. Kendi el yazısıyla, eski harflerle yazılmış yazılarını, defterlerini gördüm. Bildiğiniz gibi eski alfabemizin 6-7 tür yazı çeşidi vardır. Eski kitaplar, kitabeler de bunlarla yazılmıştır. Sülüs, ta´lik, tevki bunlardan bazılarıdır. Efendi Hazretleri´nin yazısı matbaada basılmış yazılardan daha güzel, daha temiz ve intizamlı idi. Herhalde o yazılar ve defterler şimdi evinde, oğlundadır. Bunları zaman zaman bana da gösterme lutfunda bulunmuşlar, yazmış oldukları bazı şeyleri birlikte okumuştuk. Eski yazıyı ben de çok iyi bilirim. Zaten kendileriyle mektuplaşmalarımızı eski yazıyla yapıyorduk. Ben kendilerine eski yazıyla yazıyordum. Böylece münasebetlerimiz sürüyordu. 

“Türk Milletine Karşı Büyük Sevgi Besleyen Örnek Bir Şahsiyetti” 

Kendileri hem şahsi hayatında temiz, dürüst, örnek bir şahsiyetti; hem de çok imanlı bir kişiydi. Türk milletine karşı büyük sevgi besleyen, milletinin iyiliği için dua eden, yol gösteren bir insandı. İslâmiyet ile Türklüğün içiçe, birbirinden ayrılmaz olduğunu her zaman vurgularlardı. Zaten biz de daima bu görüşle hareket ettik. Yani siyasi parti olarak bütün siyasi programımızın temelini buna dayandırdık. İslâmiyet ile Türklük temeline… Bunların birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini belirttik. Çünkü Türklerin İslâmiyet´le şereflenmeleri 1200 seneyi geçmektedir. Türkler İslâmiyet´e girdikleri günden beri çok ihlaslı Müslüman olmuşlar ve İslâmiyet´in hizmetinde her türlü fedakârlığı yapmışlardır. İslâmiyet´in öncüsü, kalkanı ve kılıcı olmuşlardır. (…) İşte Merhum Efendi Hazretleri bütün bunları çok iyi bilen bir kimseydi. Türk milletinin Allah´ın ordusu olduğuna inanan kimselerdendi. Ben de aynı görüşteyim. Bu konularda kendileriyle çok güzel sohbetlerimiz olmuştur. 

“1976 Yılındaki Haclarında da Buluşmuştuk”

Bizim hacca gidişimiz de Kastamonulu Nurcu arkadaşlarımızın teşvikiyle olmuştur. Ben o zaman hacca gitmemi daha erken buluyor, daha sonra gitmeyi düşünüyordum. Ancak o sırada belediye seçimleri dolayısıyla Çankırı´da mitingimiz vardı. Mitinge geldiğimde Tosya´dan ve Kastamonu´dan da mitinge katılmak için gelmiş arkadaşlarla karşılaştım. Mitingten sonra il merkezinde oturup sohbet ederken bu arkadaşlar bana: “Efendim, biz sizin bu sene hacca gideceğinizi öğrendik. ‘Genel başkanımızı orada yalnız bırakmayalım´ diyerek biz de hacca gitmeye karar verip pasaportlarımızı çıkarttık. İnşallah orada buluşacağız.” dediler. Bu aniden söylenen sözler karşısında birdenbire ben şaşırıp: “Evet ben hacca gitmeyi düşünüyorum ama bu sene düşünmüyordum.” dedim. Onlar: “Yok, bize bu sene gideceğiniz söylendi!” diye ısrar ettiler. Sonra Ankara´ya geldim. Bu sefer Konya´dan gelen arkadaşlar da oldu. Onlar da aynı şekilde: “Biz sizin hacca gideceğinizi duyduk. Biz de ‘Genel başkanımızla orada beraber olalım´ diye hacca gitmeye karar verdik” dediler. Böyle birkaç yerden aynı yönde istek gelince ben bunu Cenab-ı Allah´ın bir işareti, bir emri olarak telakki ettim. “O halde tamam, yolumuz açıldı, gitmem lazım” dedim. Hemen hazırlığa başladık. Genel İdare Kurulu´nda da meseleyi arkadaşlara açınca hepsi çok memnun oldular. “İsabetli olur” dediler. Hatta bazıları: “Biz de sizinle beraber geleceğiz” dediler. Böylece haccetmemiz nasip olmuştur. Daha Cidde´de uçağın merdivenlerinden inerken baktım, bizim Kastamonulu ve Tosyalı arkadaşlar beni karşılamaya gelmişler. Hepsi bembeyaz ihramlara bürünmüş vaziyetteydiler. Zaten biz de uçakta, yolda iken ihrama bürünmüştük. Mekke´ye, Kâbe´ye ilk ziyarete gelince, Efendi Hazretleri´ni de Mekke´de kaldıkları eve gidip ziyaret ettik. Evlerinde sohbet ettik. Sonra Mina´dayken de gece çadırlarına gidip, orada dostlarla, arkadaşlarla oturup onun kıymetli derslerini ve sohbetlerini dinliyorduk. Bu bakımdan hac benim için çok isabetli oldu. Orada Efendi Hazretleri´yle buluştuk, birleştik, beraberce hac farizasını yerine getirdik. Benim bu ilk haccımdı. Ancak Efendi Hazretleri daha önce de birkaç sefer haccetmişlerdi.

“Davamıza Daima Maddi ve Manevi Destek Olmuşlardır”

Kastamonu´ya gitiğimi zaman kayınbiraderi Enver Bey vasıtasıyla haber gönderirdim. Kendileri daima bizi kabul buyururlardı. Evlerine giderdim. Böylece birçok görüşmelerimiz olmuştur. Kendilerinden daima ihlaslı bir şekilde yardım, destek ve muzâheret gördük. Davamızın muvaffak olması için pek çok maddi ve manevi destekleri olmuştur. Allah kendilerinden razı olsun. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Çok derin, şuurlu, çok imanlı, çok muhterem bir şahsiyetti. Davamız daima ondan güç almıştır. Biliyorsunuz daha sonra 12 Eylül oldu. O zaman bizler haksız bir şekilde tutuklandık. Gençlerimizle, dava arkadaşlarımızla hapislere atıldık. Kastamonu´daki kardeşlerimiz bizi hiç yalnız bırakmadılar. Mahkemeler sırasında her celsede Kastamonu´dan ve Tosya´dan kopup gelen üç-dört arkadaşımız yaz-kış, yağmurda-karda bizi yalnız bırakmadılar. Ayrıca ailelere gerekli maddi ve manevi yardımda bulundular. Erzak getirdiler, para yardımı yaptılar. Bütün bunların hepsi bize Mehmed Feyzi Efendi Hazretleri´nden gelmişti. O bakımdan da kendilerine çok minnettarım, kendilerine borçluyuz. Allah kendilerinden razı olsun. Hem maddeten, hem manen davamıza çok güç vermişlerdir. 

“Keşke Cenâb-ı Hak Ömrünü Uzatsaydı”

Bu bakımdan vefatını duyunca çok üzüldük. Tabii bu Cenâb-ı Hakk´ın bir takdiridir. Cenâb-ı Hakk´ın takdirine karşı da boynumuz kıldan incedir. Ancak böyle değerli bir zatı kaybetmekten dolayı üzüntümüzden Cenâb-ı Hakk´a karşı: “Ya Rabbi! Keşke bu muhterem zatın ömrünü biraz daha uzatsaydın!” diye içimizden geçirmeden de edemedik. Bana göre de genç sayılacak bir yaşta vefat etmişlerdi. Takattan düşmüş, yaşlı görünen bir zat değildi. Yüzü gayet nuranî, gayet sevimli, sıhhatli görünüşlüydü. Yüzünde sararma filan yoktu. Allah gani gani rahmet eylesin. 

“Onu Diğer Âlimlerden Ayıran Özellikler”

O muhterem zatın en bariz özelliği, çok ihlaslı, samimi ve dürüst olması, maddi çıkar kaygısı taşımamasıydı. Bunların yanında Türk milletine olan sevgisi vardı. İslâm ulemâsından bazıları Türk milletini sevmeyi, milliyetçiliği İslâm´a aykırı, İslâm´ın yasak ettiği bir nevi ırkçılık gibi ifade ediyorlardı. Efendi Hazretleri ise bunu katiyyen doğru bulmuyorlar ve bunu ilmi bir şekilde izah buyuruyorlardı. Kur´an-ı Kerim´den âyetler tilâvet buyurarak, Rasûlullah Hazretleri´nin hadis-i şeriflerinden örnekler göstererek onların görüşlerinin doğru olmadığını ortaya koyuyorlardı. Türk milleti Allah´ın askeridir. İslâm´a girdiğinden beri İslâm´ın hizmetinde olmuştur. Onun için milletini sevmek suç değildir, İslâm´a aykırı değildir. Nitekim Rasûlullah Hazretleri´nin: “Kişi kavmini sevmekle kınanamaz!” şeklinde hadis-i şerifleri vardır. Yine: (Hubbu´l-vatan mine´l-iman) “Vatan sevgisi imandandır” hadis-i şerifleri de vardır. Bunlar vatanımızı-milletimizi sevmemiz ve ona hizmet etmemiz gerektiğini gösteren manevi delillerdir. Bu şekilde Türk milletini çok sevmesi, ona hizmet etmeye teşvik etmesi ve bu fikre sahip olanları desteklemesi, Mehmed Feyzi Efendi´yi diğer ulemâdan ayıran özelliklerdendir. Bu sebepten biz de ona çok ısınmış ve ona çok bağlanmıştık. 

“1988 Ziyaretimde Kendilerinden Manevi Desteklerini Rica Etmiştim”

Bildiğiniz gibi bir 12 Eylül yaşamış ve ben beş yıl hapiste kalmıştım. Tabii o arada partimiz kapatılmış ve partimiz mensuplarından bazıları da çeşitli partilere dağılmışlardı. Bir kısım arkadaşlarda da maneviyat zayıflığı oluşmuştu. Bu konularla ilgili Efendi Hazretleri´nin hem irşadını sordum, hem de bizim yeniden derlenip toparlanabilmemiz için gerekli manevi desteği yapmasını rica ettim. Bunlarla ilgili konuşmalar yaptık. Bunun yanında ailevi bazı konular ve Efendi Hazretleri´nin hastalığı hakkında konuştuk. Sağlık meselesi üzerinde durdum. Efendi Hazretleri´nin sağlığı ile daima ilgileniyordum. Böyle değerli, ülkemiz için çok yararlı bir zatın sağlıklı olması çok önemliydi. Daha önceki rahatsızlıklarını haber alınca da, imanlı, işinin ehli doktor arkadaşlardan göndermiştim. Bir kaç tanesini lutfedip kabul etmişler ve onlara sohbet edivermişler. Daha sonra, başka yapabileceğimiz bir hizmet olup olmadığı hakkında kendilerine mektup yazdım. Kendileri, şimdilik ihtiyaç görmediklerini bildirmişlerdi. O gün de kendilerinden istirham ederek, kendilerini tedavi ettirmek için ricada bulundum. Bizim her çeşitten ehliyetli, imanlı doktor arkadaşlarımız bulunduğunu, onları buraya gönderebileceğimizi, yahut da kendilerinin Ankara´ya teşrifleri halinde en iyi, özel kliniklerde ve yahut hastanelerde baktırabileceğimizi söyledim ve: “Siz dinimiz için, memleketimiz için lazımsınız” şeklinde rica ve ısrarlarım oldu. Fakat kendileri can kaygısından uzak bir kimseydi. Öyle kendi sağlığı için hastaneye gitmek, doktora gitmek gibi şeylere önem vermeyen biriydi. Sonunda: “Takdir-i İlâhi ne ise biz ona razıyız. Malumunuz insanlar, hepimiz faniyiz. Cenâb-ı Hak ne zaman takdir etmişse, o zaman ruhumuzu teslim ederiz. Hem şimdi kendimi iyi hissediyorum. Kalkıp Ankara´ya gitmeye gerek yok!” buyurmuşlardı.

(Buradaki bilgiler Şaban Kalaycı´nın, Hamle Yayınları tarafından 1996 yılında İstanbul´da basılan Mehmed Feyzi Efendi-Karanlıktan Aydınlığa isimli kitabından alınmıştır. Bkz. sf. 411-416) 

SEN KUR´AN OKUMA BİLİRMİSİN? 

Sayın TÜRKEŞ, dinin istismarına ve politikaya alet edilmesine şiddetle karşıydı. O, riyadan ve mürailikten uzak kalarak ibadetlerini yapan; inandığı gibi yaşayan samimi bir Müslüman dı. O´nun İslam´ı samimi bir şekilde ve ihlâsla yaşama biçimi hepimize örnek olmalıdır. 3 Mayıs 1944´te “Türkçülük Olayları”nda tutuklanıp hapse atıldığı zaman, hapishanede nöbet tutan askere: “Sen Kur´an okuma bilir misin? diye sorar, ve Kuran okumasını bilmeyen askere kuran okumasını öğretir. 1976 senesinde Hacca gitmişti. Hac sırasında Kabe-i Muazzama´nın temizliği için kullanılan bir süpürgeyi hatıra olarak yanında getirmişti. O süpürgeyi “Sevgili Peygamberimizin ayaklarının değdiği yerleri süpürdüğü” için öpüp kokluyordu. 

Biz, “Rehberimiz Kur´an hedefimiz Turan“ demeyi ondan öğrendik. Biz, “Ülkümüz göklerde dalgalanan bir sancak, Allah´ın huzurunda eğiliriz biz ancak“, “Kanımız aksa da zafer İslam´ın” demeyi de ondan öğrendik. Ve Allah´tan başkasının önünde de kırıldık ama asla eğilmedik. 1980 öncesinde “İslam´ın bayrağını kanlarımızla yükselttik.” Türkiye´yi bir Afganistan olmaktan ve Rusların işgalinden kurtardık. 5000 gencimizi Allah ve millet yolunda toprağa verdik. “Ne Amerika ne Rusya ne Çin her şey İslamiyet ve Türklük için“ demeyi yine ondan öğrendik. 

ALLAH DOSTU, TÜRKEŞ´İ İŞARET ETTİ (Orhan Kılıçoğlunun yazısından alınmıştır) 

Bundan yirmi yıl kadar önce Samsun´da ziyaretine gittiğim bir arkadaşımın iş yerinde, epeyce yaşlı bir muhteremin sohbetinde dinlemiştim. Muhterem insan, olayı ikinci kişi olarak anlatıyordu Bilge lider merhum Alparslan Türkeş´in ebediyete göçüşünün 15. Senesi dolaysıyla yirmi sene kadar önceki o sohbette dinlediklerimden hatırlayabildiklerimi sizlerle paylaşarak O´nu yâd etmeyi arzuladım. OLAY ŞÖYLE GEÇİYOR ( BİRİNCİ KİŞİNİN AĞZINDAN AYNISIYLA NAKLEN):( ülkü ocakları sayfasından alınmıştır) ‘´MHP´nin Adana´daki bir yemeğine katılmış ve büyük bir şans eseri hemen Başbuğumuzun yanındaki sandalyede oturuyordum. Bir boşluktan istifadeyle yüzüm kızararak O´na doğru eğilip ‘´ sayın büyüğüm, sizin göbek adınız Ali mi´´ diye sorunca; birden gözlerimin içine bakarak, siz nereden biliyorsunuz ve niçin sordunuz dedi. O´nun la ilk defa yüz yüze gelmiş olmamın ve O´na soru sormanın heyecanıyla kalbim yerinden fırlayacak şekilde çarpıyordu. Gözlerimin içine bakan gözlerindeki şefkat birazcık olsun heyecanımı dindirdikten sonra, yaşadığım bir olayı heyecanımın el verdiği, dilimin döndüğünce kendilerine anlatmaya başladım.

‘´Kıymetli büyüğüm, ben Adana Karaisalı´danım ve şu an MHP de üyeyim. Yıllar öncesiydi, 19 yaşında bir genç delikanlıydım ve o yıllarda Karaisalı´daki köyümüzde çok muhterem bir Allah dostu vardı. Bir hayli yaşlanmış olan aksakallı bu mübarek Allah dostuna yardım edip hayır duasını almak benim için büyük bir mutluluktu. İkinci Dünya Savaşı devam ediyordu. Türkiye olarak biz de savaşa dâhil olacak mıyız diye çok merak ediyor, aynı zamanda da aşrı heyecan duyuyordum. Bir gün bu mübarek Allah dostunun yanına gitmiş ve tarlasında çapa işlerinde yardım ediyorken, merakımı gidermesi için kendisine ‘´ Efendi Hazretleri, size bir sualim olacak beni bağışlayın, Türkiye 2. Dünya Savaşı´na girecek mi´´ diye sorunca, otur evlat merakını gidereyim dedi ve anlatmaya başladı; fazla meraklanarak heyecan duyma evlat, ordumuz yedek asker alacak, tahkimatlar kurup askeri tatbikatlara sık sık başvuracak ve daima teyakkuz halinde hazır vaziyette bekleyecek lâkin savaşa katılmayacağız. Bu savaşta çok insan ölecek, çok büyük felâketler yaşanacak Türkiye bu felâketten zarar görmeyecek. Bizim için asıl büyük tehlike, daha sonraki yıllarda. Türkiye´de uzun süren BİR BEŞ (C) DEVRİ HÜKÜM SÜRECEK. Hüküm süren bu BEŞ ‘´ C ´´ DÖNEMİNDE Türkiye çok kötü idare edileceğinden bunun neticesinde öylesi korkunç bir iç kavga yaşanacak ki bunun iç savaştan farkı olmayacak. Dış düşmanlarımız içimizden kendilerine çok taraftar bulacaklar, bunları kullanarak her tarafı kan gölüne çevirecekler. Vatanımız tam bölünmenin eşiğine geldiğinde, GÖBEK ADI ALİ OLAN CESUR VE SOYLU BİR BABA YİĞİT KİŞİ ÇIKACAK. Göbek adı Ali olan bu yiğit kişi İç ve dış düşmanların karşılarına çıkarak, vatanımızı parçalayacak olanlara fırsat vermeyecek… 

Kıymetli Başbuğum, o yıllardan sonra dikkat ettim gördüm ki köyümüzdeki o Allah dostunun o gün tarlada bana anlattıkları birer birer gerçekleşti. Olayları yaşadıkça gördükçe hep o Allah dostunun tarlada anlattıklarını hatırladım lâkin asıl merakım GÖBEK ADI ALİ OLANIN KİM OLDUĞU İDİ. Bir gün bunun siz olacağınız aklıma geldi zira bölücü hainlerin ve Batı emperyalizminin önünde direnen ve kendi yetiştirmiş olduğu ÜLKÜCÜ GENÇLERLE vatanı bu badirelerden kurtarmaya çalışan sadece sizi görüyordum. 

Neticede, KÖYÜMDEKİ AKSAKALLI ALLAH DOSTU ZÂTIN SÖYLEDİĞİ, GÖBEK ADI ALİ OLAN YİĞİT ŞAHSIN SİZİN OLDUĞUNUZA KARAR KILDIM SIRF BU YÜZDENDİR Kİ MHP´YE KAYIT OLDUM… 

Başım öne eğik olarak konuştuğumdan sözlerimin bitiminde başımı kaldırıp kıymetli büyüğüm sn. Türkeş´in yüzüne baktığımda; gözleri dolu dolu olmuş, yaşları yanaklarından aşağıya doğru süzülüyor vaziyette, evet doğru benim göbek adım Ali´dir diyebildi. 

Beni dikkatle dinledikten sonra yaşlı gözlerle ‘´ CENAB-I ALLAH KÖYÜNÜZDEKİ O AKSAKALLI ALLAH DOSTUNA RAHMET EYLESİN, KÖYÜNE GİDİNCE O MUHTEREMİN KABRİNİ ZİYARET ET VE BENİM İÇİN KABRİ BAŞINDA KUR´AN OKU, DUA ET. DEDİ. 

Bilge lider merhum Alparslan Türkeş´in ruhuna birer Fatiha okuyalım. Allah kabul ve vasıl kılsın… Amin 

Orhan KILIÇOĞLU 

BAŞBUĞUMUZU HACIBAYRAM CAMİİNDEN CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA UZAKTAN GÖREN MÜRŞİD-İ KÂMİL İNSAN HACI MUSTAFA BABA, YANINDA BULUNAN DÖRT MÜRİDİNE ŞUNLARI SÖYLER; ”ŞU KARŞIDA YANINDA GENÇLER OLAN KİŞİYE DİKKATLİCE BAKIN. O ALPARSLAN TÜRKEŞ´TİR VE O MUHTEREM İNSAN İSLÂM´IN SON DELİKANLILARINDANDIR. O´ HZ. ÖMER´DEN, HZ. ALİ´DEN İZLER TAŞIR…” DER. (Orhan Kılıçoğlunun Yazısından alıntıdır)

Başbuğun evliyaullaha olan sevgisi ülkücü gençliğede yansımış tı. Nitekim “Ülkücü Gençlik ve Tasavvufî Yönelişler” adlı yazısında Hayati Bice, “Ülkücü gençliğin, 1970´lerin ikinci yarısında İslâm´ı bir hayat tarzı olarak benimsemeğe yönelik ilgisini tarikatçılığın egemen hale gelmesi olarak anlayan kesimin tepkisini içeren bir anekdot, Bora´nın dilinden şu şekilde yansıtılmaktadır: “Yıl 1977 idi. MHP Genel Merkezinin önünde otobüsler birikmişti. Namık Kemal Zeybek´e: ‘Bu otobüsler nereye gidiyor?´ diye sordum. Zeybek:‘-Bizim gençleri Adıyaman´a Menzil Şeyhi´nin yanına gönderiyoruz, eğitilsinler…´ dedi. İfadesiyle açıklanmıştı. 

Gençliğe diğer bir eğitimide Hz. Ali Efendimizin 48. göbekten torunu olan “Ülkücülük; ülkemiz ve yeryüzünde Allah´ın nizamını hakim kılmak için, kendine metod olarak, Allah ve Resulü´nü ölçü alan bir iman hareketinin adıdır.” diyen Seyit Ahmet Arvasi vermiştir. Üstad Necip Fazıl Kısaküreğin hocası Seyit Abdülhakim Arvasî hazretleri ile aynı aileden gelen, Peygamber aşığı, tavizsiz bir müslüman, şuurlu bir Türk Milliyetçisi. hayatını Allah ve Resulünün yoluna adamış, çile ve ızdıraba talip olmuş, idealist, aksiyon bir dava adamı, Allah Resulünün ve Onun aziz sahabi kadrosunun aşığı, onların izlerini adım adım takip eden ve yüzyılımızdaki İmamı Azamların, İmamı Gazalilerin, İmamı Rabbanilerin çizgisini takip eden çağdaş son temsilcisi asrımızın Hoca Ahmet Yesevisi ve Evladı Resul olan ve Harekete Türk-İslam davası ismini kazandıran ,Türk-İslam Ülküsü 1-2-3 adlı kitapları yazarak İslami hassasiyeti gençliğe aşılayan Seyyit Ahmet Arvasi nin eserleri olmuştur. Ayrıca Türk tasavvufunu, Türk sofiliğini, erenlerini, dervişlerini, Alperenlerini anlatan ülkü yolu kitabıda rehber olmuştur. 

Bekir Doğan´ın Anlatımı ile Türkeş Vefası : “Türk ordusunda 10 tane Türkeş yetiştiremedik!..” 

(Bu söz, Alparslan Türkeş´in Harb Okulu´nda öğretmeni olan Tuggeneral Şevki Mutlugil´e aittir.) 

ÜLKÜCÜLÜK YOLU ALLAH YOLUDUR ÜLKÜCÜLER İSLAMIN EMİR VE YASAKLARINA GÖRE YAŞAMALIDIR.İSLAMİYET RUHUMUZ TÜRKLÜK BEDENİMİZDİR,RUHSUZ BEDEN CESET OLUR.TÜRK MİLLETİ İÇİN KURTULUŞ,YÜKSELİŞ VE YÜCELİŞ ÇARESİ İSLAM İNANÇLARIYLA MİLLİYETÇİLİK ÜLKÜSÜNE SARILMAKLA OLUR.BİZ NE SÖYLÜYORSAK HEPSİ ALLAH RIZASINA ULAŞMAK İÇİNDİR.BEN TÜRK MİLLETİNİ TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURUNA İSLAM AHLAK VE FAZİLETİNE KISACASI HAK YOLU HAKİKAT YOLU ALLAH YOLUNA ÇAĞIRIYORUM.ALLAH´IM HER TÜRLÜ İŞİMİZDE SENİN RIZANI ESAS ALMAYI NASİP EYLE (AMİN)

ALPARSLAN TÜRKEŞ 

Alparslan Türkeşin rahleyi tedrisatından geçen ve ülkücü hareket içerisinde yetişen gençlerimiz, Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ile yoğrularak , ruhlarını İslamiyet´in ve Türklüğün potasında eritmiş bu yola bütün varlığını adamışlardı. Rehber Kuran, hedef Turan diyerek yola çıkmışlardı. Hira dağı kadar müslüman , Tanrı dağı kadar Türktüler. İslamiyet´in dünya insanlığının tek kurtuluş yolu olduğuna, Nizam-ı Alem´i geçmişte olduğu gibi yalnız Türk Milleti´nin gerçekleştireceğine inanmışlar, İla-yı Kelimetullah için bu yola Türk İslam ülkücüleri olarak baş koymuşlardı.

Çünkü , Allah(c.c.) ayet-i kerimesine şöyle emretmişti; “Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, Allah Teala o kavmin yerine kendisinin seveceği öyle bir kavim gönderecektir ki onlar, mü´minlere karşı mütevazı, kafirlere karşı onurlu ve zorludurlar. Allah yolunda savaşırlar ve kınayanların kınamasından korkmazlar. Bu, Allah Teala´nın fazlıdır, ki onu dilediğine verir. Allahü Azimüşann´ın fazlı vasidir ve ona ehil olan alimdir.”(Maide Suresi, 54. Ayet) 

Hayallerinde Nizam-ı Alem Ülküsü, kalplerinde Türk Milleti´nin bugünkü halinin acısı, var güçleriyle çalıştılar. Hedef ne kadar uzak olursa olsun, yılmadılar, kızıl elmaya doğru yürüdüler. Bu yolda Hz Yusuf gibi zindanlara düştüler, oraları yusufiye medresesine çevirerek kemale erdiler. Hiç bir engel onları durduramazdı. Birer volkan gibi engelleri aşa aşa ilerliyorlardı. Bu uğurda ölmeyi şehadet , şehadeti de en yüksek mertebe saymışlardı. Kanımız aksada zafer İslamın diyerek, İslamın koruyucusu ve kalkını olmuşlar, bunun için kanlarını sebil gibi akıtmışlardı. 

Biliyorlardı , Bu vatanın her karışının şehid kanlarıyla sulandığı, vatan için, bayrak için, Allah için ölmeyi en büyük şeref sayanların nesli olduklarını. Biliyorlardı, Alparslan´ların, Fatih´lerin, Yavuz´ların soyundan geldiklerini. Biliyorlardı, Hoca Ahmet Yesevi´lerin, Şeyh Edabali´lerin, Mevlana´ların, Yunus´ların, Sarı Saltuk´ların, Taptuk Emre´lerin ve Alperenlerin neslinden geldiklerini. Biliyorlardı, onlar gibi Anadoluya fırlatılan doksandokuz bin dervişin yolunda olduklarını. Biliyorlardı, yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduklarını. Biliyorlardı, muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asıl kanda bulunduğunu. 

Birer Türk milliyetçileri olarak, Türk Milleti ve Türk vatanı üzerinde oynanan oyunların farkındaydılar. Bu vatanı, bu milleti emperyalistlere köle yapmak isteyenler olduğunu biliyorlardı. Yaklaşan tehlikeyi sezmişler ve onun önüne bedenleriyle set çekmişlerdi. 

Sahipsiz bir vatanın batması haktır , Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır. 

diyerek göğüslerini gerdiler. Emperyalizmin oyununu bozmak Türk Milleti üzerindeki ihanet zincirini kırmak için , Devleti ebed müddet için, Ezan susmasın , bayrak inmesin diye savaştılar. Her biri tertemiz bir Bayrak´tı, bu bayrağı lekelemeden taşıdılar , bayrağın destanını yazdılar ve tarihte olduğu gibi kanlarıyla bayrağa renk verdiler, rüzgar verdiler ve ay yıldızın mavi göklerde ebediyyen dalgalanmasını sağladılar. 

"Ey, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü! Işık ışık, dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım." diyen Arif Nihat Asya´nın mısaralarını hayatlarına nakşettiler. Ve kahpe, satılmış bir el uzandı, öz vatanlarında kurşunlandılar. Akif´in İstiklal marşındaki “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın” sözü gereğince, göğüslerini kızıl kurşunlara siper ettiler. 

VE ŞEHİD OLDULAR. ÖLMEDİLER ONLAR DİRİDİRLER. 

Çünkü Ayeti kerimede belirtildiği gibi ” Allah yolunda öldürülenlere ölüdür demeyin, aksine onlar dirilirler” (Bakara süresi 154)

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" düsturuna bağlı kalarak, akan temiz kanlarıyla uğrunda can verdikleri vatan toprağını suladılar. Genç yaşlarında kara toprağa girdiler. Allah´a ulaştılar , Sükun buldular ve birer adsız kahraman oldular. Sızlayan yaraları değil, Türk´ün kara bahtıydı. Akan kanları, vatan üzerine , İslamiyet üzerine çöken karanlığın aydınlanışını 

Kimlerdi bu yiğitler, Kimlerdi bu şehitler, Kimlerdi diri olanlar, Kimlerdi unutulmayanlar. 

İlk şehit Ruhi Kılıçkırandan son şehit Cengiz Akyıldıza kadar; 

Ruhi Kılınçkıran´lar, Süleyman Özmen´ler, Yusuf İmamoğlu´lar, Dursun Önkuzu´lar, Recep Haşatlı´lar, Hikmet Tekin´ler , Gün Sazak´lar , Ercüment Yahnici´ler, İlhan Darendelioğlu´lar, Alparslan Gümüş´ler, Alper Tunga Uytun´lar, İrfan Öğütçü´ler, Selçuk Duracık´lar, Halil Esendağ´lar, Erdem Arabacı´lar , Kemal Fedai Coşkuner´ler ve son şehidimiz Cengiz Akyıldız nezdinde vatan hainleri tarafından işkence edilerek, kızıl kurşunlarla vurularak, hayatlarının baharında kara toprağa giren bütün ülkücü şehitlerimizi ve Ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeşi rahmetle anıyor, Firdevs cennetinde iki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa S.A.V. huzurunda olmalarını, Kevser havuzundan kana kana içmelerini , şehitlerin öncüleri İslamın ilk şehidi, Hz Ammar bin Yasir´in , Uhut şehitleri Hz. Hamza´nın, Hz Abdullah bin Caşh´ın, Hz Musap bin Umeyr´in , Kerbala şehidi Hz. Hüseyin´in, Mute şehitleri Hz Cafer Tayyar´ın, Hz. Abdullah Bin Revaha´nın, Hz Zeyd bin Harise efendilerimizin açtıkları şehitler sancağı altında toplanmalarını,

Peygamberimizin övgüsüne mashar olarak burçlara üç hilali dikmek için oklarla delik deşik olan Ulubatlı Hasan´larla, vatan müdafasında tıpkı kendileri gibi ülkeyi korumak uğruna göğüslerini siper ederek düşmana ilk kurşunu sıkarak şehit olan İzmir´deki Hasan Tahsin´lerle, Antep´deki Şahin Bey´lerle, Çanakkale´de hilalin haça üstünlüğü uğruna, Çanakkale geçilmez dedirten ve istiklal harbinde vatan toprağından düşmanı atmak için şehit düşen Çanakkale ve istiklal savaşı şehitleriyle haşr olunmalarını cenabı Allahtan niyaz ediyor ruhlarına binlerce hatimler, Yasin´ler , Mülk´ler, Nebe´ler, Fatiha´lar, İhlas´lar yolluyoruz. 

Ruhları şad olsun , makamları cennet olsun . AMİN 

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna Yarap, ne güneşler batıyor. Ey Şehit oğlu şehit , İsteme benden makber, Sana aucunu açmış duruyor Peygamber. 

Ruhi Kılıçkıran ilk göz ağrımız. Sonra Özmen´ imiz, İmamoğlu´ muz. Önkuzu´ muz derken yandı bağrımız. Unutamam, unutamam, unutmam.

Vur Bozkurt´ um! ! . Vur tilkiye… Vur.. kurtulsun Türkiye… Sizi büyük ülküye Götürecek iz, menem! … Ülkü uğrunda şehid Men Süleyman Özmenem!

Önkuzu Hey Önkuzu Önde gider Önkuzu Anası dursun demiş Durmaz gider Önkuzu 

Ruhları şad olsun , makamları cennet olsun . AMİN 

Ruhları için el Fatiha

ﺑِﺴْـــــــــــــــــــــ ـﻢِ ﺍﷲِﺍﺭَّﺗْﻤَﻦِ ﺍﺭَّﺗِﻴﻢ ﺍَﻟْﺤَﻤْﺪُ ِﻟﻠﻪِ ﺭَﺏِّ ﺍﻟﻌَﻻَﻤِﻴﻦَ () ﺍﻟﺮَّﺣْﻤَﻦِ ﺍﻟﺮَّﺣِﻴﻢِ () ﻣَﻻِﻚِ ﻳَﻮْﻡِ ﺍﻟﺪِّﻳﻦِ () ﺇﻳَّﺎﻙَ ﻧَﻌْﺒُﺪُ ﻭﺇﻳَّﺎﻙَ ﻧَﺴْﺘَﻌِﻴﻦُ () ﺍِﻫْﺪِﻧَﺎ ﺍﻟﺼِّﺮ.. ﺻِﺮَﺍﻁَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺃﻧْﻌَﻤْﺖَ ﺍﻟْﻤَﻐْﻀُﻮﺏ…ِ ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢْ ﻭَﻻَ ﺍﻟﻀَّﻻِّﻴِﻦَ. ….ﺍﻁَ ﺍﻟْﻤُﺴْﺘَﻘِﻴﻢَ () ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢْ ﻏَﻴْﺮِ

Bismillahirrahmanirrahim

El hamdülillahi rabbil alemin Er rahmanir rahıym Maliki yevmid din İyyake na´büdü veiyyake nesteıyn İhdinas sıratal müstekıym Sıratallezine en´amtealeyhim ğayril mağdubi aleyhim ..velad dallin AMİN. 

Mesut KILIÇOĞLU/akasyam
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başbuğ Türkeş Bilinenleri
ÜLKÜCÜ CAMİA BAŞKAN MEHMET SEKMEN´DEN İSTİYOR
ÜLKÜCÜ CAMİA BAŞKAN MEHMET SEKMEN´DEN İSTİYOR
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDE HİZMET, YÖNETİM VE AKTİF GÖREV NOKTASINDA MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ KİŞİLERDE BULUNSUN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AZİZİYE´DE PARKLAR MÜKEMMEL AMA VATANDAŞLAR TEDİRGİN!
AHMET BAŞKAN NELER OLUYOR İSPİR´DE?
AHMET BAŞKAN NELER OLUYOR İSPİR´DE?
BİRİ ÇIKIP ŞU İSPİR BELEDİYESİ´NDEN GELEN KÖTÜ DEDİKODULARA BİR SON VERSİN ARTIK!
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
AZİZİYE´DE 7´DEN 70´E TÜM GÖNÜLLERİN EFENDİSİ MUHAMMED CEVDET ORHAN
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
MAHMUT UÇAR´IN YÜZÜNÜ MAKAM ODASINDA GÖREN HACI OLUYOR!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DİKKAT!
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
HALİL DALDAL´A SON YOLCULUĞUNDA GAZETECİ MESLEKTAŞLARI VE ERZURUM´DAKİ GAZETECİ CEMİYETLERİ BÜYÜK AYIP ETTİ
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA GÖZLÜK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
ERZURUM´DA ET HANGİ KASAP´TAN ALINIR?
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
DAİB´DE HER ŞEY AYNI HAMAM AYNI TAS
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
ERZURUM´DA ÜRETİM YOK AMA DAİB´E GÖRE BİZ HER AY İHRACATTA REKORLAR KIRIYORUZ!
DAİB´TEN PİS KOKULAR GELİYOR!
DAİB´TEN PİS KOKULAR GELİYOR!
DOĞU ANADOLU İHRACATÇILAR BİRLİĞİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR
7 bin polis adayı alımı yapılacak!
7 bin polis adayı alımı yapılacak!
Polis Akademisi´nden yapılan açıklamaya göre Polis Amirleri Eğitim Merkezine lisans mezunu 5 bin 40´ı erkek, 560´ı kadın, önlisans mezunu 1260´ı erkek, 140´ı kadın olmak üzere 7 bin öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu.
Diyanet Cuma Hutbesi - 11 Ekim 2019
Diyanet Cuma Hutbesi - 11 Ekim 2019
11.10.2019 tarihinde Türkiye geneli tüm camilerde okunacak olan Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı mı? 11 Ekim 2019 tarihli Cuma hutbesi..
BU ŞARTLAR ARANIYORSA  MEHMET EMİN ÖZ YANDI
BU ŞARTLAR ARANIYORSA MEHMET EMİN ÖZ YANDI
AK Parti´yi 2023 hedeflerine taşıyacak kadroların belirleneceği 7´nci olağan kongre süreci için hazırlıklar başladı. Kulislere göre 26 il ve yaklaşık 350 ilçe başkanlığında bayrak değişimi yaşanacak.
Af ne zaman çıkacak!
Af ne zaman çıkacak!
İtirazlar nedeniyle geçen yılki yasama yılına yetişmeyen yargı reformunun ilk paketi Meclis´e geldi.
BAŞKAN ORHAN BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ORHAN BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ
Erzurum İzcilik Spor Kulübü yöneticileri ve sporcuları Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM TANITIM GÜNLERİ AMACINA UYGUN YAPILIYOR MU?
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU´NUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BU ORGANİZASONDAN ERZURUM´A PİS KOKULAR GELİYOR
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DAKİ ALT VE ÜST GEÇİTLERİNİN REKLAM ALANLARININ KAYMAĞINI MURAT ASLAN MI YİYOR?
ERZURUM´DA YİNE GARİP ŞEYLER OLUYOR
ERZURUM´DA YİNE GARİP ŞEYLER OLUYOR
ERZURUM´A VE ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAŞKAN MEHMET SEKMEN KADAR HAKİM OLAN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HASAN ŞAHİN´İN ŞEHİRDEKİ BU REKLAM KİRLİLİĞİNDEN HABERİ YOK MU?
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
MEHMET SEKMEN´E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ERZURUMLU VATANDAŞLAR ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMİYOR! PEKİ DOYUM SU VE DESNİ SU SAĞLIKLI MI?
ERZURUMLU VATANDAŞLAR ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMİYOR! PEKİ DOYUM SU VE DESNİ SU SAĞLIKLI MI?
ŞEBEKE SUYUNA GÜVENMEYEN ERZURUMLU VATANDAŞLAR ERZURUM´UN DOĞAL KAYNAK SU FİRMALARI DOYUM SU VE DESNİ SUYU GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TÜKETEBİLİRLER Mİ?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
OLGUN GÜR İNŞAAT İLE ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ İLİŞKİ NE?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
REMZİ ERTEK NEDEN SUS PUS?
AK Parti toplanıyor!
AK Parti toplanıyor!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında gerçekleşecek AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı başlıyor.
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
MEHMET SEKMEN YAPILMASI GEREKENİ YAPTI
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
NEW CİTY´YE KİM GÖZ YUMDU
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE LAYIKIYLA YAŞATILACAK
ERZURUMLU MUSLUKLARINDAN AKAN SUYA GÜVENMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKLARINDAN AKAN SUYA GÜVENMİYOR
ERZURUM´DA MUSLUKLARDAN AKAN SUYA GÜVENMEYEN VATANDAŞLAR İÇME SULARINI ÇEŞMELERDEN TAŞIMAYA BAŞLADI
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
REMZİ ERTEK´E SORUYORUZ! MUSLUKLARDAN AKAN SUYU İÇEBİLİR MİYİZ? İÇEMEZ MİYİZ?
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
ERZURUMSPOR YÖNETİMİ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN VE İVEDİLİKLE İSTİFA ETMELİDİR
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ...
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ...
HÜSEYİN ÜNEŞ VE LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN Kİ; ERZURUMSPOR SİZİN ESKİ TÜRK FİLMLERİNDEKİ ŞIMARIK ZENGİN ÇOCUKLARININ OYNADIKLARI ROLLERE OLAN ÖZENTİLERİNİZİ SERGİLEYECEĞİNİZ BİR YER DEĞİLDİR...!
ERZURUM NE ALA MEMLEKET
ERZURUM NE ALA MEMLEKET
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU EFENDİ! YATIRIMLARINIZI BATIYA YAPIN! ERZURUM´DAN DA NASIL MİLLETVEKİLİ OLURUM HESAPLARI YAPIN!
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU MİLLETVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN ERZURUMSPOR´U BASAMAK OLARAK MI GÖRÜYOR?
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKAN VE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ
ERKON YETKİLİLERİNE DUYURULUR
ERKON YETKİLİLERİNE DUYURULUR
İSTANBUL´DA YAPILACAK OLAN ERZURUM GÜNLERİNDE TÜM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYON YETKİLİLERİNİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNE BAŞVURULMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ HİÇ BİR DERNEK, VAKIF, FEDERASYON VE KONFEDERASYONUN MADDİ GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIĞI GÜNLER OLAMAZ....!
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ERZURUM GÜNLERİ SADECE ERZURUMLULARIN BULUŞACAĞI GÜNLER OLMALIDIR
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ANKARA VE İSTANBUL´DAKİ ERZURUM GÜNLERİ ERZURUMLU ESNAFIN KABUSU OLMASIN
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
ERZURUM´DA YAŞAYAN 7´DEN 70´E HERKES AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN MAL VARLIĞINI MERAK EDİYOR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
SELAMİ KESKİN HAKKINDA ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE ŞOK SORULAR
ERZURUMLU MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLU MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLU VATANDAŞLAR MUSLUKLARINDAN AKAN SUYU İÇEMEZKEN SİZ O KOLTUKLARINIZDA NASIL RAHAT OTURUYORSUNUZ EFENDİLER?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAŞKAN MEHMET SEKMEN´İN VERMİŞ OLDUĞU GÖREV VE YETKİLER SUİSTİMAL Mİ EDİLİYOR?
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
ERZURUMLU MUSLUKTAN SU İÇEMİYOR
AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
ERZURUM AK PARTİ´Yİ ŞOK EDECEK İDDİA
ERZURUM AK PARTİ´Yİ ŞOK EDECEK İDDİA
ERZURUM AK PARTİ´Yİ ŞOK EDECEK İDDİA
YOK MU AK PARTİ GENEL MERKEZİNE BU HABERİ DUYURACAK BİR BABAYİĞİT?
YOK MU AK PARTİ GENEL MERKEZİNE BU HABERİ DUYURACAK BİR BABAYİĞİT?
YOK MU AK PARTİ GENEL MERKEZİNE BU HABERİ DUYURACAK BİR BABAYİĞİT?
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KORUMAK VE KOLLAMAK SİYASİ BİR İNTİHARDIR!
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KORUMAK VE KOLLAMAK SİYASİ BİR İNTİHARDIR!
MEHMET EMİN ÖZ´Ü KORUMAK VE KOLLAMAK SİYASİ BİR İNTİHARDIR!
MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BAŞARISIZ OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN MÜNECCİM OLMAYA GEREK YOK!
MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BAŞARISIZ OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN MÜNECCİM OLMAYA GEREK YOK!
MEHMET EMİN ÖZ´ÜN BAŞARISIZ OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN MÜNECCİM OLMAYA GEREK YOK!
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN´UN BU RAPORDAN HABERİ VAR MI?
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN´UN BU RAPORDAN HABERİ VAR MI?
İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN´UN BU RAPORDAN HABERİ VAR MI?
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE YAŞASIN
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE YAŞASIN
ATİLLA DÖLEKLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE YAŞASIN
ERZURUMSPOR´DA HİZİP´İN ADI LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU
ERZURUMSPOR´DA HİZİP´İN ADI LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU
ERZURUMSPOR´DA HİZİP´İN ADI LÜTFİ ŞAHSUVAROĞLU
VELİ TUGAY´DAN MAĞDURLARI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ
VELİ TUGAY´DAN MAĞDURLARI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ
VELİ TUGAY´DAN MAĞDURLARI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ
AF GELİYOR MU?
AF GELİYOR MU?
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, 1 Ekim´de açılacak Meclis´te ilk gündemin yargı paketi olacağını söyledi. Bostancı, “Cezaevlerindeki insan sayısı 300 bine ulaşmış görünüyor. Cezaların infazına ilişkin Meclis´te bu konuda ortak mutabakatın çıkmasını umuyoruz" dedi
ERZURUMSPOR İÇİN TOPLANAN BAĞIŞ PARALARINI KİM VERDİ? KİM VERMEDİ?
ERZURUMSPOR İÇİN TOPLANAN BAĞIŞ PARALARINI KİM VERDİ? KİM VERMEDİ?
ERZURUMSPOR İÇİN TOPLANAN BAĞIŞ PARALARINI KİM VERDİ? KİM VERMEDİ?
AHMET DAL´A AYIP EDİYORSUNUZ BEYLER
AHMET DAL´A AYIP EDİYORSUNUZ BEYLER
AHMET DAL ERZURUMSPOR´UN SADECE KAĞIT ÜZERİNDE BASIN SÖZCÜLÜĞÜ GÖREVİNİ YAPIYOR
ERZURUMSPOR´A SİL BAŞTAN TEMİZLİK LAZIM
ERZURUMSPOR´A SİL BAŞTAN TEMİZLİK LAZIM
ERZURUMSPOR´A SİL BAŞTAN TEMİZLİK LAZIM
ERZURUMSPOR TARAFTARINA BİR ÇAĞRIMIZ VAR
ERZURUMSPOR TARAFTARINA BİR ÇAĞRIMIZ VAR
ERZURUMSPOR TARAFTARINA BİR ÇAĞRIMIZ VAR
BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE İZLEMİŞTİK SANKİ
BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE İZLEMİŞTİK SANKİ
VAKUR ALEMDAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDE İMAR İŞLERİNDEN SORUMLU MECLİS ÜYESİ OLDU
ÖNER TUGAY´I YAKUTİYE MECLİS ÜYESİ KİM YAPTI
ÖNER TUGAY´I YAKUTİYE MECLİS ÜYESİ KİM YAPTI
ÖNER TUGAY´I YAKUTİYE MECLİS ÜYESİ KİM YAPTI
VELİ TUGAY İFLAS MI ETTİ?
VELİ TUGAY İFLAS MI ETTİ?
VELİ TUGAY İFLAS MI ETTİ?
TUGAY İNŞAAT´IN KAÇ MAĞDURU VAR?
TUGAY İNŞAAT´IN KAÇ MAĞDURU VAR?
ERZURUM´DA YAPSATÇILARA VE İNŞAAT FİRMALARINA GÜVEN AZALIYOR!
NE OLACAK ERZURUM´DA BU İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN HALİ?
NE OLACAK ERZURUM´DA BU İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN HALİ?
ERZURUM´DA KARADAYI MAĞDURLARINA BİRDE TUGAY İNŞAAT MAĞDURLARI EKLENDİ
REMZİ ERTEK ESKİ´Yİ ADİL YÖNETİYOR MU?
REMZİ ERTEK ESKİ´Yİ ADİL YÖNETİYOR MU?
REMZİ ERTEK EFENDİ SENİ HZ. ÖMER´İN MENKIBELERİNİ ANLATMAK YERİNE HZ. ÖMER GİBİ ADİL OLMAYA DAVET EDİYORUZ
ERZURUMLULAR MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLULAR MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ERZURUMLULAR MUSLUK SUYU YERİNE HAZIR SUYU TERCİH EDİYOR
ESKİ GENEL MÜDÜRÜ REMZİ ERTEK´E HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORUYU SORUYORUZ
ESKİ GENEL MÜDÜRÜ REMZİ ERTEK´E HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORUYU SORUYORUZ
ESKİ GENEL MÜDÜRÜ REMZİ ERTEK´E HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORUYU SORUYORUZ
ESKİ KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR
ESKİ KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR
ERZURUM SU VE KANALİZASYON İŞLETMELERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ BİRİLERİ BABALARININ ÇİFTLİĞİ GİBİ Mİ YÖNETİYOR?
ERZURUM´DA MUSLUKLARDAN İÇTİĞİMİZ SU SAĞLIKLI MI?
ERZURUM´DA MUSLUKLARDAN İÇTİĞİMİZ SU SAĞLIKLI MI?
ERZURUM´DA MUSLUKLARDAN İÇTİĞİMİZ SU SAĞLIKLI MI?
ALİ DEMİRHAN´IN ACI GÜNÜ
ALİ DEMİRHAN´IN ACI GÜNÜ
ALİ DEMİRHAN´IN ACI GÜNÜ
EN İYİ İSKENDER YADA DÖNER NEREDE YENİR?
EN İYİ İSKENDER YADA DÖNER NEREDE YENİR?
EN İYİ İSKENDER YADA DÖNER NEREDE YENİR?
OSMAN AKAR GÖREVE
OSMAN AKAR GÖREVE
ERZURUM´DA SAĞLIKLI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN YANI SIRA SAĞLIKLI GIDA TÜKETİYORMUYUZ?
HANGİ MARKETLERDE DAHA UCUZ VE DAHA KALİTELİ ÜRÜNLERİ BULABİLİRSİNİZ?
HANGİ MARKETLERDE DAHA UCUZ VE DAHA KALİTELİ ÜRÜNLERİ BULABİLİRSİNİZ?
ERZURUM´DA HANGİ MARKETLERDE DAHA UCUZ VE DAHA KALİTELİ ÜRÜNLERİ BULABİLİRSİNİZ?
ERZURUM´DA TATLI NEREDEN ALINIR? NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA TATLI NEREDEN ALINIR? NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA TATLI NEREDEN ALINIR? NEREDE YENİR?
EN İYİ SU BÖREĞİ NEREDE YENİR?
EN İYİ SU BÖREĞİ NEREDE YENİR?
EN İYİ SU BÖREĞİ NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA EN İYİ KADAYIF DOLMASI NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA EN İYİ KADAYIF DOLMASI NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA EN İYİ KADAYIF DOLMASI NEREDE YENİR?
PEKİ ERZURUM´DA EN İYİ CAĞ KEBAP NEREDE YENİR?
PEKİ ERZURUM´DA EN İYİ CAĞ KEBAP NEREDE YENİR?
PEKİ ERZURUM´DA EN İYİ CAĞ KEBAP NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDE YENİR?
ÖMER ÖMEROĞULLARI SEÇİMLERDEN SEÇİMLERE ERZURUMLULARI TEMSİL ETTİĞİNİ HATIRLIYOR
ÖMER ÖMEROĞULLARI SEÇİMLERDEN SEÇİMLERE ERZURUMLULARI TEMSİL ETTİĞİNİ HATIRLIYOR
ÖMER ÖMEROĞULLARI SEÇİMLERDEN SEÇİMLERE ERZURUMLULARI TEMSİL ETTİĞİNİ HATIRLIYOR
MEHMET SEKMEN "BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM" DEMELİDİR
MEHMET SEKMEN "BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM" DEMELİDİR
MEHMET SEKMEN "BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM" DEMELİDİR
BUGÜN SEÇİM OLSA İYİ PARTİ ERZURUM´DAN KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR?
BUGÜN SEÇİM OLSA İYİ PARTİ ERZURUM´DAN KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR?
BUGÜN SEÇİM OLSA İYİ PARTİ ERZURUM´DAN KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR?
TÜRKİYE AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGISIZLIĞINI KONUŞUYOR!
TÜRKİYE AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGISIZLIĞINI KONUŞUYOR!
TÜRKİYE AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ´ÜN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGISIZLIĞINI KONUŞUYOR!
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ SİZ ORADA NE İŞ YAPIYORSUNUZ?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ SİZ ORADA NE İŞ YAPIYORSUNUZ?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ SİZ ORADA NE İŞ YAPIYORSUNUZ?
TÜRKİYE MEHMET EMİN ÖZ´ÜN RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A YAPTIĞI AYIBI KONUŞUYOR!
TÜRKİYE MEHMET EMİN ÖZ´ÜN RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A YAPTIĞI AYIBI KONUŞUYOR!
TÜM DÜNYA LİDERLERİ ERDOĞAN´IN İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDAKİ DÜNYA´YA VERDİĞİ MESAJLARI CAN KULAĞIYLA DİNLERKEN BİRTEK AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ DİNLEMEDİ
TORTUM OLTU OLUR VE NARMAN´DA NELER OLUYOR?
TORTUM OLTU OLUR VE NARMAN´DA NELER OLUYOR?
TORTUM OLTU OLUR VE NARMAN´DA NELER OLUYOR?
HORASAN´DA PARTİLİ PARTİSİZ HERKES ABDULKADİR AYDIN´A GÜVENİYOR
HORASAN´DA PARTİLİ PARTİSİZ HERKES ABDULKADİR AYDIN´A GÜVENİYOR
HORASAN´DA PARTİLİ PARTİSİZ HERKES ABDULKADİR AYDIN´A GÜVENİYOR
AHMET DÖLEKLİ´YE BİR DİPNOT
AHMET DÖLEKLİ´YE BİR DİPNOT
SERDAR SEVİMLİ´NİN İSMİNİ BİR CADDE´YE VERMEK AHMET DÖLEKLİ´NİN 5 YILINI KURTARMAK DEMEK DEĞİLDİR!
HINIS HALKI ERDOĞAN EREN´DEN NELER BEKLİYOR?
HINIS HALKI ERDOĞAN EREN´DEN NELER BEKLİYOR?
HINIS HALKI ERDOĞAN EREN´DEN NELER BEKLİYOR?
MELİK YAŞAR´A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
MELİK YAŞAR´A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
ÇAT İLÇESİNDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR ARİF HİKMET KILIÇ´I MUMLA ARIYOR!
AHMET COŞKUN İSPİR´DEN ÇIKAN ÇATLAK SESLERE CEVAP VERMELİDİR
AHMET COŞKUN İSPİR´DEN ÇIKAN ÇATLAK SESLERE CEVAP VERMELİDİR
AHMET COŞKUN İSPİR´DEN ÇIKAN ÇATLAK SESLERE CEVAP VERMELİDİR
 MEHMET EMİN ÖZ´DEN AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞKAN ERDOĞAN´A BÜYÜK AYIP
MEHMET EMİN ÖZ´DEN AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞKAN ERDOĞAN´A BÜYÜK AYIP
HERKES PÜR DİKKAT ERDOĞAN´IN SÖZLERİNİ DİNLERKEN AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ CEP TELEFONUYLA UĞRAŞIYORDU.
AHMET DÖLEKLİ´DEN GÜZEL HAREKETLER
AHMET DÖLEKLİ´DEN GÜZEL HAREKETLER
SERDAR SEVİMLİ´NİN İSMİ PASİNLER´DE BİR SOKAĞA VERİLDİ
Cuma Hutbesi - 6 Eylül 2019
Cuma Hutbesi - 6 Eylül 2019
6 Eylül 2019 tarihli, "Muharrem Ayı Ve Âşûrâ Günü" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
ETÜ´den Ulusal AR-GE İşbirliği
ETÜ´den Ulusal AR-GE İşbirliği
Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye´nin önde gelen araştırma kuruluşları ile ortak proje çalışması başlatarak stratejik hedefleri doğrultusunda önemli bir başarıya imza attı.
DEPREM RİSKİMİZ ARTTI
DEPREM RİSKİMİZ ARTTI
46 ilin deprem riski azalırken, aralarında Erzurum´un da bulunduğu 6 ilin ise deprem riski arttı.
ERZURUM´DAN DA İSTİFA OLACAK MI?
ERZURUM´DAN DA İSTİFA OLACAK MI?
Ankara kulisleriyle ilgili bilgiler aktaran ‘Ankara Kuşu´ adlı Twitter hesabı Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu´nun parti kurma girişimiyle ilgili son bilgileri takipçileriyle paylaştı.
ERZURUM´DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
ERZURUM´DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
ERZURUM´DA AK PARTİ´NİN KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
MEHMET EMİN ÖZ GÖREVİ NE ZAMAN BIRAKACAK?
MEHMET EMİN ÖZ GÖREVİ NE ZAMAN BIRAKACAK?
MEHMET EMİN ÖZ GÖREVİ NE ZAMAN BIRAKACAK?
AK PARTİ GENEL MERKEZİ´NE ERZURUM´DAN SESLİ MEKTUP
AK PARTİ GENEL MERKEZİ´NE ERZURUM´DAN SESLİ MEKTUP
AK PARTİ GENEL MERKEZİ´NE ERZURUM´DAN SESLİ MEKTUP
AK PARTİ KONGRE´YE GİDİYOR
AK PARTİ KONGRE´YE GİDİYOR
ERZURUM´DA SON İKİ SEÇİMDE AK PARTİ´YE 110 BİN OY KAYBETTİREN İL TEŞKİLATI HAKKINDA BELEDİYE BAŞKANLARI NE DÜŞÜNÜYOR?
AK PARTİ ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
AK PARTİ ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
AK PARTİ ERZURUM´DA İL BAŞKANINI ARIYOR
UCUBELER YIKILIYOR
UCUBELER YIKILIYOR
Erzurum´un “Kanayan Yarası” New City İçin Karar Çıktı!
MAHMUT UÇAR, MUHAMMET SUNAR VE MUHAMMED CEVDET ORHAN´IN 150 GÜNLÜK KARNELERİ
MAHMUT UÇAR, MUHAMMET SUNAR VE MUHAMMED CEVDET ORHAN´IN 150 GÜNLÜK KARNELERİ
MAHMUT UÇAR, MUHAMMET SUNAR VE MUHAMMED CEVDET ORHAN´IN 150 GÜNLÜK KARNELERİ
HASAN ŞAHİN´İN BU YANLIŞA DUR! DEMESİ BEKLENİYOR
HASAN ŞAHİN´İN BU YANLIŞA DUR! DEMESİ BEKLENİYOR
HASAN ŞAHİN´İN BU YANLIŞA DUR! DEMESİ BEKLENİYOR
HORASAN BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA MI?
HORASAN BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA MI?
HORASAN BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA MI?
İSPİR BELEDİYESİ´NDE NELER OLUYOR?
İSPİR BELEDİYESİ´NDE NELER OLUYOR?
İSPİR BELEDİYESİ´NDE NELER OLUYOR?
OLTU, TORTUM VE OLUR´DA SON DURUM NEDİR?
OLTU, TORTUM VE OLUR´DA SON DURUM NEDİR?
OLTU, TORTUM VE OLUR´DA SON DURUM NEDİR?
ORHAN BULUTLAR´IN BORÇSUZ DEDİĞİ PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NİN BAKIN NE KADAR BORCU VARMIŞ?
ORHAN BULUTLAR´IN BORÇSUZ DEDİĞİ PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NİN BAKIN NE KADAR BORCU VARMIŞ?
ORHAN BULUTLAR´IN BORÇSUZ DEDİĞİ PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NİN BAKIN NE KADAR BORCU VARMIŞ?
KAMUOYU MAHMUT UÇAR´DAN BU SORULARIN CEVABINI BEKLİYOR
KAMUOYU MAHMUT UÇAR´DAN BU SORULARIN CEVABINI BEKLİYOR
KAMUOYU MAHMUT UÇAR´DAN BU SORULARIN CEVABINI BEKLİYOR
MUHAMMET SUNAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEKİ KİRLİ ÇARKI NEDEN GÖRMÜYOR?
MUHAMMET SUNAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEKİ KİRLİ ÇARKI NEDEN GÖRMÜYOR?
MUHAMMET SUNAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEKİ KİRLİ ÇARKI NEDEN GÖRMÜYOR?
3. ORDU KOMUTANI ÖNGAY PAŞA´DAN BAŞKAN SEKMEN´E ZİYARET
3. ORDU KOMUTANI ÖNGAY PAŞA´DAN BAŞKAN SEKMEN´E ZİYARET
3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i ziyaret etti.
ERZURUMSPOR BASIN SÖZCÜSÜ AHMET DAL´DAN ESKİ KÖYE YENİ ADETLER
ERZURUMSPOR BASIN SÖZCÜSÜ AHMET DAL´DAN ESKİ KÖYE YENİ ADETLER
ERZURUMSPOR BASIN SÖZCÜSÜ AHMET DAL´DAN ESKİ KÖYE YENİ ADETLER
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SORUNU NEDİR?
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SORUNU NEDİR?
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SORUNU NEDİR?
HÜSEYİN ÜNEŞ İSTİFA SESLERİ YÜKSELİYOR
HÜSEYİN ÜNEŞ İSTİFA SESLERİ YÜKSELİYOR
HÜSEYİN ÜNEŞ İSTİFA SESLERİ YÜKSELİYOR
MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞTİR; EVLENDİR ARTIK BU ÇOCUĞU BAŞKAN
MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞTİR; EVLENDİR ARTIK BU ÇOCUĞU BAŞKAN
MEHMET SEKMEN´E SESLENİŞTİR; EVLENDİR ARTIK BU ÇOCUĞU BAŞKAN
SEKMEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELİYOR
SEKMEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, saha inceleme çalışmalarına devam ediyor
AK Parti´de Değişim Mesajı! Yüzde 60 Arasında Olacak!
AK Parti´de Değişim Mesajı! Yüzde 60 Arasında Olacak!
AK Parti´de kongre süreci için hazırlıklar hızla sürüyor. 13 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen 7´nci olağan kongrede daha önceki kongrelerde olduğu gibi yüzde 50 ile 60 arasında bir yenilenme oranı bekleniyor.
Dev Şehir Hastanesi´nde sona doğru
Dev Şehir Hastanesi´nde sona doğru
Erzurum´da 2013 yılında yapımına başlanan ve yüzde 95´lik bölümü tamamlanan, 400 bin metrekare kapalı alana sahip olan bin 250 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi´nde artık sona yaklaşıldı.
MAHMUT TANAL ERZURUM´A SAHİP ÇIKTI
MAHMUT TANAL ERZURUM´A SAHİP ÇIKTI
Mahmut Tanal, Hatanızdan dönün. Erzurum halkının yanındayız.
2019 Okullar ne zaman açılıyor?
2019 Okullar ne zaman açılıyor?
MEB okulların ne zaman açılacağına ilişkin takvim belirledi. Geçtiğimiz günlerde alınan kararla birlikte okullarda yaz tatil süresi kısaldı. Hal böyle olunca öğrencler 2019 yılı itibariyle okulların ne zaman açılacağı ve yaz tatilinin ne zaman biteceğini araştırmaya başladı.
MAHMUT UÇAR, TEMELİNDE HER ZAMAN MİLLETİMİZ VAR
MAHMUT UÇAR, TEMELİNDE HER ZAMAN MİLLETİMİZ VAR
Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, ´AK Parti 18 yıl önce milletimizin bağrından doğmuş, dua ve inançla bugünlere gelmiş bir erdemlilik hareketidir´
Başkan Sekmen; ´Ak parti demek millet demektir´
Başkan Sekmen; ´Ak parti demek millet demektir´
ERZURUMŞEHİR/Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “AK Parti, sadece gelişimin ve büyümenin, değişimin ve kalkınmanın adı olmadı.
AK PARTİ ERZURUM´DA YENİ İL BAŞKANLIĞI HAREKETLİLİĞİ
AK PARTİ ERZURUM´DA YENİ İL BAŞKANLIĞI HAREKETLİLİĞİ
AK Parti Eski Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı´ya Yakınlığıyla Bilinen ve Halen Mustafa Ilıcalı´nın Hukuk Danışmanlığı Görevini Sürdüren Av. Hakan Karadabağ´ın Erzurum İl Başkanlığı İçin En Güçlü İsim Olduğu Söyleniyor
Yakutiye Belediye Başkanı Uçar´dan Kurban Bayramı kutlaması
Yakutiye Belediye Başkanı Uçar´dan Kurban Bayramı kutlaması
Dr. Mahmut Uçar, “Erzurum, öyle mübarek bir beldedir ki; burada adeta esen rüzgâr bile kulaklara bayramı fısıldar.
Başkan Sunar; “Kurbanın eşsiz şiarı, bir ömür bizimle olsun”
Başkan Sunar; “Kurbanın eşsiz şiarı, bir ömür bizimle olsun”
Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Kurban Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Başkan Orhan´ın Kurban Bayramı mesajı
Başkan Orhan´ın Kurban Bayramı mesajı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Bayram Değil Seyran Değil Sol Basın Erzurum´u Niye Öptü?
Bayram Değil Seyran Değil Sol Basın Erzurum´u Niye Öptü?
Ender Yüncü Yazdı...! Bir çoğumuzun gözünden kaçan önemli bir ayrıntıyı Cem Atmaca yakaladı
Af yasası meclise geliyor
Af yasası meclise geliyor
Ceza indirimi ve af yasasını içeren yargı paketiyle ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ekim ayında Meclis açıldığında ilk gündem maddesi, Yargı Reformu Strateji Belgesi´nin hayata geçmesi olacaktır." dedi.
Öğrencilerin tercihi yine Atatürk Üniversitesi oldu
Öğrencilerin tercihi yine Atatürk Üniversitesi oldu
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci için heyecanlı bekleyiş sona erdi.
Erzurum´dan THY´e Tepki Büyüyor! ‘´Fiyatların Fahiş Olmasına Rağmen...´´
Erzurum´dan THY´e Tepki Büyüyor! ‘´Fiyatların Fahiş Olmasına Rağmen...´´
THY´nin Erzurum uçuşlarına fiyatların fahiş olmasına rağmen yer bulunamaması tepki çekiyor
Gazeteci Burucu dünya evine girdi
Gazeteci Burucu dünya evine girdi
Erzurum´un sevilen simalarından Gazeteci Kerim Burucu, hayatını Fadime Burucu (Narmanlı) ile birleştirdi. Erzurum Öğretmenevi Düğün Salonu´nda düzenlenen nikah töreni renkli görüntülere sahne oldu.
ZEKİYE ÇOMAKLI AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY OLACAĞININ SİNYALİNİ BUGÜNDEN VERDİ
ZEKİYE ÇOMAKLI AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY OLACAĞININ SİNYALİNİ BUGÜNDEN VERDİ
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı İl Başkalığına Aday olacağının sinyalini verdi
81 ilde Kurban Bayramı alarmı ! Drone ile denetim yapılacak
81 ilde Kurban Bayramı alarmı ! Drone ile denetim yapılacak
İçişleri Bakanlığınca, 9 Ağustos´ta başlayacak Kurban Bayramı tatili süresince 116 bin 236 trafik personelinin görevlendirildiği bildirildi.
Atatürk Üniversitesi eğitim ağını genişletmeye devam ediyor
Atatürk Üniversitesi eğitim ağını genişletmeye devam ediyor
Atatürk üniversitesinde, Yeni YÖK vizyonu ve Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm projesi kapsamında öğrenciler ile akademisyenlerin eğitim ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi yönünde yapılan projeler hız kesmeden devam ediyor.
MEHMET EMİN ÖZ VE EKİBİ DEĞİŞİYOR
MEHMET EMİN ÖZ VE EKİBİ DEĞİŞİYOR
AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANLIĞI İÇİN KULİSLERDE KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR?
İBRAHİM AYDEMİR HAFTA SONU ERZURUM´DA SIKILMADIK EL ÇALINMADIK KAPI BIRAKMADI
İBRAHİM AYDEMİR HAFTA SONU ERZURUM´DA SIKILMADIK EL ÇALINMADIK KAPI BIRAKMADI
Milletvekili Aydemir, ‘Yeni Nesil Gençlik için mühim olan, tekdir yahut takdir değil; numune-i timsal yol göstericilerin varlığıdır. Vurgumuz, sözden ziyade hal dilinin ehemmiyetinedir. ‘ dedi.
Erzurum Öğrenci Dostu 39. Şehir Oldu!
Erzurum Öğrenci Dostu 39. Şehir Oldu!
Üniversite Araştırmaları Laboratuvar´ının (ÜniAr) yaptığı Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması´nda Türkiye´nin öğrenci başkenti olarak anılan Eskişehir ilk sırada yer alırken, Erzurum ise 39. sırada kaldı.
Orhan´dan 23 Temmuz Erzurum Kongresi mesajı
Orhan´dan 23 Temmuz Erzurum Kongresi mesajı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yayımladığı mesajda Erzurum Kongresi´nin 100. yıl dönümünü kutladı.
BAŞKAN SEKMEN´DEN ERZURUM KONGRESİ MESAJI
BAŞKAN SEKMEN´DEN ERZURUM KONGRESİ MESAJI
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşuna giden yol, Erzurum Kongresi´nden geçer” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Erzurum Kongresi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Erzurum Kongresi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Erzurum Kongresi mesajı
ŞİMDİ ANLIYOR MUSUNUZ ERZURUM NEDEN YAŞANILABİLİR BİR KENT DEĞİL?
ŞİMDİ ANLIYOR MUSUNUZ ERZURUM NEDEN YAŞANILABİLİR BİR KENT DEĞİL?
TÜRKİYE´NİN İKİNCİ 500 SIRALAMASINDA ERZURUM´DAN BİR TEK FİRMA YOK
VATANDAŞLAR MAHMUT UÇAR´A SESLENDİ
VATANDAŞLAR MAHMUT UÇAR´A SESLENDİ
Şehrin göbeğinde… Çocuk Parkı mı berduş yatağı mı
Cumhurbaşkanlığı´ndan tüyleri diken diken eden 15 Temmuz özel videosu
Cumhurbaşkanlığı´ndan tüyleri diken diken eden 15 Temmuz özel videosu
FETÖ´cü hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı´ndan tüyleri diken diken eden özel bir video paylaşıldı.
AYDOĞAN SÜER: CADDE ESNAFI DA BİZİM, ONLARA DA SAHİP ÇIKACAĞIZ
AYDOĞAN SÜER: CADDE ESNAFI DA BİZİM, ONLARA DA SAHİP ÇIKACAĞIZ
MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, 23 Temmuz 1919´da Erzurum Kongresinde Alınan "MİLLİ SINIRLAR İÇİNDE VATAN BİR BÜTÜNDÜR. PARÇALANAMAZ." Kararına Benzer Bir Karar Aldı
AZİZİYE´DE KİLİT TAŞI MESAİSİ
AZİZİYE´DE KİLİT TAŞI MESAİSİ
Aziziye Belediyesi ilçeye bağlı mahallelerin tamamında kilit taşı yol yapımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Uçak bilet fiyatlarına bir tepki de İPEKYOLUSİFED´den geldi
Uçak bilet fiyatlarına bir tepki de İPEKYOLUSİFED´den geldi
İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, son günlerde gündem oluşturan uçak bilet fiyatlarına tepki gösterdi.
Acun Ilıcalı mal varlığını açıkladı
Acun Ilıcalı mal varlığını açıkladı
Canlı yayında hayatı ile ilgili önemli açıklamalar yapan Ilıcalı, "500 tane tişörtüm vardır. Terlik 30-40 tanedir. Benim tişörtlerle, terlikleri toplasan bir kadın çantası yapar" dedi.
Nurettin Topçu´yu Vefatının 44. Yılında Rahmetle Yâd Ediyoruz
Nurettin Topçu´yu Vefatının 44. Yılında Rahmetle Yâd Ediyoruz
Fikir adamı, ahlâk felsefecisi, Nurettin Topçu´yu Vefatının 44. Yılında Rahmetle Yâd Ediyoruz
Youtube´daki çocuk kanalları Sanıldığı Kadar Masum Değil!
Youtube´daki çocuk kanalları Sanıldığı Kadar Masum Değil!
Video paylaşım sitesi Youtube´da yer alan çocuk kanalları, Youtube tarafından alınan ani bir kararla kapatıldı
Sağlık İl Müdürlüğün´den ´personel alımı´ açıklaması
Sağlık İl Müdürlüğün´den ´personel alımı´ açıklaması
Paylaşımların asılsız olduğu belirtildi.
AK Parti´de revizyon zamanı
AK Parti´de revizyon zamanı
REVİZYON İLE AK PARTİ´DEN KİMLER TEMİZLENECEK?
ERKON BAŞKANI ALİ MURAT ALATEPE ERZURUM´A ÇIKARMA YAPACAK
ERKON BAŞKANI ALİ MURAT ALATEPE ERZURUM´A ÇIKARMA YAPACAK
Erzurumlular Konfederasyonu 23 Temmuz´da Erzurum´a çıkarma yapacak
ESKİ BAŞKAN MÜTEAHHİTLİĞE Mİ SOYUNDU?
ESKİ BAŞKAN MÜTEAHHİTLİĞE Mİ SOYUNDU?
ERZURUM´DA HERKES SON GÜNLERDE ESKİ BİR BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISININ BİR İNŞAAT FİRMASINA 20 MİLYON YANİ ESKİ PARAYLA 20 TRİLYON SERMAYE VEREREK ORTAK OLDUĞUNU KONUŞUYOR?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pasif Teşkilatları Alıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pasif Teşkilatları Alıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yerel seçimler sonrası yaptığı parti içi değerlendirme toplantılarında ´değişim´ mesajları verdiği öğrenildi. Parti yönetiminden kabineye, il ve ilçe teşkilatlarına yönelik bazı tasarruflarda bulunacağı öğrenilen Erdoğan´ın, "Alacağımız kararlara herkesin saygı duymasını bekliyorum" dediği öğrenildi.
Yücel Karakaya Bu Soruyu Cevaplamalı
Yücel Karakaya Bu Soruyu Cevaplamalı
Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yücel Karakaya Bu Soruyu Cevaplamalı! FİŞ VERİYORLAR MI?
Ali Babacan istifa etti… Peki, Erzurum´da ne olur?
Ali Babacan istifa etti… Peki, Erzurum´da ne olur?
AK Parti´de siyasete atılan Ali Babacan partisinden istifa ettiğini duyurdu. Peki, Babacan´ın İstifası Sonrasında Erzurum´dan Hangi İsimler Kurulacak Olan Partiye Geçer?
ERZURUM´DA EV ALANDA SATANDA MERCEK ALTINDA
ERZURUM´DA EV ALANDA SATANDA MERCEK ALTINDA
Maliye Bakanlığı´nın Erzurum´da son yıllarda ev alan-ev satan herkesi mercek altına aldığı öğrenildi.
ERZURUM´DA HAREKETLİ GÜNLER YAŞANIYOR
ERZURUM´DA HAREKETLİ GÜNLER YAŞANIYOR
Yeni Parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu´nun Erzurum´da eski milletvekilleri ile Ak Parti, MHP ve İyi Parti´de siyaset yapan pek çok isme teklif götürdüğü iddia ediliyor.
Milletvekili Aydemir: ‘Dadaşlık, emsalsiz haslet´
Milletvekili Aydemir: ‘Dadaşlık, emsalsiz haslet´
Aydemir, “Erzurum; şehri için hayırlı rüya görenlerin niyazı, Rabia imanıyla güzel düşünenlerin duası, bu mübarek şehre gönül adayanların sevdası, Alvarlı Efe Hazretleri ufkunda dadaşlık davasına sahabetlik edenlerin dirayetiyle ülkede 2023´lerin en gelişmiş 10 ili arasında yer alacaktır. ‘ dedi.
Sekmen´den çözüm siyaseti
Sekmen´den çözüm siyaseti
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Halk Günü” buluşmalarını aralıksız sürdürüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan yeni parti iddialarına yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan yeni parti iddialarına yanıt
Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti kurulacak iddiaları üzerine açıklamada bulundu.
Akdeniz´de anladıkları dilden konuşuruz
Akdeniz´de anladıkları dilden konuşuruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hukuk içinde atılması gereken adımları atıyoruz. Bundan sonra da böyle götürmeye çalışacağız. Ama karşımıza hukuk tanımazlar çıkarsa, onların anlayacağı dil neyse o dille de konuşmasını biliriz” dedi.
FİKRET AĞIRÇELİK´İN İLK KLİBİ YAYINLANDI
FİKRET AĞIRÇELİK´İN İLK KLİBİ YAYINLANDI
ERZURUMLU SES SANATÇISI FİKRET AĞIRÇELİK´iN "TÖVBELER OLSUN" İSİMLİ İLK KLİBİ ULUSAL MEDYA´DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Atatürk Üniversitesi altyapı sistemlerini yeniliyor
Atatürk Üniversitesi altyapı sistemlerini yeniliyor
62 yıllık geçmişiyle Türkiye´nin en eski üniversitelerinden Atatürk Üniversitesi, bünyesinde bulunan çeşitli birimlerini yeniden dizayn ederken bunun yanında kampüs alanında yürüttüğü bakım ve onarım çalışmalarıyla altyapısını yenilemeye devam ediyor.
AK PARTİ ERZURUM´DA TOPLANACAK
AK PARTİ ERZURUM´DA TOPLANACAK
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Yerel Yönetimler Bölge Toplantıları´nın tarihlerini belirledi. İlk toplantı 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Erzurum´da başlıyor.
CEM ATMACA´DAN İSTANBUL SEÇİMLERİNİN SONUÇLARINA İLİŞKİN ŞOK İDDİA
CEM ATMACA´DAN İSTANBUL SEÇİMLERİNİN SONUÇLARINA İLİŞKİN ŞOK İDDİA
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR ÜLKEMİZİN BEKASINDAN YANA VE CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA TAVIR KOYMASALARDI SEÇİMİN SONUCU BAKIN NE OLURDU?
EFKAN ALA´NIN TEK BİR DERDİ VAR O´DA DEVLETİ VE BEKASI
EFKAN ALA´NIN TEK BİR DERDİ VAR O´DA DEVLETİ VE BEKASI
EFKAN ALA´NIN TEK BİR DERDİ VAR O´DA DEVLETİ VE BEKASI
23 HAZİRAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMLERİNİN HİÇ ŞÜPHESİZ KAZANANI ERZURUMLULAR OLMUŞTUR
23 HAZİRAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMLERİNİN HİÇ ŞÜPHESİZ KAZANANI ERZURUMLULAR OLMUŞTUR
23 HAZİRAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMLERİNİN HİÇ ŞÜPHESİZ KAZANANI ERZURUMLULAR OLMUŞTUR
ERZURUMLU BELEDİYE BAŞKANLARI ÜZERLERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPTI
ERZURUMLU BELEDİYE BAŞKANLARI ÜZERLERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPTI
ERZURUMLU BELEDİYE BAŞKANLARI ÜZERLERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPTI
ARTIK İSTANBUL´DA ERZURUMLULARIN LOBİSİ KONUŞULUYOR
ARTIK İSTANBUL´DA ERZURUMLULARIN LOBİSİ KONUŞULUYOR
ARTIK İSTANBUL´DA ERZURUMLULARIN LOBİSİ KONUŞULUYOR
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR DADAŞ´IN VAKARLI DURUŞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTEREREK 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DEVLETİMİZİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR DEDİLER
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR DADAŞ´IN VAKARLI DURUŞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTEREREK 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DEVLETİMİZİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR DEDİLER
İSTANBUL´DAKİ ERZURUMLULAR DADAŞ´IN VAKARLI DURUŞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTEREREK 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DEVLETİMİZİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR DEDİLER
YAKUTİYE BELEDİYESİNDE ZABITA ÜNİFORMASI MI YOK?
YAKUTİYE BELEDİYESİNDE ZABITA ÜNİFORMASI MI YOK?
VATANDAŞ BAŞKAN MAHMUT UÇAR´DAN BİR DÜZENLEME GETİRMESİNİ İSTİYOR! YAKUTİYE BELEDİYESİ´NİN ZABITA MEMURLARI ÜNİFORMA YERİNE 8 BİN LİRA DEĞERİNDEKİ MONTLA VATANDAŞIN KARŞISINA ÇIKIYOR
KIZILAY´A BAĞIŞ YAPARKEN ARTIK İKİ KERE DÜŞÜNÜN
KIZILAY´A BAĞIŞ YAPARKEN ARTIK İKİ KERE DÜŞÜNÜN
KIZILAY´A BAĞIŞ YAPARKEN ARTIK İKİ KERE DÜŞÜNÜN
KIZILAY GENEL BAŞKANI DR. KEREM KINIK´I TÜM ERZURUMLULAR ADINA KINIYORUZ...!
KIZILAY GENEL BAŞKANI DR. KEREM KINIK´I TÜM ERZURUMLULAR ADINA KINIYORUZ...!
KIZILAY GENEL BAŞKANI DR. KEREM KINIK´I TÜM ERZURUMLULAR ADINA KINIYORUZ...!
ÖMER DÜZGÜN´Ü KUTLUYORUZ
ÖMER DÜZGÜN´Ü KUTLUYORUZ
ÖMER DÜZGÜN´Ü KUTLUYORUZ
AK PARTİ ERZURUM´DA MEHMET EMİN ÖZ´ÜN YANLIŞ TERCİHLERİNİN SANCILARINI YENİ YAŞAMAYA BAŞLADI
AK PARTİ ERZURUM´DA MEHMET EMİN ÖZ´ÜN YANLIŞ TERCİHLERİNİN SANCILARINI YENİ YAŞAMAYA BAŞLADI
AK PARTİ ERZURUM´DA MEHMET EMİN ÖZ´ÜN YANLIŞ TERCİHLERİNİN SANCILARINI YENİ YAŞAMAYA BAŞLADI
NECMETTİN TAŞÇI TRİBÜNE OYNUYOR
NECMETTİN TAŞÇI TRİBÜNE OYNUYOR
NECMETTİN TAŞÇI TRİBÜNE OYNUYOR
MEHMET SEKMEN DEVLET ADAMI OLMANIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYOR
MEHMET SEKMEN DEVLET ADAMI OLMANIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYOR
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN SEÇİLDİKTEN SONRA PARTİSİNİN ROZETİNİ YAKASINDAN ÇIKARIP PARTİSİNE OY VERMEYEN İLÇELERİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR MUHTARLARI VE VATANDAŞLARI DİNLİYOR
SELAMİ ALTINOK´A HAKSIZLIK EDİYORSUNUZ BEYLER...!
SELAMİ ALTINOK´A HAKSIZLIK EDİYORSUNUZ BEYLER...!
SELAMİ ALTINOK´A HAKSIZLIK EDİYORSUNUZ BEYLER...!
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI BAŞTA OLMAK ÜZERE İMPLANT TEDAVİ VE AMELİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYOR
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI BAŞTA OLMAK ÜZERE İMPLANT TEDAVİ VE AMELİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYOR
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÖMER ÇOMAKLI VE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDEKİ EKİP ARKADAŞLARI İMPLANT TEDAVİ VE AMELİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYOR
ANADOLU SU BÖREĞİNİN SIRRI NE?
ANADOLU SU BÖREĞİNİN SIRRI NE?
ANADOLU SU BÖREĞİNİN SIRRI NE?
Ayağımıza kadar gelmiş olan bu tarihi fırsatı kaçırmayalım!
Ayağımıza kadar gelmiş olan bu tarihi fırsatı kaçırmayalım!
Valimiz Sayın Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen ve Ticaret Odası Başkanımız Sayın Lütfü Yücelik başta olmak üzere bu şehri bir adım daha ileri taşımak isteyen herkese bir çağrımız var. Bu yatırımı Erzurum´a getirmek için tüm imkânları seferber edin.
NACİ CİNİSLİ TÜM ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ
NACİ CİNİSLİ TÜM ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ
İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli Volkswagen Yatırımının Erzurum´da Olması için uzun bir süredir çalışıyorum dedi.
Atatürk Üniversitesi heyeti Ankara´ya çıkarma yaptı
Atatürk Üniversitesi heyeti Ankara´ya çıkarma yaptı
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Ankara´da bir dizi görüşme gerçekleştirdi.
Palandöken Belediyesi eğitimde vizyon büyüttü
Palandöken Belediyesi eğitimde vizyon büyüttü
Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde geleneksel hale getirilen ‘Yıl Sonu Sergisi´ düzenlenen törenle vatandaşların beğenisine sunuldu.
ERZURUMLULAR OLARAK BU YATIRIMA TALİBİZ!
ERZURUMLULAR OLARAK BU YATIRIMA TALİBİZ!
“Volkswagen benzinli ve dizel otomobil üretmek için Türkiye ya da Bulgaristan´a fabrika yatırımı yapmayı planlıyor. İbre Türkiye´den yana dönmüş durumda. Bu koşullarda Alman devinin Erzurum´a yatırım yapması için avantajları var”
CAMİ SAYISI BAKIMINDAN İLLER SIRALAMASI
CAMİ SAYISI BAKIMINDAN İLLER SIRALAMASI
İşte Erzurum´un sıralamadaki yeri...
Atatürk Üniversitesi ve ETÜ Arasındaki Bu İş Birliği, Yatırım ve Üretim Açısından Büyük Önem Taşıyor
Atatürk Üniversitesi ve ETÜ Arasındaki Bu İş Birliği, Yatırım ve Üretim Açısından Büyük Önem Taşıyor
Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi, bünyelerinde yer alan araştırma merkezlerinden faydalanmak, bu birimleri daha etkili ve verimli kullanmak adına ön görüşme gerçekleştirdi.
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NDAN BU SORULARIN CEVAPLARINI KAMU YARARINA İVEDİLİKLE BEKLİYORUZ...!
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NDAN BU SORULARIN CEVAPLARINI KAMU YARARINA İVEDİLİKLE BEKLİYORUZ...!
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NDAN BU SORULARIN CEVAPLARINI KAMU YARARINA İVEDİLİKLE BEKLİYORUZ...!
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞINA SORUYORUZ!
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞINA SORUYORUZ!
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞINA SORUYORUZ!
Futbol takımları için vakit Palandöken vakti
Futbol takımları için vakit Palandöken vakti
Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin önemli sportif yatırımlarından biri olan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi 2019-2020 kamp sezonu için hazırlıklarını tamamladı.
Yakutiye´de Neşe Dolu Bir Gün
Yakutiye´de Neşe Dolu Bir Gün
Erzurum´da ‘Uçurtma Şenliği´ düzenlendi.
‘Mahallelerin Öyküsü Erzurum´ adlı kitap büyük ilgi topladı
‘Mahallelerin Öyküsü Erzurum´ adlı kitap büyük ilgi topladı
Eğitimci-Araştırmacı Yazar Abdurrahman Zeynal´ın ´Mahallelerin Öyküsü Erzurum´ adlı kitabı büyük ilgi topladı.
ERZURUMSPOR BAŞKANI HÜSEYİN ÜNEŞ´TEN MEHMET SEKMEN VE TARAFTARA BÜYÜK HAKSIZLIK!
ERZURUMSPOR BAŞKANI HÜSEYİN ÜNEŞ´TEN MEHMET SEKMEN VE TARAFTARA BÜYÜK HAKSIZLIK!
ERZURUMSPOR BAŞKANI HÜSEYİN ÜNEŞ´TEN MEHMET SEKMEN VE TARAFTARA BÜYÜK HAKSIZLIK!
HÜSEYİN ÜNEŞ´İ KAMUOYU HUZURUNA DAVET EDİYORUZ!
HÜSEYİN ÜNEŞ´İ KAMUOYU HUZURUNA DAVET EDİYORUZ!
HÜSEYİN ÜNEŞ´İ KAMUOYU HUZURUNA DAVET EDİYORUZ!
ERZURUMSPORLU YÖNETİCİLERE SESLENİYORUZ!
ERZURUMSPORLU YÖNETİCİLERE SESLENİYORUZ!
ERZURUMSPORLU YÖNETİCİLERE SESLENİYORUZ!
ERZURUMSPOR KÜME DÜŞTÜ! YÖNETİM ŞOV PEŞİNDE
ERZURUMSPOR KÜME DÜŞTÜ! YÖNETİM ŞOV PEŞİNDE
ERZURUMSPOR KÜME DÜŞTÜ! YÖNETİM ŞOV PEŞİNDE
Mumcu´da estetik değişim
Mumcu´da estetik değişim
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Yukarı Mumcu Camisi Yenileme Projesi”ni de içerisine alan kentsel dönüşüm sahasında incelemelerde bulundu.
Büyükşehir´de “Sıfır Atık” seferberliği
Büyükşehir´de “Sıfır Atık” seferberliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nde “Sıfır Atık” seferberliği başlatıldı.
METEOROLOJİ ERZURUM BÖLGE MÜDÜR VEKİLİNİN ERZURUMLULARLA BİR PROBLEMİ Mİ VAR?
METEOROLOJİ ERZURUM BÖLGE MÜDÜR VEKİLİNİN ERZURUMLULARLA BİR PROBLEMİ Mİ VAR?
METEOROLOJİ ERZURUM BÖLGE MÜDÜR VEKİLİNİN ERZURUMLULARLA BİR PROBLEMİ Mİ VAR?
İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ NACİ CİNİSLİ AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ SELAMİ ALTINOK´A KARŞI YAPTIĞI SÖYLEMLERİNDEN ÖTÜRÜ TÜM ERZURUM HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİ
İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ NACİ CİNİSLİ AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ SELAMİ ALTINOK´A KARŞI YAPTIĞI SÖYLEMLERİNDEN ÖTÜRÜ TÜM ERZURUM HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİ
İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ NACİ CİNİSLİ AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ SELAMİ ALTINOK´A KARŞI YAPTIĞI SÖYLEMLERİNDEN ÖTÜRÜ TÜM ERZURUM HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİ
SELAMİ ALTINOK´UN KAYBOLDUĞU YERDE BULUP GETİRENE 5 YÜZ TANE NACİ CİNİSLİ MÜJDE OLARAK VERİLİR!
SELAMİ ALTINOK´UN KAYBOLDUĞU YERDE BULUP GETİRENE 5 YÜZ TANE NACİ CİNİSLİ MÜJDE OLARAK VERİLİR!
SELAMİ ALTINOK´UN KAYBOLDUĞU YERDE BULUP GETİRENE 5 YÜZ TANE NACİ CİNİSLİ MÜJDE OLARAK VERİLİR!
HAVA DURUMUNA VE KLİMAYA DİKKAT!
HAVA DURUMUNA VE KLİMAYA DİKKAT!
Özel Buhara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, "Tatiliniz Kabusunuz Olmasın"
Efkan Ala: ‘Millet tecrübenin yanında´
Efkan Ala: ‘Millet tecrübenin yanında´
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın özel talimatıyla İstanbul seçimleri için görevlendirilen Ak Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala çalışmalarını büyük bir hız ve titizlikle sürdürüyor.
Ak Parti Milletvekili Selami Altınok: "Benim devlet adamlığımı sorgulamak Naci Cinisli´ye düşmez"
Ak Parti Milletvekili Selami Altınok: "Benim devlet adamlığımı sorgulamak Naci Cinisli´ye düşmez"
İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli´nin basın toplantısında kendisi ile ilgili olarak söylediği "Devlet Adamı olamamış" ifadesiyle ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
Evlenmek İçin 50 Bin Lirayı Gözden Çıkarın
Evlenmek İçin 50 Bin Lirayı Gözden Çıkarın
Erzurum´da havalar ısındı, yaz için düğün hazırlıkları yapanlar, bu alanda hizmet veren iş kollarını hareketlendirdi. Erzurum´da yeni evlenecek çiftler en az 50 bin lirayı gözden çıkarmak zorundalar
Okula başlama yaşı değişti
Okula başlama yaşı değişti
Okula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun teklifi, Meclis´te kabul edildi. Yeni eğitim-öğretim yılında 69 ayını dolduranlar okula başlayabilecek.
Uçurtmalar gökyüzü ile buluşacak
Uçurtmalar gökyüzü ile buluşacak
Yakutiye Gençlik Meclisi genç yaşlı her yaştan insana çocukluğu doruklarına kadar yaşatacak bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.
Atatürk Üniversitesi Türkiye´nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri Arasında 34. Sırada Yer Aldı
Atatürk Üniversitesi Türkiye´nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri Arasında 34. Sırada Yer Aldı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan "2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi (GYÜE) " sonuçları açıklandı.
ERZURUMSPOR´DA TARAFTAR KONGRE İSTİYOR
ERZURUMSPOR´DA TARAFTAR KONGRE İSTİYOR
ERZURUMSPOR´DA TARAFTAR KONGRE İSTİYOR
CHP adayı Ekrem İmamoğlu´ndan FETÖ taktiği! Önce iftira attı sonra soruları çaldı!
CHP adayı Ekrem İmamoğlu´ndan FETÖ taktiği! Önce iftira attı sonra soruları çaldı!
CHP adayı Ekrem İmamoğlu´nun, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile olan ortak yayını öncesi "tarafsız" diye günlerce parlatılan gazeteci İsmai Küçükkaya ile bir otelde gizlice buluştuğu ortaya çıktı. İmamoğlu ve Küçükkaya her ne kadar inkar etse de olay görüşmenin görüntüleri ve ortaya çıkan yeni bilgiler skandalın boyutunu gözler önüne serdi.
ABD, Türkiye´de yeni bir kalkışma mı planlıyor?
ABD, Türkiye´de yeni bir kalkışma mı planlıyor?
ABD´nin S-400´leri bahane ederek Türkiye´de yeni bir darbe girişiminde bulunabileceği tartışmaları giderek artıyor. Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Bir kalkışmaya yönelik Türk halkı hazırlanıyor.” dedi.
3 yılda 55 senato toplantısı, 428 senato kararı
3 yılda 55 senato toplantısı, 428 senato kararı
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Prof. Dr. Ömer Çomaklı´nın göreve geldiği günden itibaren senatörlük görevinde bulunmuş ve şu an görev yapmakta olan senatörlerin katılımıyla “Kırk Yılın Rekoru: Teşekkür Töreni" programı düzenledi.
KIZILAY´DAN ERZURUM´A BÜYÜK HAKSIZLIK
KIZILAY´DAN ERZURUM´A BÜYÜK HAKSIZLIK
KIZILAY´DAN ERZURUM´A BÜYÜK HAKSIZLIK
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NIN ERZURUM´A BİR FAYDASI VAR MI?
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NIN ERZURUM´A BİR FAYDASI VAR MI?
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI´NIN ERZURUM´A BİR FAYDASI VAR MI?
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI ESKİ TÜRK FİLMLERİNE BENZİYOR
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI ESKİ TÜRK FİLMLERİNE BENZİYOR
ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI ESKİ TÜRK FİLMLERİNE BENZİYOR
MİTHAT TURGUTCAN´I MUMLA ARIYORUZ!
MİTHAT TURGUTCAN´I MUMLA ARIYORUZ!
MİTHAT TURGUTCAN´I MUMLA ARIYORUZ!
Bonab Üniversitesi ile ortak bilimsel araştırma projeleri yürütülecek
Bonab Üniversitesi ile ortak bilimsel araştırma projeleri yürütülecek
Bonab Üniversitesi Rektörü Prof. Hossein Piri ve Rektör Yardımcısı Prof. Sajjad Hashemi, iki üniversite arasında imzalanan ikili anlaşmalar çerçevesinde akademik iş birliği faaliyetlerine etkinlik kazandırmak amacıyla Atatürk Üniversi ziyarette bulundular
İyi Parti Erzurum İl Başkanı Dumlu istifa etti
İyi Parti Erzurum İl Başkanı Dumlu istifa etti
İYİ Parti´nin Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, hem görevinden ve hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı.
HÜSEYİN ÜNEŞ´İN DERDİ ERZURUMSPOR MU? YOKSA CAKA SATMAK MI?
HÜSEYİN ÜNEŞ´İN DERDİ ERZURUMSPOR MU? YOKSA CAKA SATMAK MI?
HÜSEYİN ÜNEŞ´İN DERDİ ERZURUMSPOR MU? YOKSA CAKA SATMAK MI?
ERZURUMSPORLU TARAFTAR SORUYOR! ERZURUMSPOR STORE MAĞAZASININ ERZURUMSPOR´A BU SEZON KAÇ LİRALIK GELİRİ OLMUŞTUR?
ERZURUMSPORLU TARAFTAR SORUYOR! ERZURUMSPOR STORE MAĞAZASININ ERZURUMSPOR´A BU SEZON KAÇ LİRALIK GELİRİ OLMUŞTUR?
ERZURUMSPORLU TARAFTAR SORUYOR! ERZURUMSPOR STORE MAĞAZASININ ERZURUMSPOR´A BU SEZON KAÇ LİRALIK GELİRİ OLMUŞTUR?
ERZURUMSPOR´U ARTIK ERZURUM´UN ÖZ ÇOCUKLARIN EMANET EDİN...!
ERZURUMSPOR´U ARTIK ERZURUM´UN ÖZ ÇOCUKLARIN EMANET EDİN...!
ERZURUMSPOR´U ARTIK ERZURUM´UN ÖZ ÇOCUKLARIN EMANET EDİN...!
ERZURUMSPOR´DA BİR ERZURUMLU ZAFER DEMİR KALMIŞTI!   ARTIK O DA YOK...!
ERZURUMSPOR´DA BİR ERZURUMLU ZAFER DEMİR KALMIŞTI! ARTIK O DA YOK...!
ERZURUMSPOR´DA BİR ERZURUMLU ZAFER DEMİR KALMIŞTI! ARTIK O DA YOK...!
İSTANBUL´DAKİ DADAŞLARIN TEK DERDİ ÜLKEMİZİN BEKASI
İSTANBUL´DAKİ DADAŞLARIN TEK DERDİ ÜLKEMİZİN BEKASI
İSTANBUL´DAKİ DADAŞLARIN TEK DERDİ ÜLKEMİZİN BEKASI
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. ALİ ŞAHİN "HASTANEMİZDE DEVLETİMİZİN SAĞLAMIŞ OLDUĞU TÜM İMKANLAR HASTALARIMIZA KARŞILIKSIZ OLARAK SUNULMAKTADIR"
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. ALİ ŞAHİN "HASTANEMİZDE DEVLETİMİZİN SAĞLAMIŞ OLDUĞU TÜM İMKANLAR HASTALARIMIZA KARŞILIKSIZ OLARAK SUNULMAKTADIR"
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. ALİ ŞAHİN "HASTANEMİZDE DEVLETİMİZİN SAĞLAMIŞ OLDUĞU TÜM İMKANLAR HASTALARIMIZA KARŞILIKSIZ OLARAK SUNULMAKTADIR"
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ERZURUM´UN MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA EN GÜÇLÜ SİLAHI OLMAYA DEVAM EDİYOR...!
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ERZURUM´UN MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA EN GÜÇLÜ SİLAHI OLMAYA DEVAM EDİYOR...!
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ERZURUM´UN MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA EN GÜÇLÜ SİLAHI OLMAYA DEVAM EDİYOR...!
230 genç sanatçı mezuniyet sevinci yaşadı
230 genç sanatçı mezuniyet sevinci yaşadı
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.
MURAT KILIÇ İÇİN UYGULANAN BU AYRIMCILIĞIN ARKASINDA KİMLER VAR?
MURAT KILIÇ İÇİN UYGULANAN BU AYRIMCILIĞIN ARKASINDA KİMLER VAR?
MURAT KILIÇ İÇİN UYGULANAN BU AYRIMCILIĞIN ARKASINDA KİMLER VAR?
MUHAMMED CEVDET ORHAN BU SKANDALI ODASININ PENCERESİNDEN GÖRMÜYOR MU?
MUHAMMED CEVDET ORHAN BU SKANDALI ODASININ PENCERESİNDEN GÖRMÜYOR MU?
MUHAMMED CEVDET ORHAN BU SKANDALI ODASININ PENCERESİNDEN GÖRMÜYOR MU?
MEHMET SEKMEN´DEN TÜRKİYE´DE BİR EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BU UYGULAMAYA AÇIKLAMA GETİRMESİNİ BEKLİYORUZ!
MEHMET SEKMEN´DEN TÜRKİYE´DE BİR EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BU UYGULAMAYA AÇIKLAMA GETİRMESİNİ BEKLİYORUZ!
MEHMET SEKMEN´DEN TÜRKİYE´DE BİR EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BU UYGULAMAYA AÇIKLAMA GETİRMESİNİ BEKLİYORUZ!
KARAYOLLARI 12. BÖLGE MÜDÜRÜ ENVER ŞERİF BAĞ BU SKANDALA NEDEN GÖZ YUMUYOR?
KARAYOLLARI 12. BÖLGE MÜDÜRÜ ENVER ŞERİF BAĞ BU SKANDALA NEDEN GÖZ YUMUYOR?
KARAYOLLARI 12. BÖLGE MÜDÜRÜ ENVER ŞERİF BAĞ BU SKANDALA NEDEN GÖZ YUMUYOR?
MEHMET SEKMEN BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ
MEHMET SEKMEN BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ
MEHMET SEKMEN BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Milli Görüşçülerden flaş 23 Haziran çağrısı:
Milli Görüşçülerden flaş 23 Haziran çağrısı:
Milli Görüş Platfromu Sözcüsü Necmettin Aydın, 23 Haziran İstanbul seçimlerine yönelik dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Aydın yaptığı açıklamada, "İmamoğlu en büyük felakettir, Yıldırım´a verilen oy düşmana atılmış füze kadar kıymetlidir" dedi.
İstanbul seçimi öncesi dikkat çeken anket!
İstanbul seçimi öncesi dikkat çeken anket!
23 Haziran´da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleri öncesi açıklanan anketin sonuçları dikkat çekti.
Yakutiye´de bozuk yollar onarılıyor
Yakutiye´de bozuk yollar onarılıyor
Yakutiye Belediyesi ilçenin her noktasında kışın tahrip olan ve kazılan bölgelerde başlattığı asfalt onarım çalışmalarını sürdürüyor.
Atatürk Üniversitesi 8 alanda İlk 500 arasında
Atatürk Üniversitesi 8 alanda İlk 500 arasında
Atatürk Üniversitesi 2018 yılında, 8 sıralama kuruluşunun yayımladığı raporlar doğrultusunda 8 alanda ilk 500´e girme başarısı gösterdi.
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI UYUYOR!
KIZILAY ERZURUM ŞUBE BAŞKANLIĞI UYUYOR!
ERZURUM´A KURULAMAZ MIYDI? KIZILAY MALATYA´YA 2 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAK 20 MİLYON DOLARLIK LOJİSTİK ÜS KURUYOR!
WhatsApp bunu yapana dava açacak
WhatsApp bunu yapana dava açacak
WhatsApp bunu yapana dava açacak
Cola´nın Verdiği Hastalıklar ve Rahatsızlıklar
Cola´nın Verdiği Hastalıklar ve Rahatsızlıklar
Günümüzde Türkiye´de Milyonlarca ve dünya genelinde Milyarlarca insanın içtiği Coca Cola neredeyse herkese aşırı bir bağımlılık yapmaktadır.. Peki Araştırmacılar Cola için ve bu meşrubatların yaptığı bağımlılık hakkında ne dediler ve ortaya neler çıkardılar, zararları nelerdir ve ne değildir hepimiz gözden geçirelim.
AVRUPA YAKASI ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONUNA BAĞLI DERNEK VE VAKIF BAŞKANLARINA SORUYORUZ!
AVRUPA YAKASI ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONUNA BAĞLI DERNEK VE VAKIF BAŞKANLARINA SORUYORUZ!
AVRUPA YAKASI ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONUNA BAĞLI DERNEK VE VAKIF BAŞKANLARINA SORUYORUZ! SİZ HALA DEVLETİMİZE "SERİ KATİL" DİYEN İNSANLARLA AYNI MASADA OTURUP KAMERALARA POZ VEREN FEDERASYONUNUZUN BAŞKANIYLA AYNI ÇATI ALTINDA OLMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
ERZURUM KONFEDERASYONU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMLERİNDEKİ SÜRECİ ERZURUMLULARA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜYOR!
ERZURUM KONFEDERASYONU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMLERİNDEKİ SÜRECİ ERZURUMLULARA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜYOR!
ERZURUM KONFEDERASYONU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMLERİNDEKİ SÜRECİ ERZURUMLULARA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜYOR!
NEDEN Mİ BİNALİ YILDIRIM?
NEDEN Mİ BİNALİ YILDIRIM?
NEDEN Mİ BİNALİ YILDIRIM?
OSMAN NURİ TORAMAN´IN KİMİN YANINDA OLDUĞUNUN KİMİ DESTEKLEDİĞİNİN NE ÖNEMİ VAR Kİ?
OSMAN NURİ TORAMAN´IN KİMİN YANINDA OLDUĞUNUN KİMİ DESTEKLEDİĞİNİN NE ÖNEMİ VAR Kİ?
OSMAN NURİ TORAMAN´IN KİMİN YANINDA OLDUĞUNUN KİMİ DESTEKLEDİĞİNİN NE ÖNEMİ VAR Kİ?
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SAHİPLERİ YAĞMUR KAR DEMEDEN TAKIMINI HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN TARAFTARLARIDIR
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SAHİPLERİ YAĞMUR KAR DEMEDEN TAKIMINI HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN TARAFTARLARIDIR
ERZURUMSPOR´UN GERÇEK SAHİPLERİ YAĞMUR KAR DEMEDEN TAKIMINI HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN TARAFTARLARIDIR
HÜSEYİN ÜNEŞ´ SORUYORUZ! ERZURUMSPOR BAŞKANI OLARAK TAKIMA NE KADAR PARA VERDİNİZ?
HÜSEYİN ÜNEŞ´ SORUYORUZ! ERZURUMSPOR BAŞKANI OLARAK TAKIMA NE KADAR PARA VERDİNİZ?
HÜSEYİN ÜNEŞ´ SORUYORUZ! ERZURUMSPOR BAŞKANI OLARAK TAKIMA NE KADAR PARA VERDİNİZ?
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ERZURUMSPOR KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!
ÜÇ BİLİNMEYENLİ DENKLEM SORUSU; HÜSEYİN ÜNEŞ, BOSTANCIOĞLU KONUTLARI, ŞEHRİSTAN KONUTLARI, GURBETOĞLU İNŞAAT
ÜÇ BİLİNMEYENLİ DENKLEM SORUSU; HÜSEYİN ÜNEŞ, BOSTANCIOĞLU KONUTLARI, ŞEHRİSTAN KONUTLARI, GURBETOĞLU İNŞAAT
ÜÇ BİLİNMEYENLİ DENKLEM SORUSU; HÜSEYİN ÜNEŞ, BOSTANCIOĞLU KONUTLARI, ŞEHRİSTAN KONUTLARI, GURBETOĞLU İNŞAAT
CUMHUR İTTİFAKININ ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI NE İŞ YAPIYORLAR?
CUMHUR İTTİFAKININ ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI NE İŞ YAPIYORLAR?
CUMHUR İTTİFAKININ ERZURUM´DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI NE İŞ YAPIYORLAR?
DADAŞ BAŞKANLARDAN LİDERE VE DAVAYA SADAKAT
DADAŞ BAŞKANLARDAN LİDERE VE DAVAYA SADAKAT
DADAŞ BAŞKANLARDAN LİDERE VE DAVAYA SADAKAT
ÖMER FARUK TÖREMEN SİYASETE DÖNDÜ
ÖMER FARUK TÖREMEN SİYASETE DÖNDÜ
ÖMER FARUK TÖREMEN SİYASETE DÖNDÜ
SERDAR SEVİMLİ HOCA´YA MOBBİNG Mİ UYGULANIYOR?
SERDAR SEVİMLİ HOCA´YA MOBBİNG Mİ UYGULANIYOR?
SERDAR SEVİMLİ HOCA´YA MOBBİNG Mİ UYGULANIYOR?
SERDAR SEVİMLİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ
SERDAR SEVİMLİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ
SERDAR SEVİMLİ HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ
Bayram tatilinin acı bilançosu açıklandı! 8 günde 86 ölü, 618 yaralı
Bayram tatilinin acı bilançosu açıklandı! 8 günde 86 ölü, 618 yaralı
9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde, Cuma günü saat 18.00´den, bugün saat 16.30´a kadar yurt genelinde meydana gelen toplam 192 kazada, 86 kişi öldü, 618 kişi de yaralandı.
İstanbul´da son anket sonuçları açıklandı!
İstanbul´da son anket sonuçları açıklandı!
23 Haziran´da yapılacak İstanbul seçimleri öncesi son açıklanan anket sonuçlarına göre; AK Parti adayı Binali Yıldırım, yarışı CHP adayı Ekrem İmamoğlu´nun önünde tamamlıyor.
Başkan Erdoğan hepsini yaptı
Başkan Erdoğan hepsini yaptı
Refah Partisi´nin 1997 yılında gündeme getirdiği yerli ve milli projeler ile dalga geçen Doğan medyasının karikatürü tekrardan gündeme geldi.
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİ BAŞHEKİMİ ALİ ŞAHİN´E SORUYORUZ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİ BAŞHEKİMİ ALİ ŞAHİN´E SORUYORUZ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİ BAŞHEKİMİ ALİ ŞAHİN´E SORUYORUZ
YİRMİ BURSA MİLLETVEKİLİ BEŞ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ON MANİSA MİLLETVEKİLİ BİR İBRAHİM AYDEMİR OLAMADILAR
YİRMİ BURSA MİLLETVEKİLİ BEŞ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ON MANİSA MİLLETVEKİLİ BİR İBRAHİM AYDEMİR OLAMADILAR
YİRMİ BURSA MİLLETVEKİLİ BEŞ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ON MANİSA MİLLETVEKİLİ BİR İBRAHİM AYDEMİR OLAMADILAR
HÜSEYİN ÜNEŞ EFENDİ...! YÖNETİCİLERİNDEN NE KADAR PARA TOPLADIĞINI VE BU PARALARI NEREYE HARCADIĞINI PAYLAŞ GÖRELİM
HÜSEYİN ÜNEŞ EFENDİ...! YÖNETİCİLERİNDEN NE KADAR PARA TOPLADIĞINI VE BU PARALARI NEREYE HARCADIĞINI PAYLAŞ GÖRELİM
HÜSEYİN ÜNEŞ EFENDİ...! YÖNETİCİLERİNDEN NE KADAR PARA TOPLADIĞINI VE BU PARALARI NEREYE HARCADIĞINI PAYLAŞ GÖRELİM
SERDAR SEVİMLİ ERZURUM´DAN GİDİYOR MU?
SERDAR SEVİMLİ ERZURUM´DAN GİDİYOR MU?
SERDAR SEVİMLİ ERZURUM´DAN GİDİYOR MU?
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİNDE NELER OLUYOR?
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİNDE NELER OLUYOR?
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANELERİ VAKFI´NA SON BİR YIL İÇERİSİNDE YAPILAN BAĞIŞLAR MERCEK ALTINA ALINMALI
SÜLEYMAN ULUSOY´UN NE İŞİ VARDI ORADA?
SÜLEYMAN ULUSOY´UN NE İŞİ VARDI ORADA?
SÜLEYMAN ULUSOY´UN NE İŞİ VARDI ORADA?
ERZURUM KONFEDERASYONU "ERKON" CUMHUR İTTİFAKI ADAYI BİNALİ YILDIRIM´I AĞIRLADI VE TAM DESTEK SÖZÜ VERDİ
ERZURUM KONFEDERASYONU "ERKON" CUMHUR İTTİFAKI ADAYI BİNALİ YILDIRIM´I AĞIRLADI VE TAM DESTEK SÖZÜ VERDİ
ERZURUM KONFEDERASYONU "ERKON" CUMHUR İTTİFAKI ADAYI BİNALİ YILDIRIM´I AĞIRLADI VE TAM DESTEK SÖZÜ VERDİ
2013 YILINDA MHP´Lİ OLAN OSMAN NURİ TORAMAN 2019 YILINDA BAKIN KİMLERLE AYNI SOFRADA
2013 YILINDA MHP´Lİ OLAN OSMAN NURİ TORAMAN 2019 YILINDA BAKIN KİMLERLE AYNI SOFRADA
2013 YILINDA MHP´Lİ OLAN OSMAN NURİ TORAMAN 2019 YILINDA BAKIN KİMLERLE AYNI SOFRADA
HORTUM SÜLEYMAN ÇILDIRTTI...
HORTUM SÜLEYMAN ÇILDIRTTI...
HORTUM SÜLEYMAN ÇILDIRTTI...
UÇAR´DAN BAYRAM MESAJI
UÇAR´DAN BAYRAM MESAJI
Uçar yaptığı yazılı açıklamada "Bayramlar, sevginin ve hoşgörünün tüm gönüllere hakim olduğu, birlik ve beraberliğin sınırsız yaşandığı, yediden yetmişe herkesin kucaklaştığı müstesna günlerdir " dedi.
PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET SUNAR´DAN BAYRAM MESAJI “BAYRAMIMIZ HÜZNE DÖNÜŞMESİN”
PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET SUNAR´DAN BAYRAM MESAJI “BAYRAMIMIZ HÜZNE DÖNÜŞMESİN”
Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.
BAŞKAN ORHAN´DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN ORHAN´DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, İslam âleminin bayramını tebrik etti.
SÜHA DENGİZEK CUMHUR İTTİFAKI´NIN İSTANBULDAKİ EKSİKLİKLERİNİ BİNALİ YILDIRIM´A SIRALADI
SÜHA DENGİZEK CUMHUR İTTİFAKI´NIN İSTANBULDAKİ EKSİKLİKLERİNİ BİNALİ YILDIRIM´A SIRALADI
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANI SÜHA DENGİZEK 31 MART SEÇİMLERİNDE CUMHUR İTTİFAKI´NIN KAYBETME SEBEPLERİNİ BİNALİ YILDIRIM´A SIRALADI...!
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEKLER FEDERASYONU EKREM İMAMOĞLU DEDİ
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEKLER FEDERASYONU EKREM İMAMOĞLU DEDİ
İstanbul´daki Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Ulusoy Nam-ı Değer Hortum Süleyman bugün iftar yemeğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun masasında yer alarak rengini belli etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan önemli ´af´ açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan önemli ´af´ açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler´de “10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” Konseptiyle Geleneksel Kadir Gecesi Programı´nda konuştu.
BİNGÜL KARDEŞLER İZMİR´DEN ALTIN MADALYAYLA DÖNÜYOR
BİNGÜL KARDEŞLER İZMİR´DEN ALTIN MADALYAYLA DÖNÜYOR
TİTRE TOKYO ALİYE ZEYNEP VE MUHSİN MURAT BİNGÜL KARDEŞLER GELİYOR
Başkan Uçar, kuran bülbülünü ödüllendirdi
Başkan Uçar, kuran bülbülünü ödüllendirdi
Başkan Uçar, dünya birincisi Hafız Ebubekir´e tam altın hediye etti
Muhammet Sunar´ın Yapması Gereken AÇIKLAMAK...!
Muhammet Sunar´ın Yapması Gereken AÇIKLAMAK...!
Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar´dan bu açıklamayı yapması bekleniyor
Kadir Gecesi: Kur´ân İle Şereflenen Gece Konulu 31 Mayıs 2019 Cuma Hutbesi
Kadir Gecesi: Kur´ân İle Şereflenen Gece Konulu 31 Mayıs 2019 Cuma Hutbesi
Kadir Gecesi Konulu 31 Mayıs 2019 Cuma Hutbesi
Bakan Soylu açıkladı: 3 bin kadın polis alınacak
Bakan Soylu açıkladı: 3 bin kadın polis alınacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis merkezlerinde yeni bir uygulama ile Güven Masaları kurduklarını belirterek "Bu Güven Masaları´nda çalışmak üzere 3 bin kadın polis alıyoruz. Yani karakola kadın eli değmiş olacak." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yargı Reformu Paketi´ni açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yargı Reformu Paketi´ni açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı Reformu Stratejisi Programı´nda konuştu.
MHP´den Fatih Altaylı´ya BEKA yanıtı
MHP´den Fatih Altaylı´ya BEKA yanıtı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın beka neden konuşulmuyor diye soran Habertürk yazarı Fatih Altaylı´ya cevap verdi.
İşte Ekrem İmamoğlu´nun cevapsız bıraktığı sorular
İşte Ekrem İmamoğlu´nun cevapsız bıraktığı sorular
CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 10 günde 7 farklı televizyon kanalına konuk oldu. Ancak İmamoğlu´na yönelik merak edilen hiçbir soru yanıtını bulmadı. İşte İmamoğlu´nun cevaplamadan ikinci kez seçime gireceği o sorular...
6 anket şirketinden bomba İstanbul sonucu
6 anket şirketinden bomba İstanbul sonucu
23 Haziran seçimlerine az bir süre kala anket şirketlerinden de önemli veriler geliyor.
81 ile talimat!
81 ile talimat!
Vatandaşların bayram tatilinde güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için yaklaşık 185 bin trafik personeli görev yapacak.
Rektör Çomaklı, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu
Rektör Çomaklı, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum´da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşu yöneticileri, temsilcileri ve çalışanlarıyla iftar yemeğinde buluştu.
ERZURUM ECZACILAR ODASINA SORUYORUZ! ERZURUM´DA 4 NÖBETÇİ ECZANE YETERLİ Mİ?
ERZURUM ECZACILAR ODASINA SORUYORUZ! ERZURUM´DA 4 NÖBETÇİ ECZANE YETERLİ Mİ?
ERZURUM ECZACILAR ODASINA SORUYORUZ! ERZURUM´DA 4 NÖBETÇİ ECZANE YETERLİ Mİ?
MEHMET SEKMEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ BİLİYOR
MEHMET SEKMEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ BİLİYOR
ERZURUM´DA BAYRAM ÖNCESİ MEZARLIKLARDA GENEL TEMİZLİK YAPILIYOR
MURAT KILIÇ FETÖCÜYMÜŞ YA DA DEĞİLMİŞ! BURASI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ AMA
MURAT KILIÇ FETÖCÜYMÜŞ YA DA DEĞİLMİŞ! BURASI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ AMA
MURAT KILIÇ FETÖCÜYMÜŞ YA DA DEĞİLMİŞ! BURASI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ AMA...
MEHMET SEKMEN NE ZAMAN YIKACAK BU UCUBELERİ?
MEHMET SEKMEN NE ZAMAN YIKACAK BU UCUBELERİ?
MEHMET SEKMEN NE ZAMAN YIKACAK BU UCUBELERİ?
YAKUTİYE BELEDİYESİNDE HER ŞEY ESKİ HAMAM ESKİ TAS
YAKUTİYE BELEDİYESİNDE HER ŞEY ESKİ HAMAM ESKİ TAS
YAKUTİYE BELEDİYESİNDE HER ŞEY ESKİ HAMAM ESKİ TAS
RASİM FIRAT NE İŞ YAPIYOR?
RASİM FIRAT NE İŞ YAPIYOR?
RASİM FIRAT NE İŞ YAPIYOR?
HOLLANDALI TURİSTLER YAKUTİYE´NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT UÇAR´IN İLK İCRAATI KARŞISINDA ŞOK OLDULAR!
HOLLANDALI TURİSTLER YAKUTİYE´NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT UÇAR´IN İLK İCRAATI KARŞISINDA ŞOK OLDULAR!
HOLLANDALI TURİSTLER YAKUTİYE´NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT UÇAR´IN İLK İCRAATI KARŞISINDA ŞOK OLDULAR!
YAKUTİYE BELEDİYESİ´NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA BASIN MÜDÜRÜ CENGİZ TOSUN´DAN CEVAPLARININ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN İVEDİLİKLE VE DEREKAP VERİLMESİ BEKLENEN SORULAR
YAKUTİYE BELEDİYESİ´NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA BASIN MÜDÜRÜ CENGİZ TOSUN´DAN CEVAPLARININ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN İVEDİLİKLE VE DEREKAP VERİLMESİ BEKLENEN SORULAR
YAKUTİYE BELEDİYESİ´NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA BASIN MÜDÜRÜ CENGİZ TOSUN´DAN CEVAPLARININ HEMEN ŞİMDİ DERHAL ACİLEN İVEDİLİKLE VE DEREKAP VERİLMESİ BEKLENEN SORULAR
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN KILIÇOĞLU PASTANELERİNİ ÜNİVERSİTE´NİN DIŞINA NEDEN ATTIĞINI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUZ!
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN KILIÇOĞLU PASTANELERİNİ ÜNİVERSİTE´NİN DIŞINA NEDEN ATTIĞINI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUZ!
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN KILIÇOĞLU PASTANELERİNİ ÜNİVERSİTE´NİN DIŞINA NEDEN ATTIĞINI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUZ!
ÖMER FARUK TÖREMEN AZİZİYE İÇİN Mİ? YOKSA ŞAHİKA GRUP İÇİN Mİ ÇALIŞACAK?
ÖMER FARUK TÖREMEN AZİZİYE İÇİN Mİ? YOKSA ŞAHİKA GRUP İÇİN Mİ ÇALIŞACAK?
ÖMER FARUK TÖREMEN AZİZİYE İÇİN Mİ? YOKSA ŞAHİKA GRUP İÇİN Mİ ÇALIŞACAK?
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN BU İDDİALARDAN HABERİ VAR MI?
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN BU İDDİALARDAN HABERİ VAR MI?
REKTÖR ÖMER ÇOMAKLI´NIN BU İDDİALARDAN HABERİ VAR MI?
İki anket şirketi İstanbul´daki son durumu açıkladı
İki anket şirketi İstanbul´daki son durumu açıkladı
23 Haziran yapılacak İstanbul seçimi için adayların çalışması devam ederken anket şirketleri de sonuçları açıklamaya devam ediyor. Mehmet Ali Kulat ve Murat Sarı İstanbul´daki son durum hakkında bilgi verdi.
Erzurum´da taksiciler kavga etti: 1 ölü
Erzurum´da taksiciler kavga etti: 1 ölü
Erzurum´da taksi şoförleri arasında müşteri alma sırası nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti.
Erdoğan´ın çağrısı geniş yankı buldu! Sosyal medyada #ReistenÇağrı fırtınası
Erdoğan´ın çağrısı geniş yankı buldu! Sosyal medyada #ReistenÇağrı fırtınası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi´nde İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin iftar programında Yeniakit.com.tr aracılığıyla yaptığı seçim çağrısı sosyal medyada #ReiseÇağrı etiketiyle geniş yankı buldu. Erdoğan çağrısında, “Milli görevinizi, demokrasi görevini gelin İstanbul´daki oy kullanma mahallinde icra edin. Dolayısıyla da hırsızlara imkan vermeyin.” demişti.
Yıldırım´dan İmamoğlu´nun televizyon tartışması teklifine olumlu yanıt
Yıldırım´dan İmamoğlu´nun televizyon tartışması teklifine olumlu yanıt
Yıldırım´dan İmamoğlu´nun televizyon tartışması teklifine olumlu yanıt: Olabilir, tarih konuşulur, kararlaştırılır
ERZURUM´DA BASINA SANSÜR MÜ UYGULANIYOR
ERZURUM´DA BASINA SANSÜR MÜ UYGULANIYOR
ERZURUM´DA BASINA SANSÜR MÜ UYGULANIYOR
ERZURUM EKONOMİSİ İÇİN NELER YAPILMALI
ERZURUM EKONOMİSİ İÇİN NELER YAPILMALI
ERZURUM EKONOMİSİ İÇİN NELER YAPILMALI
BB ERZURUMSPOR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI
BB ERZURUMSPOR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI
BB ERZURUMSPOR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar