Büyükşehir ve Kadem´den Gençlik Fuarı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği´nin (KADEM) birlikte düzenlediği “KADEM Gençlik Fuarı” açıldı.
Tarih: 8.10.2016 17:07:03

Havuzbaşı Kent Meydanı´nda düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Gençlik Fuarı´nın açılışına Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile KADEM yöneticileri ve çok sayıda genç katıldı.

Fuardaki stantları ziyaret eden Başkan Sekmen ve protokol üyeleri kurulan hedeflere ok atarak nişancılık talimi yaptı.

Erzurum KADEM Gençlik Manifestosu´nun seslendirilmesi ile başlayan açılış programının sunuculuğunu ekranların sevilen yüzü Bekir Develi yaptı. KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Kızı Sümeyye Erdoğan´ın ve yönetimdeki arkadaşlarımızın size selamını getirdim. KADEM Erzurum Gençlik Fuarı´na hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yüreği umut dolu, geleceğe umutla sarılan, aydınlık yarınlara yürekten inanan, geleceğimizin teminatı olan siz gençleri canı gönülden selamlıyorum” dedi. Genel Başkan Yılmaz, şunları kaydetti: “Peygamber Efendimize (S.A.V) Hira´da, ‘Oku´ buyruldu. O, ‘Oku´ emrini aldığı günden itibaren bütün asırların idrakine hikmet öğretmiş bir medeniyetin çocuklarıyız, evlatlarıyız. Böyle ‘Oku´ emriyle başlayan başka bir medeniyet yoktur. İslam Medeniyeti´nden başka böyle bir medeniyet göremezsiniz. Bu medeniyete hep birlikte sahip çıkalım. KADEM bu medeniyetin takipçilerinden biridir. KADEM´in içerisinde olmak bizi bu medeniyete mensup kılar. Bugün bizi tanıyan, bu medeniyetin içerisinde yer almak isteyen gençlere de selam olsun. Özü doğru, sözü doğru, eli açık, sofrası açık, mazlumun yanında, zalimin karşında olan yiğit dadaşlarla buluşmaktan son derece keyifliyim, memnunum. Dadaşlar diyarı Erzurum, Dadaş kadınlar, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Burası müthiş bir il. Vatanı uğrunda verdiği türlü mücadelelerde hayatını kaybeden şehitlerimizi, analarımızı, bacılarımızı, evlatlarımızı hayırla yâd ediyorum.”

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE SELAM OLSUN”

KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, konuşmasında 15 Temmuz Demokrasi Destanı´na dikkati çekti. Yılmaz, şöyle devam etti: “Tarihler ve kişiler değişiyor, ancak bu aziz milletin inancı, ruhu, azim ve cesareti herhangi bir koşul ve zamanda asla kırılmıyor. En büyük örneği 15 Temmuz. Üzerinden yaklaşık üç ay geçti. Canımızdan geçtik; ülkemizden, namusumuzdan, ezanımızdan, bayrağımızdan vazgeçmedik. Sokağa çıktık, tankların önüne kendimizi siper ettik. FETÖ´nün cuntasını devirmek için elimizden geleni yaptık. 15 Temmuz şehitlerine selam olsun. Milletimizin iradesini başka bir iradeye asla kiralamayalım. Biz irademize sahip çıkalım. Yeterince aklımız var. Aklımızı başkalarına kiralamaya, başkalarının emrine vermeye hiç niyetimiz yok. Hele KADEM Gençliği´nin böyle bir şeye tevessül edecek ne mantığı ne de ruhu var. KADEM Gençliği, büyük ve güçlü bir gençliktir. Gençler, unutmayınız ki, hayalleri olmayanlar başkalarının hayallerinin parçası olurlar. Adalet eksenli bir dünyanın kurulmasında KADEM Gençliği olarak sorumluluk almaya var mısınız? Ben de sizlerle bu sorumluluğu üstlenmeye sonuna kadar varım. Hamuru bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir kadın hareketi olarak KADEM, siyasetten ekonomiye, iş dünyasından medyaya tüm alanlarda daha demokratik bir toplum için çalışıyor. Daha demokratik bir toplum olmamız içim kadın ve erkek yan yana yürümemiz gerekiyor. Arkadaşlar bütün bu zenginlik, bütün bu coğrafya, bütün bu medeniyet sizleri bekliyor. Daha çok okumalı daha çok tarihe ve millete sarılmalısınız. Bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması için Çanakkale ruhunun yeniden dirilmesini sağlamalısınız. Üç günlük fuarın sizin için büyük bir zenginlik olmasını diliyorum. Emeği geçen başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen´e, valimize, milletvekillerimize, rektörümüze gönülden teşekkür ediyorum.”

“KADIN VARSA DEMOKRASİ VARDIR”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sözlerine şehitleri anarak başladı. Başkan Sekmen, şunları söyledi: “Öncelikle şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum. Mevlam ezanlarımızı dindirmesin, bayrağımızı göklerden indirmesin. Ülke olarak daima birlik ve beraberlik içerisinde var olalım. Kurulduğu 2013 yılından beri kadınların sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını sağlayarak, hanımların demokratik haklarının bilincinde olmalarını destekleyen Kadın ve Demokrasi Derneği, Türkiye´de örnek çalışmalara imza atmaktadır. Ülkemizdeki mevcut siyasi, sosyal ve ekonomik düzenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadınlarımızın birikim ve yeteneklerini değerlendiren KADEM, Türkiye kadınlarının öz değerlerini muhafaza ederek kadın haklarını savunmaktadır. Kadınların sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik hayatta aktif birey olmalarına katkıda bulunan KADEM, işte tüm bu özellikleriyle ülkemizdeki hanımların ve demokrasimizin sesi olmuştur. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır; ‘Kadın varsa demokrasi vardır.´ Ülkemizin en büyük sivil kitle örgütü KADEM ile ortaklaşa düzenlediğimiz KADEM Gençlik Fuarı´nda gazeteci ve yazarlar, birbirinden değerli entelektüel isimler, akademisyenler, aydınlar, gençlerle söyleşi yapıp tecrübelerini onlara aktaracaklar. Değerli katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.”

“TEK AMACIMIZ NİTELİKLİ BİR GENÇLİK”

Başkan Mehmet Sekmen, toplumda nitelikli ve şuurlu bir gençliğin oluşması için çaba harcadığını ifade etti. Sekmen, şöyle devam etti: “Kentimizde bulunan gençlikle ilgili 30 sivil inisiyatif kurumu ve öğrenci kulüplerinin yer aldığı stantlarda genç dimağlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünün gençleri yarının büyükleri olarak hayatta yerlerini alacaklar. Onun için gençlerimizi daha sosyal daha girişken bir hale getirebilirsek gençlerimiz hayata atıldıkları zaman hayatın gerçekleriyle şimdiden yüz yüze gelmenin farklılığını yaşayacaklardır. Bunun için istiyoruz ki, gençlerimiz şimdiden sosyal, siyasal, kültürel faaliyetlere katılarak geleceğe hazırlıklı olsunlar. Elbette ki derslerinde de başarılı olmaya gayret edecekler. Ama derslerinin yanında sosyal faaliyetlere de katılarak kendilerini daha girişken bir hale getirmiş olacaklardır. Hep şunu biliriz; sosyal faaliyetlere katılan gençler daha başarılı oluyor. Hayata atıldıkları zaman daha başarılı daha girişken daha gayretli daha faal oluyorlar. İnşallah bunu da KADEM ile beraber yaşamış olacaklar. Bütün STK´lara destek veriyoruz. İstiyoruz ki toplumla iç içe olalım; halk ile bütünleşen, halk ile bir araya gelen, halkın arzularına, taleplerine, isteklerine değer veren, önem veren, onları yerine getiren bir yerel anlayışı hâkim kılalım. Biz hep deriz ki; Yerinden yönetim anlayışı demokrasinin temelidir, beşiğidir. Diğer vilayetlerimizden Erzurum´umuza gelen arkadaşlarımıza ‘hoş geldiniz´ diyorum. Mutlaka Erzurum´un tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etmelerini, lezzetlerini tatmalarını tavsiye ediyorum. Erzurum bir turizm şehridir. Kış turizmine olduğu gibi yayla turizmine de çok uygun bir bölgedir. Önemli tarihi ve kültürel zenginliklere sahiptir. Mutlaka bunları ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.” Konuşmalardan sonra açılış programında sevilen sanatçı Mustafa Cihad sahne aldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Büyükşehir Kadem Gençlik Fuarı
Erzurum´da FETÖ/PDY soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı
Erzurum´da FETÖ/PDY soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına bulunan 30 şüpheliden 18´i tutuklandı.
Büyükşehir´den köy konağı
Büyükşehir´den köy konağı
Büyükşehir Belediyesi kırsaldaki mahallelere köy konağı yapıyor.
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Erzurum´da ByLock Kullandıkları belirlenen 35 Polis Memuru yakalandı.
Büyükşehir´den İhtiyaç sahiplerine gıda kartı
Büyükşehir´den İhtiyaç sahiplerine gıda kartı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlara gıda kartı verdi.
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
Aziziye´de Kurban Bayramı Dolu dolu geçti
Aziziye´de Kurban Bayramı Dolu dolu geçti
Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma iklimi olan Kurban Bayramı Aziziye´de farklı bir atmosferde kutlandı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bayram süresince, ilçedeki şehit ailelerine ziyaretler gerçekleştirdi
Kurban kesmek kimlere vaciptir
Kurban kesmek kimlere vaciptir
Kurban kesmenin önemi büyüktür. Kurban kesen Müslümân, kendini Cehennem´den âzâd etmiş olur.
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Tarihi Çifte Minareli Medrese Restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilerine kapısını açtı.
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,vatandaşlardan gelen talep üzerine su borçlarının yeniden yapılandırıldığını ifade etti
EGC´den Rektör Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti
EGC´den Rektör Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC) yönetiminden Rektör Prof.Dr. Ömer Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti.
Aziziye, örnek sosyal yaşam alanlarına kavuşuyor
Aziziye, örnek sosyal yaşam alanlarına kavuşuyor
Aziziye Belediyesi, bir yandan ilçeye yeni parklar kazandırırken, diğer yandan mevcut parkları revize ederek, estetik bir görünüme kavuşturuyor.
Aziziye Belediyesi demokrasi nöbetinde tam not aldı…
Aziziye Belediyesi demokrasi nöbetinde tam not aldı…
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 27 gün süren demokrasi nöbeti boyunca meydanları boş bırakmayarak, belediye imkanlarını da milli irade dadaş kahramanları için seferber etti
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum´da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzurum eski Baro Başkanı ile 3 avukat tutuklandı.
Milli davamız vatan için nöbetteyiz
Milli davamız vatan için nöbetteyiz
Yurdun dört bir sathında olduğu gibi Erzurum´da da demokrasi nöbetleri tüm coşkuyla devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı´nda süren Demokrasi Nöbeti´nin 10. gününde Erzurumlular meydanı doldurdu
Dadaşlar demokrasi nöbetinde meydanlara sığmıyor
Dadaşlar demokrasi nöbetinde meydanlara sığmıyor
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ne karşı cuntacılar tarafından yapılan darbe teşebbüsü girişiminin ilk dakikalarından bugüne kadar demokrasi nöbeti tutan Dadaşlar artık meydanlara sığmıyor.
Bakan Ala Erzurum´da Güvenlik toplantısına katıldı
Bakan Ala Erzurum´da Güvenlik toplantısına katıldı
Erzurum´da düzenlenen güvenlik toplantısına başkanlık eden İçişleri Bakanı Efkan Ala, daha sonra Tortum ve Oltu ilçelerini ziyaret etti.
Aziziye´de köyler kilitli parke taş ile işleniyor…
Aziziye´de köyler kilitli parke taş ile işleniyor…
Aziziye Belediyesi, mahalle statüsündeki köylerde kilitli parke taş döşemesi yapıyor.
Ölüm kavşağına sinyalizasyon sistemi
Ölüm kavşağına sinyalizasyon sistemi
Aziziye İlçesi´nde bulunan kavşakta, Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı´nın talebi üzerine çalışmalar başladı.
İbrahim Hakkı Hazretlerinin doğduğu ev Tadilat görecek
İbrahim Hakkı Hazretlerinin doğduğu ev Tadilat görecek
Erzurum Büyükşehir Belediyesi İbrahim Hakkı Hazretleri´nin doğduğu ve Yukarı Habip Efendi camiinin tamiratını yaparak tarihi gün yüzüne çıkaracak.
Büyükşehir´den İspir´de kardeşlik sofrası
Büyükşehir´den İspir´de kardeşlik sofrası
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından İspir ilçesinde kurulan birlik ve beraberlik sofrasına yoğun ilgi gösterildi.
Büyükşehir´in Ekipleri 7/24 saat vatandaşın hizmetinde
Büyükşehir´in Ekipleri 7/24 saat vatandaşın hizmetinde
Büyükşehir´in ekipleri, vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendiriyor.
Başkan Sekmen İl genelinde yapılan yatırımları denetliyor
Başkan Sekmen İl genelinde yapılan yatırımları denetliyor
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kurum tarafından il genelinde yapılan yatırımları denetliyor.
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da  (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan  (1)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan (1)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan (1)
Büyükşehir,camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor
Büyükşehir,camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentteki camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor.
Ramazan´da Et´e zam yok
Ramazan´da Et´e zam yok
Esnaf ramazan ayı öncesi fiyatlarında zam öngörmezken, özellikle fazla tüketilen besinler konusunda stok çalışmalarını tamamladı.
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
İşte Ramazan Pidesinin fiyatı Türkiye geneli 250 gramlık pidenin fiyatı 1.5 lira olarak açıklanırken, İstanbul için de fiyat belli oldu. İstanbul´da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak.
Sekmen,Oltu´da muhtarlarla bir araya geldi
Sekmen,Oltu´da muhtarlarla bir araya geldi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.
Otobüs terminali yenilendi
Otobüs terminali yenilendi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yenilendi.
Emrullah Yiğit Çakır Toprağa verildi
Emrullah Yiğit Çakır Toprağa verildi
Erzurum´da Atlı cirit müsabakası esnasında atların çarpışması sonucu kendi atının altında kalarak ağır yaralanan Ilıca Atlı Spor Kulübü Başkanı Emrullah Yiğit Çakır, 1 haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Aşkale´de Korkutan yangın
Aşkale´de Korkutan yangın
Erzurum´un Aşkale İlçesi´nde bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu.
Bakan Eroğlu´ndan Erzurum´a müjde
Bakan Eroğlu´ndan Erzurum´a müjde
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu´nun talimatlarıyla Pasinler Taşkaynak Göleti´nin kamulaştırma işlemlerine başlanacağı belirtildi.
ESMEK Mahallebaşında açıldı
ESMEK Mahallebaşında açıldı
ESMEK Kursları sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor.
İstanbul´da ne kadar Erzurum´lu yaşıyor
İstanbul´da ne kadar Erzurum´lu yaşıyor
TÜİK´in Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre son 50 yılda 11 milyon göç alan İstanbul´a en çok Sivas´tan en az Hakkari´den insan gelmiş.
Aziziye´de bayram dolu dolu geçti..
Aziziye´de bayram dolu dolu geçti..
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kurban bayramı süresince de boş durmadı..
Bayramınız Mübarek olsun..
Bayramınız Mübarek olsun..
Anadolu Haber Gazetesi Olarak Müslümanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesini ümit ediyoruz.
Aziziye Belediyesi Kurban Bayramına hazır..
Aziziye Belediyesi Kurban Bayramına hazır..
Aziziye Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Dolar fiyatlarının yükselmesi kömür fiyatlarına da etki edince kömür cep yaktı.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor. Köprü alt geçidinde hemen her gün trafik kazası yaşandığını dile getiren semt sakinleri, yan yolların genişletilmesi yada park yasağı getirilmesini istediler.
İş Makineleri Operatörlüğü Kursu" tamamlandı.
İş Makineleri Operatörlüğü Kursu" tamamlandı.
Aziziye´de Toplumsal Kalkınma Girişimi Projesi" kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ilıca Eğitim, Yatırım, Kalkınma ve Hizmet Derneğinin katkıları ile düzenlenen "İş Makineleri Operatörlüğü Kursu"Başarıyla tamamlandı..
Başkan Orhan´dan Zafer bayramı mesajı
Başkan Orhan´dan Zafer bayramı mesajı
Başkan Orhan,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Aziziye Belediyesi Kolları sıvadı..
Aziziye Belediyesi Kolları sıvadı..
Aziziye Belediyesi, ilçeyi metruk yapılardan temizliyor.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek.
Orman Bölge Müdürlüğü 4 gün sürecek olan eğitim seminerine ev sahipliği yapacak.
Ilıca Termal Tesisleri silbaştan.
Ilıca Termal Tesisleri silbaştan.
Aziziye Belediyesi Ilıca Termal Tesisleri, yapılan kapsamlı tadilatla silbaştan yenilenerek göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştu.
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Erzurum´un Gez Mahallesi Semtinin 2.ara sokak da Sokakta bulunan metruk binada Alkol alındığını ileri süren mahalle sakinleri, can güvenliklerinin olmadığını belirterek, emniyet güçlerinin buralarda tedbirleri üst düzeye çıkarmasını istediler.
Teröristlerin asıl amacı orasıymış!
Teröristlerin asıl amacı orasıymış!
Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne yapılan saldırının detayları ortaya çıkıyor. Teröristlerin roketatarla İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun´un oturduğu lojmanını hedef aldığı belirlendi.
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler, Dün gece Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Zabıtaya Eğitim Şart
Zabıtaya Eğitim Şart
Zabıtalar Esnafın Tepkisini topladı
Ilıca Örnek bir Yaşam Merkezi olacak
Ilıca Örnek bir Yaşam Merkezi olacak
Ilıca´da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 380 konut, 114 işyeri ve bir camii inşaat hızla yükseliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Orhan, “Ilıcamız kabuğunu kırıyor, özlenen ilçe hedefine koşuyor.” dedi.
Tohumcu ailesinin mutlu günü
Tohumcu ailesinin mutlu günü
Aziziye Belediyesi Özel Kalem Müdürü Muhammed Tohumcu, hayatını Şeyda (Demircan) Tohumcu ile birleştirdi.
Aziziye Belediyesi yeni parklar için Kolları sıvadı
Aziziye Belediyesi yeni parklar için Kolları sıvadı
Aziziye Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmak için kolları sıvadı.
Aziziye ilçesi çiçek bahçesi gibi
Aziziye ilçesi çiçek bahçesi gibi
Aziziye Belediyesi diktiği ağaç ve çiçeklerle ilçeyi adeta bir gül bahçesine çevirdi.
Bayramlık Fırfırik
Bayramlık Fırfırik
Erzurum´un aylık mizah dergisi Fırfırik´in Temmuz sayısı çıktı.
Engellilere Engel oluyorlar
Engellilere Engel oluyorlar
Erzurum´da yaya kaldırımlarında engelliler için ayrılmış olan giriş-çıkış yerlerinin önüne park eden araçlar tepkilere neden oluyor.
Ramazan´da Meyve ve Sebze´de bolluk yaşanıyor
Ramazan´da Meyve ve Sebze´de bolluk yaşanıyor
Ramazan ayının devam ettiği bugünlerde Pazar tezgâhlarını süsleyen meyvelerin bolluğu vatandaşı mutlu ediyor.
Oltu Ülkü Ocakları´ndan Uygur Türkleri´ne destek
Oltu Ülkü Ocakları´ndan Uygur Türkleri´ne destek
Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Oltu İlçe Başkanlığı, Çin´de zulüm gören Uygur Türklerine destek amacıyla Hükümet Meydanında bir eylem düzenledi.
Erzurumlu´nun %89´u Yaşamından Memnun
Erzurumlu´nun %89´u Yaşamından Memnun
Erzurum Türkiye´nin 20´inci, Doğu Anadolu Bölgesi ve Kudaka İstatistik Bölgesinin 2´inci en mutlu ili.
Dişleri fırçalamak orucu bozar mı?
Dişleri fırçalamak orucu bozar mı?
Oruçluya mekruh olan ve olmayan şeyler nelerdir? İlaçla gargara yapmak orucu bozar mı? Dişleri fırçalamak orucu bozar mı? Cevap haberimizin detayında.
Efkan Ala´dan koalisyon açıklaması
Efkan Ala´dan koalisyon açıklaması
Eski İçişleri Bakanı AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala, koalisyon çalışmalarına ilişkin, "Milletimizin menfaatini önceleyen ve millete herhangi bir maliyet ödetmeyecek en doğru seçenek neyse onun üzerinde duruyoruz" dedi.
Erzurum´da Kahvelerde Ramazan canlılığı
Erzurum´da Kahvelerde Ramazan canlılığı
11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlar iftar sonrası kendilerini dışarıya atarak az da olsa gecenin ilerleyen saatlerinde serinlemeye çalışıyor.
´Alo Fetva´ Hattında Ramazan Yoğunluğu
´Alo Fetva´ Hattında Ramazan Yoğunluğu
Erzurum´da Ramazan ayında ´Alo Fetva´ hattına gelen telefonlarda artış yaşanırken, soru yönelten vatandaşların büyük kısmının kadınlardan oluştuğu ve oruç, zekat ve fitre konularında sorular sorulduğu belirtildi.
Erzurum´da Ramazan
Erzurum´da Ramazan
Bu şehir oruç tutar
Son 10 Yılda En çok bu isimler konuldu
Son 10 Yılda En çok bu isimler konuldu
Erzurum´da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre son on yıl baz alındığında yeni doğan bebeklere en çok erkeklerde Ahmet, kızlarda ise Zeynep ismi konuldu.
Erzurum´da ilk teravih namazı kılındı
Erzurum´da ilk teravih namazı kılındı
Ramazan ayının ilk teravih namazı ile Erzurum´da camiler doldu taştı.
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
Eşinin kıskançlığı yüzünden intihar etmek istedi
Eşinin kıskançlığı yüzünden intihar etmek istedi
Erzurum`da bir kişi eşini kıskandığı gerekçesiyle ilaç içerek intihar etmek istedi.
Ramazan geliyor
Ramazan geliyor
On Bir Ayın Sultanı Ramazan geliyor.Erzurum Ramazan`a hazır Ramazan ayı 18 Haziran`da başlayacak. vatandaşlar ilk sahurlarına 17 haziran Çarşamba günü kalkacak
İşte Mitingin Bilançosu
İşte Mitingin Bilançosu
Erzurum’da bugün düzenlenen HDP mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda 11’i polis toplam 38 kişi yaralandı.
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat`a son görev
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat`a son görev
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.
35 besiciye 231 adet damızlık koç dağıtıldı
35 besiciye 231 adet damızlık koç dağıtıldı
Aziziye ilçesinde yapılan kura çekimi ile 35 yetiştiriciye 231 damızlık Morkaraman cinsi koç dağıtıldı
Asansörler Tehlike Saçıyor
Asansörler Tehlike Saçıyor
Oltu`da yapılan kontroller sonrası site ve binalardaki asansörlerin içler acısı bu durumu vatandaşların ne tür bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını gözler önüne serdi.
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Efkan Ala`dan Hasta ziyareti
Efkan Ala`dan Hasta ziyareti
Milletvekili Adayı Ala`dan hasta ziyareti
Aziziye`de Zeka oyunlarının Şampiyonları belli oldu
Aziziye`de Zeka oyunlarının Şampiyonları belli oldu
Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Şöleni-Mangala Turnuvası büyük finali yapıldı.
Efkan Ala, Erzurum Ticaret Borsası`ndaydı
Efkan Ala, Erzurum Ticaret Borsası`ndaydı
Efkan Ala, İş adamlarıyla bir araya geldi
Başbakan Davutoğlu`ndan  Hızlı Tren Müjdesi
Başbakan Davutoğlu`ndan Hızlı Tren Müjdesi
Yaptıklarımız ortada yapacaklarımızıda paylaşacağız
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
İlk Mitingini Erzurum`da yapıyor
Anıları Sular Altında kaldı
Anıları Sular Altında kaldı
Taşlıköy Mahallesi Sular altında kaldı
Emniyet Müdürü Ünal göreve başladı
Emniyet Müdürü Ünal göreve başladı
Aşkale İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Emniyet Müdürlüğü`nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ertunç Ünal getirildi.
Efkan Ala, Yakutiye`de seçim çalışması yaptı
Efkan Ala, Yakutiye`de seçim çalışması yaptı
Ala,Milletimizin duasıyla bugünlere geldik
Yazın geleceği yok
Yazın geleceği yok
Yazın geleceği yok
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Gazeteci Yazar Ender Yüncü Yazdı
Gazeteci Yazar Ender Yüncü Yazdı
Efkan Ala`yı bu çakal sürüsüne yedirtmeyiz
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Toplu taşıma araçları denetlenecek
Toplu taşıma araçları denetlenecek
Toplu taşıma araçları denetlenecek
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
Erzurum`da Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Erzurum`da Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Emrullah Kaçar `dan önemli açıklamalar
Lalapaşa Camii ibadete kapatılıyor
Lalapaşa Camii ibadete kapatılıyor
Restorasyon çalışması yapılacak
Erzurumlulara Elektrik uyarısı
Erzurumlulara Elektrik uyarısı
Bakım onarım çalışması yapılacak
Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken Öldü
Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken Öldü
Elektriği bağlarken akıma kapıldı
Mukaddes`in Öldüğü Hafta 8 Bini Aşkın Taşıt Denetlendi
Mukaddes`in Öldüğü Hafta 8 Bini Aşkın Taşıt Denetlendi
mukaddes vali altıparmak araç denetimi
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
 Başkanlığa destek Erzurum`dan
Başkanlığa destek Erzurum`dan
Başkanlığa destek Erzurum`dan
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
 12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
Yunus Yeşilyurt Müjdeyi Verdi!
Yunus Yeşilyurt Müjdeyi Verdi!
TCDD`den Müjde
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Dadaşlardan gövde gösterisi
Dadaşlardan gövde gösterisi
Dadaşlardan gövde gösterisi
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar