Çomaklı Gazetecilerle biraraya geldi.
Atatürk Üniversitesi Yeni Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı Erzurum Basını ile tanıştı
Tarih: 23.9.2016 16:26:45

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı Erzurum´da yayın yapan Gazetecilerle bir araya geldi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Rektörlük yöneticilerini de basına tanıttı. Samimi bir sohbet havasında geçen tanışma yemeğine gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

Yemeğin ardından basın mensuplarına hitap eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, kendisine verilen Rektörlük görevi dolayısıyla gurur duyduğunu belirterek, bu göreve layık olmak için kendisinin ve ekip arkadaşlarının özverili çalışacaklarını söyledi.

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz kanlı darbe girişimini en derin hislerle lanetlediğini söyleyen Rektör Çomaklı, bu girişimde yaralanan gazilere şifa, şehitlere Allah´tan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı diledi.

FETÖ İle Mücadele Konusu İlk Gündemimiz

“Atatürk Üniversitesi için çok çeşitli proje ve planlarımız var. Bunları hayata geçirmek için en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” diyen Çomaklı, 15 Temmuz sonrası ülke gündemine paralel olarak üniversite gündeminin de değiştiğini ve dolayısıyla FETÖ ile mücadele konusunun ilk gündemleri olduğunu söyledi.

Terör Örgütünü Üniversitemizden Temizleyeceğiz

FETÖ ile mücadelenin Atatürk Üniversitesi´nde tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Rektör Çomaklı şöyle konuştu: “Böyle bir darbe girişimine kalkışan terör örgütüyle ilgili kimin ilintisi varsa en yakınımız olsa bile hiç gözünün yaşına bakmadan kesinlikle kurumumuzla ilişkisini kesiyoruz. Ancak bu işi yaparken kılı kırk yararak çeşitli komisyonlardan geçirip o şekilde karar alıyoruz.

Hiçbir günahsız arkadaşımızın bundan dolayı zarar görmesini istemiyoruz. Bunu başaracaksak yönetimde olan olmayan bütün öğretim üyesi arkadaşlarımızın omuz vermesi lazım. En kısa zamanda da bu terör örgütünü üniversitemizin kalan kısımlarından da temizleyerek normal gündemimize dönmemiz lazım. Biz bu konuda zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hastanemizde açığa alınanlardan dolayı bazı servislerimizde doktor kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla, hastane kapansa bile FETÖ ile mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

160 Personel İhraç edildi

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla, hastane kapansa bile FETÖ ile mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bugün itibariyle yaklaşık 160 civarında ihraç var. Öğretim üyelerinin ihracını YÖK Genel Kurulu yapıyor. Biz buradan karara bağlayıp YÖK´e gönderiyoruz, idari personelin ihracını ise biz yapıyoruz. Açığa alınan veya ihraç edilen bu 160 kişi içerisinde geriye dönenler de olacak. Seçimlerden önce de adaylar içinden sadece ben, bu cemaatleşmenin kökünü kazıyacağımı defaten ifade etmiştim. Hatta bunu dediğim için de eleştirildim. Bu fikrim ve düşüncem 15 Temmuz´dan önce de böyleydi. Yani üniversitelerde cemaatçiliğin ve gruplaşmanın olmaması gerektiğini, birinci önceliğin liyakat olması gerektiğine inanan biriyim.´´

Sadece Bir Kesimin Rektörü Değil, Bütün Kesimlerin Rektörüyüm

Bugüne kadar Atatürk Üniversitesi´nde 15 rektörün görev yaptığını hatırlatan Çomaklı, ‘Bu rektörlerimizden her biri üniversitemize çok şeyler kattı. Bizim hedefimiz ise aldığımız seviyeden daha ileriye taşımak. Rektör olmadan önce rektör yardımcılığı yapmam bana çok büyük bir avantaj ve tecrübe kazandırdı. Şu an sistemin yoğunluğuna rağmen küçük dokunuşlarla sistemin yürümesini sağlıyoruz. Amacımız üniversitemizde var olan huzur ve barış ortamını devam ettirmek. Biliyoruz ki adalet olmayan bir yerde huzur olmaz. Huzur olmayan bir yerde ise çalışanların aidiyeti olmaz. Dolayısıyla da başarı olmaz. Ben sadece bir kesimin rektörü değil, bütün kesimlerin rektörüyüm. Çünkü şunu biliyorum; bütün çalışanlarımız bize omuz verirse başarılı olabiliriz´´ dedi.

Adaletli, hakkaniyetli ve şeffaf bir üniversite olacaklarına da değinen Rektör Çomaklı, kaynakların kullanımından ve paylaşılmasından kesinlikle taviz vermeyeceklerinin söyledi.

Kendi Kalıplarımız İçinde Sıkışan Bir Üniversite Olamayacağız

Seçim süresince 3. nesil üniversite kavramını gündeme getirdiklerinin ve bunu gerçekleştireceklerinin altını çizen Rektör Ömer Çomaklı, konuşmasına şöyle devam etti: ‘Üniversitemizde şu an 70 bini örgün toplam 240 bin öğrencimiz var. Bu sayının ikinci üniversite kayıtları bitene kadar 300 bini bulacağını düşünüyoruz. Bizim bu öğrencilerimize dünyanın geldiği nokta itibarıyla çağdaş eğitim vermemiz ve dünyayla yarışan bir eğitim sistemini oluşturmamız lazım. Gerek lisans, gerekse lisansüstü eğitimde bunu yapacağız. Eksikliklerimiz var ama bunları aşacağız. Örneğin, profesyonellerden oluşan bir Eğitim Araştırma Merkezimizin olması gerekiyor. Kendi kalıplarımız içinde sıkışan bir üniversite olamayız. YÖK´ün ve devletimizin bizden beklentisi çok büyük. Atatürk Üniversitesi´nin sadece bir bölge üniversitesi değil, aynı zamanda bölge ülkeleri arasında da bir merkez olma görevi var. Dolayısıyla bizim eğitim-öğretim misyonumuzu yeni baştan gözden geçirip, çağımızın şartlarına uygun bir şekilde öğrencilerimizin hak ettikleri eğitimi vermemiz lazım. 3. nesil üniversite kavramı, eğitim, ARGE ve topluma yaptığı katkı anlamını taşıyor. Kısacası verilen eğitim sonrası araştırma ve sonrasında topluma katkı olarak da adlandırabiliriz.´´

Benim Tek Derdim; Atatürk Üniversitesi´ni Bugün Geldiği Yerden Alıp Daha Çağdaş, Daha İleri, Bölgesine ve Toplumuna Yardım Eden Bir Üniversite Haline Getirmektir

Atatürk Üniversitesi´nin topluma belli oranda değer ve katkı sağladığını da hatırlatan Çomaklı, bunun yeterli olmadığını ürettiğimiz projeler ve aldığı patentlerle pekiştireceklerini belirtti. Son 10-15 yılda devlet yöneticilerinin ARGE´nin önünü açmak için çok ciddi anlamda kaynak vermeye başladığını da söyleyen Rektör Çomaklı, ‘Dolayısıyla dünya yaşanan gelişmeleri yakalarken biz bundan geri kalamayız. Eğer bir üniversitede ortaya çıkan bilgi her sahada ekonomiye dönüşmüyorsa bunun bir önemi yok. Dolayısıyla biz de bu anlamda bilgiyi ekonomiye dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız. Zaten Atatürk Üniversitesi olarak devletimizin tüm kuruluşlarıyla ve STK´larla sık sık bir araya gelip istişarede bulunacağız. Bizler bu konularda siz basın mensuplarına hep açık olacağız. Üniversitelerin zihin kapılarını artık açması, toplumla beraber, toplumun içinde, topluma yön veren bir yapıya sahip olması lazım. Benim tek derdim; Atatürk Üniversitesi´ni bugün geldiği yerden alıp daha çağdaş, daha ileri, bölgesine ve toplumuna yardım eden bir üniversite haline getirmektir. Bu şehir hepimizin. Gelin el birliğiyle Atatürk Üniversitesi´nin var olan potansiyelinden Erzurum nasıl daha çok faydalanır? Bunu düşünelim.

Çok değerli hocalarımız başka üniversitelere gidiyorlar. Bu hocalarımızı nasıl şehrimizde tutarız diye tartışmamız lazım. Dünyada bilim adamlarına en az değer veren ülkelerden birisi bizim ülkemiz. Bu hocalarımıza sahip çıkalım çünkü bunlar bizim insanlarımız. Bir bilim adamı kolay yetişmiyor. Üniversitemizde var olan öğretim üyesi sayısını azaltmayalım.

Özetle el birliğiyle, başta biz, Erzurum halkı, STK´larımız ve siz basın mensuplarımızla daha iyi nasıl hizmet verebiliriz düşüncesinin derdindeyim. Sizlerin de bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Her zaman kapımız açık. İstediğiniz zaman görüşüp konuşabiliriz. Zaman zaman bu şekilde toplantılar yapmayı arzu ediyoruz. Sizlerin halkı bilinçlendirme konusunda toplumsal bir görev yaptığınıza inanıyorum. Hepimiz toplumun birer parçasıyız. İnşallah bu birliktelikten ülkemiz ve milletimiz kazanır. Teşrifleriniz bizi memnun etti, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı´nın konuşmasının ardından basın mensupları sorularını yöneltti. Üniversite hakkında gelen çeşitli soruları cevaplan Rektör Çomaklı, daha sonra ise basın mensuplarıyla toplu fotoğraf çektirdi.

 Kaynak:Erzmedya.com
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çomaklı Gazetecilerle biraraya geldi
ÖMER ÇOMAKLI GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR
ÖMER ÇOMAKLI GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR
Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı´yı makamında ziyaret etti.
MEB´de FETÖ temizliği sona yaklaştı
MEB´de FETÖ temizliği sona yaklaştı
Milli Eğitim Bakanlığı´nda yapılan FETÖ operasyonunda sona yaklaşıldı. FETÖ soruşturması kapsamında kamuda 80 bine yakın memur açığa alınırken, MEB´de açığa alınan kişi sayısı 43 bini aştı.
Atatürk Üniversitesinde 93 Personel açığa alındı
Atatürk Üniversitesinde 93 Personel açığa alındı
Üniversitelerde FETO Operasyonları sürüyor
Erzurum´un Rektörü belli oldu.
Erzurum´un Rektörü belli oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rektör ataması yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.Dr.Ömer Çomaklı´yı atadı.
MEB´den Dershane kararı...
MEB´den Dershane kararı...
Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı karar doğrultusunda özel öğretim kurumları sadece bir bilim dalında hizmet verebilecek.
 7 akademisyen açığa alındı...
7 akademisyen açığa alındı...
FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Atatürk Üniversitesi´nde operasyonlar devam ediyor.
Başkan Orhan´dan TEOG Birincisine hediye
Başkan Orhan´dan TEOG Birincisine hediye
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı.
Başkan Orhan Öğrencilerle bir araya geldi
Başkan Orhan Öğrencilerle bir araya geldi
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçede eğitim öğretim hayatını sürdüren Özel Bilge Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.
Yeminli ve üniversiteli emlakçı dönemi başlıyor
Yeminli ve üniversiteli emlakçı dönemi başlıyor
Emlak Müşavirliği Yasası ile birlikte emlakçılar üniversite mezunu olacak ve mesleğe yemin ederek adım atacak.
Bakan Avcı´dan Sekmen´e Eğitim teşekkürü
Bakan Avcı´dan Sekmen´e Eğitim teşekkürü
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Erzurum´da milli eğitim ve öğretime sunduğu katkıdan ötürü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´e Başkent´ten teşekkür belgesi gönderdi.
KPSS´ye girecek adaylar
KPSS´ye girecek adaylar
Kişisel Gelişim Uzmanları adaylara zorlu yarışta avantajlı kılacak ipuçlarını açıkladı.
KPSS Sınavı Pazar günü
KPSS Sınavı Pazar günü
KPSS Sınavına sayılı günler kaldı.Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Heyecanı pazar günü başlıyor.
Emniyet´ten TEOG Sınavı tedbirleri
Emniyet´ten TEOG Sınavı tedbirleri
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü 14-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Mazeret Ortak Sınavı (TEOG) ile ilgili alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı.
Öğrenciye müjde
Öğrenciye müjde
Özel sektörde çalışan öğrencilere asgari ücret kadar maaş ödenecek.
"öğrenciler yetkilileri göreve çağırıyor.
"öğrenciler yetkilileri göreve çağırıyor.
“Bu fiyatlara nasıl okuyalım” diyen öğrenciler yetkilileri göreve çağırıyor.
Yarın okullar açılıyor..
Yarın okullar açılıyor..
14 Eylül´de başlaması planlanan ve açılışı ertelenen 2015-16 eğitim öğretim yılı, yarın başlıyor.
Tapu ve Kadastro´da Osmanlıca Dönemi..
Tapu ve Kadastro´da Osmanlıca Dönemi..
Tapu ve Kadastro Erzurum Bölge Müdürlüğü, eski Osmanlı kaynaklarının daha iyi anlaşılması için, personellerine Osmanlıca eğitimi verdi.
Özel okul yerleştirme sonuçları açıklandı!
Özel okul yerleştirme sonuçları açıklandı!
Özel okullara teşvik kapsamında yerleştirme sonuçları açıklandı.
Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren haber..
Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren haber..
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu e-kayıt sistemi, bu dönem tüm yurtlarda uygulanıyor.
Doğu için yedek öğretmen formülü..
Doğu için yedek öğretmen formülü..
Milli Eğitim Bakanlığı 15 Eylül´deki atamaların ardından, çatışma ortamının bulunduğu illere atanacak öğretmenlerle ilgili olasılıkları değerlendirdi.
 Özel okul teşvik primine rekor başvuru
Özel okul teşvik primine rekor başvuru
Milli Eğitim Bakanlığı´nın özel okullara teşvik için verdiği eğitim öğretim desteği için başvuru süresi bugün bitiyor.
Açıköğretim öğrencilerine müjde..
Açıköğretim öğrencilerine müjde..
Yaklaşık 1,5 milyon aktif öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖS) öğrencileri, yeni uygulamaya konulan “Kredi kartı ile ödeme imkanı” ile banka şubeleri ve ATM önlerinde sıra bekleme derdinden kurtuldu.
MEB´den atama açıklaması
MEB´den atama açıklaması
MEB, 37 bin öğretmen ataması için başvuruların 4-10 Eylül arasında yapılacağını açıkladı.
Dershaneler yarın tarih oluyor
Dershaneler yarın tarih oluyor
Dershanelerin özel okula dönüşüm başvuruları için verilen süre bugün sona erecek.
Cumhurbaşkanlığına sunulacak rektör adayları belirlendi..
Cumhurbaşkanlığına sunulacak rektör adayları belirlendi..
Yükseköğretim Genel Kurulunca, dört devlet üniversitesi için belirlenen üçer rektör adayının isimlerinin Cumhurbaşkanlığına sunulması kararlaştırıldı, 47 fakülteye ise dekan atandı.
Öğrencilere ´Cuma Namazı´ müjdesi!
Öğrencilere ´Cuma Namazı´ müjdesi!
Cuma namazı izni´ üçüncü dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonrası anlaşmaya varılan maddeler arasında yer aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı´ndan flaş açıklama
Milli Eğitim Bakanlığı´ndan flaş açıklama
Milli Eğitim Bakanlığı eğitim takvimi ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık okulların 17 Haziran´da kapanacağını açıkladı.
Okullar ne zaman açılacak! Bakan´dan önemli açıklama
Okullar ne zaman açılacak! Bakan´dan önemli açıklama
Bakan Ömer Çelik, Turizm okulların kurban bayramı sonrası açılması konusunu Milli Eğitim Bakanı ile görüştüm, çalışma yapıyorlar.
Erzurum´da Okul Sayısı az
Erzurum´da Okul Sayısı az
"Erzurum´da öğrencinin tercih edebileceği okul sayısı´nın yetersiz olduğunu ifade etti..
Üniversiteler için ek yerleştirme başvuruları başladı
Üniversiteler için ek yerleştirme başvuruları başladı
Üniversitelere ek yerleştirmeler için tercih başvuruları başladı. Tercihler 21 Ağustos´a kadar yapılacak.
Üniversite Öğrencilerine Müjde !
Üniversite Öğrencilerine Müjde !
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verecek.
ÖSYS Ek Yerleştirme tarihleri belli oldu
ÖSYS Ek Yerleştirme tarihleri belli oldu
2015-2016 öğretim yılı üniversitelere ek yerleştirme tarihleri 17 Ağustos´ta başlıyor.
Yurt Başvuruları başladı
Yurt Başvuruları başladı
Burs ve Yurt Başvuruları ne zaman ?
Binlerce Öğrenciye Müjde
Binlerce Öğrenciye Müjde
Mesleki açıköğretim liseli 400 bin öğrenciye müjdeli haber geldi.
Bakan Avcı öğretmenlere müjdeyi verdi
Bakan Avcı öğretmenlere müjdeyi verdi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmenlere rotasyon uygulanmayacağını açıkladı.
KPSS branş sıralaması açıklandı
KPSS branş sıralaması açıklandı
ÖSYM, 2015 KPSS´de alan bilgisi ve ÖABT´de branş bazında sıralamaları açıkladı. Adaylar sıralamalara Aday İşlemleri Sİstemi´nden ulaşabilecek.
KPSS 2015 sonuçları açıklandı
KPSS 2015 sonuçları açıklandı
KPSS sonuçları, ÖSYM´nin internet sitesinde yayınlandı.
Nabi Avcı´dan dershane açıklaması
Nabi Avcı´dan dershane açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AYM´nin dershane kararıyla ilgili açıklama yaptı.
KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
Kamu Personel Seçme Sınavı´na (KPSS) göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı.
İŞKUR´dan üniversite öğrencilerine müjde
İŞKUR´dan üniversite öğrencilerine müjde
Dr. Nusret Yazıcı, üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak aylık bin TL gelir elde edebileceklerini açıkladı.
MEB, Ortaöğretimde yeni düzenleme yaptı
MEB, Ortaöğretimde yeni düzenleme yaptı
Okulda çekilen görüntü ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşan öğrenciler, disipline sevk edilecek. Sosyal medyadan iftira atan, sarkıntılık yapan, bu mesajları yayan uzaklaştırılacak.
Tuik Rakamları açıkladı
Tuik Rakamları açıkladı
Türkiye´de okuma-yazma bilmeyen kişi sayısı 2.66 milyon kişi olarak açıklandı.
Erzurum´da öğrenciler gitti hayat durdu
Erzurum´da öğrenciler gitti hayat durdu
Atatürk Üniversitesinin tatile girmesiyle birlikte Erzurum´da ticari hayat adeta durdu.
Atatürk Üniversitesi´nden eğitim çalışması
Atatürk Üniversitesi´nden eğitim çalışması
Atatürk Üniversitesi´nden proje kültürünün geliştirilmesine yönelik önemli bir eğitim çalışması...
Öğrencilerin Karne Heyecanı
Öğrencilerin Karne Heyecanı
Erzurum´da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 180 bin 659 öğrenci bugün karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girdi.
YÖK`ten Önemli karar
YÖK`ten Önemli karar
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite rektörlüklerine gönderdiği yazıyla, kendi memleketlerinde oy kullanacak öğrenciler için 5-9 Haziran tarihlerine sınav koyulmamasını, koyulmuşsa da sınav takviminin değiştirilmesini istedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan o öğrencileri yalnız bırakmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan o öğrencileri yalnız bırakmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan o öğrencileri yalnız bırakmadı
Çat`ta görsel sanatlar sergisi
Çat`ta görsel sanatlar sergisi
Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş, Çat İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Esra Bingöl ve öğrencileri tarafından hazırlanan Görsel Sanatlar Sergisi açılışına katıldı.
Meslek liselerine kötü haber!
Meslek liselerine kötü haber!
ÖSYM, meslek yüksekokulları ile ilgili önemli bir değişiklik yaptı.
Bu dünya rekoru Erzurum`da kırıldı
Bu dünya rekoru Erzurum`da kırıldı
Bu dünya rekoru Erzurum`da kırıldı
Aday öğretmenlerin atama kriterleri değişiyor!
Aday öğretmenlerin atama kriterleri değişiyor!
Aday öğretmenlerin atama kriterleri değişiyor!
MEB gelecek yılın çalışma takvimini belirledi
MEB gelecek yılın çalışma takvimini belirledi
Milli Eğitim Bakanlığı, gelecek eğitim öğretim yılının çalışma takvimini yayımladı.
Aziziye GençBank projeleri hayata geçmeye devam ediyor
Aziziye GençBank projeleri hayata geçmeye devam ediyor
Aziziye Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından yürütülen Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından desteklenen GençBank projesi kapsamında Gençbank ekibimize sunulan projeler hayata geçmeye devam ediyor.
Öğrenciye Akademisyen Seçme Hakkı
Öğrenciye Akademisyen Seçme Hakkı
Öğrenciye Akademisyen Seçme Hakkı
Bakan Avcı Açıkladı
Bakan Avcı Açıkladı
Öğretmen Atamaları Kpss Sonrası
KPSS Başvuruları Başladı
KPSS Başvuruları Başladı
ÖSYM tarafından temmuzda yapılacak KPSS`ye başvurular bugün başladı.
KPSS Başvuru Tarihleri belli oldu
KPSS Başvuru Tarihleri belli oldu
ÖSYM tarafından Temmuz`da yapılacak KPSS`ye 6-21 Mayıs tarihlerinde başvurulabilecek.
AOF Sınav Sonuçları açıklandı
AOF Sınav Sonuçları açıklandı
AÖF yeni Anadolu Ünıversitesi Fakültesi sınavı sonuçları, Milyonlarca öğrencinin beklediği AÖF sınav sonuçları açıklandı. AÖF bahar dönemi vize sınav soru ve cevap anahtarlarından sonra 2015 AÖF Sınav sonuçları açıklandı.
Milli Eğitim Müdürlüğü`nden dershane uyarısı
Milli Eğitim Müdürlüğü`nden dershane uyarısı
Milli Eğitim Müdürlüğü`nden dershane uyarısı
Bu okulun sporda rakibi yok
Bu okulun sporda rakibi yok
Bu okulun sporda rakibi yok
Milyonlarca Öğrenciye 5 Gün Tatil Müjdesi
Milyonlarca Öğrenciye 5 Gün Tatil Müjdesi
Milyonlarca Öğrenciye 5 Gün Tatil Müjdesi
Atatürk Üniversitesi Batı yerleşkesine ekolojik koridor
Atatürk Üniversitesi Batı yerleşkesine ekolojik koridor
tüm ulaşım akslarının ekolojik koridorlar şeklinde, yeşil bir dokuya kavuşturulması hedefleniyor.
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ YETKİLİLERİNE ÇAĞRI
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ YETKİLİLERİNE ÇAĞRI
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ YETKİLİLERİNE ÇAĞRI
VELİLERE KARNE UYARISI
VELİLERE KARNE UYARISI
VELİLERE KARNE UYARISI
VALİ ALTIPARMAK İLK DERS ZİLİNİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ÇALDI
VALİ ALTIPARMAK İLK DERS ZİLİNİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ÇALDI
VALİ ALTIPARMAK İLK DERS ZİLİNİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ÇALDI
Kayıtlar Elektronik Ortamda Yapılacak
Kayıtlar Elektronik Ortamda Yapılacak
Kayıtlar Elektronik Ortamda Yapılacak
KPSS YE GİRECEKLER OKUYUN
KPSS YE GİRECEKLER OKUYUN
KPSS YE GİRECEKLER OKUYUN
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar