ESMEK Mahallebaşında açıldı
ESMEK Kursları sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor.
Tarih: 9.5.2016 19:43:41

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum´un her alanda kalkınıp gelişeceğini söyledi. Başkan Sekmen, Mahallebaşı semtinde bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESMEK Mahallebaşı Eğitim Merkezi ve Spor Salonu´nun açılışını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, kurum yöneticileri ve vatandaşların katıldığı açılışta, ESMEK´lerin şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına olan katkıları anlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere göstermiş olduğu hedef doğrultusunda her ilçede her mahallede hatta taşrada ESMEK Kurslarını bir bir hayata geçiriyoruz. ESMEK Kurslarımız sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor. Açılışını yaptığımız kurslarımız el sanatlarından tezhibe, spordan diğer sanat dallarına kadar hepsini kapsamaktadır. Türkiye birincisi halk oyunları ekibimiz Mahallebaşı ESMEK´te yetişti. Yine bugün açılışını yaptığımız spor salonumuzdan da Dünya üçüncüsü, Türkiye ikincisi güreşçilerimiz yetişti. Genç kızlarımız da burada el sanatlarının bütün türlerini öğrenmek, kendilerini geliştirerek hayata daha pozitif bakma adına çalışmalarını yürütmektedirler. Burası aynı zamanda Mahallebaşı semtimizin bir yetişkinler üniversitesi statüsünde sanat merkezi haline gelmiştir” dedi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci de, “Burası genç kızlarımıza, hanımlarımıza, gençlerimize hizmet veren meslek edindirme kurumudur. Uzun zamandır bu ve buna benzer kurslarımızı açmak için bir gayret içerisindeyiz ve şuanda burada gördüğünüz bu kurum gibi 14 tane ESMEK birimimiz oluştu. Bütün ilçelerimizde en az birer tane, il merkezinde de en az 10 tane olmak üzere sayısını 30´lara yükseltmeyi düşünüyoruz. Ayrıca burada güreşçilerimiz için bir antrenman alanı oluşturduk. Bu da yetmedi mahallemizde başta genç kızlarımız ve hanımlarımız olmak üzere yine genç erkeklerimize de hitap edecek bir spor salonu oluşturduk. Haftanın yedi günü hizmet veren bu spor salonumuzdan Mahallebaşı sakinlerimiz istifade edebilirler. Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar hayatın her alanına dokunuyoruz, dokunmaya gayret ediyoruz. İnşallah buradan yetişen gençlerimizin, hanımlarımızın, kızlarımızın meslek sahibi olduktan sonra işe girmeleri noktasında, onları işe yerleştirme noktasında da gayretlerimiz var” diye konuştu. 
ERZURUM´DA HIZLI BİR DEĞİŞİM YAŞANIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum´un hızlı bir değişim sürecinde olduğunu ifade etti. Sekmen, şunları kaydetti: “İlimizin bütün mahallelerine, bütün ilçelerine hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığım zamanında bana, ‘Bu hizmetleri hep Batı´ya mı götüreceksiniz?´ dendiği zaman, ‘Doğu-Batı ayrımı mı var?´ diye sorduğumuzda, ‘Evet şehrin batısına hizmet yapılıyor, doğusu ihmal ediliyor´ deniyordu. Üzerinde bulunduğumuz cadde bizim dönemimizde yeniden alt yapısıyla, üst yapısıyla yapıldı ve burada da ESMEK kurslarımızın bir merkezini açıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Şunu ifade edeyim ki; ne söz verdiysek hepsini dönemimizde bir bir yerine getireceğiz. Yakında karşımızdaki mahallemizde Veyis Efendi´de yapacağımız kentsel dönüşümün temel atma merasimi gerçekleştireceğiz. İnşallah burada lüks konutlar devreye girecek. Burada oturan insanlarımız bu evlerden istifade edecek hem ‘Benim de bir evim olsun, benim de bir konutum olsun, benim de bir dairem olsun´ diyen herkes Allah nasip ederse ev sahibi olacak. Burada orta halli konutlar, yine sağımızda ve solumuzda inşallah sosyal konutlar… Bu ayın 13´ünde de İstanbulkapı´da lüks konutların temelini atacağız. Şehrimizde özel müteahhitler, Büyükşehir Belediyemiz, TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut yapımını gerçekleştirecek. Şehrimizin her tarafını yenileyeceğiz.”
“ŞEHİR, DEĞİŞİMİ BÜTÜN HÜCRELERİNDE YAŞIYOR”
Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum´un değişimi bütün hücrelerinde yaşadığını ifade etti. Sekmen, şöyle konuştu: “Şehrimizde inşallah bir yandan belediye hizmetleri, bir yandan sosyal, kültürel, sportif, sanatsal hizmetler, bir yandan konut hizmetleri, bir yandan da yatırım hizmetleri Allah nasip ederse devreye girecek. Yakında, ESMEK kurslarında yetişen kızlarımız, delikanlılarımız Allah nasip ederse eski Sümerbank´ın bulunduğu yerde işe başlayacaklar. Bunu buradan müjdeliyorum. Yakında 2. Organize Sanayi Bölgesi de tamamlanınca orada da fabrikalar bir bir devreye girmeye başlayacak. Bu kurslarımızda meslek edindirme kursu dediğimiz dikişten, nakıştan, el becerisinden ve birçok alanda inşallah yetişmiş elemanlar devreye girecek. İstiyoruz ki Erzurum her alanda kalkınsın, gelişsin, modern bir kent, modern bir şehir konumuna gelsin. Bunun arzusu ve gayreti içerisindeyiz. İşte Erzurumspor´umuz bu sene şampiyon oldu. İnşallah nice şampiyonluklar yaşayacağız.” Konuşmaların ardından Başkan Mehmet Sekmen ve beraberindekiler, kurdeleyi keserek Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESMEK Mahallebaşı Eğitim Merkezi ve Spor Salonu´nun açılışını yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, açılışın ardından Pasinler ilçesinde temas ve incelemede bulundu. Başkan Sekmen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ile birlikte ilçede yapılacak olan Canlı Hayvan Pazarı ve kentsel dönüşüm alanlarını gezdi. Sekmen, daha sonra ilçede yapılan parkın açılışını gerçekleştirdi.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESMEK Mahallebaşında açıldı
Erzurum´da FETÖ/PDY soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı
Erzurum´da FETÖ/PDY soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına bulunan 30 şüpheliden 18´i tutuklandı.
Büyükşehir ve Kadem´den Gençlik Fuarı
Büyükşehir ve Kadem´den Gençlik Fuarı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği´nin (KADEM) birlikte düzenlediği “KADEM Gençlik Fuarı” açıldı.
Büyükşehir´den köy konağı
Büyükşehir´den köy konağı
Büyükşehir Belediyesi kırsaldaki mahallelere köy konağı yapıyor.
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Erzurum´da ByLock Kullandıkları belirlenen 35 Polis Memuru yakalandı.
Büyükşehir´den İhtiyaç sahiplerine gıda kartı
Büyükşehir´den İhtiyaç sahiplerine gıda kartı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlara gıda kartı verdi.
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
Aziziye´de Kurban Bayramı Dolu dolu geçti
Aziziye´de Kurban Bayramı Dolu dolu geçti
Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma iklimi olan Kurban Bayramı Aziziye´de farklı bir atmosferde kutlandı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bayram süresince, ilçedeki şehit ailelerine ziyaretler gerçekleştirdi
Kurban kesmek kimlere vaciptir
Kurban kesmek kimlere vaciptir
Kurban kesmenin önemi büyüktür. Kurban kesen Müslümân, kendini Cehennem´den âzâd etmiş olur.
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Tarihi Çifte Minareli Medrese Restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilerine kapısını açtı.
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,vatandaşlardan gelen talep üzerine su borçlarının yeniden yapılandırıldığını ifade etti
EGC´den Rektör Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti
EGC´den Rektör Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC) yönetiminden Rektör Prof.Dr. Ömer Çomaklı´ya hayırlı olsun ziyareti.
Aziziye, örnek sosyal yaşam alanlarına kavuşuyor
Aziziye, örnek sosyal yaşam alanlarına kavuşuyor
Aziziye Belediyesi, bir yandan ilçeye yeni parklar kazandırırken, diğer yandan mevcut parkları revize ederek, estetik bir görünüme kavuşturuyor.
Aziziye Belediyesi demokrasi nöbetinde tam not aldı…
Aziziye Belediyesi demokrasi nöbetinde tam not aldı…
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 27 gün süren demokrasi nöbeti boyunca meydanları boş bırakmayarak, belediye imkanlarını da milli irade dadaş kahramanları için seferber etti
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum´da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzurum eski Baro Başkanı ile 3 avukat tutuklandı.
Milli davamız vatan için nöbetteyiz
Milli davamız vatan için nöbetteyiz
Yurdun dört bir sathında olduğu gibi Erzurum´da da demokrasi nöbetleri tüm coşkuyla devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı´nda süren Demokrasi Nöbeti´nin 10. gününde Erzurumlular meydanı doldurdu
Dadaşlar demokrasi nöbetinde meydanlara sığmıyor
Dadaşlar demokrasi nöbetinde meydanlara sığmıyor
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ne karşı cuntacılar tarafından yapılan darbe teşebbüsü girişiminin ilk dakikalarından bugüne kadar demokrasi nöbeti tutan Dadaşlar artık meydanlara sığmıyor.
Bakan Ala Erzurum´da Güvenlik toplantısına katıldı
Bakan Ala Erzurum´da Güvenlik toplantısına katıldı
Erzurum´da düzenlenen güvenlik toplantısına başkanlık eden İçişleri Bakanı Efkan Ala, daha sonra Tortum ve Oltu ilçelerini ziyaret etti.
Aziziye´de köyler kilitli parke taş ile işleniyor…
Aziziye´de köyler kilitli parke taş ile işleniyor…
Aziziye Belediyesi, mahalle statüsündeki köylerde kilitli parke taş döşemesi yapıyor.
Ölüm kavşağına sinyalizasyon sistemi
Ölüm kavşağına sinyalizasyon sistemi
Aziziye İlçesi´nde bulunan kavşakta, Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı´nın talebi üzerine çalışmalar başladı.
İbrahim Hakkı Hazretlerinin doğduğu ev Tadilat görecek
İbrahim Hakkı Hazretlerinin doğduğu ev Tadilat görecek
Erzurum Büyükşehir Belediyesi İbrahim Hakkı Hazretleri´nin doğduğu ve Yukarı Habip Efendi camiinin tamiratını yaparak tarihi gün yüzüne çıkaracak.
Büyükşehir´den İspir´de kardeşlik sofrası
Büyükşehir´den İspir´de kardeşlik sofrası
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından İspir ilçesinde kurulan birlik ve beraberlik sofrasına yoğun ilgi gösterildi.
Büyükşehir´in Ekipleri 7/24 saat vatandaşın hizmetinde
Büyükşehir´in Ekipleri 7/24 saat vatandaşın hizmetinde
Büyükşehir´in ekipleri, vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendiriyor.
Başkan Sekmen İl genelinde yapılan yatırımları denetliyor
Başkan Sekmen İl genelinde yapılan yatırımları denetliyor
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kurum tarafından il genelinde yapılan yatırımları denetliyor.
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da  (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan da (2)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan  (1)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan (1)
Bir zamanlar Erzurum da idrak ettiğimiz Ramazan (1)
Büyükşehir,camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor
Büyükşehir,camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentteki camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor.
Ramazan´da Et´e zam yok
Ramazan´da Et´e zam yok
Esnaf ramazan ayı öncesi fiyatlarında zam öngörmezken, özellikle fazla tüketilen besinler konusunda stok çalışmalarını tamamladı.
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
İşte Ramazan Pidesinin fiyatı Türkiye geneli 250 gramlık pidenin fiyatı 1.5 lira olarak açıklanırken, İstanbul için de fiyat belli oldu. İstanbul´da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak.
Sekmen,Oltu´da muhtarlarla bir araya geldi
Sekmen,Oltu´da muhtarlarla bir araya geldi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.
Otobüs terminali yenilendi
Otobüs terminali yenilendi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yenilendi.
Emrullah Yiğit Çakır Toprağa verildi
Emrullah Yiğit Çakır Toprağa verildi
Erzurum´da Atlı cirit müsabakası esnasında atların çarpışması sonucu kendi atının altında kalarak ağır yaralanan Ilıca Atlı Spor Kulübü Başkanı Emrullah Yiğit Çakır, 1 haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Aşkale´de Korkutan yangın
Aşkale´de Korkutan yangın
Erzurum´un Aşkale İlçesi´nde bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu.
Bakan Eroğlu´ndan Erzurum´a müjde
Bakan Eroğlu´ndan Erzurum´a müjde
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu´nun talimatlarıyla Pasinler Taşkaynak Göleti´nin kamulaştırma işlemlerine başlanacağı belirtildi.
İstanbul´da ne kadar Erzurum´lu yaşıyor
İstanbul´da ne kadar Erzurum´lu yaşıyor
TÜİK´in Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre son 50 yılda 11 milyon göç alan İstanbul´a en çok Sivas´tan en az Hakkari´den insan gelmiş.
Aziziye´de bayram dolu dolu geçti..
Aziziye´de bayram dolu dolu geçti..
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kurban bayramı süresince de boş durmadı..
Bayramınız Mübarek olsun..
Bayramınız Mübarek olsun..
Anadolu Haber Gazetesi Olarak Müslümanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesini ümit ediyoruz.
Aziziye Belediyesi Kurban Bayramına hazır..
Aziziye Belediyesi Kurban Bayramına hazır..
Aziziye Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Dolar fiyatlarının yükselmesi kömür fiyatlarına da etki edince kömür cep yaktı.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor. Köprü alt geçidinde hemen her gün trafik kazası yaşandığını dile getiren semt sakinleri, yan yolların genişletilmesi yada park yasağı getirilmesini istediler.
İş Makineleri Operatörlüğü Kursu" tamamlandı.
İş Makineleri Operatörlüğü Kursu" tamamlandı.
Aziziye´de Toplumsal Kalkınma Girişimi Projesi" kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ilıca Eğitim, Yatırım, Kalkınma ve Hizmet Derneğinin katkıları ile düzenlenen "İş Makineleri Operatörlüğü Kursu"Başarıyla tamamlandı..
Başkan Orhan´dan Zafer bayramı mesajı
Başkan Orhan´dan Zafer bayramı mesajı
Başkan Orhan,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Aziziye Belediyesi Kolları sıvadı..
Aziziye Belediyesi Kolları sıvadı..
Aziziye Belediyesi, ilçeyi metruk yapılardan temizliyor.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek.
Orman Bölge Müdürlüğü 4 gün sürecek olan eğitim seminerine ev sahipliği yapacak.
Ilıca Termal Tesisleri silbaştan.
Ilıca Termal Tesisleri silbaştan.
Aziziye Belediyesi Ilıca Termal Tesisleri, yapılan kapsamlı tadilatla silbaştan yenilenerek göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştu.
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Erzurum´un Gez Mahallesi Semtinin 2.ara sokak da Sokakta bulunan metruk binada Alkol alındığını ileri süren mahalle sakinleri, can güvenliklerinin olmadığını belirterek, emniyet güçlerinin buralarda tedbirleri üst düzeye çıkarmasını istediler.
Teröristlerin asıl amacı orasıymış!
Teröristlerin asıl amacı orasıymış!
Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne yapılan saldırının detayları ortaya çıkıyor. Teröristlerin roketatarla İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun´un oturduğu lojmanını hedef aldığı belirlendi.
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler, Dün gece Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Zabıtaya Eğitim Şart
Zabıtaya Eğitim Şart
Zabıtalar Esnafın Tepkisini topladı
Ilıca Örnek bir Yaşam Merkezi olacak
Ilıca Örnek bir Yaşam Merkezi olacak
Ilıca´da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 380 konut, 114 işyeri ve bir camii inşaat hızla yükseliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Orhan, “Ilıcamız kabuğunu kırıyor, özlenen ilçe hedefine koşuyor.” dedi.
Tohumcu ailesinin mutlu günü
Tohumcu ailesinin mutlu günü
Aziziye Belediyesi Özel Kalem Müdürü Muhammed Tohumcu, hayatını Şeyda (Demircan) Tohumcu ile birleştirdi.
Aziziye Belediyesi yeni parklar için Kolları sıvadı
Aziziye Belediyesi yeni parklar için Kolları sıvadı
Aziziye Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmak için kolları sıvadı.
Aziziye ilçesi çiçek bahçesi gibi
Aziziye ilçesi çiçek bahçesi gibi
Aziziye Belediyesi diktiği ağaç ve çiçeklerle ilçeyi adeta bir gül bahçesine çevirdi.
Bayramlık Fırfırik
Bayramlık Fırfırik
Erzurum´un aylık mizah dergisi Fırfırik´in Temmuz sayısı çıktı.
Engellilere Engel oluyorlar
Engellilere Engel oluyorlar
Erzurum´da yaya kaldırımlarında engelliler için ayrılmış olan giriş-çıkış yerlerinin önüne park eden araçlar tepkilere neden oluyor.
Ramazan´da Meyve ve Sebze´de bolluk yaşanıyor
Ramazan´da Meyve ve Sebze´de bolluk yaşanıyor
Ramazan ayının devam ettiği bugünlerde Pazar tezgâhlarını süsleyen meyvelerin bolluğu vatandaşı mutlu ediyor.
Oltu Ülkü Ocakları´ndan Uygur Türkleri´ne destek
Oltu Ülkü Ocakları´ndan Uygur Türkleri´ne destek
Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Oltu İlçe Başkanlığı, Çin´de zulüm gören Uygur Türklerine destek amacıyla Hükümet Meydanında bir eylem düzenledi.
Erzurumlu´nun %89´u Yaşamından Memnun
Erzurumlu´nun %89´u Yaşamından Memnun
Erzurum Türkiye´nin 20´inci, Doğu Anadolu Bölgesi ve Kudaka İstatistik Bölgesinin 2´inci en mutlu ili.
Dişleri fırçalamak orucu bozar mı?
Dişleri fırçalamak orucu bozar mı?
Oruçluya mekruh olan ve olmayan şeyler nelerdir? İlaçla gargara yapmak orucu bozar mı? Dişleri fırçalamak orucu bozar mı? Cevap haberimizin detayında.
Efkan Ala´dan koalisyon açıklaması
Efkan Ala´dan koalisyon açıklaması
Eski İçişleri Bakanı AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala, koalisyon çalışmalarına ilişkin, "Milletimizin menfaatini önceleyen ve millete herhangi bir maliyet ödetmeyecek en doğru seçenek neyse onun üzerinde duruyoruz" dedi.
Erzurum´da Kahvelerde Ramazan canlılığı
Erzurum´da Kahvelerde Ramazan canlılığı
11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlar iftar sonrası kendilerini dışarıya atarak az da olsa gecenin ilerleyen saatlerinde serinlemeye çalışıyor.
´Alo Fetva´ Hattında Ramazan Yoğunluğu
´Alo Fetva´ Hattında Ramazan Yoğunluğu
Erzurum´da Ramazan ayında ´Alo Fetva´ hattına gelen telefonlarda artış yaşanırken, soru yönelten vatandaşların büyük kısmının kadınlardan oluştuğu ve oruç, zekat ve fitre konularında sorular sorulduğu belirtildi.
Erzurum´da Ramazan
Erzurum´da Ramazan
Bu şehir oruç tutar
Son 10 Yılda En çok bu isimler konuldu
Son 10 Yılda En çok bu isimler konuldu
Erzurum´da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre son on yıl baz alındığında yeni doğan bebeklere en çok erkeklerde Ahmet, kızlarda ise Zeynep ismi konuldu.
Erzurum´da ilk teravih namazı kılındı
Erzurum´da ilk teravih namazı kılındı
Ramazan ayının ilk teravih namazı ile Erzurum´da camiler doldu taştı.
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
ŞEHİR YÖNETİYORUZ BEYLER
Eşinin kıskançlığı yüzünden intihar etmek istedi
Eşinin kıskançlığı yüzünden intihar etmek istedi
Erzurum`da bir kişi eşini kıskandığı gerekçesiyle ilaç içerek intihar etmek istedi.
Ramazan geliyor
Ramazan geliyor
On Bir Ayın Sultanı Ramazan geliyor.Erzurum Ramazan`a hazır Ramazan ayı 18 Haziran`da başlayacak. vatandaşlar ilk sahurlarına 17 haziran Çarşamba günü kalkacak
İşte Mitingin Bilançosu
İşte Mitingin Bilançosu
Erzurum’da bugün düzenlenen HDP mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda 11’i polis toplam 38 kişi yaralandı.
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat`a son görev
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat`a son görev
Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.
35 besiciye 231 adet damızlık koç dağıtıldı
35 besiciye 231 adet damızlık koç dağıtıldı
Aziziye ilçesinde yapılan kura çekimi ile 35 yetiştiriciye 231 damızlık Morkaraman cinsi koç dağıtıldı
Asansörler Tehlike Saçıyor
Asansörler Tehlike Saçıyor
Oltu`da yapılan kontroller sonrası site ve binalardaki asansörlerin içler acısı bu durumu vatandaşların ne tür bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını gözler önüne serdi.
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Trafik ekipleri çobanları uyarıyor
Efkan Ala`dan Hasta ziyareti
Efkan Ala`dan Hasta ziyareti
Milletvekili Adayı Ala`dan hasta ziyareti
Aziziye`de Zeka oyunlarının Şampiyonları belli oldu
Aziziye`de Zeka oyunlarının Şampiyonları belli oldu
Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Şöleni-Mangala Turnuvası büyük finali yapıldı.
Efkan Ala, Erzurum Ticaret Borsası`ndaydı
Efkan Ala, Erzurum Ticaret Borsası`ndaydı
Efkan Ala, İş adamlarıyla bir araya geldi
Başbakan Davutoğlu`ndan  Hızlı Tren Müjdesi
Başbakan Davutoğlu`ndan Hızlı Tren Müjdesi
Yaptıklarımız ortada yapacaklarımızıda paylaşacağız
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
Başbakan Davutoğlu Erzurum`da
İlk Mitingini Erzurum`da yapıyor
Anıları Sular Altında kaldı
Anıları Sular Altında kaldı
Taşlıköy Mahallesi Sular altında kaldı
Emniyet Müdürü Ünal göreve başladı
Emniyet Müdürü Ünal göreve başladı
Aşkale İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Emniyet Müdürlüğü`nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ertunç Ünal getirildi.
Efkan Ala, Yakutiye`de seçim çalışması yaptı
Efkan Ala, Yakutiye`de seçim çalışması yaptı
Ala,Milletimizin duasıyla bugünlere geldik
Yazın geleceği yok
Yazın geleceği yok
Yazın geleceği yok
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Aziziye`den Üretime ve istihdama destek
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Nisan Ortasında Lapa Lapa Kar Yağdı
Gazeteci Yazar Ender Yüncü Yazdı
Gazeteci Yazar Ender Yüncü Yazdı
Efkan Ala`yı bu çakal sürüsüne yedirtmeyiz
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Başkan Orhan İnşaat Mühendisleri ile istişare etti
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Erzurum’da Şiddetli Yağış ve Fırtına
Toplu taşıma araçları denetlenecek
Toplu taşıma araçları denetlenecek
Toplu taşıma araçları denetlenecek
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
KUDAKA 2015 yılı teknik destek programı açıklandı
Erzurum`da Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Erzurum`da Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Emrullah Kaçar `dan önemli açıklamalar
Lalapaşa Camii ibadete kapatılıyor
Lalapaşa Camii ibadete kapatılıyor
Restorasyon çalışması yapılacak
Erzurumlulara Elektrik uyarısı
Erzurumlulara Elektrik uyarısı
Bakım onarım çalışması yapılacak
Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken Öldü
Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken Öldü
Elektriği bağlarken akıma kapıldı
Mukaddes`in Öldüğü Hafta 8 Bini Aşkın Taşıt Denetlendi
Mukaddes`in Öldüğü Hafta 8 Bini Aşkın Taşıt Denetlendi
mukaddes vali altıparmak araç denetimi
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
Alkollü Taşıt Kullanımına Son Verecek Proje
 Başkanlığa destek Erzurum`dan
Başkanlığa destek Erzurum`dan
Başkanlığa destek Erzurum`dan
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Aziziye’de büyük dönüşüm…
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
Taşmağazalar Esnafı İsyanda!...
 12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
12 Mart, tarihe altın harflerle yazılmış destandır
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
`Erzurum Türkiye`nin gözbebeği`
Yunus Yeşilyurt Müjdeyi Verdi!
Yunus Yeşilyurt Müjdeyi Verdi!
TCDD`den Müjde
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
BİNALARIN ÇOĞU HALA SİGORTASIZ
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Otopark krizi çözülebilecek mi?
Dadaşlardan gövde gösterisi
Dadaşlardan gövde gösterisi
Dadaşlardan gövde gösterisi
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
İstanbul?da 392 bin dadaş yaşıyor
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar