MUSTAFA ILICALI GAZETECİ HANİFİ AKSAKAL'A KONUŞTU
MUSTAFA ILICALI GAZETECİ HANİFİ AKSAKAL'A KONUŞTU
Tarih: 7.4.2014 14:11:29

M. Hanifi AKSAKAL

BÜYÜKŞEHİRLERİN BÜYÜK SORUNLARI

Bir zamanların metropol şehri Erzurum'dan bahsediyorum?

İpek yolunun merkezi, adeta ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturan bir şehir?

Mübalağa mıdır gerçek midir bilinmez ama,

Erzurum'dan vergi gitmediğinde birçok şehirde memurun işçinin maaşı bile ödenemezmiş?

Cumhuriyetin kuruluşundan 1980'le kadar sürede Erzurum hep böyle bilinirmiş?

İller sıralamasında hep ilk ondan aşağısına düşmeyen Erzurum'un şimdiki durumuna bakmak lazım?

Yanlış anlaşılmasın?

Tüm Cumhuriyet hükümetlerinin Erzurum'a ayrı bir önem verdiğini görmemek için kör olmak lazım.

Sorun nedir diyeceksiniz?

Tek sorun demografik yapının korunamamış olmasıdır şüphesiz?

Anlayacağınız şehir o yıllarda bir ileri iki geri yıllarını idame ettirmekten öte gidememiş.

Tıpkı Osmanlı'nın zirve yaptığı dönemlerde sokakta çarığını onaran ahalinin eline para vererek 'Git yenisini al eskisiyle uğraşma' denilip hep atalete sürüklendiği gibi;

Erzurum'un atalete mahkum edilmesine göz yumuldu.

Bize bu kadarı yeter denilip sıçrama yapılmasının önüne geçilmiş?

Son yıllarda özellikle kış turizmi ve sporunun gelişmesine katkı sağlaması için hükümetin yaptığı yatırımlar bile yetersiz kalınca,

Asıl sorunun bizden olduğunu anlamak zor değil?

Bu hafta sonu yapılacak seçimlerde Erzurum başkanlarını seçecek.

Hangi siyasi partiden olursa olsun hiç şüphesiz hepsinin ortak paydası Erzurum?

Erzurum için üretecek Erzurum için düşünecekler?

Belediye başkanlığı da bunu gerektirir?

Yeniliklere açık olacak vizyonunu geniş başkanlara ihtiyacı var bu şehrin?.

Başkanlık yapmak için başkanlık yapmak,

Koltuğa yapışmak,

Şehir için çalışmak yerine statüsünü geliştirmek için çaba göstermek,

Hizmet etmek için çaba göstermekten daha da zordur aslında?

25 bin kilometre kare alanı ile Türkiye'nin en büyük dördüncü ilinden bahsediyoruz?

Yatırım yapmak için dar bakamayacağınız bir alan?

Problem üreten insan problemin ta kendisidir diyor filozof?.

Gelin çözüm üretelim?

Birlik içinde kolektif olabildiğimiz ortak yatırımlara imza attığımız sürece bu şehrin gelişmesi mümkündür?

Ortak olunmuyor diyenlere de hatırlatırım?

Birliğin, dirliğin harcı Aşkale Çimento,

Yine ortak olabilmenin en bariz örneklerinden ERGAZ,

Aslında Erzurum'da zor olmayan muhtemel birlikteliğin simgesidir..

Hasılı şudur ki, benim olsun az olsun mantığı ile Erzurum'u yaşanabilir kent kılmak mümkün olmamakla birlikte hep bir adım ileri üç adım geriye götürmekten başka bir şeye yaramıyor.

Devlet yatırımları ile ancak pansuman yapabilirsiniz bu şehre.

Köklü ve özel sektör yatırımları olmadığı sürece.

İşte tam bu noktada başkanlara büyük görev düşüyor?

Kim kazanırsa kazansın?

Yeter ki Erzurum kazansın?

 

 

EN BÜYÜK KAYGIM ERZURUM

'PORTRELER' başlıklı yazı dizimiz tüm hızıyla devam ediyor. Gazeteniz ZAFER'de her hafta sizlerin beğenisi ile devam ettirdiğimiz yazı dizimizde bu hafta yaptığı projelerle dikkatleri üzerine çeken 'Projeci vekil' adıyla anılan 22. Dönem AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'yı sütunlarımıza konuk aldık. Halen İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Kadir Topbaş'ın Ulaştırmadan sorumlu danışmanı olarak görev yapan Ilıcalı ile Erzurum'un sorunları ve yaklaşan seçimleri konu ettiğimiz söyleşiyi yayınlıyoruz.

 

ERZURUM'UN KALKINMA REÇETESİNİ HAZIRLADIK

Sayın Ilıcalı, 22. Dönem Erzurum Milletvekilliğiniz döneminde Erzurum'a katkılarınız ile gündeme geldiniz. Bir kez de siz yaptığınız çalışmaları anlatır mısınız?

Bildiğiniz üzere 2002-2007 arasında milletvekilliği yaptım. Bu dönemde yoğun çalışmalarımız oldu. Türkcell çağrı merkezi, ılıcadaki kaplıca otelinin yapılması bu arada birçok yol kavşak projesi onun haricinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Erzurum'da ki çiftçilerden organik buğday alması ve havaalanı inşaatında da önemli bir katkım olduğunu düşünüyorum. Milletvekilli iken ihale edilen İlk havaalanının yapımına ön ayak oldum.  O yıllarda Ulaştırma Bakanının bir nebze danışmanı gibi çalıştım. Bu arada uygulamasında da sıkıntılar oldu bu sıkıntıları aştık. Erzurum'da kış olimpiyatlarının yapılması hususunda İstanbul Ticaret Odası ile temas kurduk. Erzurum'un Kalkınma reçetesi olan kalkınma planı için olan birleşmiş milletler ve DPT'den anayasasını hazırladık. Kalkınma Ajansına teslim ettik. Çok önemli bir eser olduğunu düşünüyorum. Bugün Erzurum'u yönetmeye talip olanların mutlaka okumalarını öneririm. Erzurum'da ne potansiyel var neler yapılabilir bilim insanı ile beraber Yıldız Teknik Üniversitesi hocaları ile bunu hazırladık.

 

KANUN TEKLİFLERİM YASALAŞTI

Cumhuriyet Caddesinde bulunan Vakıflar İş Merkezinin yapımın da çabalarınız oldu.

Öncelikle şunu söyleyeyim 5 yıllık milletvekilliği dönemimde Erzurum için tüm yaptıklarımı bir kitapta topladım. Kitabımın adı 'Meclisteki beş yılım'. Kitabım yayınlandı birçok kütüphanede bulabilirsiniz. Erzurum'un kalkınması konusunda gayretlerim oldu. Milletvekilleri çok kanun teklifi verirler ama yasalaşmaz. Benim kanun teklifim yasalaştı. Ilıca'da afet meydana gelmeden 500 tane konutun yapılmasını sağladık. TOKİ tarafından yapılan bu evlerde yaşıyor 500 ailemiz. Vakıflar İş Merkezinin bugün bittiğini görüyorum. Kiraya da verilmiş çok kötü durumdaydı. Bunun muhakkak yapılmasını sağlayacağım diye uğraştım. O zaman kiracılar bizi bayağı yıprattılar. Pahalıya yer tutma durumları gibi nedenler uğraştırdı. İnşaatı çok uzun sürse de Erzurum çok önemli bir esere sahip oldu. Yüksek bir gelir elde edecekler. Yıkılmadan öncekine göre 30-40 kat yıkılmadan öncekine göre kira geliri oldu.

 

ADAYLARDA PROJE KAVRAMININ YERLEŞTİĞİNİ GÖRÜYORUM

Milletvekilliği döneminizde projeci vekil diye anılıyordunuz. Adaylara projeler konusunda neler önereceksiniz?

Mühendis olduğum için hep projeden bahsederdim. 2002-2003 yıllarında projelerimle yönelik anlatımlarımla dalga geçerlerdi. Bugün görüyorum ki tüm adayların ellerinde projeler var. Proje kavramı Erzurum'a yerleşmiş durumda. Milletvekilliğimden sonra iki görev aldım. Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim üyesi oldum. Onun haricinde de İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Kadir Topbaş'ın ulaşım danışmanı oldum. Bahçeşehir Üniversitesinde göreve başladıktan sonra ulaştırma uygulama merkezi kurduk. Türkiye'de ilk olarak Ulaştırma ile ilgili yüksek lisans programı açtık. Kadir Topbaş Türkiye belediyeler birliği başkanlığına seçilirken Türkiye Belediyeler birliği ile Bahçeşehir Üniversitesinin protokolü ile 500'e yakın öğrencimiz var. Türkiye'nin birçok illerinde öğrencimiz var. Övünerek söylüyorum. Bunlar çok büyük bir ilgi gördü. 4 yılı geçti bu program 200'ün üzerinde mezun verdik. Belediye çalışmalarına bu imkan bedava veriliyor. Hafta sonları olduğu için mesailerini aksatmamış oluyorlar.

 

ULAŞIM SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA GÖSTERDİK

Türkiye için en büyük sorun olarak neyi görüyorsunuz?

 

Türkiye de en önemli sorun ulaşım sorunu. Daha çok eğitime ihtiyaç var. Türkiye'de ilk dört yıllık ulaştırma mühendisliğini kurduk. Bu sene ikinci dönem öğrencilerini alacaklar. Bir tanede daha yeni yüksek lisans dışında doktora öğrencimiz var. Ulaşım trafik konusunda eğitime büyük katkı sağladığımı düşünüyorum. Başbakanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yapılamayan birçok projenin hayata geçirilmesinde katkım oldu. Metrobüs ve İstanbul onaylı demiryolu projelerinin hayata geçirilesin ve ulaşım çalışmalarında alınan önemli kararlarda katkımız oldu. Birçok belediye bizden eğitim dışında hizmet almaya başladı. Ulaştırma Bakanlığında danışma kurulu üyeliğim devam ediyor. Devlet demir yollarında hızlı trenin güvenlik sistemlerinin geliştirilmesinde büyük projeler hazırladık. 6 yılım dolu dolu geçti. Ayrıca üniversitemize parada kazandırmış olduk. En fazla proje yapan hoca olduğumu düşünüyorum. Ulusal ve uluslar arası konferanslara davet ediliyorum. Siyaset akademilerinde yerel yönetimler dersi alıyorum. Hemen hemen büyükşehirde olan illerde siyaset akademilerinde anlattım. Bu vesile ile Erzurum' da da iki defa bu dersi verdim. Sayısını hatırlamıyorum birçok ilde seminerlerim oldu. Onun haricinde de bundan sonraki işlerde de artık Türkiye'de de yeni kazanan belediyelere yetiştirdiğimiz eleman desteği vermeye devam edeceğiz.

 

HİÇ BİR BELEDİYEMİZİ BOŞ ÇEVİRMEDİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapıyorsunuz. Bu önemli görevinizde Erzurum'dan destek bekleyen belediyelere yardımlarınız oluyor mu?

Erzurum'dan gelen tüm projelere çok destek veriyoruz. Birçok ilçeye büyükşehir tarafından projeler hazırlardı. Bazı belediyelere otobüs desteği verdik. Gerek gelen projelerden epeyce desteklerim oldu. Başkan topbaş Yusufelili olduğu için her fırsatta Erzurumlu olduğunu söylüyorum. Ayrıca da İstanbul Büyükşehirde Erzurumlu yöneticilerde var. Erzurum'dan gelen tüm talepleri ger çevirmiyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde birçok proje ilk yapıldı. Bütün Türkiye'de ki belediyelerin İstanbul'dan istifade etmelerini öneriyorum.

 

ERZURUM'UN BAŞKANLARI İSTANBUL'U ÖRNEK ALMALI

İstanbul için yaptığınız projelerden bahseder misiniz?

Çöpten enerji üretimi gibi çöpten gübre üretimi gibi raylı sistem konusunda METRO ilk olarak İstanbul'da en ileri teknoloji ile yapıldı. Vagonunu belediye Ulaşım AŞ'ye yerli üretimde yaptık. Yeni yazılımlarla beraber akıllı sistemler üretiliyor. Enerji AŞ şu anda elektrikle üretilen araçların yaygınlaştırılması için şarj istasyonlarının networkunun yapılması için çalışma yapıyoruz. Trafik kontrol merkezimiz var tek yerden 600 kavşak kontrol ediliyor. Erzurum'un yeni seçilecek başkanlarına bu projelere dikkat çekmek istiyorum.  Başka önemli bir proje daha gerçekleştirdik. Trafik kazalarında çok insan hayatını kaybediyor. Ben de anne baba abim ve yengemi kaybettim. Ben de mağdurum. Trafik kazalarında bir proje hazırladık. 2010 yılında trafik güvenliği ile ilgili acil eylem planı hazırladık. Başbakanlık Müsteşarımızla bu projeyi tartışmıştık. Acayip ilgi göstermişti.2011 yılında kurulan son hükümeti eylem planı taslağını Başbakanımıza sunduk. Bunu da hayata geçirmek için. İlgili bakanlıklardan gelen olumlu görüşlerle beraber 2012 yılında trafik güveni eylem planı Türkiye projesi oldu. O projede Efkan Ala beyin büyük katkısı oldu.

 

TEKLİF GELSEYDİ ADAY OLURDUM

Siyasette ve belediyecilikte ki tecrübelerinizden dolayı son seçimlerde adaylık düşünmediniz mi?

Ben adaylık düşünmedim. Aday adayı da olmadım ama bana memleketimden talep gelmiş olsaydı böyle bir teklifi geri çevirmezdim. Ama önemli değil şu anda gelen kişiyi de çok iyi tanıyorum. Çok iyi tecrübesi ve vizyonu olan bir kişi. Ben de ona her türlü proje konusunda destek vermek istedim.

 

KÖYLERİMİZDE BAŞKANLARIMIZDA POTANSİYELLERİNİN FARKINDA DEĞİLLER

Seçilecek olan Büyükşehir Belediye Başkanına önerileriniz nedir?

Köyleri gezdik esnafı ziyaret ettik. İlçe ve büyükşehir belediye başkanına önerilerim var. Büyükşehir ve il sınırları çakıştı. Erzurum içinde 14 büyükşehir gibi bütün köyler mahalle oldu. Aziziye'de üç tane köye gittim. Korkunç büyük bir potansiyeli gördüm. O zaman ne olacak Erzurum'un merkez mahallesinde oyun alanları, parklar aydınlatma karo bordür asfaltı var ise köylerde de bu dönüşümün yapılması lazım. Erzurum ve Doğu Anadolu için bölgelerin kalkınmasına yönelik burada yaşayan insanlar köylerini terk etmeden potansiyellerini de zayıflatmadan bu yasanın gereği olan hizmetlerden faydalanması lazım.

 

KÖYLERDE ŞEHİRLEŞMEYE DOĞRU GİDİLMELİ

Mahalle olan yerlerde vatandaşın şikayetleri var rücu ederek tekrar köy olmak istiyorlar. Buna ne diyeceksiniz?

Ben onlarla sohbet ettim. Vatandaş yasanın farkında değil. Büyükşehir yasası köylerde yaşayan vatandaşlar için acayip bir imkan. Üç önemli nokta var ilçe belediyesinin büyükşehir ile uyumlu olması lazım. Büyükşehirin de Ankara ile uyumlu olması lazım. Neden mi ilçe birçok hizmeti büyükşehirden alacak. Örneğin birçok köyde su sorunu var. Mesela çöp sorunu köylerde etrafa atılıyor çöpler. İlçe belediyesi o çöpleri şehirdeki gibi toplamak zorunda. Suyun temizlenmesi aratılması gibi ve itfaiye hizmetlerine varıncaya kadar hizmet götürecekler. Ahırlar kapatılmayacak. Modernize edilecek. Burada çok önemli bir şey var köylerdeki tüm evlerin dönüşümlerini yapması lazım. Her türlü afete karşı konutlar yapılacak. İlk defa size söylüyorum. Ne vatandaş büyükşehirden alacağını biliyor nede belediye başkan adayları. 30 Marttan sonra büyükşehir ve ilçe belediyelerinin çok önemli organizasyon yapması lazım. Altyapı hizmetlerinin seçim sonrasında bir anda gelmesi zor olacaktır. Köyleri mahalle haline getirmek için AB ve Dünya bankası hibelerinden faydalanılması gerekiyor. Erzurum'da 1000'den fazla köy olduğunu düşünecek olursak kısa zamanda en azından yüzde 50'sinin bu hizmetlerden faydalandırılması gerekir.

 

HIZLI GÖÇLER KAYNAKLARI AZALTTI

Erzurum'un geri kalmışlığının sebepleri olarak neyi görüyorsunuz?

Erzurum 1970 li yıllara kadar 67 il arasında Erzurum ilk ondaydı.  Erzurum kan kaybetti. Çok insan göç etti. Ve tarım ve hayvancılık öldü. Erzurum lisesinden İTÜ'yü kazanmak çok kolaydı., Erzurum Lisesini bitirip Tıp fakültelerine girmek hayal değildi. İstanbul'daki çok büyük işadamlarına bakıyorum başlangıçları Erzurum. Konrad Otelinin ilk ticari faaliyeti Erzurum'da olmuş. Göç verilerek kaynaklar azaldı. Bugün 81 il arasında 65.b şehir konumuna geldim. Erzurumlunun yanlış düşünmeden vizyonu olan kişileri tercih etmesi gerekir. Erzurum milli mücadelede rol oynamış ama maalesef kalkınmayı sağlayamamış bir şehir. Bu yasadan sonuç alabilmek için bu işi bilen tecrübeli bilgili kadrolara ihtiyaç var.

 

BÜYÜK YATIRIMLAR  İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNMEK LAZIM

AK Parti adayı Mehmet Sekmen'e yapılan ithal aday eleştirilerine ne diyeceksiniz?

Daha gelmeden birçok proje konusunda konuşmalarımız oldu. Bugün bir başkanın mahalleyi bilmesine gerek yok ki. Teknoloji sayesinde mahallenin adını telefonlardan bile görebilirsiniz. Önemli olan bu değil hizmetleri verebilmek projelerini hazırlayıp bulabilmektir. İnsanları refah düzeyi huzurlu bir şekilde nasıl yaşatacağım diye düşünmek lazım. Bir raylı sistem yapacaksak bunun maliyetini biliyor mu?. Kentsel dönüşüm yaptığı zaman nasıl yapacağını bilmek lazım. Peyzajın ekibin var mı diye düşünmek lazım. Kadir Topbaş İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı. Topbaş İstanbul'un mahalle sokağını mı biliyor. Bu yasanın avantajlarını bilmek lazım. Ona göre yöneticiler seçmek lazım. Mehmet Sekmen'in genel merkezdeki ağırlığına dikkat çekmek istiyorum. Gidip kaynak bulmakta sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Benim Erzurum için yaptıklarım ilişkilerimiz sayesinde olmuştur. Bu ilişkiler Erzurum'u kalkındıracaktır. Aziziye Belediye Başkan adayına destek verirken şunları söyledim. Benden kim hizmet talep ederse koşarak giderim. Hiç tanımadığım yerlere gidiyorum. Kendi memleketim için niye yapmayayım. Mehmet bey aday olduğu gün konuşmuştuk. Bugün seçimlerden sonra Mehmet Sekmen beyin yapacağı ulaşım master planı Kentsel dönüşümün daha başarıyla yapılması yönünde elimden gelen tüm desteği vereceğimi söylemek istiyorum.

 

DİKEY PALANLAMA DEĞİL YATAY PLANLAMA TERCİH EDİLMELİ

Erzurum'un imar çalışmalarında önerileriniz nedir?

Erzurum'un en büyük sorunu şehir insanı geleceğe yönelik birleşemiyorlar. Yersiz eleştiriyoruz birbirimizi. Erzurum'un acayip turizm potansiyeli vardır. Bundan yeterince faydalanılması gerekiyor. En önemli sorunlarından biriside belediyecilikte ki en önemli işler plansız bir şehir dönüşümü gerekiyor. Kültür alanlarıyla tarihi dokuyla ilgili çalışalar gerekiyor. Tarihi dokunu ortaya çıkarılması ilave kamulaştırmalar ile mümkün. Erzurum'u yeniden planlamak lazım. Dikey planlama yerine az katlı geniş alanlar kullanılmalı. Türkiye'nin en meşhur mimarı Haliç Köprüsü'nün mimarı Hasan Kıraç bana şunu söylemişti. Artvin'den gelirken Tortum girişinde yüksek binaları gördüm şaşırdım. Geniş alanda yüksek binalar niye yapılsın diye söyledi. Yeni alanlara muhakkak ihtiyaç olacaktır. Dikey değil yatay büyüme gerçekleştirilecek. Erzurum'un yöneticileri ekip çalışması yapması lazım.

 

KIŞ TURİZMİ İLE TERMAL TURİZMİ ENTEGRE ETMEK LAZIM

Sizce Erzurum' un gelişmesinde en önemli potansiyeller nelerdir?

Erzurum'un acayip turizm potansiyeli var. Termalden ve kıştan yararlanmak lazım. Termale dağı ilişkilendirmek lazım. Termal ve dağı teleferik gibi taşıma sistemleri ile entegre etmek lazım. Monoray gibi. Turizm potansiyelinde rakımı müsait olduğu için bırakın Avrupa'da ki birinci lig takımları bile kampa gelebilirler. Erzurum'a dediğim yapılırsa Bayern Münih bile gelir. Bilişim için teknolojiyi kullanmak gerekir. Geçen sene watshap 19 milyara satılmış. Çip fabrikasını yapacak insanlar bunu gerçekleştirecek kapasitede değillerdi. Çağrı merkezleri konusunda girişimde bulundum bugün 5 bin kişi ekmek yiyor.

 

ERZURUM ANCAK DOĞAL KAYNAKLARI İLE GELİŞİR

Yerli otomobil fabrikasının Erzurum'da yapılması mümkün mü sizce?

Otomobil fabrikası Erzurum'da yapılamaz. Ağır sanayinin kurulabilmesi için iklim ve ulaşım şartları var. Ancak burada otomobil sanayinin yazılımları gibi parçalar üretilebilir. Bu konuda gerçekçi olalım. Demir fabrikası çimento fabrikası için çok güçlü bir fizibilite gerekiyor. Bunlara hiç ihtiyaç yok ki turizm potansiyelini canlandırsak turistlerle milyarlarca kazanç gelir. Doğal kaynaklar turizmi şahlandırır. Erzurum'a yayla turizmi potansiyelini görmek lazım. İspir çevresinde yetişen bitki çeşidini Amerikalı gelip inceliyor. Ne olur belediye başkanlarımız kaynakları ele geçirsinler. Yeni belediye başkanlarına şunu söylüyorum yeni yasayla birlikte şehrin 25 bin kilometre karenin her santimetre karesi planlanacak. Buna ait üst ölçekli projeler yapılacak. Büyükşehir il sınırı olması hasebiyle yüz binlikler beş binlikleri ve binlikleri de ilçeler yapacak. Yani şehrin anayasası yazılması gerekiyor. Mehmet Sekmen bunu çok iyi bilir.

 

ERZURUM İÇİN METROPOLİTAN PLAN UYGULANMALIDIR

İmar planının yapımı için örnek projeniz var mı?

Kadir Topbaş'ın İstanbul için oluşturduğu İstanbul Metropolitan Planı (İMP)'nin Erzurum modeli yapılabilir. Bu plan örnek alınmalıdır. Bu plan yapılırken büyük bir çalışma grubu ile yapılması lazım. Bir sürü meslek grubu lojistik, tarımcılar, ulaştırmacılar ve ekonomistler gibi her meslek gurubu ile hayal olmayacak bölge potansiyeline uygun planlar yapılmalıdır. Mehmet Sekmen'in ilk işi EMP'yi kurmak olmalıdır. Planlamalara göre Erzurum'un anayasası ortaya çıkan ulaşım planları hazırlanacak bir bütün içerisinde ve bunlara bağlı olarak büyükşehir tarafından 5 binlik planlar ilçeler tarafından 1000'likler yapılacak. Bu planı yapmak için geç kalmamak gerekir. Profesyonel çalışma da vizyonu olan yöneticiye ihtiyaç vardır.

 

AK PARTİ ERZURUM'DA YİNE REKOR KIRACAK

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde şehirde ki seçim havasını nasıl buluyorsunuz?

Başbakanın mitingindeki kalabalıktan yüksek oranda AK partinin çok sayıda ilçe belediyesi ve büyükşehiri kazanacağını düşünüyorum. Bahsettiğimiz Erzurum'un sorunlarının da bu planlamayla uzman bir ekiple ortaya konulabilir.

 

ERZURUMUMUZ İÇİN BELEDİYELERE DANIŞMANLIK YAPMAYA HAZIRIM

Söz konusu projeler konusunda seçilecek başkanlardan teklif gelirse değerlendirir misiniz?

Benim mesleğim eğitimcilik bunu sürdürmem gerekiyor. Bürokrat olarak çalışmak değil de danışman statüsünde yardımcı olabilirim. Erzurum'un bütün teknolojik projeleri yurt dışı yurt içi projelerinde yardımlarım olacaktır.

 

ÜLKEM İÇİN YAPMAYACAĞIM ŞEY YOKTUR

Milletvekili genel seçimlerinde aday olmayı düşünüyor musunuz?

Bunlar için çok erken. Rabbim nasip etmişse aday olurum etmezse olmam. Seçimden sonra cumhurbaşkanlığı seçimi var. Yapılması gereken çok şey var 2015 seçimlerinde şahsıma hangi konuda ihtiyaç olursa ülkem için yapamayacağım bir şey yoktur. Tayyip beyi belediye başkanı adayı iken tanımıştım. 10 kişilik danışma kurulu oluşturulmuştu. Onlardan biriydi. Bu çalışmalarla üniversite ve belediye bir araya getirildi. Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Mehmet beyin ilk işi İMP olmalıdır. Bu anlattıklarım seçilenler içinde seçilemeyenler içinde bu röportajın iyi bir kaynak olacağını düşünüyorum. Teknik bilgiler olması hasebiyle. Tüm büyükşehir belediyesi her il için gerekiyor. Bütün büyükşehir adaylarının bu yazıyı okumalarını tavsiye ederim. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
AK Parti Aziziye ilçe teşkilatı istişare etti.
AK Parti Aziziye ilçe teşkilatı istişare etti.
AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı
Bahçeli;HDP Kapatılsın
Bahçeli;HDP Kapatılsın
Bahçeli´den flaş istek: O parti kapatılsın!
Erzurum Emniyetinde Görevli Paralelci Komserden Tehtidler Alıyoruz
Erzurum Emniyetinde Görevli Paralelci Komserden Tehtidler Alıyoruz
Erzurum Emniyetinde Görevli Paralelci Komserden Tehtidler Alıyoruz
İl Başkanlarının Başarısı Seçmeni Etkileyecek
İl Başkanlarının Başarısı Seçmeni Etkileyecek
İl Başkanlarının Başarısı Seçmeni Etkileyecek
Mehmet Sekmen Bu Sorular Cevap Bekliyor
Mehmet Sekmen Bu Sorular Cevap Bekliyor
Mehmet Sekmen Bu Sorular Cevap Bekliyor
Basın Uyuma!
Basın Uyuma!
Basın Uyuma!
Haftaya Bakış`ta Bu Hafta
Haftaya Bakış`ta Bu Hafta
Bu Program çok Ses getirecek
Mehmet Sekmen`e çağrı
Mehmet Sekmen`e çağrı
Mehmet Sekmen Ya bu soruları cevapla yada Hemen Şimdi Derhal-Acilen İstifa et
Erzurum Devlet Demir Yollarında Neler Oluyor?
Erzurum Devlet Demir Yollarında Neler Oluyor?
Erzurum Devlet Demir Yollarında Neler Oluyor?
Türkiye`nin Babası Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye`nin Babası Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye`nin Babası
MHP Oktay Öztürk`le Kaybeder
MHP Oktay Öztürk`le Kaybeder
MHP Oktay Öztürk`le Kaybeder
Fuat Kulaçoğlu Kaç Lira Kazandı?
Fuat Kulaçoğlu Kaç Lira Kazandı?
İşadamı Fuat Kulaçoğlu, TCDD`den kiraladığı arsa üzerinden yıllık ne kadar Gelir Elde Ediyor?
Marka Şehir Olacakmışız
Marka Şehir Olacakmışız
Marka Şehir Olacakmışız
Bu Festivalin Bedeli kaç Lira?
Bu Festivalin Bedeli kaç Lira?
Erzurum Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Kış Festivalinin Erzurum Büyükşehir Belediyesine yansıyan Fatura Bedelini Erzurum`da vergi ödeyen vatandaş merak ediyor.
ETSO`YA ŞİKAYETTİR
ETSO`YA ŞİKAYETTİR
ETSO`YA ŞİKAYETTİR
Mukaddesin Ölümünde Hiç mi Büyükşehir Belediyesinin Suçu Yok?
Mukaddesin Ölümünde Hiç mi Büyükşehir Belediyesinin Suçu Yok?
Mukaddesin Ölümünde Hiç mi Büyükşehir Belediyesinin Suçu Yok?
HAFTAYA BAKIŞ 23.03.2015
HAFTAYA BAKIŞ 23.03.2015
HAFTAYA BAKIŞ 23.03.2015
Erzurumlu Ruhunu İstanbulda Yaşadık
Erzurumlu Ruhunu İstanbulda Yaşadık
Erzurumlu Ruhunu İstanbulda Yaşadık
Fuat Kulaçoğlu`na TCDD Genel Müdürlüğü Ne Zaman Elk Atacak?
Fuat Kulaçoğlu`na TCDD Genel Müdürlüğü Ne Zaman Elk Atacak?
Fuat Kulaçoğlu`na TCDD Genel Müdürlüğü Ne Zaman Elk Atacak?
Fatih Yeşilyurt Tam Bir Halk Adamı
Fatih Yeşilyurt Tam Bir Halk Adamı
Fatih Yeşilyurt Tam Bir Halk Adamı
Selami Altınok Bir Baba Gibi...
Selami Altınok Bir Baba Gibi...
Selami Altınok Bir Baba Gibi...
Uçakta Koltuk Koltuk Dolaşana Ne Denir?
Uçakta Koltuk Koltuk Dolaşana Ne Denir?
Uçakta Koltuk Koltuk Dolaşana Ne Denir?
Efkan Ala`nın Dadaş Duruşu
Efkan Ala`nın Dadaş Duruşu
Efkan Ala`nın Dadaş Duruşu
Küçükler ve Sekmen Arasındaki Fark
Küçükler ve Sekmen Arasındaki Fark
Küçükler ve Sekmen Arasındaki Fark
Teşekkürler Süha Dengizek ve Yönetimi
Teşekkürler Süha Dengizek ve Yönetimi
Teşekkürler Süha Dengizek ve Yönetimi
Güler Kahraman ve Adavapuru Şakiri Kutluyoruz
Güler Kahraman ve Adavapuru Şakiri Kutluyoruz
Güler Kahraman ve Adavapuru Şakiri Kutluyoruz
Cem Atmaca`dan İbretlik Fıkralar
Cem Atmaca`dan İbretlik Fıkralar
Cem Atmaca`dan İbretlik Fıkralar
Ali Kutlu İstanbul`daki Erzurum`un sesi
Ali Kutlu İstanbul`daki Erzurum`un sesi
Ali Kutlu İstanbul`daki Erzurum`un sesi
MHP`de Kamil Aydın Sesleri
MHP`de Kamil Aydın Sesleri
MHP`de Kamil Aydın Sesleri
HAFTAYA BAKIŞ`TA BU HAFTA
HAFTAYA BAKIŞ`TA BU HAFTA
HAFTAYA BAKIŞ`TA BU HAFTA
Eyüp Tavlaşoğlu`na Görevinde Başarılar
Eyüp Tavlaşoğlu`na Görevinde Başarılar
Eyüp Tavlaşoğlu`na Görevinde Başarılar
Şeffaf Belediyeciliğiniz Bu İse;
Şeffaf Belediyeciliğiniz Bu İse;
Şeffaf Belediyeciliğiniz Bu İse;
El İnsaf Yahu!
El İnsaf Yahu!
El İnsaf Yahu!
HAFTAYA BAKIŞ 09.03.2015
HAFTAYA BAKIŞ 09.03.2015
HAFTAYA BAKIŞ 09.03.2015
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bir İlk`e İmza mı Attı?
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bir İlk`e İmza mı Attı?
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bir İlk`e İmza mı Attı?
AK Parti Hangi Kritere Göre Aday belirleyecek?
AK Parti Hangi Kritere Göre Aday belirleyecek?
AK Parti Hangi Kritere Göre Aday belirleyecek?
MHP Erzurum
MHP Erzurum'da Bir'e Razı mı?
MHP Erzurum'da Bir'e Razı mı?
Erzurum`un Babaları`nda Selami Bastem
Erzurum`un Babaları`nda Selami Bastem
Erzurum`un Babaları`nda Selami Bastem
Prim borcundan kurtulmanın en kısa yolu
Prim borcundan kurtulmanın en kısa yolu
Prim borcundan kurtulmanın en kısa yolu
İşsizlik En Çok Hangi Meslekleri Vurdu
İşsizlik En Çok Hangi Meslekleri Vurdu
İşsizlik En Çok Hangi Meslekleri Vurdu
Yolsuzluk deyince akla ilk gelenler!
Yolsuzluk deyince akla ilk gelenler!
Yolsuzluk deyince akla ilk gelenler!
Yoksulluk sınırında korkutan rakamlar!
Yoksulluk sınırında korkutan rakamlar!
Yoksulluk sınırında korkutan rakamlar!
AK Parti
AK Parti'de 'Tuzluk' Sızıntısına Karşı Önlem
AK Parti'de 'Tuzluk' Sızıntısına Karşı Önlem
KADIN VE ERKEK YAŞAM SÜRELERİNİN EN AZ OLDUĞU İL ERZURUM
KADIN VE ERKEK YAŞAM SÜRELERİNİN EN AZ OLDUĞU İL ERZURUM
KADIN VE ERKEK YAŞAM SÜRELERİNİN EN AZ OLDUĞU İL ERZURUM
Aydemir:
Aydemir: 'STK?larımız Erzurum?un değerleridir'
Aydemir: 'STK?larımız Erzurum?un değerleridir'
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
MHP 6 Kişilik Liste Yapamayacak mı?
Bakan Güllüce: ?Milletvekilleri Ay Sonunu Zor Getiriyor?
Bakan Güllüce: ?Milletvekilleri Ay Sonunu Zor Getiriyor?
Bakan Güllüce: ?Milletvekilleri Ay Sonunu Zor Getiriyor?
Facebook Uyardı! 12 Mart
Facebook Uyardı! 12 Mart'a Dikkat
Facebook Uyardı! 12 Mart'a Dikkat
Son ankette CHP ve HDP
Son ankette CHP ve HDP'ye kötü haber
Son ankette CHP ve HDP'ye kötü haber
İşten ayrılan da artık o parayı alabilecek!
İşten ayrılan da artık o parayı alabilecek!
İşten ayrılan da artık o parayı alabilecek!
Nihat Hatipoğlu
Nihat Hatipoğlu'ndan aday adaylarına tavsiye
Nihat Hatipoğlu'ndan aday adaylarına tavsiye
Otomatik taslak
Otomatik taslak
Otomatik taslak
Açık alanda sigara yasakları başlıyor
Açık alanda sigara yasakları başlıyor
Açık alanda sigara yasakları başlıyor
Erbakan
Erbakan'ı Özledik!
Erbakan'ı Özledik!
AK Parti
AK Parti'de Aday adayları tanıtılacak
AK Parti'de Aday adayları tanıtılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan?dan Valilere seçim uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan?dan Valilere seçim uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan?dan Valilere seçim uyarısı
Üç parti, bir AK Parti etmiyor
Üç parti, bir AK Parti etmiyor
Üç parti, bir AK Parti etmiyor
TÜRKİYE DÜNYA
TÜRKİYE DÜNYA'NIN 8. GÜCÜ
TÜRKİYE DÜNYA'NIN 8. GÜCÜ
RUS DOĞALGAZINDA İNDİRİM YAPILDI!
RUS DOĞALGAZINDA İNDİRİM YAPILDI!
RUS DOĞALGAZINDA İNDİRİM YAPILDI!
Türkiye  Erzurum?a  Odaklanacak
Türkiye Erzurum?a Odaklanacak
Türkiye Erzurum?a Odaklanacak
Erzurum Dernek ve Vakıfları Kumarhane Olarak mı İşletiliyor?
Erzurum Dernek ve Vakıfları Kumarhane Olarak mı İşletiliyor?
Erzurum Dernek ve Vakıfları Kumarhane Olarak mı İşletiliyor?
Binlerce öğretmen adayına atama müjdesi!
Binlerce öğretmen adayına atama müjdesi!
Binlerce öğretmen adayına atama müjdesi!
Erzurum
Erzurum'un Mithat Babası "MİTHAT TURGUTCAN"
Erzurum'un Mithat Babası "MİTHAT TURGUTCAN"
Galericiler Sitesi Erzurum
Galericiler Sitesi Erzurum'a Yakışmıyor!
Galericiler Sitesi Erzurum'a Yakışmıyor!
Ferhat Mergan Hakkında Herkes Birşeyler Konuşuyor
Ferhat Mergan Hakkında Herkes Birşeyler Konuşuyor
Ferhat Mergan Hakkında Herkes Birşeyler Konuşuyor
Işıl Bedirhanoğlu "Bu Ne Lahana Ne Perhiz"
Işıl Bedirhanoğlu "Bu Ne Lahana Ne Perhiz"
Işıl Bedirhanoğlu "Bu Ne Lahana Ne Perhiz"
Recep Akdağ Gaziantep
Recep Akdağ Gaziantep'te
Recep Akdağ Gaziantep'te
Sakaryaspor
Sakaryaspor'a beklenen ceza geldi!
Sakaryaspor'a beklenen ceza geldi!
İşte İç Güvenlik Paketi
İşte İç Güvenlik Paketi'nin Kabul Edilen 21 Maddesi
İşte İç Güvenlik Paketi'nin Kabul Edilen 21 Maddesi
Erzurum Başbakan
Erzurum Başbakan'dan Ne İstemeli?
Erzurum Başbakan'dan Ne İstemeli?
Türkiye alarmda! Bakanlıktan acil toplantı çağrısı
Türkiye alarmda! Bakanlıktan acil toplantı çağrısı
Türkiye alarmda! Bakanlıktan acil toplantı çağrısı
Bu Numaraya Dikkat
Bu Numaraya Dikkat
Bu Numaraya Dikkat
Erdoğan
Erdoğan'dan poşulu HDP'li vekillere sert tepki
Erdoğan'dan poşulu HDP'li vekillere sert tepki
Polis alımında üst yaş sınırı yükseltildi
Polis alımında üst yaş sınırı yükseltildi
Polis alımında üst yaş sınırı yükseltildi
Türk Şeker personel alımı yapacak
Türk Şeker personel alımı yapacak
Türk Şeker personel alımı yapacak
Erzurum İpotek Altında
Erzurum İpotek Altında
Erzurum İpotek Altında
4 sezonluk Erzurumspor gerçeği
4 sezonluk Erzurumspor gerçeği
4 sezonluk Erzurumspor gerçeği
Ala yeni sistemi anlattı
Ala yeni sistemi anlattı
Ala yeni sistemi anlattı
Erzurum
Erzurum'da Ülkücüler Bağımsız Bir Aday mı Çıkaracak?
Erzurum'da Ülkücüler Bağımsız Bir Aday mı Çıkaracak?
Erzurumlu Onur Durası`ndan Cevap Bekliyor!
Erzurumlu Onur Durası`ndan Cevap Bekliyor!
Erzurumlu Onur Durası`ndan Cevap Bekliyor!
Pasinler patatesi ihraç edilecek
Pasinler patatesi ihraç edilecek
Pasinler patatesi ihraç edilecek
10 bin Bağ-Kur borçlusu SGK kapısında
10 bin Bağ-Kur borçlusu SGK kapısında
10 bin Bağ-Kur borçlusu SGK kapısında
Eyüp Tavlaşoğlu
Eyüp Tavlaşoğlu'nun Arkasında İdris Güllüce mi Var?
Eyüp Tavlaşoğlu'nun Arkasında İdris Güllüce mi Var?
Erzurumlu Bayan Aday Adayların Hedefinde Çığlık Var!
Erzurumlu Bayan Aday Adayların Hedefinde Çığlık Var!
Erzurumlu Bayan Aday Adayların Hedefinde Çığlık Var!
AK Partili Seçmen soruyor
AK Partili Seçmen soruyor
AK Partili Seçmen soruyor
Erzurum AK Parti
Erzurum AK Parti'de Bu Afişi Kaç Kişi Yapabilir?
Erzurum AK Parti'de Bu Afişi Kaç Kişi Yapabilir?
ERZURUMLUNUN PSİKOLOJİSİ BOZUK
ERZURUMLUNUN PSİKOLOJİSİ BOZUK
ERZURUMLUNUN PSİKOLOJİSİ BOZUK
AK Parti?nin temayülünde kullanılan oylar genel merkeze gidecek
AK Parti?nin temayülünde kullanılan oylar genel merkeze gidecek
AK Parti?nin temayülünde kullanılan oylar genel merkeze gidecek
Ehliyet Alacaklar Dikkat!
Ehliyet Alacaklar Dikkat!
Ehliyet Alacaklar Dikkat!
Vekile
Vekile 'kıyak' yasası millete büyük ayıp
Vekile 'kıyak' yasası millete büyük ayıp
MİT
MİT'in Başına Bir Gazeteci Mi Geliyor?
MİT'in Başına Bir Gazeteci Mi Geliyor?
Molotof saldırısı olursa sorumlusu muhalefettir
Molotof saldırısı olursa sorumlusu muhalefettir
Molotof saldırısı olursa sorumlusu muhalefettir
Devletin Kaç Çalışanı Var
Devletin Kaç Çalışanı Var
Devletin Kaç Çalışanı Var
Erzurum
Erzurum'a Ankara Kulislerini Taşıdık
Erzurum'a Ankara Kulislerini Taşıdık
Emeklilere uygun fiyata ev müjdesi
Emeklilere uygun fiyata ev müjdesi
Emeklilere uygun fiyata ev müjdesi
Başbakan
Başbakan'dan çiftçilere büyük müjde!
Başbakan'dan çiftçilere büyük müjde!
Erzurum
Erzurum'un Turist Adayları
Erzurum'un Turist Adayları
AK Parti Güney
AK Parti Güney'de Bu İsimlerle Başarılı Olamaz
AK Parti Güney'de Bu İsimlerle Başarılı Olamaz
Erzurum
Erzurum'da Ak Parti'ye Cemaat mi Sızıyor?
Erzurum'da Ak Parti'ye Cemaat mi Sızıyor?
MHP Liste Yapabilecek mi?
MHP Liste Yapabilecek mi?
MHP Liste Yapabilecek mi?
Esnaf içini döktü
Esnaf içini döktü
Esnaf içini döktü
Adnan Yılmaz, "TSK
Adnan Yılmaz, "TSK'ya şükranlarımı sunuyorum"
Adnan Yılmaz, "TSK'ya şükranlarımı sunuyorum"
Sürücüler Dikkat!
Sürücüler Dikkat!
Sürücüler Dikkat!
Çocuklar Cezaevinde Tecavüze Uğruyor
Çocuklar Cezaevinde Tecavüze Uğruyor
Çocuklar Cezaevinde Tecavüze Uğruyor
Türkiye
Türkiye'de bir saatte 137 trafik kazası oluyor
Türkiye'de bir saatte 137 trafik kazası oluyor
Artık onlar da nikah kıyabilecek
Artık onlar da nikah kıyabilecek
Artık onlar da nikah kıyabilecek
Oktay Öztürk Her Koldan
Oktay Öztürk Her Koldan
Oktay Öztürk Her Koldan
En kapsamlı anket
En kapsamlı anket
En kapsamlı anket
Diyanet
Diyanet'ten uyarı! Bu isimleri koymayın
Diyanet'ten uyarı! Bu isimleri koymayın
2000
2000'den sonra emekli olanlara zam
2000'den sonra emekli olanlara zam
Erdoğan: Askerimizi şantaj aracı yapmak istediler
Erdoğan: Askerimizi şantaj aracı yapmak istediler
Erdoğan: Askerimizi şantaj aracı yapmak istediler
Vali Altıparmak
Vali Altıparmak'tan sağduyu mesajı
Vali Altıparmak'tan sağduyu mesajı
Ürküten açıklama!
Ürküten açıklama!
Ürküten açıklama!
AK Parti?nin son oy oranı yüzde 52
AK Parti?nin son oy oranı yüzde 52
AK Parti?nin son oy oranı yüzde 52
Memurlar! Bu haftaya dikkat!
Memurlar! Bu haftaya dikkat!
Memurlar! Bu haftaya dikkat!
Banka Hesaplarınızı Kontrol Edin!
Banka Hesaplarınızı Kontrol Edin!
Banka Hesaplarınızı Kontrol Edin!
Seçmen listeleri ne zaman askıya çıkacak?
Seçmen listeleri ne zaman askıya çıkacak?
Seçmen listeleri ne zaman askıya çıkacak?
Yeni Düzenleme Geliyor!
Yeni Düzenleme Geliyor!
Yeni Düzenleme Geliyor!
Haftaya Bakış 23.02.2015
Haftaya Bakış 23.02.2015
Haftaya Bakış 23.02.2015
Ev ve arsa tapularınızı kontrol edin!
Ev ve arsa tapularınızı kontrol edin!
Ev ve arsa tapularınızı kontrol edin!
DİKKAT! TELEFONLARINIZ DİNLENİYOR
DİKKAT! TELEFONLARINIZ DİNLENİYOR
DİKKAT! TELEFONLARINIZ DİNLENİYOR
Erzurum
Erzurum'da Yine "AYNI HAMAM, AYNI TAS"
Erzurum'da Yine "AYNI HAMAM, AYNI TAS"
Bunlar molotof koalisyonu
Bunlar molotof koalisyonu
Bunlar molotof koalisyonu
AK Parti
AK Parti'den 110 Başvuru
AK Parti'den 110 Başvuru
Erzurum?un gelir gerçeği
Erzurum?un gelir gerçeği
Erzurum?un gelir gerçeği
İşsizlik maaşıyla ilgili bilmedikleriniz
İşsizlik maaşıyla ilgili bilmedikleriniz
İşsizlik maaşıyla ilgili bilmedikleriniz
Türkiye
Türkiye'nin başkanlık sistemine ihtiyacı var
Türkiye'nin başkanlık sistemine ihtiyacı var
Pompaya indirim bu gece başladı!
Pompaya indirim bu gece başladı!
Pompaya indirim bu gece başladı!
İnternete HTTP/2 dopingi
İnternete HTTP/2 dopingi
İnternete HTTP/2 dopingi
Delegeler Şikayetçi
Delegeler Şikayetçi
Delegeler Şikayetçi
Araç sahiplerine sevindirici haber
Araç sahiplerine sevindirici haber
Araç sahiplerine sevindirici haber
"Bu ülkeyi kaosa götürme çabası var"
"Bu ülkeyi kaosa götürme çabası var"
"Bu ülkeyi kaosa götürme çabası var"
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi!
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi!
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi!
BAŞBAKAN UYARDI: BELEDİYELERDE AKRABALARI KAYIRMAYIN
BAŞBAKAN UYARDI: BELEDİYELERDE AKRABALARI KAYIRMAYIN
BAŞBAKAN UYARDI: BELEDİYELERDE AKRABALARI KAYIRMAYIN
Dikkat! Geliriniz 3 bin lirayı aşıyorsa...
Dikkat! Geliriniz 3 bin lirayı aşıyorsa...
Dikkat! Geliriniz 3 bin lirayı aşıyorsa...
Ak Parti Milletvekili Aday Adaylarının Dikkatine!
Ak Parti Milletvekili Aday Adaylarının Dikkatine!
Ak Parti Milletvekili Aday Adaylarının Dikkatine!
AK Parti?de Adaylık Pazartesi?ye Kadar Uzuyor
AK Parti?de Adaylık Pazartesi?ye Kadar Uzuyor
AK Parti?de Adaylık Pazartesi?ye Kadar Uzuyor
Gıda denetimleri sürüyor
Gıda denetimleri sürüyor
Gıda denetimleri sürüyor
Hınıs Kaymakamlığından eğitime destek
Hınıs Kaymakamlığından eğitime destek
Hınıs Kaymakamlığından eğitime destek
Boşaltılmış Yurt
Boşaltılmış Yurt'da Yangın
Boşaltılmış Yurt'da Yangın
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
AK Parti Yolsuzlukları Aklama Yeri Değil
Avrupa
Avrupa'ya tokat!
Avrupa'ya tokat!
Adaylıkta Son Düzlüğe Girildi
Adaylıkta Son Düzlüğe Girildi
Adaylıkta Son Düzlüğe Girildi
Başkanlık sistemine destek yüzde 69.4
Başkanlık sistemine destek yüzde 69.4
Başkanlık sistemine destek yüzde 69.4
Erzurum
Erzurum'un FUAT KULAÇOĞLU'na Borcu Bitmedi mi?
Erzurum'un FUAT KULAÇOĞLU'na Borcu Bitmedi mi?
Mehmet Emin Öz
Mehmet Emin Öz'e Başbakan Vekillik Sözü mü Verdi?
Mehmet Emin Öz'e Başbakan Vekillik Sözü mü Verdi?
MHP Seçmenini Oktay Öztürk
MHP Seçmenini Oktay Öztürk'le Üzmesin!
MHP Seçmenini Oktay Öztürk'le Üzmesin!
17 ilin valisi değişti!
17 ilin valisi değişti!
17 ilin valisi değişti!
GENÇLİK TEHDİT ALTINDA
GENÇLİK TEHDİT ALTINDA
GENÇLİK TEHDİT ALTINDA
Seçmen Soruyor
Seçmen Soruyor
Seçmen Soruyor
50 Metrekarelik alanda tiyatro
50 Metrekarelik alanda tiyatro
50 Metrekarelik alanda tiyatro
Başkan Orhan
Başkan Orhan'a Saldıran Adanır ve Arkadaşı Tutuklandı
Başkan Orhan'a Saldıran Adanır ve Arkadaşı Tutuklandı
Adnan Yılmaz
Adnan Yılmaz'dan Kınama
Adnan Yılmaz'dan Kınama
Erzurum Tarım cenneti iller arasında...
Erzurum Tarım cenneti iller arasında...
Erzurum Tarım cenneti iller arasında...
Bilgisayarlarda casus yazılım şoku
Bilgisayarlarda casus yazılım şoku
Bilgisayarlarda casus yazılım şoku
Muhsin Yazıcıoğlu davasında şok ifade
Muhsin Yazıcıoğlu davasında şok ifade
Muhsin Yazıcıoğlu davasında şok ifade
ORHAN, SALDIRI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
ORHAN, SALDIRI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
ORHAN, SALDIRI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
İşte paralel yapının seçim tezgahı!
İşte paralel yapının seçim tezgahı!
İşte paralel yapının seçim tezgahı!
"Hükümete kimse ev ödevi veremez"
"Hükümete kimse ev ödevi veremez"
"Hükümete kimse ev ödevi veremez"
Anneye erken yasta emeklilik
Anneye erken yasta emeklilik
Anneye erken yasta emeklilik
Belediye Başkanları Ankara
Belediye Başkanları Ankara'da toplanıyor
Belediye Başkanları Ankara'da toplanıyor
DENGİZEK: ?GÜLLÜCE 24 AYAR DADAŞTIR!?
DENGİZEK: ?GÜLLÜCE 24 AYAR DADAŞTIR!?
DENGİZEK: ?GÜLLÜCE 24 AYAR DADAŞTIR!?
Başkan Orhan`a yapılan saldırıyı KINIYORUZ!
Başkan Orhan`a yapılan saldırıyı KINIYORUZ!
Başkan Orhan`a yapılan saldırıyı KINIYORUZ!
Başkan Orhan
Başkan Orhan'a Silahlı saldırı
Başkan Orhan'a Silahlı saldırı
Ak Parti
Ak Parti'de adayları şehrin akilleri de seçecek
Ak Parti'de adayları şehrin akilleri de seçecek
Memura yeni ayar!
Memura yeni ayar!
Memura yeni ayar!
Türk Milliyetçisiyim Diyorsan...
Türk Milliyetçisiyim Diyorsan...
Türk Milliyetçisiyim Diyorsan...
Ben de Milletvekili Aday Adayıyım!
Ben de Milletvekili Aday Adayıyım!
Ben de Milletvekili Aday Adayıyım!
Hastane borçları tamamen siliniyor!
Hastane borçları tamamen siliniyor!
Hastane borçları tamamen siliniyor!
YSK aday listeleri için son tarihi belirledi!
YSK aday listeleri için son tarihi belirledi!
YSK aday listeleri için son tarihi belirledi!
Seçim öncesi son durum
Seçim öncesi son durum
Seçim öncesi son durum
Yine Erzurum
Yine Erzurum'u Karıştırmak İstediler
Yine Erzurum'u Karıştırmak İstediler
Aziziye Belediyesi Çalışıyor. Diğerleri....
Aziziye Belediyesi Çalışıyor. Diğerleri....
Aziziye Belediyesi Çalışıyor. Diğerleri....
TATAR RAMAZAN
TATAR RAMAZAN'IN 4 VE 5. MEKTUPLARI NEDEN YAYINLANMADI?
TATAR RAMAZAN'IN 4 VE 5. MEKTUPLARI NEDEN YAYINLANMADI?
Yakutiye Belediyesinde AK Parti
Yakutiye Belediyesinde AK Parti'ye Bu Düşmanlık Niye?
Yakutiye Belediyesinde AK Parti'ye Bu Düşmanlık Niye?
Erzurum
Erzurum'u Işıl Bedirhanoğlu'na Nasıl Teslim Ederiz?
Erzurum'u Işıl Bedirhanoğlu'na Nasıl Teslim Ederiz?
Cemaat Artıkları AK Parti Sıralarına Girmek İstiyor
Cemaat Artıkları AK Parti Sıralarına Girmek İstiyor
Cemaat Artıkları AK Parti Sıralarına Girmek İstiyor
Erzurumlu Hemşerilerimizi Meclise Göndermek İçin Çalışmalıyız
Erzurumlu Hemşerilerimizi Meclise Göndermek İçin Çalışmalıyız
Erzurumlu Hemşerilerimizi Meclise Göndermek İçin Çalışmalıyız
HAFTAYA BAKIŞTA BU HAFTA GÜNDEM SİYASET
HAFTAYA BAKIŞTA BU HAFTA GÜNDEM SİYASET
HAFTAYA BAKIŞTA BU HAFTA GÜNDEM SİYASET
Veysel Tipioğlu Kars
Veysel Tipioğlu Kars'tan Aday Adayı
Veysel Tipioğlu Kars'tan Aday Adayı
Vekil mi Olmak İstersin Adam mı?
Vekil mi Olmak İstersin Adam mı?
Vekil mi Olmak İstersin Adam mı?
Erzurumlu Nasıl Bir Aday istiyor?
Erzurumlu Nasıl Bir Aday istiyor?
Erzurumlu Nasıl Bir Aday istiyor?
Vekil ailerine de dokunulmazlık geliyor
Vekil ailerine de dokunulmazlık geliyor
Vekil ailerine de dokunulmazlık geliyor
İstanbul
İstanbul'da Nereye Bakarsanız ERZURUM Var!
İstanbul'da Nereye Bakarsanız ERZURUM Var!
ARAS EDAŞ?TAN FATURA KAZIĞI
ARAS EDAŞ?TAN FATURA KAZIĞI
ARAS EDAŞ?TAN FATURA KAZIĞI
Cemaat
Cemaat'in Artıkları AK Parti'ye Yanaşıyor
Cemaat'in Artıkları AK Parti'ye Yanaşıyor
ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN SORUNLARI, YİNE GÜNDEMDE?
ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN SORUNLARI, YİNE GÜNDEMDE?
ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN SORUNLARI, YİNE GÜNDEMDE?
Erzurumlu Mülk Edinme  Eğiliminde..
Erzurumlu Mülk Edinme Eğiliminde..
Erzurumlu Mülk Edinme Eğiliminde..
Türkiye?deki bireylerin yüzde 56?sı mutlu
Türkiye?deki bireylerin yüzde 56?sı mutlu
Türkiye?deki bireylerin yüzde 56?sı mutlu
Sigara tiryakisine 5 metre uzaklaştırma!
Sigara tiryakisine 5 metre uzaklaştırma!
Sigara tiryakisine 5 metre uzaklaştırma!
?Cep? farelerine kara liste kapanı
?Cep? farelerine kara liste kapanı
?Cep? farelerine kara liste kapanı
Kasapta hazır kıyma ve köfteye yasak geldi
Kasapta hazır kıyma ve köfteye yasak geldi
Kasapta hazır kıyma ve köfteye yasak geldi
Erzurum
Erzurum'da çifte bilet skandalına son
Erzurum'da çifte bilet skandalına son
AK Parti?de delegeler Altın oldu
AK Parti?de delegeler Altın oldu
AK Parti?de delegeler Altın oldu
ERZURUM
ERZURUM'DA OTOPARK ÇİLESİ SÜRÜCÜLERİ BUNALTTI
ERZURUM'DA OTOPARK ÇİLESİ SÜRÜCÜLERİ BUNALTTI
HDP
HDP'den Skandal Teklif!
HDP'den Skandal Teklif!
Halk Nasıl Bir Milletvekili İstiyor?
Halk Nasıl Bir Milletvekili İstiyor?
Halk Nasıl Bir Milletvekili İstiyor?
Araç Kredisinde Büyük Oyun!
Araç Kredisinde Büyük Oyun!
Araç Kredisinde Büyük Oyun!
Emeklinin gözü enflasyonda
Emeklinin gözü enflasyonda
Emeklinin gözü enflasyonda
Erzurumlular Kahvaltıda Buluşacak
Erzurumlular Kahvaltıda Buluşacak
Erzurumlular Kahvaltıda Buluşacak
AK PARTİ
AK PARTİ'DE BAŞVURU ÜCRETLERİ ARTIRILDI
AK PARTİ'DE BAŞVURU ÜCRETLERİ ARTIRILDI
Seçim sathı maili: Vekillik meselesi
Seçim sathı maili: Vekillik meselesi
Seçim sathı maili: Vekillik meselesi
Kimliğinizde Din Hanesi Boşsa Dikkat
Kimliğinizde Din Hanesi Boşsa Dikkat
Kimliğinizde Din Hanesi Boşsa Dikkat
'Ermeniler Dava Açtı'
'Ermeniler Dava Açtı'
İşte Trafikteki Araç Sayımız
İşte Trafikteki Araç Sayımız
İşte Trafikteki Araç Sayımız
Vatandaş kurtulamıyor
Vatandaş kurtulamıyor
Vatandaş kurtulamıyor
Orhan Bulutlar
Orhan Bulutlar'ı Allah'a Havale Ettik
Orhan Bulutlar'ı Allah'a Havale Ettik
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
Maliye Bakanlığı giyecek yardım miktarlarını açıkladı!
İbrahim Aydemir
İbrahim Aydemir'e Dost Daveti
İbrahim Aydemir'e Dost Daveti
Erzurum
Erzurum'un Ensar Öğüt Gibi Vekili Olmalı
Erzurum'un Ensar Öğüt Gibi Vekili Olmalı
Kars Belediyesi Erzurum
Kars Belediyesi Erzurum'daki Belediyelerden Daha Aktif
Kars Belediyesi Erzurum'daki Belediyelerden Daha Aktif
Türkiye?nin yüzde 50
Türkiye?nin yüzde 50'si ve AK Parti
Türkiye?nin yüzde 50'si ve AK Parti
MHP Başvuru  Takvimini  Açıkladı
MHP Başvuru Takvimini Açıkladı
MHP Başvuru Takvimini Açıkladı
Başkan Orhan, Gece Gündüz  Halkın İçinde?
Başkan Orhan, Gece Gündüz Halkın İçinde?
Başkan Orhan, Gece Gündüz Halkın İçinde?
Korkutan Patlama
Korkutan Patlama
Korkutan Patlama
Uyumuyla Kıyımıyla MHP Dosyası
Uyumuyla Kıyımıyla MHP Dosyası
Uyumuyla Kıyımıyla MHP Dosyası
Yeşilyurt Ailesi?nin acı günü
Yeşilyurt Ailesi?nin acı günü
Yeşilyurt Ailesi?nin acı günü
AK Parti
AK Parti'nin Kadın Adayı Kim Olacak?
AK Parti'nin Kadın Adayı Kim Olacak?
Yakutiye Belediyesi
Yakutiye Belediyesi'ne Ani Müdahale Gerekiyor
Yakutiye Belediyesi'ne Ani Müdahale Gerekiyor
Erzurum Siyasetinin Çıtası Yükselmeli
Erzurum Siyasetinin Çıtası Yükselmeli
Erzurum Siyasetinin Çıtası Yükselmeli
Erzurum Trafiği Acilen Masaya Yatırılmalı!
Erzurum Trafiği Acilen Masaya Yatırılmalı!
Erzurum Trafiği Acilen Masaya Yatırılmalı!
Nimet Aydemir mi Milletvekili Olacakmış?
Nimet Aydemir mi Milletvekili Olacakmış?
Nimet Aydemir mi Milletvekili Olacakmış?
SSK
SSK'da sahte sigorta Şoku
SSK'da sahte sigorta Şoku
Bu Millet Zillete Oy Vermez
Bu Millet Zillete Oy Vermez
Bu Millet Zillete Oy Vermez
Artık Bu Belgeyi Almayan Evlenemeyecek
Artık Bu Belgeyi Almayan Evlenemeyecek
Artık Bu Belgeyi Almayan Evlenemeyecek
Kargocu Diye İmzayı Attı! 7 Milyon Borçlandı
Kargocu Diye İmzayı Attı! 7 Milyon Borçlandı
Kargocu Diye İmzayı Attı! 7 Milyon Borçlandı
AK PARTİ?DEN VEKİL ADAYI OLMAK KOLAY OLMAYACAK!
AK PARTİ?DEN VEKİL ADAYI OLMAK KOLAY OLMAYACAK!
AK PARTİ?DEN VEKİL ADAYI OLMAK KOLAY OLMAYACAK!
Memur ve Emekli maaşları ne kadar oldu ?
Memur ve Emekli maaşları ne kadar oldu ?
Memur ve Emekli maaşları ne kadar oldu ?
İşyeriniz kapatılabilir, aman dikkat!
İşyeriniz kapatılabilir, aman dikkat!
İşyeriniz kapatılabilir, aman dikkat!
Kişisel veriler 98 bin 500 liraya satılmış!
Kişisel veriler 98 bin 500 liraya satılmış!
Kişisel veriler 98 bin 500 liraya satılmış!
Onlara sınavsız memuriyet hakkı geliyor!
Onlara sınavsız memuriyet hakkı geliyor!
Onlara sınavsız memuriyet hakkı geliyor!
BAKAN ALA
BAKAN ALA ''DEVLETİ KİM YÖNETECEK'' DEYİNCE
BAKAN ALA ''DEVLETİ KİM YÖNETECEK'' DEYİNCE
Ensar öğüt Erzurumdaydı
Ensar öğüt Erzurumdaydı
Ensar öğüt Erzurumdaydı
Takvim hızla işleyecek
Takvim hızla işleyecek
Takvim hızla işleyecek
Başbakan Davutoğlu döneminde bir ilk
Başbakan Davutoğlu döneminde bir ilk
Başbakan Davutoğlu döneminde bir ilk
Harddiskten devlet çıktı
Harddiskten devlet çıktı
Harddiskten devlet çıktı
Anten kirliliği tarihe karışıyor!
Anten kirliliği tarihe karışıyor!
Anten kirliliği tarihe karışıyor!
Bağ-Kur
Bağ-Kur'lunun borcu silinecek!
Bağ-Kur'lunun borcu silinecek!
Kira gelirini gizleyen ev sahipleri dikkat!
Kira gelirini gizleyen ev sahipleri dikkat!
Kira gelirini gizleyen ev sahipleri dikkat!
Kıdem Tazminatında Karar Verildi
Kıdem Tazminatında Karar Verildi
Kıdem Tazminatında Karar Verildi
Haftaya Bakış 09.02.2015
Haftaya Bakış 09.02.2015
Haftaya Bakış 09.02.2015
Adnan Yılmaz Tarım Bakanı Olmalı
Adnan Yılmaz Tarım Bakanı Olmalı
Adnan Yılmaz Tarım Bakanı Olmalı
Yeşilyurt
Yeşilyurt'tan Beddualı Cevap
Yeşilyurt'tan Beddualı Cevap
Değerler Eğitim Merkezi Kime Hizmet Edecek
Değerler Eğitim Merkezi Kime Hizmet Edecek
Değerler Eğitim Merkezi Kime Hizmet Edecek
Erzurum
Erzurum'un Sevilen Yüzü Hüsamettin Ceylan
Erzurum'un Sevilen Yüzü Hüsamettin Ceylan
1
1
1
Güvenliği sağlamayan işverene ceza yağacak!
Güvenliği sağlamayan işverene ceza yağacak!
Güvenliği sağlamayan işverene ceza yağacak!
Ne zaman emekli olacaksınız?
Ne zaman emekli olacaksınız?
Ne zaman emekli olacaksınız?
Vatandaş olumlu baktı
Vatandaş olumlu baktı
Vatandaş olumlu baktı
Maliye vergi kaçıranlara göz açtırmadı
Maliye vergi kaçıranlara göz açtırmadı
Maliye vergi kaçıranlara göz açtırmadı
Türkiye
Türkiye'de 24 milyon ehliyet 15 liraya değişecek
Türkiye'de 24 milyon ehliyet 15 liraya değişecek
Yüksek Elektrik Faturalarının Nedeni Belli Oldu
Yüksek Elektrik Faturalarının Nedeni Belli Oldu
Yüksek Elektrik Faturalarının Nedeni Belli Oldu
'Yeni Türkiye İçin Başkanlık Sistemi'
'Yeni Türkiye İçin Başkanlık Sistemi'
Artık Zorunlu
Artık Zorunlu
Artık Zorunlu
Cep telefonundan Facebook
Cep telefonundan Facebook'a girenler dikkat!
Cep telefonundan Facebook'a girenler dikkat!
İthal ürünlere Ek Vergi!
İthal ürünlere Ek Vergi!
İthal ürünlere Ek Vergi!
Ambulanslar Artık Takip Sisteminde
Ambulanslar Artık Takip Sisteminde
Ambulanslar Artık Takip Sisteminde
Erzurum riskli alanlardan kurtarılıyor
Erzurum riskli alanlardan kurtarılıyor
Erzurum riskli alanlardan kurtarılıyor
Sözleşmeli subay ve astsubay alınacak!
Sözleşmeli subay ve astsubay alınacak!
Sözleşmeli subay ve astsubay alınacak!
FT: Türkiye?de Konut Depremi Olabilir
FT: Türkiye?de Konut Depremi Olabilir
FT: Türkiye?de Konut Depremi Olabilir
Erzurum ONURCUK Gibi Şark Kurnazı Görmedi
Erzurum ONURCUK Gibi Şark Kurnazı Görmedi
Erzurum ONURCUK Gibi Şark Kurnazı Görmedi
AK Parti
AK Parti'de Aile Şirketine Geçit Yok!
AK Parti'de Aile Şirketine Geçit Yok!
İbrahim Aydemir Artık Meclise Gitmeli
İbrahim Aydemir Artık Meclise Gitmeli
İbrahim Aydemir Artık Meclise Gitmeli
Erzurum
Erzurum'un Ömer Babası
Erzurum'un Ömer Babası
Atatürk Üniversitesi Göç
Atatürk Üniversitesi Göç'ün Baş Aktörü
Atatürk Üniversitesi Göç'ün Baş Aktörü
MHP Erzurum
MHP Erzurum'da Ön Seçime mi Gidiyor?
MHP Erzurum'da Ön Seçime mi Gidiyor?
Kamu Personeline İzin Uyarısı
Kamu Personeline İzin Uyarısı
Kamu Personeline İzin Uyarısı
Adliye Çalışanlarından Örnek Duyarlılık
Adliye Çalışanlarından Örnek Duyarlılık
Adliye Çalışanlarından Örnek Duyarlılık
Memurlar bu habere dikkat
Memurlar bu habere dikkat
Memurlar bu habere dikkat
Maaşını elden alan çalışanlar dikkat!
Maaşını elden alan çalışanlar dikkat!
Maaşını elden alan çalışanlar dikkat!
Memurların izinlerinde flaş gelişme!
Memurların izinlerinde flaş gelişme!
Memurların izinlerinde flaş gelişme!
AZİZİYE BELEDİYESİ 24 SAAT KARLA MÜCADELE EDİYOR
AZİZİYE BELEDİYESİ 24 SAAT KARLA MÜCADELE EDİYOR
AZİZİYE BELEDİYESİ 24 SAAT KARLA MÜCADELE EDİYOR
İşte Ak Parti
İşte Ak Parti'den Aday Yapılmayacak İsimler
İşte Ak Parti'den Aday Yapılmayacak İsimler
Aday Adayları Sessizliğini Koruyor
Aday Adayları Sessizliğini Koruyor
Aday Adayları Sessizliğini Koruyor
İşyerinde aşk-nefret ilişkilerine dikkat!
İşyerinde aşk-nefret ilişkilerine dikkat!
İşyerinde aşk-nefret ilişkilerine dikkat!
HALUK KIRCI Tahliye  Oldu
HALUK KIRCI Tahliye Oldu
HALUK KIRCI Tahliye Oldu
Türkler Plansız  Alışveriş Yapıyor
Türkler Plansız Alışveriş Yapıyor
Türkler Plansız Alışveriş Yapıyor
Taşeron işçiye ek zam müjdesi
Taşeron işçiye ek zam müjdesi
Taşeron işçiye ek zam müjdesi
Elinde Altını Olan  Acele Etsin
Elinde Altını Olan Acele Etsin
Elinde Altını Olan Acele Etsin
Taşeron işçiye zam göründü
Taşeron işçiye zam göründü
Taşeron işçiye zam göründü
İş dünyasından tam destek!
İş dünyasından tam destek!
İş dünyasından tam destek!
Geleceğimiz tehdit altında
Geleceğimiz tehdit altında
Geleceğimiz tehdit altında
Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Karar
Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Karar
Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Karar
Erzurum?da Mahallebaşı seferberliği
Erzurum?da Mahallebaşı seferberliği
Erzurum?da Mahallebaşı seferberliği
AK Parti
AK Parti'nin Erzurum'daki Aday Adaylık Süreci
AK Parti'nin Erzurum'daki Aday Adaylık Süreci
Bağ-Kur
Bağ-Kur'lunun borcu siliniyor
Bağ-Kur'lunun borcu siliniyor
Ahmet Çiçekli
Ahmet Çiçekli'den Kavukçu'ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Ahmet Çiçekli'den Kavukçu'ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Aday Adayları Bu Ekranda Olacak
Aday Adayları Bu Ekranda Olacak
Aday Adayları Bu Ekranda Olacak
Su ve doğalgaz abonman fiyatları arttı
Su ve doğalgaz abonman fiyatları arttı
Su ve doğalgaz abonman fiyatları arttı
Facebook?ta Sizi Kim Engelledi
Facebook?ta Sizi Kim Engelledi
Facebook?ta Sizi Kim Engelledi
'Kirli İttifaklar Yeniden Kuruluyor'
'Kirli İttifaklar Yeniden Kuruluyor'
750 Bin Kişiye Ek Zam Yolu Açılıyor
750 Bin Kişiye Ek Zam Yolu Açılıyor
750 Bin Kişiye Ek Zam Yolu Açılıyor
İŞTE MHP ERZURUM İL YÖNETİMİ
İŞTE MHP ERZURUM İL YÖNETİMİ
İŞTE MHP ERZURUM İL YÖNETİMİ
AK PARTİ?DE ADAYLAR NETLEŞİYOR
AK PARTİ?DE ADAYLAR NETLEŞİYOR
AK PARTİ?DE ADAYLAR NETLEŞİYOR
BİZE ULAŞIN

/resimler/2015-3/27/0254390353074.jpg

Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar