• Pazar 23.9 ° / 8.9 ° Bulutlar
  • Pazartesi 23.4 ° / 9.5 ° Bulutlar
  • Salı 24 ° / 10.8 ° Dağınık bulutlar

Kılıçoğlu Şirketler Grubuna atanan Kayyum mahkemece kaldırıldı.

Kayyum kaldırıldı, şirketler Murat Kılıç´a iade edildi...

 

 

 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında yürütülen FETÖ soruşturması sonucunda tüm şirketlerine kayyum atanan ve 1.5 yıl da tutuklu kalan AK Parti eski İl Başkanı Murat Kılıç´ın yargılandığı davada flaş bir gelişme yaşandı. Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmada, tutuksuz yargılanan Murat Kılıç´a ait tüm şirketlerdeki kayyum kararının kaldırılıp, şirketlerin yeniden Kılıç´a iade edilmesine karar verildi. Duruşma, Nisan ayına ertelendi. 

FETÖ´nün 17/25 Aralık yargı darbesi girişimi esnasında ve sonrasında örgüte yönelik sert açıklamalarıyla bilinen, örgüte karşı siyasiler içerisinde en net açıklamalar yaptığı için sosyal medyada da örgüt mensuplarınca sert sözlerle eleştirilen Murat Kılıç, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ´nün haberleşme sistemi BYLOCK kullandığı iddiasıyla tutuklanmış, yargılama safhasında BYLOCK kullanmadığı tespit edilince, tahliye edilmişti.  

Kılıçoğlu Şirketler Grubuna atanan Kayyum mahkemece kaldırıldı. Kararla ilgili açıklama yapan Avukat Sefer Sani Gülcü:

?15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminin ardından devletimizin birçok tedbir aldığını biliyoruz. Bu tedbirler çerçevesinde birçok firma gibi Kılıçoğlu Şirketler Grubuna da mahkeme kararıyla kayyum atamasına karar verilmişti.

Gelinen aşamada 08.01.2019 tarihinde Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada kayyum kararı mahkemece kaldırılmıştır. Bu karar; mahkemenin yapmış olduğu araştırmalar, MASAK raporları ve sayın mahkemece bilirkişi heyetine hazırlatılan bilirkişi raporunun değerlendirilmesi sonucunda, şirket faaliyetlerinin yasalara uygun olduğu, şirketlerin herhangi bir suça karışmamış olduğu değerlendirilerek verilmiştir. Bu karar yargıya olan güvenimizi bir kez daha pekiştirmiştir.? diye konuştu. 

Murat Kılıç´ın kayyum kararının kaldırılmasının ardından kısa bir süre içerisinde şirketleri kayyumdan teslim alması bekleniyor.