• Salı 0 ° / 0 ° Yok
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
  • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok

Abdulkadir Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Abdulkadir Aydın, "Çocuklarımızın Duru Zihinleriyle Türkiye´nin 2023 ve 2071 Hedeflerine Ulaşacağına İnancımız Tamdır"

 

 

Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Aydın mesajında; ?23 Nisan bir yönüyle ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluştururken öte taraftan da çocuklara armağan edilerek, Türkiye´nin geleceği olan çocuk ve gençlere olan güveni gösterir? ifadelerine yer verdi.

Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı şöyle: ?23 Nisan 1920´de, ?Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir´ şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. TBMM, necip milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlığa olan aşkının yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. 23 Nisan bir yönüyle ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluştururken öte taraftan da çocuklar için bayram olarak kutlanmaktadır.

Bu günün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye´nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini ve umudunu gösterir. Türkiye´nin gençleri üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle 2023, 2071 hedeflerine ulaşacağına inancımız tamdır. İnanıyorum ki onlar da, kendilerine sunulan imkânları iyi değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır.

Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal´i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis´teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.?