• Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

ABDULKADİR AYDIN HORASAN´I SEFERBER ETTİ

HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN, CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN´I KARŞILAMAK İÇİN ADETA HORASAN´I ERZURUM´A DÖKTÜ

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri öncesinde ilk mitingini bugün Erzurum´da gerçekleştirdi. Mitinge İlçelerden de katılım yüksekti. Ama en fazla katılımın Horasan´dan olduğu gözlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın 24 Haziran seçimlerine start verdiği ilk miting yeri olan Erzurum´da bugün on binler alana sığmadı. Civar ilçelerden de katılımın yüksek olduğu miting´e bir hafta kala Horasan İlçesinde Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın tarafından organize edilen araçlar tüm köylerde ve ilçe merkezinde aralıklı olarak gezerek anonslarla vatandaşları mitinge davet etti. Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın´ın bu davetine karşılık bugün Horasan meydanında toplanan yüzlerce araç ve binlerce kişi Cumhurbaşkanmızın Erzurum mitingine katılmak üzere yollara koyuldu.

Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın miting sonrası açıklama yaparak; "Bugün Erzurum´da sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı ağırlamanın haklı gururunu onurunu ve mutluluğunu yaşadık. Bizler Milletimize, Bayrağımıza, Vatanımıza ve Devletimize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi Tüm Türkiye´de olduğu gibi yedi düvele duyurduk. İlçemizden bu güne şahitlik eden binlerce vatandaşımızla Cumhurbaşkanımızın İlk Mitingi olan Erzurum Mitingine katılım sağlayıp yoğun ilgi gösteren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.