• Pazar 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 23 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af için son dakika açıklaması yaptı

AK Parti cephesinden infaz düzenlemesi ile ilgili olarak bir açıklama daha gündeme geldi. Binlerce kişinin beklediği düzenlemeyle ilgili konulan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af açıklaması yaptı ve ´henüz teklif yok´ dedi

AK Parti cephesinin bir süredir gündeminde olan mahkumlar için af konusuyla ilgili olarak kritik gelişmeler birçok kişi tarafından yakından takip eidliyor. Bu bağlamda bir demeçe yer veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, mahkumlar için af meselesine değinerek nafaka düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Çok Sayıda Mahkum ve Yakını Haber Bekliyor

Milliyetçi Hareket Partisi´nin seçim vaatleri arasında yer alan infaz düzenlemesi ile ilgili seçimlerden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan da paylaşımlar gelmişti.

Açıklamaların ardından teklif hazırlanırken, Devlet Bahçeli infaz düzenlemesi teklifini geri çektiklerini ve AK Parti´nin hazırlayacağı düzenlemeyi destekleyeceklerini açıklamıştı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise bu konuya işaret eden konuşmalarında, infaz düzenlemesine yönelik bir teklifin henüz sunulmadığını ifade etti.