• Salı 10 ° / 2 ° Bulutlu
  • Çarşamba 10 ° / 1 ° Bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 0 ° Parçalı bulutlu

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ DAVUTOĞLU´NUN GÖZÜNDE YOK

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ DAVUTOĞLU´NUN GÖZÜNDE YOK

 

 

Partisinin kapalı grup toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu, isim isim sayarak milletvekillerinin kaç oylama ve yoklamaya katıldığının elinde olduğunu gösterdi. Davutoğlu, AK Parti´nin Meclis Başkanı hariç 316 milletvekilinden sadece 7´sinin Meclis açıldığından bu yana yapılan tüm oylama ve yoklamalara katıldığım söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu milletvekillerinin isimlerini partisinin basına kapalı toplantısında sıraladı. İsimlerin tek tek sayılmasının nedeni ise 26. dönemde yapılan 23 oylama ve 23 yoklamanın tamamına katılmış olmaları. 

 

Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun örnek gösterdiği Milletvekilleri arasında hiçbir Erzurum Milletvekilinin isminin olmaması da dikkat çekti.

Bir başka deyişle. Davutoğlu´nun örnek gösterdiği

Adana milletvekili Tamer Dağlı,

İstanbul milletvekili Haydar Ali Yıldız,

 İstanbul milletvekili Haşan Sert,

Bilecik milletvekili Halil Eldemir, 

Kahramanmaraş milletvekili Veysi Kaynak, 

Muğla milletvekili Nihat Öztürk ve Trabzon milletvekili Muhammet Balta.

DİĞER MİLLETVEKİLLERİNE UYARI

AK Parti grubunun Meclis Genel Kurulu´na devamlılıkları en fazla olan isimleri sıralayan Başbakan Davutoğlu, yedi ismin dışında, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Ahmet Gündoğdu, Jülide Saneroğlu, Tülay Kaynarca, Recep Uncuoğlu, Ayşe Sula Köseoğlu, Murat Alparslan, Abdurrahman Öz. Salih Fırat, Ayşe Keşir, Cihan Pektaş, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu ve İsmet Uçma Meclis çalışmalarına düzenli katılan isimler olduğunu açıkladı.

Davutoğlu milletvekillerini bu isimleri sayarak Meclis´e devamlılıkları ve çalışmalara katılması konusunda uyardı. Davutoğlu yaklaşık 20 kadar ismin ise Meclis´e hemen hemen hiç devam etmediğini söyledi. Davutoğlu bu isimleri açıklamadı, ancak milletvekilleri o isimlerin de Başbakan´ın elinde olduğunu anladıklarım belirterek, isimler sayılmadı ama mesaj alındı´ yorumunda bulundular.