• Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

AK PARTİ TEŞKİLATLARI MERCEK ALTINDA

AK PARTİ TEŞKİLATLARI MERCEK ALTINDA

 

 

Ak Parti Genel Merkezi ?nde yoğun mesai olduğu, hakkında yolsuzluk ve rüşvet suçlaması tespit edilen, tabanla barışık olmayan yöneticiler görevlerden alınacak.

Türkiye genelinde Ak Parti Genel Merkezi teşkilatlar ile ilgili başlattığı çalışmaya aralıksız devam ediyor.

İçinde Erzurum Ak Parti Teşkilatı´nın da yer aldığı birçok teşkilatların mercek altına alındığı ve yanlışı olan yönetim kurulu üyelerin görevden alınacakları konuşuluyor.

Yolsuzluğa bulaşan partili yandı

Teşkilatlarda görevden almalara aralıksız devam edecekleri söylenen Ak Parti Genel Merkezi,  özellikle il ve ilçe başkanları hakkında etik ve yolsuzluk incelemeleri sürdürüyor.

Hakkında bir takım yolsuzluk ve rüşvet suçlaması tespit edilen, tabanla barışık olmayan teşkilatların da görevden alınacağı bildirildi.

Ahlaki olmayanlar da görevden alınacak

Ak Parti teşkilatlarında ahlaki açıdan tespit edilen sıkıntılı isimlerin de görevden alınmasının yüksek ihtimal olduğunu dile getiren Ankara merkezli kaynaklar, tüm parti teşkilatlarının teyakkuz halinde olduklarını ifade ettiler.

Milletvekili ve belediye başkanı ile kötü olan teşkilat yandı

Öte yandan Ankara kaynakları Tüm Ak Parti teşkilatlarında Milletvekilleri, belediye başkanı ve teşkilatıyla uyumsuz, koordinatör raporu olumsuz olan il başkanlarının da görevden alınacakları dile getirildi.

Erzurum Ak Parti Teşkilatı

Öte yandan Erzurum Ak Parti Teşkilatı´nın 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında gerek milletvekilleri, gerekse belediye başkanları ile girilen sıkıntılı durumlardan dolayı Ankara Ak Parti Genel Merkezi´nde mercek altında oldukları biliniyor.

Her ne kadar partililer gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerekse Başbakan ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile ilişkilerinin iyi olduğunu söylemiş olsa da diğer Ak Parti Teşkilatları gibi incelemeye tabi tutulacakları konuşuluyor.