• Pazar 23 ° / 6 ° Güneşli

AK PARTİ´DE DANANIN KUYRUĞU PAZAR GÜNÜ KOPUYOR

AK Parti´de aday adaylarının Pazar günü açıklanacağı öne sürüldü. Cumartesi günü ilçe belediye başkan adaylarına bildirilecek, Pazar günü ise İstanbul´da tanıtım olacak

 

AK Parti´de beklenen gün geldi çattı. Binlerce aday adayını ilgilendiren ve açıklanması adeta yılan hikayesine dönen ilçe belediye başkanlarının açıklanacağı güne sadece 3 gün kaldı. AK Parti´de tüm ilçelerin belediye başkan adaylarını Pazar günü açıklamasına büyük ihtimalle bakılıyor. 

İstanbul Haliç Kongre Merkezi´nde açıklama yapmaya hazırlanan AK Parti´de listeye son şeklini vermeye çalışan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın üst kurul üyeleriyle bu akşam son bir çalışma yapacağı kaydedildi. Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile bu akşamı listeye son şekli verildikten sonra, aday yapılan ilçe belediye başkan adayları listesinin il başkanlıklarına gönderileceği ve Cumartesi günü adaylara tebliğ edileceği öğrenildi. 

TEBLİĞ CUMARTESİ GÜNÜ 

Son bir iki gün içinde değişiklik olmaması halinde adaylarını açıklamayı planlayan AK Parti´nin, Büyükşehir ve ilçe başkan adaylarını tamamını, İstanbul Haliç Kongre Merkezi´nde Pazar günü yapılacak olan tanıtım toplantısına davet etmesi bekleniyor. AK Parti´nin aday belirlemede MHP adaylarını da dikkate aldığı, bazı ilçelerin MHP´ye bırakılması ya da ´ortak aday çıkarabileceği de´ gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şimdi AK Parti aday adaylarının gözü kulağı Ankara´ya ve Cumartesi günü yapılacak tebliğe döndü. 

SON GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe adaylarıyla ilgili çalışmayı bu gece noktalayacak. Özhaseki ile aday listesine son şekli verecek. Listede yer alan belediye başkan adaylarına tebliği İl Başkanları yapacak.