Anahtar Kelimeler: Parti manifesto hazır
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu
  • Salı 23 ° / 8 ° Bulutlu

AK Parti´de manifesto hazır!

AK Parti´nin ilk kez yayınlayacağı ´yerel seçim manifestosu´nun yazımı tamamlandı.

AK Parti´nin ilk kez yayınlayacağı ´yerel seçim manifestosu´nun yazımı tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a sunulan manifestonun ana temasını ´insan ve çevre´ merkezli mesajlar oluşturuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın, yerel seçim manifestosunu ve seçim beyannamesini 19 Ocak´ta Ankara´da açıklayacağı öğrenildi. 

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile Merkez Yürütme Kurulu toplantılarında 31 Mart´ta yapılacak yerel seçime yönelik hazırlıklar değerlendirildi. Ayrıca, AK Parti´nin ilk kez yayınlayacağı ´yerel seçim manifestosu´nun yazımı tamamlanarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sunuldu.

İNSAN MERKEZLİ ´3T´ FORMÜLÜ

AK Parti´nin ´yerel seçim manifestosu´nun ana temasının ´insan ve çevre´ merkezli temalardan oluştuğu öğrenildi. Yerel yönetimler ve belediyeciliğin tanımlarının yapıldığı manifestoda ´temiz toplum, temiz çevre ve temiz belediyecilik´ tanımları ve görevleri ´3T´ formülüyle anlatıldı. ´3T´ formülü kapsamında yapılacaklar şöyle sıralandı:

"Belediye yöneticileri şeffaf olacak.

Kuralların dışına çıkmayacak.

Manifestoda belirlenen kurallara uyacak.

Uymazsa parti genel merkezi tarafından görevden alınacak.

Parti genel merkezinde oluşturulacak olan ´disiplin denetimi´ belli aralıklarla belediyelerin performansını ölçecek.

Harcamalar düzenli olarak denetlenecek.

Belediyelerin ortaya koyduğu projelerin zamanında yapılıp yapılmadığı denetlenecek."

´Temiz toplum, temiz çevre ve temiz belediyecilik´ sloganı ile hazırlanan manifesto, seçim beyannamesinde de detaylandırılacak.

19 OCAK´TA AÇIKLANACAK

AK Parti seçim strateji ekibinin hazırladığı ´yerel seçim manifestosu´ ve yerel seçim beyannamesi´nin 19 Ocak´ta Ankara Spor Salonu´nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından açıklanacağı belirtildi.