• Çarşamba 24 ° / 4 ° Güneşli
  • Perşembe 26 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 27 ° / 6 ° Güneşli

AK Parti´den Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı İçin Şaşırtıcı ve Düşündürücü Anket?

AK Parti´den Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı İçin Şaşırtıcı ve Düşündürücü Anket?

 

 

Yaklaşan yerel seçim öncesi Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Prof. Dr. Serdar Sevimli ismini açıklamasıyla şehirde bir heyecan yarattı. 

Özellikle iktidarda bulunan AK Parti en iddialı durumda gösterilirken, aday adayı bolluğu da Ak partide yaşanıyor. Aday adaylığı başvuruları devam ederken, süre de uzatıldı. AK Parti´de son günlerde yapılan telefon anketi ise düşündürücü ve bir o kadar da şaşırtıcı bulundu.

Ankette telefon ile arayarak AK Parti Genel Merkezi adına anket yaptığını söyleyen anketörler, AK Parti´nin adayı olarak 3 isim sayarak ?bunlardan hangisini Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istersiniz? diye soruyor.

Bu isimler ise; Şu anda mevcut Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 22. ve 26. dönem Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan.

Siyasi kulislerde ve Ankara Genel Merkezde mevcut Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in ismi en güçlü aday olarak konuşulurken, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan´ında adının sorulması şaşırtıcı bulundu.