Anahtar Kelimeler: ANKARA ERZURUM HABER
  • Cuma 0.1 ° / -7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 0.5 ° / -6.1 ° kırık bulutlar
  • Pazar -0 ° / -4.2 ° Hafif kar

ANKARA´DAN ERZURUM´A ŞOK HABER

Erzurum´da AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarına şok haber

31 Mart İdari Seçimleri için belirlenerek imza altına alınan Belediye Meclis Üyeleri listeleri, Genel Merkezden gelen mesajla alt üst oldu. Genel Merkezden gelen mesajda listelerin Cumhur İttifakında AK Parti´nin ortağı, MHP ile birlikte yapılacağı bildirildi.

31 Mart Yerel Seçimleri için bütün partilerde çalışmalar devam ederken,  Belediye Başkan adaylarının ardından şimdi gözler hem büyükşehir hem de İlçe Belediyeleri listesinde.. 

Bu noktada en hızlı davranan parti ise AK Parti oldu. AK Parti, Cumhur ittifakı kapsamında MHP´ye bıraktığı 2 ilçe haricinde geri kalan 18 ilçede belediye meclis üyelerini belirledi.

Ancak AK Parti Genel Merkezinden, bugün Türkiye genelindeki tüm Büyükşehirlerde İl ve İlçe Teşkilatlarına gönderdiği SMS mesajı planları alt üst etti.

Gönderilen  mesajda, Büyükşehirlerde ki il ve ilçe teşkilatları tarafından hazırlanan listelerin iptal edildiği, yeni hazırlanacak listelerin ise Cumhur İttifakı kapsamında MHP ile birlikte hazırlanacağı kaydedildi.

Bu mesaj Erzurum´da resmen şok etkisi yarattı. Erzurum´da AK Parti, MHP´nin başkan adayının destekleneceği 2 ilçe haricinde, geri kalan 18 ilçede; İlçe Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra Büyükşehir´e gönderilecek Meclis Üyeleri de belirlenerek imza altına alınmıştı.

Genel Merkezden gelen bu SMS ile şimdi AK Parti 20 ilçede de MHP Erzurum İl Teşkilatının kabul edebileceği şekilde, hem ilçe hem de büyükşehir Belediye Meclis üyelerini yeniden belirleyecek.