• Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

Atatürk Üniversitesine Yeni REKTÖR Bekleniyor!

Atatürk Üniversitesine Yeni REKTÖR Bekleniyor!

Erzurum nefesini tuttu ve Atatürk Üniversitesinde yaşanacak olan Rektörlük değişimine kilitlendi.
 
Göreve geldiği günden bu yana, akılda kalacak hiçbir adım atamayan KOÇAK ve ekibinin görev sürelerinin dolması dört gözle bekleniyor.
 

Atatürk Üniversitesi değişime hazırlanıyor. Yanlı kadrolaşmalar, adam kayırmalar, kendi cemaatlerine yakın isimleri öne çıkarma gayretleri, öğretim üyesi göçü gibi pek çok eksi ile hatırlanan Atatürk Üniversitesi´nde değişimin yaşanması için gün sayılıyor. 

Göreve geldiği günden bu yana, Erol Oral ve Yaşar Sütbeyaz´ı mumla aratan KOÇAK ve Kırkıncı Hoca cemaati mensuplarından oluşan ekibinin dönemi sona eriyor.

Şehir desteğini kaybeden Rektör KOÇAK ve ekibine bir darbe de siyasilerden geldi. KOÇAK ve ekibinde yeralan Kırkıncı hocaefendi cemaatine yakınlıklarıyla bilinen Prof. Dr. Ömer İrfan Küfrevioğlu, Prof. Dr. Mehmet Sadi Çöğenli, Prof. Dr. Mevlüt Said Keleş, Prof. Dr. Mehmet Takkaç ve Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile ilgili hazırlanan dosyaların CUMHURBAŞKANI´na iletileceği belirtilirken, şehri yıllardır oyalayan bu yönetimin artık yenilenmesi gerektiği vurgulanıyor.

Hikmet KOÇAK ve ekibinde yer alan rektör yardımcılarının da Rektörlük için Aday olmalarının yönetim sisteminde bir değişiklik olmayacağını, aynı zihniyetten insanların artık Atatürk Üniversitesi üzerinden ellerinin çektirilmesi gerektiğinin altını çizen üniversite kaynakları,yeni isimler ve yeni bir ekip ile bir diriliş hareketi başlatılmasının artık zamanının geldiğini dile getiriyorlar.