İL BAŞKANLARI

ERZURUMDA İL BAŞKANLARI NE İŞ YAPARLAR?

Milletvekili İbrahim Aydemir´den Yatırım çağrısı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ?Erzurum için Cazibe Merkezi fırsatını nimete çevirmek zamanıdır´ dedi.

Meral Akşener yeni Parti mi kuruyor ?

Meral Akşener´in yeni parti kuracağı iddiası kulisleri hareketlendirdi. Akşener´e yakın kaynaklar ise iddiaları yalanladı.

Meral Akşener Yeni Parti´mi kuruyor ?

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Meral Akşener´in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor.

AK Parti´den 2019´daki 3 seçim için öneri

AK Parti, 2019´da yapılması planlanan seçimlerin yeniden takvimlendirilmesini istiyor, CHP ve MHP de bu teklife sıcak bakıyor.

Bahçeli:15 Temmuz dirilişi yeni bir Çanakkale ruhudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli´ye duyulan Güven arttı.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yapılan Ankette MHP Lideri Devlet Bahçeli´ye yönelik kanaatler olumlu yönde değişim gösterdi.

Ak Parti içerisindeki FETÖ´cüler

FETÖ´nün kullandığı ve MİT tarafında deşifre edilen "EAGLE ve BYLOCK" isimli kriptolu mesajlaşma uygulamasında Ak Partiden kimler var? İşte okuduğunuzda şok olacağınız o Ak Partililer ve bazı bürokrat FETÖ´cüler

Milletvekili Aydemir´den Sekmen´e ziyaret

Aydemir: ?Sekmen, Dadaş vizyonunun gurur vurgusudur´

Başbakan Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu´nun tweetini hesabından paylaştı

Başbakan Yıldırım, 7 Ağustos´ta İstanbul Yenikapı´da gerçekleştirilecek mitinge katılacağını Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun tweetini, kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydemir Uzunderelilerle buluştu

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dün de Uzunderelilerle milli iradeye sahip çıkma mitingine katıldı.

FERİDUN EFENDİ FETÖ´NÜN DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYOR?

FERİDUN EFENDİ FETÖ´NÜN DEĞİRMENİNE SU MU TAŞIYOR?

O Tarih´e Dikkat !

MHP´de 9 Ekim´de olağan kurultay süreci resmen başlamış olacak ve o tarihten itibaren genel merkezin, ?olağan kurultay süreci?ni gerekçe göstererek talepleri yerine getirmeme hakkı bulunuyor.  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu
  • Salı 23 ° / 8 ° Bulutlu
  • Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu

Aydemir: 7 Haziran Tarihi Sınavdır

Aydemir, ‘7 Haziran'da inanç istismarcılarına, 28 şubatçılara bu halk, ‘Ne Senden rükü, ne benden kıyam, Selamün aleyküm aleyküm selam' diyecek bir kez daha.' Kaydını düştü.

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, ‘7 Haziran'da inanç istismarcılarına, 28 şubatçılara bu halk, ‘Ne Senden rükü, ne benden kıyam, Selamün aleyküm aleyküm selam' diyecek bir kez daha.' Kaydını düştü. 
 
BİZ SELAM'IN TEMSİLCİLERİYİZ
AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, ‘Bizim siyasi gezi ve ziyaretlerimiz, yüreğimizi paylaştığımız, aynı iman ve düşünce kıblesinde buluştuğumuz, feraset ve idrakinde kendimizi yenilediğimiz Horasanlıyı, Hasankaleliyi, Tekmanlıyı, Karayazılıyı, Olurluyu Hınıslıyı selamlamadır. İstişaredir, gönül yapmadır.' dedi.
 
TEVAFUK LİSANI
Erzurumluyla aralarında, Ariflerin tevafuk diye adlandırdıkları, gönülden gönüle giden bir sırlı ve kutlu lisanlarının bulunduğunu ifade eden Aydemir, ‘Erzurum öyle mübarek bir adrestir ki, Karaçoban ile İspir'deki dadaşın, Aşkale'deki ile Horasan'daki gardaşın yüreği aynı ritim ile atar. Bayrağı, vatanı, milleti ve devleti tek olanların, Allah'tan başkasına baş eğmeyenlerin, imanını diri tutanların coğrafyasıdır Erzurum. Mevlana gönüllü, Yunus dilli, Alvarlı Efe duruşludur Erzurumlu. Seçim gezilerimiz boyunca Biz, efkar ve beşeri hazinesi içinde her Erzurumludan bir ders aldık, onların gönül mesajlarından bir ders çıkardık. Yüreğini yüce yaradana adamışların yurdu Horasan'da da halkın irfanı önünde tedris ediyoruz.' diye konuştu.
 
KURDUNAN YİYİP, KUŞUNAN ŞİVAN ETTİLER
2003 öncesinde Türkiye'yi ekonomide, siyasette sefalete mahkum etmek isteyenlerin, halkın başını eğdirme peşinde olanların AK Parti dönemleriyle birlikte tüm ülkeden olduğu gibi Erzurum'dan da tarihi bir karşılık aldıklarını vurgulayan Aydemir, ‘Onlar kurdunan yiyip kuşunan şivan ettiler. Onlar halkın inancını hakir görerek başörtülüleri ağlattı, inanç sahiplerine zulmü reva gördüler. Ne ki, AK Parti iktidarlarıyla zulmet yerini nura terk etti. 28 şubatçılara başlarını eğmeyenler AK bir destan devrinin öncüleri oldu. Şimdi AK zemindeki bu hoşgörü coğrafyasında ve 2023 seferinde Horasanlıyla, Köprüköylüyle, Hınıslı Şenkayalıyla, Çatlı, Uzundereliyle aynı kervandayız. Ayni menzile yürüyoruz' dedi.
 
FIRAT VE AYDEMİR'E COŞKULU KARŞILAMA
AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir ve Abdurrahim Fırat, Horasanlılarla ikinci kez buluştu. İlçede esnaf ziyaretine yoğunlaşan Aydemir ve Fırat, mahalleye dönüşen köylerde Horasanlıların konuğu oldu, açılışlara katıldı. Büyük coşku ile karşılanan ve yoğun ilgi gören Adaylar, Horasanlıları dinledi, görüş alışverişinde bulundu.
 
7 HAZİRAN TARİHİ DÖNEM
Sohbetlerde, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, 7 Haziran öncesinde bazı siyasi partiler tarafından Kuran Kursları ve okullardan din derslerinin kaldırılacağı, Diyanet işleri Başkanlığı'nın kapatılacağının seslendirildiğini hatırlatarak, '28 Şubatçılar yeni bir senaryo ve kurgu ile halkı yeniden inancından koparmak peşinde. Haliyle bizim gündemimizde bu. Hassasiyetimiz ve dikkatlerimiz bu. İnancımız bizim her şeyimiz. İmanımız bizim tek sermayemiz. Bizi yeniden 28 şubat karanlığına çekmek isteyenlere karşı, 7 haziran ortak bir duruşun tarihi olacaktır. Biz halkımızla birlikte onlara karşı kararlılık, güç ve imanımızı tazeliyoruz.' ifadelerini kullandı.
 
28 ŞUBAT ZULÜM DEVRİDİR
28 şubat döneminin Türk siyasi hayatında bir zulüm devri olarak adlandırıldığına dikkat çeken Aydemir, ‘Başörtülü kardeşlerimize eğitimi yasaklayanlar, inananlara kamu kapılarını kapatanlar, Kutsal kitabımızı öğrenmek isteyen çocuklarımızın önüne set çekenleri teneffürle hatırlıyoruz. Bu millet onları daim beddua ile anacak. Tarihimizdeki bu kara lekeyi kaldırarak, ülke için AK bir sayfa açanları da, başörtülülere yapılan zulme dur diyenleri de hayırla yad edecektir.' dedi.
 
NİYE SUSTULAR?
‘İşin garibi, 28 şubatta inanlara zulmün reva görenlere karşı ses çıkarmayanlar, zulüm bildirgeleri altına imza koyanlar, bugün bu muazzez halkın huzuruna, mukaddesat nutuklarıyla geliyor.” Diyen Aydemir, ‘Biz hep sorduk, soruyoruz..Bu milletin diniyle oynandığı zaman neredeydiniz? Niye sesiniz çıkmadı? Niçin o kararların altına imza attınız? Gözyaşlarına boğdurduğunuz başörtülü analarımızın, bacılarımızın, kamudan dışlattırdığınız inançlı kardeşlerimizin karşısına nasıl çıkıyorsunuz? Şu ak sakallı irfan hazinesi büyüklerimiz karşısında utanmıyor musunuz? Bu halkı hafıza özürlü mü sanıyorsunuz? diye sordu.
 
AK İCRAAT VE YATIRIMLAR
Köylerde Kültür ve taziye evi açılışlarına da katılan Aydemir ve Fırat, konuk edildikleri alanlarda AK Parti döneminde Erzurum'da gerçekleştirilen yatırımlara da değindiler. Aydemir, ‘Şükürler olsun ki, halkımızın huzuruna hizmet ve yatırımlarımızla çıkıyoruz. 12 yılda destansı bir atılım bu. Ovit, Cankurtaran, Kop, Çirişli Tünel ve geçitleriyle, 600 kilometreyi aşan duble yollarla, Hızlı Tren, Lojistik Köy projeleriyle, Eğitim ve Sağlık Yerleşkeleriyle, Üçüncüsü yolda olan iki üniversiteye kavuşturulmuş bir Erzurum Eğitim vizyonuyla, Daphan'dan Mindivan ovasına kadar barajlar, sulama göletleriyle, Doğu Anadolu Kalkınma Planıyla, bir milyar dolarlık kış turizm ve spor tesisleri yatırımıyla, Köylerimize kadar ulaşan imar ve alt yapı dönüşüm hizmetleriyle çıkıyoruz. Halkımızdan aldığımız güç ve onların tececcühle dilimiz de var dilceğimiz de..Bu halkın incıyla oynayıp, sonra sıkılmadan maneviyat edebiyatı yapanların ise tek icraatleri 28 şubat ayıbıdır' vurgusunu yaptı.
 
ZİYA PAŞA BEYTİYLE TEPKİ
Ziya Paşa'nın, ‘En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun, Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın?7 beyitlerini seslendiren Aydemir, ‘Bugün 13 yıllık süreçte gücünü halktan oluşturanların eseri olan AK sayfayı karalamak isteyenler, inanç zalimi olup maneviyat nutukları atanlar bu halkın yüreğindeki esrarı, bu halkın derununu bilirler mi? Onlar bu halkı hala hakir görüp 28 şubat ayıplarına rağmen maneviyat nutku atıyorlar da, bu yüce halkı kör, hafızasız mı sanıyorlar? O zaman aynaya baksınlar. Bu halkın derununda iman vardır. Bu halkın vicdanında kendine hizmet edenle, kendini yok sayanları bir tutmayan iman vardır.' dedi.
Konuşmasının son bölümünde yine bir beyti okuyan Aydemir, ‘7 Haziran'da inanç istismarcılarına, 28 şubatçılara bu halk, ‘Ne Senden rükü, ne benden kıyam, Selamün aleyküm aleyküm selam' diyecek bir kez daha.' kaydını düştü.