Kıdem tazminatı güvence altına alınıyor...

Çalışanın en büyük güvencesi kıdem tazminatı ikili fon sistemiyle güvenceye alınacak. Devlet, Tazminat Fonu´na 1, Garanti Fonu´na 0.50 puanlık destek verecek.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz oranlarını değiştirmedi.

Çift maaş alanlar dikkat: ?Sürpriz borç? çıkabilir!

Hem eşinden hem de babasından çift emekli maaşı alan kişiler için sigortalılık statüsü kadar ölüm tarihi de kritik önem taşıyor. Eğer ölüm tarihlerine dikkat etmezseniz, küçük bir hatayla geçmişe dönük onbinlerce liralık borç kapınızı çalabilir.

Çin ile ticarette ´Milli para´ dönemi başlıyor

Çin-İş Forumu´nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ile milli paralar ile ticaret yapılması konusunun etraflıca görüşüldüğünü belirtti.

2. OSB altyapı çalışmaları denetlendi

Erzurum Valisi ve 2. OSB Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı ve 2. OSB Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Saim Özakalın´la birlikte 2. OSB altyapı çalışmalarını yerinde incelediler.

Milyonlarca emekliye zamlı maaş

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine zamlı maaşları bayramdan önce ödenecek.

Elektrik ve doğalgaza zam yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "1 Temmuz´dan geçerli olmak kaydıyla elektrik ve doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gitmiyoruz" dedi.

Yeni Dönem Başlıyor

29 Haziran itibariyle kâğıt olarak gönderilen tebliğler, elektronik tebligat uygulaması ile gönderilip alınacak, tebligatın durumu anlık sorgulanacak.

Çalışanlar Dikkat !

İşçi emeklilik, istifa veya işveren tarafından çıkarılarak ayrıldığı tarihte, izinlerin parasını geriye dönük 5 yıl için talep edebilir.

Milyonlarca memuru sevindirecek gelişme

Memurların kıdem aylığı hesaplamasında, 25 yıl sınırının kaldırılarak hesaplamanın çalışılan yıl üzerinden yapılması talebi SGK`ya iletildi.

Eyvah! Yüzde 20`lik dolar zammı kapıda!

Eyvah! Yüzde 20`lik dolar zammı kapıda!

Satışı patladı! Her 10 evin 4`ü...

Konut Satışların`da artış yaşandı

Başbakan`dan kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan`dan kıdem tazminatı açıklaması

Esnafa 0 faiz müjdesi!

Esnafa 0 faiz müjdesi!

  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Başbakan`dan kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan`dan kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜRK-İŞ ziyareti sonrasında basın açıklaması yaptı. Başbakan Davutoğlu, kıdem tazminatıyla ilgili de bir açıklamada bulundu.

Uzun zamandır süren kıdem tazminatı tartışmalarına Başbakan Ahmet Davuoğlu son noktayı koydu. Davutoğlu, TÜRK-İŞ`te yaptığı açıklamada henüz kıdem tazminatıyla ilgili bir çalışma olmadığını söyledi.
Kıdem tazminatı tartışmalarında işçilere sunulması beklenen "Ya şimdiki işlerinden ayrılıncaya veya emekli oluncaya kadar mevcut sisteme devam edecekler. Ya da işverenle anlaşarak birikmiş haklarını, kendi adlarına açılacak kıdem tazminatı hesabına aktaracaklar" şeklindeki seçenekler tartışmalara yol açmıştı.
Başbakan`a da kıdem tazminatı konusunda "Yeni bir çalışma var mı?" sorusu yöneltildi. Başbakan Davutoğlu da şu açıklamayı yaptı:
Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenleme henüz yok. Bu hususları yine hep beraber ele alacağız. Ortada bir pasta varsa o pastadan herkes payını alır. Ortada pasta yoksa herkes birbirinin tabağına bakmaya başlar. Bizim meselemiz pastayı büyütmek. Ya da bir ekmeği büyütmek, ortadaki çorbanın tasını büyütmek istiyoruz. Ortada bir tas çorba yoksa ülkeler büyük kaoslarla karşı karşıya kalırlar. Kıdem tazminatı da ülkemizin imkanları da göz önünde bulundurarak konuşulacak. Son 12 yılda temin edilen haklar korunacak ve geliştirilecek.
EMEKLİLERE YENİ ÇALIŞMA
Başbakan emeklilerle ilgili de bir çalışma yapıldığını söyleyerek, "Kamuoyunu bilgilendireceğiz. Tüm çalışan kesimlerimizin ve emeklilerimizin adalet içinde bundan istifade etmesi gerekir. Kılıçdaroğlu`nun vaatleri gerçekleşse 25 milyar lira ek açık meydana gelir. Bu açık bir sonraki dönem tarafından karşılanmaya çalışılır. Aynı bizim bizden önceki açıkları kapatmaya çalışmamız gibi" dedi.
KADINLARA ÜST DÜZEY GÖREV

"Karayolu işçileri ile ilgili süreçte bir mutabakata varıldı önümüzdeki günlerde onun da müjdesi verilecek" diyen Davutoğlu kadın işgücünün de önemine dikkat çektiği açıklamasında "Sendikalarda kadınları üst görevlerde görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.