• Çarşamba 24 ° / 4 ° Güneşli
  • Perşembe 26 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 27 ° / 6 ° Güneşli

Başkan Demirhan: Şampiyonluk kupasını Erzurum´a getireceğiz

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, dün Diyarbakır´da oynanan Amed Sportif Faaliyetler karşılaşmasında çok çirkin saldırılara maruz kaldıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, dün Diyarbakır´da oynanan Amed Sportif Faaliyetler karşılaşmasında çok çirkin saldırılara maruz kaldıklarını ifade ederek, "Maçı savaş ortamına çevirdiler. Ama şunu bilsinler ki dostlukta kimse bizimle yarışamaz. Ama kavga ortamında da bunu açık söylüyorum kimse bizimle dövüşemez. İkisine de varız. Yapılan saldırıyı kınıyorum" dedi.
 
BB. Erzurumspor tesislerinde kulüp yöneticileri ve Antrenör Kemal Kılıç ile beraber basın toplantısı düzenleyen Ali Demirhan, dün Diyarbakır´da kendilerine yönelik yapılan saldırıları kınadı. Erzurum´a şampiyonluk kupasını getireceklerinin sözünü vererek konuşmasına başlayan Ali Demirhan, "Diyarbakır´a biz savaşa gitmedik sonuçta eleme usulü bir maç oynanacak, yenersek tur atlayacağız yenilirsek Erzurum´a döneceğiz. Maçı savaş ortamına çevirdiler. Ama şunu bilsinler ki dostlukta kimse bizimle yarışamaz. Ama kavga ortamında da bunu açık söylüyorum kimse bizimle dövüşemez. İkisine de varız. Siyasi mesaj verecekseniz siyasi mesajın verileceği yer belli. Burada kamuoyu huzurunda şunu paylaşayım. Bana bugün sabah Çeşme´den telefon geldi. Başkanım o Çeşme´ye geliyor. Biz onu alacağız gerekeni yapacağız. Bende buradan futbolcu Deniz Naki´ye diyorum ki Çeşme´ye gitme. Diyarbakır´da bize, hocamıza küfür etme lüksün olamaz. Biz sana cevap vermesek de, kanun da cevap vermese başkaları sana cevabını verir biz üzülürüz açık söylüyorum. O yüzden ortamı da germeye gerek yok. Ama Diyarbakır´da ettiğiniz küfrün hesabını Çeşme´de ödersiniz. Ödetirler adama onu da bilin. Uyarıyorum Deniz Naki, Çeşme´ye tatile gitme. Yazık gençsin başına bir hal gelmesin" diye konuştu.
 
"Şampiyonluk kupasını Erzurum´a getireceğiz"
 
BB. Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, Spor Toto 2. Lig´de Play-Off Final maçını Gümüşhanespor ile oynayacaklarını belirtti. Biz şampiyonluk kupasını Erzurum´a getireceğiz. Takımın durumu çok iyi. 6 gün var maça. Taraftarımız, Erzurum bizden desteğini esirgemesin" dedi.
 
Spor Toto 2. Lig Play-Off Finali İstanbulda oynanacak
 
Daha önce 21 Mayıs 2017 Pazar günü oynanacağı duyurulan Spor Toto 2. Lig Play-Off Final müsabakası, 23 Mayıs 2017 Salı günü Vodafone Arena´da oynanacak.
 
Gümüşhanespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında yapılacak olan ve TFF 1. Lig´e yükselecek son takımın belirleneceği final müsabakasının başlangıç saati ise 20.00 olarak belirlendi.