ÖMER ÇOMAKLI GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı´yı makamında ziyaret etti.

Çomaklı Gazetecilerle biraraya geldi.

Atatürk Üniversitesi Yeni Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı Erzurum Basını ile tanıştı

MEB´de FETÖ temizliği sona yaklaştı

Milli Eğitim Bakanlığı´nda yapılan FETÖ operasyonunda sona yaklaşıldı. FETÖ soruşturması kapsamında kamuda 80 bine yakın memur açığa alınırken, MEB´de açığa alınan kişi sayısı 43 bini aştı.

Atatürk Üniversitesinde 93 Personel açığa alındı

Üniversitelerde FETO Operasyonları sürüyor

Erzurum´un Rektörü belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rektör ataması yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.Dr.Ömer Çomaklı´yı atadı.

MEB´den Dershane kararı...

Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı karar doğrultusunda özel öğretim kurumları sadece bir bilim dalında hizmet verebilecek.

7 akademisyen açığa alındı...

FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Atatürk Üniversitesi´nde operasyonlar devam ediyor.

Başkan Orhan´dan TEOG Birincisine hediye

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı.

Başkan Orhan Öğrencilerle bir araya geldi

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçede eğitim öğretim hayatını sürdüren Özel Bilge Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.

Yeminli ve üniversiteli emlakçı dönemi başlıyor

Emlak Müşavirliği Yasası ile birlikte emlakçılar üniversite mezunu olacak ve mesleğe yemin ederek adım atacak.

Bakan Avcı´dan Sekmen´e Eğitim teşekkürü

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Erzurum´da milli eğitim ve öğretime sunduğu katkıdan ötürü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´e Başkent´ten teşekkür belgesi gönderdi.  • Perşembe 11.6 ° / -0.5 ° Açık hava
  • Cuma 6.9 ° / 3.1 ° Light rain
  • Cumartesi 8.5 ° / 3.9 ° bulutlu bulutlar

Başkan Orhan´dan TEOG Birincisine hediye

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı. Orhan, 2. Dönem TEOG, Türkiye birincisi Zeynep Perktaş´a laptop bilgisayar hediye etti. 
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TEOG birincisi öğrenciyi bilgisayarla ödüllendirdi. Başkan Orhan, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı. AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş, Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Okul Müdürü Eyüp Kılıç ile öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı törende konuşan Başkan Orhan, ilk defa mezun veren Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu öğrenci ve öğretmenlerini TEOG sınavında gösterdikleri üstün başarıdan dolayı kutladı. Öğrencilerin elde ettiği başarının Aziziye ve Erzurum adına gurur vesilesi olduğunun altını çizen Başkan Orhan, ?Biliyoruz ki, bu başarınızı yaşamınız boyunca sürdürecek, ülkeye ve devlete hizmet adına çok güzel yerlere gelecek, ülkemizin refahı ve mutluluğu için çalışacaksınız. Bu anlamda sizlerin omuzlarında büyük bir yük var. Bu yük imam hatip ortaokulu mezun olmanızdır. İmam Hatip´li olmanın size yüklemiş olduğu bir misyon ve görev var. Onu hayatınız boyunca yaşayacaksınız. Dolayısıyla bu misyonu ve bu görevi en güzel şekilde yerine getireceğinizden hiç şüphem yok.? dedi.
Belediye olarak eğitim kurumlarının fiziki koşullarının iyileştirilmesi noktasında da ciddi çalışmalar yaptıklarına işaret eden Başkan Orhan, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencilerin daha rahat ve daha ferah ortamlara kavuşması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Orhan, ?Hükümetimizin son 14 yılına baktığımızda en büyük payın eğitime ayrıldığını göreceksiniz. Bizler kara tahtalarda eğitim görürken, şimdi son derece teknolojik sınıflarda eğitim-öğretim hizmetini sürdürüyorsunuz. Dolayısıyla eğitime gösterilen bu ilgi, eğitim öğretimle ilgili yapılan bu yeniliklerin sizler açısından da, sizlere yüklemiş olduğu sorumluluk açısından da büyük önemi ver. Bu sorumluluğu yerine layıkıyla getireceğinize inanıyor, 2015-2016 eğitim öğretim yılında sizlere büyük emeği olan öğretmenlerinize ve ailelerinize teşekkür ediyorum.? diye konuştu.
Başkan Orhan, konuşmasının ardından 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem TEOG Türkiye birincisi olan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Orta Okulu öğrencisi Zeynep Perktaş´a laptop bilgisayar hediye etti. Daha sonra okuldan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve karneleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Başkan Orhan, öğrencilerle toplu fotoğraf çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.