Anahtar Kelimeler: BUNLAR FETÖCÜ DEĞİL
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

BUNLAR FETÖCÜ DEĞİL Mİ?

İçişleri Bakanı Efkan Ala´nın FETÖŞ´E Yönelik konuşmasına tepki gösteren Mehmet Akif Kara, Nihat Arslan ve Fevzi Şanal bakın neler söylemişlerdi.

 

 

 

Erzurum´da tarihler 28 Ocak 2014 Salı gününü gösteriyordu. İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala, Erzurum´da AK Partinin Belediye Başkan aday tanıtım toplantısında FETÖŞ için söylediği ?SEN KİMSİN, KİMSİN SEN?´ sözlerine tepki gösteren 3 partili, il yönetimdeki görevlerinden istifa etmişti.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kara ile yönetim kurulu üyeleri Nihat Arslan ve Fevzi Şanal, o gün istifa dilekçelerini Partiye sunmuş ve şu ifadeleri kullanmışlardı: 

Mehmet Akif Kara, istifa kararını almalarında İçişleri Bakanı Ala´nın FETÖŞ hakkındaki sözlerinin etkili olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam ediyor. "AK Parti´den bugün itibarıyla 3 kişi istifa ettik. İl Başkan Yardımcısı olarak ben ve il yönetim kurulu üyeleri Nihat Arslan ile Fevzi Şanal, üç arkadaş istifa ettik. diyor ve İstifalarının sebebini şöyle anlatmışlardı. "Bir süredir kamuoyu gündemini meşgul eden ´17 Aralık Operasyonu´ olarak adlandıran süreçte gerek Camia ve gerek Erzurum´un manevi dinamiği Fethullah Gülen Hocaeafendi´ye karşı iftira kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanyayı ne ben, ne de camiaya yakıştıramadım. Böyle bir söylemin oluştuğu ortamda bulunmak istemiyorum. Yapım itibarıyla samimi AK Partili olarak bu söylem içinde görev almamak için şahsi olarak istifa ettim." dedi. 

İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Nihat Arslan ise; 17 Aralık sürecinde başlayan parti üst düzey yetkililerinin açıklamaları, son olarak da Erzurumlu Ala´nın konuşmalarının bardağı taşıran son damla olduğunu ifade etti. Arslan, "Sayın Ala´nın Erzurum´da katıldığı aday tanıtım toplantısında karar verdim. Ala´nın söylemleri Muhterem Hocaefendi, Erzurumuzun manevi dinamiği, değeri, dünyaya mal olmuş bir şahsiyete ağır hakaretler, ağıza alınmayacak söylemlerden dolayı başta kınıyorum, onu da yakıştıramıyorum. Bende bu olaylardan dolayı il yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararı aldım ve gerekçem budur. Bunun bu şekilde bilinmesini istiyorum." açıklamasında bulundu. demişlerdi.

BALIK HAFIZALI OLMAYACAĞIZ

17 Aralık sonrası İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala´nın FETÖŞ´E yönelik yapmış olduğu bu açıklamayı sindiremediklerini vurgulayan bu Vatan Haini FETÖ Terör örgütü lideri fanatikleri de şunu çok iyi bilmelidirler ki; "Biz Yüce Türk Milleti olarak, 15 Temmuz´da gerçekleştirilmek istediğiniz ama Yüce Türk Milletinin gücü ve basireti altında ezildiğiniz. Hain Darbe girişiminde Vatan topraklarının bütünlüğü ve Demokrasi için gözünü kırpmadan, arkasına bakmadan şehadet şerbeti içen şehitlerimizin ve gazilerimizin akan kanlarını sindiremiyoruz." Bu yüzden Sindirim Sistemimizi bozan bu ve bunlar gibi düşünen Vatan Hainlerinden, mikroplardan ve parazitlerden bağırsaklarımızın bir an evvel kurtulması adına sizi ihbar ediyoruz.

Gereğinin Yapılmasını Yüce Türk Milleti Adına İstiyoruz.