Aziziye Belediyesi Çocukların yüzünü güldürüyor

Aziziye Belediyesi, çocukların daha iyi şartlarda oyun oynamaları için merkezdeki çocuk oyun gruplarından köylere de kuruyor.

Başkan Orhan´ın Babası hakkın rahmetine kavuştu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ın babası Ahmet Orhan (68) hayatını kaybetti

Büyükşehir yatırımlarıyla ilçeleri abad ediyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ilçelere yaptığı yatırım ve hizmetlerle yerleşim yerlerini adeta abad ediyor.

Başkan Orhan´dan Esnaf ziyareti

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Emekli dul ve yetim 3 aylık birden alabilir

Kendi çalışmasından dolayı SSK´dan emekli aylığı alırken, SSK´lı kocasının ölümünden sonra dul aylığı bağlanan kadın, Emekli Sandığı´ndan emekli olmuş babasının vefatı üzerine yetim aylığı da alabilir.

Çalışan Anne ve Baba´ya müjdeli haber

Çocuğu ilkokul 1. sınıfa başlayıncaya kadar yarım gün çalışma hakkının uygulama esasları belirleniyor. Eşi çalışmayan işçi ve memur yarım gün çalışma hakkından yararlanamayacak.

Kredi kartı ve krediyle kurban almak caiz mi?

Kurbanı veresiye veya kredi kartıyla almak caiz midir? İşte tüm merak edilenlerin cevabı haberimizde

Büyükşehir´den sel ve taşkınlara karşı önlem

Büyükşehir Belediyesi sel ve taşkınlara yönelik önlemlerini artırıyor.

Naci Ergen´in Annesi vefat etti

Kanal 25 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Naci Ergen´in annesi Gülzade Ergen (71) vefat etti.

Bayram namazı kaç rekat, nasıl kılınır?

Bayram namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Senede sadece iki kez kılındığı için zaman zaman vatandaşlar bu özel namazın nasıl kılındığını unutabiliyorlar. Her ne kadar namazdan önce imam hatırlatsa da vatandaşların yine de nasıl kılındığını merak ediyor. B

Başkan Orhan´dan Bayram mesajı

Başkan Orhan Mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah´a hamd-ü senalar olsun. Cenab-ı Allah bu büyük nimetinin sorumluluğunu taşıyabilmeyi bizlere nasip etsin.? dedi.

Bayram tatili kaç gün olacak ?

Ramazan bayramı yaklaşıyor. On bir ayın sultanı ramazanın sonuna doğru geliyoruz. Şimdi ise merak edilen sorular arasında Ramazan bayramı ne zaman? var. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar..

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Büyükşehir´den Kardeşlik Sofrası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle ilçelerde düzenlediği birlik ve beraberlik temalı Kardeşlik Sofrası´nı Hınıs´ta açtı.

  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Büyükşehir yatırımlarıyla ilçeleri abad ediyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ilçelere yaptığı yatırım ve hizmetlerle yerleşim yerlerini adeta abad ediyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in ?Erzurum ilçeleriyle birlikte büyüyecek? talimatını bizzat sahada uygulayan Büyükşehir´in ekipleri, kent merkezine gerçekleştirilen hizmetleri kırsal ve ilçelerde de hayata geçiriyor.

Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından sezon başından beri sürdürülen köy yolları çalışmaları son sürat devam ediyor. Özellikle dik yamaçlar ve kayalıklarda tehlike arz eden köy yollarının daha rahat ve güvenli bir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdüren ekipler, sezon sonuna kadar birçok ilçede birinci derecedeki yolları tamamlamış olacak. Oltu´da dağ taş demeden yol yapan Kırsal´ın ekipleri, 40 kilometrelik grup mahalle yolunu bitirmek için yoğun bir çalışma içerisinde. Haziran ayından beri Gökçedere, Yaylaçayır, Sülünkaya, Güryaprak, Elmadüzü, Derebaşı, Çanakpınar, Arıtaş ve Kayaaltı köylerinin yollarını yapan Büyükşehir Belediyesi, 40 kilometrelik yolun 12 kilometresine sıcak asfalt döktü. Asfalt çalışmalarının haricinde yol genişletme ve stabilize çalışması da yapan ekipler, söz konusu bölgedeki çalışmayı sezon sonuna kadar tamamlayacak.

Oltu´da alt ve üstyapı çalışmaları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü Oltu´da önemli yatırımlara imza attı. Asfalt, tretuvar, orta refüj, yağmur suyu ve içme suyu yapım işi ile diğer yatırımları hayata geçiren Büyükşehir´in ekipleri, Cumhuriyet Bulvarı´na 2 bin 200 metre içme suyu hattı ve bin 100 metre de yağmur suyu hattı yaptı. Ekipler, 2 bin 500 metrekare kırlangıç bordürlü renkli tretuvar döşemesi, ayrıca orta refüj düzenlemesi için de 2 bin 200 metre bordür dizimi gerçekleştirdi. 6 bin 398 ton plent miks alt temel serimi yapan Büyükşehir´in ekipleri, 4 bin 274 ton da sıcak asfalt serimi yaptı. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerince de yeşil bir ilçe için orta refüje 120 süs ağacı dikimi gerçekleştirildi. Büyükşehir´in ekipleri, orta refüjde bin 320 metrekare alana otomatik yağmurlama sistemi oluştururken, 198 metreküp de bitkisel toprak dolgusu yaptı. Ayrıca orta refüje bin 320 metrekare de hazır çim serimi gerçekleştiriliyor. Oltu ilçesinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan ve yapım ihalesi kapsamındaki caddelerin alt ve üst yapı çalışmaları 2017 yılında da devam edecek.