• Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına
  • Pazartesi 17 ° / 1 ° Fırtına
  • Salı 17 ° / -1 ° Güneşli

CEMAL KORKMAZ MUHTAR DEĞİL YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANI OLMALIYDI

CEMAL KORKMAZ MUHTAR DEĞİL YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANI OLMALIYDI

 

 

YAKUTİYE Belediyesi tarafından, müteahhit bir firmaya satılan Hasan-i Basri Türbesi´nde bugün başlayan yıkım çalışmalarına, tüm gücüyle karşı çıkan Rabiana Mahallesi Muhtarı Cemal Korkmaz´ın bu tavrı, vatandaş tarafından takdir gördü.

Erzurum´un sayılı türbeleri arasında sayılan Hasan-i Basri´de öğle saatlerinden itibaren iş makinelerinin yıkıma başlaması, Rabiana Mahallesi Muhtarı Cemal Korkmaz´ı da harekete geçirdi.

Yıkım için türbeye gelen ekiplere karşı koyan, bununla da yetinmeyerek Vali Seyfettin Azizoğlu´na ulaşmaya çalışan Cemal Korkmaz´ın soyadına uygun davranış göstermesi, Korkut´an Başkan ile kıyaslanmasına da neden oldu.

VERİLEN RUHSAT KEYFİ KULLANILIYOR

Yakutiye Belediyesi´nin sorumluluk alanına giren Erzurum´un eski kadim mahallelerinin yerle bir edilmesinde önemli paya sahip olan Başkan Ali Korkut´a tepki gösteren vatandaşlar, ?Erzurum´un tarihi izlerinin, aynı zamanda mimar olan bir Başkan tarafından silinmesi hiç de affedilir bir davranış değil. Millet Ali Korkut´a ve diğer belediye başkanlarına konut yapsın, müteahhitlerle işbirliğine gitsinler diye değil, Erzurum´un kültürel dokusuna uygun hizmetler gerçekleştirsinler diye ruhsat verdi. Ama bugün o ruhsatın keyfi ve çıkar için kullanıldığını görüyor olmak herkesi ciddi anlamda rahatsız ediyor. Eğer böyle olmasa, bir muhtar, mahallesine gelen hizmete niye karşı çıksın! Burada ciddi anlamda bir sıkıntı var. Bu sıkıntı ve nedenleri mutlaka kamuoyu ile paylaşılmalı? dediler. erzhaber