Anahtar Kelimeler: DADAŞLAR ANTALYA YÜREK
  • Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

DADAŞLAR ANTALYA´DA TEK YÜREK

DADAŞLAR ANTALYA´DA TEK YÜREK

 

 

 

 

Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği 12 Mart Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü münasebetiyle 12 Mart günü Antalya Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde bir şölen düzenleyeceklerdi.

Zeytin Dalı Operasyonu´nda şehit düşen Mehmetçiklerimizin acısı hala yüreklerimizdeyken biz Dadaşlar eğlenip, gülüp şölen düzenleyemeyiz diyen Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu ve yönetimindeki Dadaşlar bugün Cuma Namazı öncesi Antalya Muratpaşa Camiinde Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle tüm şehitlerimiz ve Afrin´de şehit olan Mehmetçiklerimiz İçin Mevlit okuttu.

Antalya Muratpaşa Camii´nde düzenlenen Mevlide Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu, yönetimi, dadaşlar ve 3 Bine yakın kişi katılım gösterdi. Erzurum´u düşman işgalinden kurtaran kahraman Erzurumlu şehitlerimiz ve Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Afrin´de şehit olan Mehmetçiklerimiz İçin Cuma Namazı çıkışı da gelen misafirlere Lokma dağıtıldı.

Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu cami avlusunda vatandaşlarla selamlaşırken, mevlit sonrası açıklamalarda bulundu. Çimoğlu, Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünü bu yıl Zeytin Dalı Operasyonunda Şehit olan Mehmetçiklerimizin içimizde bıraktığı derin üzüntü içerisinde kutluyoruz.

Şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet dileyerek, "Ülkemiz ve bulunduğumuz coğrafya zor günlerden geçiyor. Bugün Muratpaşa Camimizde Antalya´daki Erzurumlu hemşerilerimiz ve çok kıymetli Antalya´lı yurttaşlarımızla birlikte bundan tam 100 yıl önce vatan toprakları için canını seve seve, gözünü kırpmadan ve arkasına bakmadan şehadet şerbetini içmiş şehitlerimiz ve Afrin´de aynı ruhla Ülkemizin huzuruna göz diken terör örgütlerine göz açtırmamak için şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimiz için hayır duaları okutmak üzere toplandık.

Ne yazık ki; Afrin´de şehitlerimiz var. Onlara Allah´tan rahmet diliyorum. Önceliğimiz ülkemizde ve bölgemizde barışın hakim olmasıdır. Atatürk´ün ´Yurtta sulh cihanda sulh´ sözü rehberimizdir. Vatanımızın bütünlüğü tehlikede olduğunda huzurun ve barışın yeniden sağlanması için de kimseye taviz vermeyiz. Kahraman Mehmetçiğimiz tüm unsurları ile vatanın birlik ve bütünlüğü için mücadele etmektedir. Şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Terörün bir an önce sona erip barışın sağlanması en büyük temennimizdir. Dualarımız Mehmetçiğimizle beraber" ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-3/10/0023019885339.jpg

/resimler/2018-3/10/0023123323039.jpg

/resimler/2018-3/10/0023238174600.jpg

/resimler/2018-3/10/0023336292256.jpg