• Perşembe 11.6 ° / -0.5 ° Açık hava
  • Cuma 6.9 ° / 3.1 ° Light rain
  • Cumartesi 8.5 ° / 3.9 ° bulutlu bulutlar

DAİB´İN YENİ BAŞKANI ETHEM TANRIVER

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), 2017 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa 16 oy farkla Ethem Tanrıver seçildi...

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), 2017 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Erzurum´dan Ethem Tanrıver ve Iğdırlı iş adamı Osman Bahar´ın yarıştığı seçimleri, Ethem Tarnıver 16 oy farkla kazandı ve DAİB´in yeni başkanı oldu. 

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), 2017 Yılı Olağan Genel Kurulu Erzurum Palandöken Dedeman Hotel toplantı salonunda yoğun katılımla yapıldı. 
Olağan Genel Kurul´a Erzurum AK parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Doğan, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, DAİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve ihracatçılar katıldı. 

Erzurum AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, DAİB in çalışmalarının ülke ekonomisi için oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, ?17 ili ilgilendiren önemli bir toplantı için bir araya geldik. Bugün genel kurulumuzu yapıyoruz bu şehrin vekili olarak isteğim başladığımız gibi kardeşçe barış ve huzur içerisinde böyle kuvvetli bir sivil toplum kuruluşunun kongresi ne kadar güzel bayram havasında bitti dedirtecek şekilde bitmesi. Bu kongremizin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum? dedi. 

Yapılan seçimler sonucunda 205 oylan Ethem Tanrıver, 189 oy alan Osman Bahar´ın önünde ipi göğüsledi ve DAİB´in başkanı seçildi. 9 oy da geçersiz sayıldı. 

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Ethem Tanrıver, "Bütün sektörleri içine alan bir birliğimiz var. Bu, sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Zor bir coğrafyamız var ama bölgemizin sorunlarının çözülmesi ve bölgemizin gelişmesi için 4 yıl boyunca tüm gücümüzle çalışacağız. Seçimlerde destek verenlere teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum" derken, 2 dönem başkanlık görevini yürüten Cemal Şengel de kendisine destek veren tüm delegelere teşekkür etti.