Yıldırım;Terörle mücadelede geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor.

2017´de Tatiller hangi güne denk gelecek ?

2016 yılında uzun bayram tatilleri ile rahat bir yaz dönemi geçiren vatandaşı, 2017 yılında daha fazla mesai saati bekliyor.

Bu Haber SGK Borcu olanları ilgilendiriyor

Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren af yasası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin önemli maddeler içeriyor.

FETÖ elebaşı Gülen: Pişman değilim .

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ´nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

İş kurmak isteyen gençlere müjde

Hükümet Gençleri iş sahibi yapmak için kolları sıvadı.

Korgeneral Zekai Aksakallı aşiret liderleri ile görüştü

15 Temmuz´un kaderini değiştiren Dadaş komutan Zekai Aksakallı, Cerablus´ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

TSK´dan Cerablus açıklaması

Suriye´nin Cerablus şehrine yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili TSK´dan açıklama geldi.

Türkiye Cerablus´a girdi

Terör örgütü DAEŞ´in Suriye topraklarından Türkiye ile doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus´a gece saatlerinde bordo bereli özel kuvvetler girdi, harekatı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Bakan Ala´dan İstihbarat açıklaması

Bakan Ala Hükümet olarak İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz dedi.

Teröristbaşı Gülen´in doğduğu ev umumi tuvalet yapılacak

FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen´in Erzurum´daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağı öğrenildi.

Meclis´te büyük tasfiye! Açığa alındılar

Meclis´te FETÖ operasyonu devam ediyor. Genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları olmak üzere 30 yönetici açığa alındı.

RTÜK´ten flaş karar

RTÜK, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilişkili olan radyo ve televizyon kuruluşlarını kapattı.  • Salı 0 ° / 0 ° Yok
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
  • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok

Davutoğlu: Hiçbir prangaya izin vermeyeceğiz

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, müdahaleler karşısında dimdik durduklarını belirterek, "Prangaları kıra kıra geldik; hiçbir prangaya da izin vermeyeceğiz" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu´nun konuşmasından satırbaşları...

 

Bugün ilk resmi grup toplantısını yapıyorsak, adını bilmediğimiz milyonlarca AK Parti davalısının sayesinde buradayız. Her birine teşekkür ediyorum ve alınlarından öpüyorum.

 

AK Parti kendini muhasebe eder ve ondan sonra yola koyulur. Biz hep bu muhasebelerden ve sınamalardan geçerek bugünlere geldik. AK Parti görünüştü 14 yıllık bir siyasi partidir. Ama daha da derine dayanır. Kökü asırlara giden hareket 2001´de adım atıldığında bu hareketi erdemli parti diye adlandırılmıştı.

 

"PARMAK KALDIRMA MAKİNASI DEĞİLSİNİZ "

Hep milletimizle yürüdük, adalet davasının sürücüsü olduk. 21. dönemin milletvekilleri 17 Ağustos 2001´de bir araya geldiklerinde kurucu genel başkanımız şunu söyledi; Artık sizler milletin temsilcileri olarak parmak kaldırma makinesi değilsiniz, milletin özgür temsilcilerisiniz. Ben yine o gün kullandığı ifadeyi aynı şekilde kullanıyorum. Hiçbir vekilimiz parmak kaldırma makinesi değildir, olmayacaktır.

 

Bugün burada bir araya gelen 258 milletvekilimiz bilsinler ki kendileriyle birlikte 78 milyon yürüyor. Temsil edilen davayı yürütürken düşüneceğiz ki yaptığımız her şey hem manevi anlamda, hem de tarihin siciline kaydoluyor. AK Parti´nin sicili hep temiz olmuştur, temiz olacaktır.

3 KASIM DÖNÜ NOKTASI

2001´de Meclis´e siyasetçiye itibar edilmezdi. AK Parti´nin ilk davası, siyasete itibar kazandırmaktı. Nitekim 21. dönemde AK Parti kadroları siyasete itibar kazandırma davasında çok önemli bir gelişme kazandılar.

3 Kasım 2002 seçimleri Türkiye tarihinin dönüm noktası olmuştur. Önümüzde çok kritik süreçler vardı. Zihninde erdemi gönlünde milleti olan AK Parti bu sorunları aştı. Muhtar bile olamaz denilen Sayın Erdoğan´ı burada Başbakan olarak kürsüye çıkardı. Dünya Türkiye ne yapacak diye merak ederken bütün krizleri başarıyla yönettik. Ülkemizin itibarını onurlu bir şekilde ayağa kaldırdık. Avrupa Birliği sürecini doğru bir istikamete gitmektedir.

 

"BİZ PRANGALARI KIRA KIRA GELDİK"

27 Nisan e-muhtırasına karşı dimdik duran 22 ve 23. dönem milletvekillerimizi saygıyla anıyorum. Bizler prangaları kıra kıra geldik. Bundan sonra da hiçbir prangaya izin vermeyeceğiz.haber10