Anahtar Kelimeler: Deligöz hizmet istişaresi
  • Perşembe 21 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli

Deligöz´den hizmet istişaresi

Deligöz´den hizmet istişaresi

 

 

AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Oltu´nun düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümü kutlamaları için geldiği ilçede kurtuluş etkinlikleri sonrasında muhtarlarla bir araya geldi.

Oltu Kayakamlık Toplum Merkezi´nde düzenlenen toplantıda Oltu ilçe merkezi ve bağlı mahalle muhtarlarını dinleyen Milletvekili Deligöz, ilçede yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

DELİGÖZ´ÜN AÇIKLAMASI

Erzurum Milletvekili Deligöz, burada yaptığı konuşmada, ?Oltu İlçemiz kahramanlarla doludur ve birçok kahramanlıklara imza atmıştır.Türkiye kurtulmadan önce Oltu´da kurtuluş hareketleri başlamıştır. Düşmana boyun eğmemiştir. Düşman sürülmüştür ve hatta Oltu´da Oltu İslam Şurası diye hükümet kurulmuştur. Ta ki 25 Mart 1918´e kadar görev yapan Şura Devleti Türk askeri buralara gelip el koyunca lav edilmiştir. Türkiye Cumhuriyetine birleştirilmiştir. Biz yiğit insanların torunlarıyız, bir kimseye bir karış toprak vermeyiz. Gerekirse geçmişte Sarıkamış´ta, Çanakkale´de vermiş olduğumuz mücadeleyi yine veririz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın açık ve net tavrı vardır. Biz milletvekili olarak ta çok güçlü bir gruba sahibiz. Bu böyle bilinsin. Moralinizde bozulmasın. Her şey yolunda. Allah´ın izniyle daha çok güçleniyoruz. Hatta Güneydoğu Anadolu bölge halkı da bizim hükümetimizin yanındadır. Hep kardeştik kardeşte kalacağız. Omuz omuza siz bizlere güç verdikçe bu işin üstesinden geleceğiz. Altından kalkamayacağımız hiçbir şey yoktur. PKK´nın da son çırpınışlarıdır en kısa zamanda bu lanet olan işten kurtaracağız. Ondan sonrada kalkınamaya yönelik projelerimize bakacağız. Bölgemizi daha çabuk kalkındıracağız? dedi.