• 6 Nisan 2020 Pazartesi

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu´ndan Taşeron işçileri ilgilendiren açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.Anahtar Kelimeler: Doğalgazda Büyük Müjde

Türkiye-Ukrayna Maçı ne zaman ?Hangi Kanal´da ?

BB.Erzurumspor´dan Of maçı hazırlıkları

Ayyıldızlıların aday kadrosu açıklandı

BB.Erzurumspor Amedspor´a 2-1 yenildi.

Aziz Yıldırım´a kötü haber

Almanya İtalya´yı devirdi

BB.Erzurumspor´da görev dağılımı

Kıdem tazminatı güvence altına alınıyor...

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Çift maaş alanlar dikkat: ?Sürpriz borç? çıkabilir!

Çin ile ticarette ´Milli para´ dönemi başlıyor

2. OSB altyapı çalışmaları denetlendi

Milyonlarca emekliye zamlı maaş

Elektrik ve doğalgaza zam yok

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

5 sınav mercek altına alındı

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

35 İl´de FETÖ Operasyonu

  • Pazartesi 11 ° / 2 ° Sağanak
  • Salı 11 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 11 ° / 0 ° Karlı - Yağmurlu

Doğalgazda Büyük Müjde

Doğalgazda Büyük Müjde

Kuzey Irak`ta toplam 13 sahada petrol ve gaz araması yapacak olan Türkiye, bugünkü rakamlardan yüzde 50 daha ucuza doğalgaz getirecek.
 Her yıl milyarlarca dolarlık enerji ithalatı yapan Türkiye, yurt dışı projelerini hayata geçiriyor. Afrika`da petrol ve doğalgaz arama çalışmaları sürerken, Irak`tan olumlu haberler gelmeye başladı. Enerji yönetiminden edinilen bilgilere göre Kuzey Irak`tan gelmesi beklenen ucuz gaza ilişkin görüşme trafiği seçim sonrasında yoğunlaşacak. Birkaç ay içerisinde tarafların yeniden bir araya geleceği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Türkiye`nin Irak`taki petrol arama çalışmaları da hız kazanacak. Bu kapsamda Türkiye, Irak`ta 2018 yılına kadar petrol ihtiyacının üçte birini üretmeyi planlıyor. Burada petrol üretimi yapılması ve ucuz doğalgazın gelmesi ile birlikte döviz kaynaklı cari açık da tarihe karışmış olacak. Türkiye ile Kuzey Irak arasında 50 yıllık gaz ve petrol anlaşması bulunuyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın yeni stratejisi kapsamında petrol ve gaz arama faaliyetleri için Azerbaycanve İran gibi ülkelerle de yeni ortaklıklara gidilebileceği ifade ediliyor.

Türkiye anlaşma kapsamında Kuzey Irak`ta toplamda 13 sahada petrol ve gaz arama çalışması yapacak. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile sondaj çalışmalarının kısa sürede tamamlanması için kritik görüşme gerçekleştirileceği belirtiliyor. Sözleşmeler kapsamında Turkish Energy Company (TEC) Kuzey Irak`ta yedi sahada petrol ve gaz aramaları yapacak. Altı sahayla ilgili olarak ise Exxon Mobil ile ortaklık gerçekleştirilecek.

 30 MİLYAR METREKÜP GELECEK

2017`de Türkiye`ye gelmesi beklenen doğalgazda kapasite artışının yanı sıra öngörülen tarihten önce gelmesi konusu üzerinde çalışma yürütülüyor. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi yetkilileri de tüm sürecin Irak Anayasası`na uygun olarak işlediğine dikkat çekiyor. Irak`tan gelecek doğalgazın fiyatının Türkiye`nin bugün ithal ettiği rakamlardan yaklaşık yüzde 50 oranında daha ucuz olması bekleniyor. Anlaşma kapsamında yaklaşık 20-30 milyar metreküplük doğalgazın, Türkiye`ye gelmesi planlanıyor. Kuzey Irak gazı öncelikle iç piyasada kullanılacak.

 CEYHAN MERKEZ OLUYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın seçim sonrasında hız vereceği projelerden biri de Ceyhan`ın enerji merkezi olması. Türkiye`nin bölgesel bir enerji ticaret merkezi haline getirileceğine dikkat çeken enerji yönetiminden yetkili, ``Ceyhan`ın, Avrupa`da ikinci büyük enerji terminaline dönüştürülmesini hedefliyoruz. Ceyhan`ı, petrol ve gaz altyapısının yanı sıra rafineri, LNG terminali ve elektrik santrallerinin de inşasıyla, bölgesel bir enerji ticaret merkezi haline getireceğiz`` dedi. (Star)