Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu´ndan Taşeron işçileri ilgilendiren açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  • Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

Doğu Anadolu Bölgesi`ne 35 Adet His Göleti Yapılacak

Doğu Anadolu Bölgesi`ne 35 Adet His Göleti Yapılacak

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgede hayvancılığı canlandırmak, et ve süt verimini artırmak amacıyla 8 ilde 35 adet hayvan içme suyu (HİS) göleti yaptıracak.

 Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgede hayvancılığı canlandırmak, et ve süt verimini artırmak amacıyla 8 ilde 35 adet hayvan içme suyu (HİS) göleti yaptıracak. Göletlerin protokol sözleşmesi, bölge il valilerinin katılımıyla Erzurum`da gerçekleştirildi.

DAP Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgeden göçü önlemek, tarım ve hayvancılık sektörüne ivme kazandırmak amacıyla sosyo-ekonomik projeleri uygulamaya sokmaya devam ediyor. DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı Ağrı, Ardahan, Bingöl, Elazığ, Kars, Malatya, Iğdır ve Tunceli`de 35 adet HİS yaptıracak. HİS`lerle ilgili olarak Erzurum`da söz konusu illerin valileri ile İl Özel İdaresi genel sekreterleri ve belediye yetkililerinin katılımıyla Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü ek hizmet binasında protokol imza töreni düzenlendi.

DAP Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, HİS`lerin hizmete girmesiyle mera hayvancılığında işgücü ve üretim kaybının yaşanmayacağını dile getirdi. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektörünün bölgenin asıl geçim kaynağı olmasına rağmen yetiştiricilerin arzu edilen geliri elde edemediğine dikkat çeken Demir, "Bölge çiftçisinin, yetiştiricisinin gelir düzeyini artırmak amacıyla 35 hayvan içme suyu projesine 8 milyon lira finansman destek sağlayacağız. Su kaynaklarına uzaklık nedeniyle meradaki hayvanların gereksiz yürümeleri nedeniyle et ve süt verimi kaybı çok yüksek. Bunun için meralarda özellikle su kaynağı olmayan yerlerde, hayvanların su ihtiyacını karşılamak için yağmur ve kar sularının depolandığı HİS`leri yapacağız. Bu HİS`lerin ekonomik ömrü ortalama 20 yıl." dedi.

VALİ DENİZ: GÖÇÜ ÖNLEYECEK TEŞVİKLER ARTIRILMALI 

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, hayvancılık ve tarım sektörünün canlanması, yetiştirici ve besicilerin yeterli geliri elde etmeleri halinde bölgeden göçün önlenebileceğini anlattı. Vali, göçün önlenmesinde HİS projesinin önemli olduğunu belirtti. Tarım ve hayvancılıkta devlet teşviklerinin de göçün önlenmesinde önemli etken olduğuna vurgu yapan Vali Deniz, "Bölgemizde yoğun olarak hayvancılık yapılmakta. Ancak ilimizden ve bölgemizden yoğun göç yaşanmakta. Bunun önlenmesi için tarım ve hayvancılıkta devlet teşviklerini önemli yer tutmakta. Hayvancılığın canlı hale getirilmesiyle göçün önü alınabilir." şeklinde konuştu.