Anahtar Kelimeler: EFKAN KABİNEDE OLMALI
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 20 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 21 ° / 4 ° Parçalı bulutlu

EFKAN ALA KABİNEDE OLMALI!

EFKAN ALA KABİNEDE OLMALI!

Muhtemelen Çarşamba günü AK Parti kabinesinde değişim yaşanacakken, gözler hemşehrimiz Efkan Ala´nın üzerinde.

En sancılı dönemlerde Devlet kademesinde kilit görevlerde bulunan ve var olan sancılı süreçleri suluhiyetle idare eden Efkan Ala´nın kabinede olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Türkiye nefesini, tuttu ve yeni kabinede olacak isimleri konuşmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın hafta ortasında yeni kabine değişikliği konusunda kararını vermesi beklenirken, büyük bir değişimin yaşanacağı öngörülüyor. 

Yaşanılan sıkıntılı süreçte en kritik görevlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın en yakınında yer alarak, soğukkanlı bir şekilde pek çok olayı suluhiyete erdiren Efkan Ala´nın kabinede görev almasına kesin gözü ile bakılıyor.

İçişleri gibi etkin bir Bakanlık görevine 17-25 Aralık sürecinde dışarıdan göreve getirilen Efkan Ala, özellikle FETÖ terör örgütü ve PKK´nın Güneydoğu´daki şehir yapılanması ve hendek politikasına ağır darbeler vurmuştur. Vatanına, milletine, devletine ve özellikle Lideri Recep Tayyip Erdoğan´a olan bağlılığıyla Tüm Türkiye´nin gönlünde taht kuran Efkan Ala´nın terör örgütleriyle mücadele hususunda önemli mesailer harcaması akıllardaki yerini hala korumaya devam ediyor.

Batman ve Diyarbakır gibi OHAL kapsamında olan illerde Valilik yaparken örnek Vali olarak gösterilen Efkan Ala´nın daha sonra Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde de göstermiş olduğu başarılı çalışmaların ardından 17-25 Aralık Fetö terör örgütünün hortlamaya başladığı o günlerde İçişleri Bakanlığı gibi zor ve Ulvi bir göreve gelmesinin ardından ülkenin yaşadığı sıkıntıları yine bir devlet adamı gibi suluhiyete erdiren Efkan Ala´nın, bu görevi de layıkıyla yaptığı biliniyor.

Zor zamanların insanı olarak, Devletin her kademesinde etkin görev alan deneyimli isimlerden biri olan Efkan Ala´nın kabinede olması gereği herkes tarafından arzulanırken, özellikle Erzurumlular Efkan Ala´nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kabineden görmek istediklerini dile getiriyorlar.