• Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

EMİT FUARINDA BAŞKAN ORHAN´A İLGİ BÜYÜKTÜ

İLÇEMİZİN TURİZM VİZYONUNU GENİŞLETMEK İSTİYORUZ

 

Bu yıl 20´incisi düzenlenen EMITT Fuarı´na Termal Sularıyla ve Tesisleriyle göz kamaştıran Aziziye Belediyesi damgasını vurdu. Ziyaretçi akınına uğrayan ilimize ait stantlarda bu yıl şifalı suyu ve Termal Tesisleriyle tanıtıma çıkan Aziziye Belediyesi Termal Tesisleri, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Turizm sektörünün uluslararası buluşma platformu olan, 28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi´nde gerçekleştirilen, 4 bin 500 firmanın yer aldığı ve 70´e yakın ülkenin katıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMITT), bu yıl da Erzurum rüzgârı esti. Erzurum´un yöresel ve kültürel değerleri ile Aziziye Belediyesi bünyesindeki Ilıca Termal Tesisleri göz kamaştırdı.

Fuarda konuşan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum´un incisi ve gözbebeği konumunda olan bir tesise sahip olduklarını ifade ederek, ?İlçemizin tanıtımı, termal tesislerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda yer alması ilçemiz açısından olduğu gibi şehrimiz açısından da çok önemli. Elimizdeki bir cevher olan Ilıca Termal Tesisleri´ni en iyi şekilde tanıtarak, ilçemiz ve şehrimiz için katma değer üretir hale getirmek ve yeni yatırımcıları ilçemize davet etmek için tanıtım çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz.? dedi.

İLÇEMİZİN TURİZM VİZYONUNU GENİŞLETMEK İSTİYORUZ

Erzurum´un tabii ve doğal güzellikleri, tarihi ve turistik değerleri, turizm potansiyelleri ile nitelikli bir olduğunun altını çizen Başkan Orhan, ?Şehrimizin turizm değerlerini, potansiyellerini, tabii ve doğal güzelliklerini uluslararası fuarlarda tanıtarak, ilimizi ve ilçemizi cazibe merkezi haline getirmenin gayretindeyiz. Ilıca´mızda modern bir tesisimiz var ve hizmet kalitesi bakımından da standardını her geçen gün yükseltiyoruz. İlçemiz için bir cevher, bir umut ışığı ve kalkınma potansiyeli barındıran bu değerimizi en iyi şekilde tanıtmak zorundayız. Yatırımcıları ilçemize çekerek, istihdam kapılarını açmak ve ilçemizin turizm vizyonunu daha da genişletmek istiyoruz. Yaptığımız atılımlar, güzel ilçemizin kalkınma yolunda hedefine ulaşması içindir. Bu noktada Türkiye´nin bir çok ilinin yanısıra onlarca ülkenin katıldığı fuarda tanıtımın yapılması, Ilıca Termal Tesisleri´nin de bu fuarda boy göstermesini çok önemli bir adım olarak değerlendiriyorum.? ifadelerini kullandı.

Fuarda Belediye Başkan Yardımcısı Halil Özcan ile İşletme ve İştirakler Müdürü Abdullah Kartal, standı ziyaret eden konuklarla yakından ilgilenerek, ilçedeki şifalı suların özellikleri, termal tesislerde sunulan hizmet kalitesi ve çeşitliliği ile turizm yatırım alanları hakkında bilgi veriyorlar.

FUARDA BAŞKAN ORHAN´A İLGİ BÜYÜKTÜ

Başkan Muhammet Cevdet Orhan, Fuar kapsamında sadece tand başında ve çevresinde değil her alanda Erzurum´un tarihi ve doğal güzelliklerini, Ilıca Termal Tesisleri´ni ulusal vizyona taşıyor. Fuarı ziyarete gelen Ulusal Basın yayın kuruluşlarına Erzurum´un turizm potansiyellerini değerlendiren Başkan Orhan, şehrin kış turizmi ile ön plana çıktığını, bu turizm değerinin yanı sıra termal turizm potansiyelinin de oldukça fazla olduğunu vurguladı. Ilıca Termal Tesisleri ile termal turizmi ön plana çıkarmak istediklerine vurgu yapan Başkan Orhan, ?Kış turizmi, termal turizm, sağlık turizmi, tarih turizmi, yayla turizmi ve inanç turizmi gibi sayısız turizm çeşitlerinin yanı sıra Erzurum´da Yüksek İrtifa Kamp Merkezi de bulunuyor. Bu turizm çeşitlerinin önemli bir ayağını termal tesisleri ile ilçemiz oluşturuyor. Bu tür güzel organizasyonlara, ziyaretçilerinin yüz binlerle ifade bulan fuarlara katılarak, yerli ve yabancı konukları şehrimize, ilçemize davet ediyoruz.? diye konuştu.

ORHAN, YATIRIMCILARI AZİZİYE´YE DAVET ETTİ

Fuarın her alanında Aziziye´ye ve Erzurum´a yatırımcı gelmesi için büyük gayret gösteren Başkan Muhammet Cevdet Orhan, Ilıca´nın yatırımcılar için de turizm teşvik belgesi bulunan bir bölge olduğunu da hatırlattı. Başkan Orhan, ?Yatırım yapacaklar turizm teşvikiyle ilgili her türlü imkanlardan yararlanacakları gibi, biz de Aziziye Belediyesi olarak ilçemize yatırım yapacak her müteşebbise destek olmaya, yardımcı olmaya hazırız.? ifadeleriyle yatırımcıları Aziziye´ye davet etti.

Başkan Orhan, Erzurum standında yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunulan diğer ürünler hakkında da bilgi verdi. Orhan, Aziziye Belediyesi Turistik Eşya Üretim Atölyesi´nde üretilen ve fuarda tanıtımı yapılan ehramdan giyim ve hediyelik eşyalar ile Oltu taşı hakkında da bilgi verdi.