Anahtar Kelimeler: 0
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

Erdoğan Yenikapı'da konuştu

Erdoğan Yenikapı'da konuştu

Başbakan Erdoğan, Şimdi ne diyorlar? '25 Mart'ta şu çıkacak, 30 Mart'ta şu çıkacak'. 29 Mart olur, 30 Mart olmaz tabii… Ne çıkarırsanız çıkarın, hangi montajı, hangi dublajı çıkarırsanız çıkarın, hangi yalanı söylerseniz söyleyin, hangi iftirayı atarsanız atın, bu tehditlerin, bu şantajların, bu montajların, bu alçaklığınızın ve ahlaksızlığınızın altında ezilip gideceksiniz” dedi.

AK Parti'nin Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı  İstanbul mitinginin düzenlendiği Yenikapı Meydanı tamamen doldu.
Başbakan Erdoğan, Kocaeli mitinginin ardından Yenikapı Meydanı'na  helikopterle geldi. Helikopter, miting alanın bulunduğu bölgeye inmeden önce, bir  süre havada bekledi. Bu sırada partililer büyük coşkuyla Başbakan Erdoğan'ı  selamladı. Erdoğan da helikopterden vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın arama noktalarının açılarak dışarıda  kalan vatandaşların alana alınması için talimat verdiği öğrenildi. Başbakan, konuşmasında meydanda 2 milyon kişi olduğunu söyledi.
ARSLANBEK SULTANBEKOV SÜRPRİZİ
Mitingde, AK Parti'nin seçim şarkısı olarak kullandığı ‘Dombra' eserinin sahibi Kazak sanatçı Arslanbek Sultanbekov da vardı. Başbakan Erdoğan, Sultanbekov'u sahneye çıkarttı.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
Kırılır da bir gün tüm dişliler
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim
Gökten bir el yaşlı gözleri siler
Şenlenir evimiz barkımız bizim
Yokuşlar kaybolur çıkarız düze
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze
Sapan taşların yanında füze
Başka alemlerle farkımız bizim
Kurtulur dil tarih ahlak ve iman
Görürler nasılmış neymiş kahraman
Yer ve gök su vermem dediği zaman
Her tarlayı sular arkımız bizim
gideriz nur yolu izde gideriz,
taş bağırda, sular dizde, gideriz,
bir gün akşam olur, biz de gideriz,
kalır dudaklarda şarkımız bizim…
-İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke'nin, Medine'nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum. Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp'e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.
-Şu İstanbul'un hissiyatı neyse, inanın diğer 80 vilayetin hissiyatı da bu. Şu İstanbul'un kalbindeki neyse, fikrindeki neyse, dilindeki dua neyse, inanın bütün dost ve kardeş şehirlerin halkları da işte aynen o şekilde. Millet oynanan oyunu görüyor. Millet, o engin ferasetiyle, o sınırsız basiretiyle, tertemiz kalbiyle Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunu, Türkiye'ye kurulan tuzağı görüyor.
-İstanbul'daki seçkinler, elitler, Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğine o zaman inanmıyorlardı. Onlar, her şeyin kontrol altında tutulduğunu zannediyorlardı. Milleti dahi kontrol ettiklerini, milletin aklını çeldiklerini zannediyorlardı. Milletim onlara sandıkta ağır bir ders verdi. Ama şimdi ne diyorum biliyor musun; 30 Mart'ta sadece onlara değil, hani bu telefonları dinleyenler var ya, Pensilvanya var ya, en önemli dersi ona vereceğiz.
MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA BEDDUA EDER Mİ?
-Kardeşlerim iyi niyetimizin kurbanı olduk. Bakınız, şu başörtülü kızlarımızın, yahu üniversiteye giderken başlarını açmaları noktasında fetva veriyor beyfendi. Niye? Çünkü 28 Şubatçı generaller onu istediler. Ya sen nasıl hocasın? Ama 28 Şubat öncesinde öyle demiyor. O zaman başka. Akşam başka, sabah başka. 5 ay önce başka, 5 ay sonra başka. 5 ay önce duadan bahsediyor, 5 ay sonra aynı cümlelerle bedduadan bahsediyor. Müslüman Müslüman'a beddua eder mi?.
EY PENSİLVANYA DAHA NE İSTİYORSUN?
-Ey Pensilvanya, daha ne istiyorsun? Üniversite dedin, sana üniversite verdik. 17 tane üniversiteye sana müsaade verdik. Ne istiyorsun ya? Dünyanın değişik yerlerindeki okullarını ziyaret etmemizi istediğinizde, oralara gidiyor, ziyaret ediyor, oradaki devlet başkanlarına, hükümet başkanlarına biz refere oluyorduk ya. Ne istiyordun sen bizden? Unutmayın kişi sevdikleriyle beraber haşrolacaktır. Pensilvanya, sen Bahçeli ile sen Kılıçdaroğlu ile haşrolacaksın.
KILIÇDAROĞLU BAK BU MONTAJI NASIL YAPTIK
-Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık? Güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle.
-Türkiye'ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94′te kimden aldık. CHP'den. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz. Kocaeli'de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi. Dedi ki İki kez hastanede rehin kalkdım”. Göreve ilk geldiğimde verdiğim emir Bu rehine işi kalkacak”. Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor muyuz?
-30 Mart'ta en önemli dersi Pensilvenya'ya vereceğiz. Bunların dershanelerine gidenler varsa lütfen oradan yavrularınızı alın.
-Peygamberimizi Miraç'tan indiriyor kamyonete bindiriyor. Bu senaryoları da kendi yazıyor. Sen hoca mısın senarist misin?
-Biz vatan, millet bayrak yolundayız. 4.5 yıl bize aynı şeyi söylediler. Siirt'te Ziya Gökalp'in şiirini okuduk haydi Pınarhisar dediler. Kader dedik. Kaderin üstünde bir kader var dedik.
-Bizim elimizde silah yok dediler. Biz hizmetkarız. Ne dedik.
Minareler süngü,kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
-Bundan rahatsız oldular. Ne oldu? O zaman yandaş medya ne yazdı? Muhtar bile olamaz. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz bu faşizan 27 mayısçı ekiple mücadele ediyoruz. Bizim kitabımızda kin yok nefret yok. Millet iradesini tahkir eden şekilde konuşuyorlar. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz. Milletin malının çalınmasına karşı 12 yılda dik durduk. Biz iktidarı MHP'den aldık. 230 milyar dolar milli geliri 830 milyar dolara çıkardık.
-Ey MHP ve CHP'ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV'de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım.
-Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. Hamdolsun. Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.
TWITTER KONUSU

-Twitter, Amerika Birleşik Devletleri anayasasına,  yasalarına uyuyor, İngiltere'nin kurallarına uyuyor, Almanya'nın, Rusya'nın,  Çin'in, Hindistan'ın, diğer birçok devletin kurallarına uyuyor, bu ülkelerle  işbirliği yapıyor ama mesele Ukrayna olunca, Mısır olunca, Türkiye olunca, diğer  devletler olunca, Twitter çıkıyor özgürlükten bahsediyor. Hiç kusura bakmasın,  biz üçüncü dünya ülkesi değiliz. Twitter da Facebook da Youtube da Türkiye  Cumhuriyeti'nin anayasasına, yasalarına saygı göstermek zorundadır” dedi.

25 MART'TA, 30 MART'TA ŞU ÇIKACAK, BU ÇIKACAK DİYORLAR

Bunlar da neler var neler. Şimdi ne  diyorlar? '25 Mart'ta şu çıkacak, 30 Mart'ta şu çıkacak'. 29 Mart olur, 30 Mart  olmaz tabii… Ne çıkarırsanız çıkarın, hangi montajı, hangi dublajı çıkarırsanız  çıkarın, hangi yalanı söylerseniz söyleyin, hangi iftirayı atarsanız atın, bu  tehditlerin, bu şantajların, bu montajların, bu alçaklığınızın ve  ahlaksızlığınızın altında ezilip gideceksiniz. Daha şimdiden 30 Mart akşamı hangi  yalanları söyleyeceklerini, hangi bahanelerin arkasına sığınacaklarını  konuşuyorlar, daha şimdiden. Çünkü neticeyi görüyorlar. Acaba böyle bir başarısız  netice için ne söyleyeceğiz. Şimdi onu düşünüyorlar ve prova içerisindeler. Çamur  atmanın provasını yapıyorlar. Senaryolar yazıyorlar, tabii büyük senaristleri var  Pensilvanya'da.

UTANMADAN NASIL SAVUNUYORSUNUZ

Başta Doğan Grubu olmak üzere, açık söylüyorum,  Ciner Grubu olmak üzere, buna benzerler, isimlerini diğerlerinin vermeyeceğim.  Utanmadan, sıkılmadan kalkıp şu anda bu olaylarda bize karşı yapılan bu  haksızlıkları hala savunur durumdalar. Ya bu ülkenin başbakanına, bu hakaretler  yapılırken afederseniz, bu ahlaki olmayan saldırılar yapılırken siz nasıl oluyor  da bunları savunuyorsunuz? Ha söyleyin.  Çünkü Pensilvanya'nın onlarla ilgili  kasetleri de var. Şantaj var onlarla ilgili, şantaj. Yeri geldiğinde onu da  açıklarız diyorlar. Geçenlerde bir tane açıklandı. Diğeriyle ilgili de açıklandı.  Şimdi korkuyorlar, ‘acaba ne var?' Daha nerden ne açıklanacak? Çünkü batmışlar.  Bataklığa batmışlar. Bundan çekiniyorlar. Kendi devletine güvenmiyor, kalkıyor  onlara güveniyor. Biz de kusura bakmasınlar. Gereken neyse, onu yaparız. Öyle  tweet, mivit, filan… Anlamam ben bu işlerden. Anlamam. Evet twitter, dürüst  davranacaksan, her türlü desteği veririz. Youtube,  dürüst davranacaksan her  türlü desteği veririz. Facebook, ahlaksızlıklarından vazgeçerse destek alır. Ama  aileleri bozacaksa, aileleri ifşad edecekse karşısında Türkiye Cumhuriyeti  Hükümetini bulur”