• Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına
  • Pazartesi 17 ° / 1 ° Fırtına

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başarı Ödülü aldı

Bu yıl 16´ncısı düzenlenen ?Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması?nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı.

Tarihi Kentler Birliği (TKB) ile Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı´nın (ÇEKÜL) işbirliğinde bu yıl 16´ncısı düzenlenen ?Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması?nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı.

Antalya Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı´nda (YAPEX) gerçekleştirilen ?Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması?nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan belediyeler arasında ödüle layık görüldü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin ödülünü Başkan Mehmet Sekmen adına Koruma Uygulama ve Denetim Şube Müdürü Osman Doğan aldı. TKB´nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlarından oluşan danışma kurulu tarafından incelenen başvurular arasında ödül alan projeler YAPEX Fuarı´ndaki Özendirme Yarışması Sergisi´nde katılımcılarla paylaşıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ?Kentin tarihi ve kültür dokusunu koruyan projelerle şehrimizin kadim ve köklü geçmişini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyemiz tarihi ve kültürel mirasımızı koruma noktasında hayata geçirdiği projelerde medeniyet tasavvuru ilkesine en büyük hassasiyeti gösteren bir kurumdur. Bu noktada bizi ödüle layık gören jüriye, TKB ve ÇEKÜL Vakfı´na çok teşekkür ediyorum? dedi. Bu arada Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin standı Antalya YAPEX´te yoğun ilgi gördü.