• Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖDÜLE DOYMUYOR

Siyaset ve Sanat Dünyasından Birçok Seçkin Davetlinin Katıldığı Uluslararası 8.Buhara Medya Ödül Töreninde Bütçesinden Yatırıma En Fazla Pay Ayiran Belediye Olarak Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Seçildi.

Buhara Medya Grubunun Ankara´da bir otelde düzenlediği "8. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri Töreni"nin sunuculuğunu Ece Erken ile Levent Kol´un yaptı.

Törene, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Başkanı İrina Vlah´ın yanı sıra şair Ahmet Selçuk İlkan, şarkıcı Safiye Soyman ile bürokrasi, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Kahraman´a, "Kahramanlık ve Milli İrade Ödülü"

Törende, TBMM Başkanı Kahraman´a, "15 Temmuz Kararlılık ve Milli İrade Ödülü" takdim edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu da taşeron işçilere yönelik çalışmalarından dolayı "Yılın Bakanı" ödülünü aldı.

 "Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı" ödülünü Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´e layık görüldü. Mehmet Sekmen ödülünü TBMM Başkanı Kahraman´ın elinden aldı. 

TBMM Başkanı Kahraman ayrıca "Yılın Doğaya Dönüş Projesi" ödülünü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Yılın Erkek Bürokratı" ödülünü Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, "Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülünü Gebze Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Vahit Yıldırım, "Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı" ödülünü Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Azim ve Engel Tanımayanlar" ödülünü Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı ve "Yılın En İyi Kadın Pop Sanatçısı" ödülünü de İrem Derici´ye takdim etti.

Diğer ödülleri ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile TBMM İdare Amiri Salim Uslu verdi.