Anahtar Kelimeler: 0
  • Perşembe 18.3 ° / 7.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cuma 19.2 ° / 5.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cumartesi 18.2 ° / 6 ° Açık hava

Erzurum?a Tarihinin En Büyük Kentsel Dönüşümü Yapıldı

Erzurum?a Tarihinin En Büyük Kentsel Dönüşümü Yapıldı

85003Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Erdoğan?ın Erzurum mitingi sonrası özellikle Yakutiye İlçesinde dönüşümün hızlandırılması talimatını verdiğini belirterek ?Başbakanımız ve inşallah Cumhurbaşkanı seçeceğimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, büyük çoğunluğu gecekondudan ibaret olan Yakutiye İlçesinin tarihle iç içe ve modern bir yüze kavuşması için talimat vermiştir.Mevcut hızımızı katlayarak biran önce bunu gerçekleştirme gayretinde olacağız? dedi.

Ali Korkut, 100 milyonlarla ifade edilen kamu, işçi ve piyasa borcu, sırtında 830 personel ile devraldığı belediyeyi Başbakan Erdoğan ve Ak Parti iktidarının destekleriyle hizmet üretir konuma getirdiğini ifade etti. Ali Korkut, ?Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan?ın talimatlarıyla daha iyi noktalara taşıma çabasında olacağız? dediği Yakutiye ilçesinde 2.5 yılda gerçekleştirdiği kamulaştırma hamlesiyle şehir ekonomisinin yaşam damarlarını açmıştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BAŞARI ÖRNEĞİ Ali Korkut, yaptıkları kentsel dönüşüm projeleriyle Erzurum belediye tarihinde ilke imza attıklarını belirterek ?5 ayrı mahalleyi kentsel dönüşüm alanı ilan ettik. 5 ayrı mahallede kamulaştırmalar gerçekleştirdik. 80 milyon lira civarında kamulaştırma bedeli öderken, Hasanibasri, Mehdiefendi, Habipefendi, Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı mahallesi, Sultan Melik mahallesinde 2153 adet kamulaştırma gerçekleştirdik. Bu Yakutiye Belediyecinin parametreleri dikkate alındığında alanında önemli bir başarı öyküsüdür? dedi.