Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.  • Perşembe 21 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli

Erzurum`da Işık Kirliliği artıyor

Erzurum`da Işık Kirliliği artıyor

Erzurum, ışık kirliliği” bakımından Türkiye`nin ilk 10 şehri anasına girdi. İş yerlerinin gösterişli levhaları ve sokak direklerinin yanlış aydınlatılması Erzurum`daki ışık kirliliğini her geçen gün artıyor.

Hava kirliliği, ses kirliliği ve görüntü kirliliği derken, büyük şehirlerin yeni sorunlarından birisi de ışık kirliliği oldu.

Henüz çok fazla bilinmeyen ve yaygın olmayan ışık kirliliği, şehrin doğal dokusunu bozuyor. İş yerlerinin gösterişli levhaları ve sokak direklerinin yanlış aydınlatılması,  Erzurum gibi medeniyet beşiği olan şehrin manevi görüntüsünden uzaklaşıyor. Tarihi mabetlere yakın olan canlı müzik kafelerin yanıp sönen ışıkları, mabetlerin doğal güzelliğini gölge düşürüyor. Yakutiye Medresesine yakın olan iş yerlerinin yanı sıra Çifte Minareler, Ulu camii ve Atatürk Evi çevresindeki iş yerleri müşteri çekebilmek amacıyla rengarenk ışıklarla şehrin silüetini bozuyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın yönetmeliğine göre gece 02:00`den sonra ışıklandırma oranının yüzde 50`ye düşürülmesi gerekiyor.

IŞIK KİRLİLİĞİ NEDİR?

Erzurum`da gece aydınlatma uygulamalarının yanlış yapıldığını belirten uzmanlar, Erzurum`da bu yanlış uygulamanın giderek yaygınlaştığını söyledi. Gereğinden fazla ve yanlış yerde ışık kullanmanın şehrin dokusunu bozduğunu ifade eden uzmanlar, Artık ışık kirliliği yeni bir kirlilik çeşidi haline geldi. Işık kirliliği; yanlış yerde, yanlış zamanda, yanlış miktarda ve yanlış yönde kullanılmasıdır. Sadece şehrin doğal yapısını bozmuyor. Ekonomik olarak da büyük kayıplara neden oluyor. Türkiye ve Erzurum`da ne yazık ki gece aydınlatmaları yanlış bir şekilde yapılıyor” dediler.

Özellikle gökyüzüne giden ışık boşuna gitmektedir” diyen uzmanlar, bu durumun sadece şehrin yapısını bozmadığını, gökyüzünün doğal güzelliğini kaybetmesine neden olduğunu söyledi.  Şehirlerin üstünden görülen ışık denizinin çoğunlukla yukarıya doğru yapılan yanlış ışıktan kaynaklandığını ifade eden uzmanlar, Fazla ışık her zaman iyi aydınlattığı anlamına gelmez. Türkiye`nin uzaydan gece çekilen fotoğrafında Erzurum`un normalinden çok fazla ışık olduğu gözükmektedir. Palandöken`e çıkınca ışıl ışıl diyoruz ama ara sokaklara girdiğimizde karanlık bir Erzurum görüyoruz. Hırsızlığın en fazla artmasına neden olan sebeplerden bir tanesi de bunun olduğunu görüyoruz” diye konuştular.

ERZURUM`UN PARASI AYDINLATMAYA GİDİYOR

Özellikle son bir yıldır Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Sekmen yönetimiyle Şehrin ana caddeleri üzerinde iyice abartılan şehir ışıklandırması gerek şehrin ekonomisine gerekse ülke ekonomisine de ciddi zararlar vermektedir. Yanlış aydınlatmanın ekonomik maliyeti Türkiye`ye çok fazla. Türkiye`de elektriğin yüzde 33`ü aydınlatmada kullanılıyor. 2013 yılında ülkemizde kullanılan elektriğin maliyeti 23 milyar lira ediyor. 5 milyar lira da yanlış aydınlatmadan dolayı kaybımız var. Erzurum`da ise aydınlatmanın payı yüzde 40. Yani Türkiye ortalamasından çok daha fazlaenerji aydınlatmaya harcanıyor.

HABER25