Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.  • Pazar 18.4 ° / 5.9 ° Açık hava
  • Pazartesi 20.7 ° / 7.6 ° Açık hava
  • Salı 19.2 ° / 7.8 ° Açık hava

Erzurumlular Vakfın`dan Farklı bir sosyal sorumluluk hamlesi

Erzurumlular Vakfın`dan Farklı bir sosyal sorumluluk hamlesi

Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, farklı bir sosyal yardımlaşma hamlesiyle dikkat çekti.

İstanbul Maltepe'de faaliyet gösteren Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, yaptığı kültürel ve eğitim amaçlı faaliyetlerin yanı sıra üç aylar münasebetiyle Erzurum'da sosyal yardımlaşma adına hem ihtiyaç sahiplerine direk ulaşacak, hem de mahalle esnafını kalkındıracak yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Suha Dengizek; yaptığı açıklamada, Vakıf yönetimi olarak çok farklı bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Projemiz sosyal yardımlaşma projesi fakat çok önemli ayrıntılar içeren bir yardımlaşma projesi. Erzurumlunun Erzurumluyu destekleme ve ekonomik anlamda kalkındırma adına önemli bir organizasyon adımı olarak değerlendirilebilir. Şöyle ki, malumunuz mübarek üç aylar içerisindeyiz. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında İslam alemi dünyanın her yerinde benzeri olmayan bir yardımlaşma örneği sergiler. İftar sofraları paylaşılır, insanlar birbirlerine yardım edebilmek için adeta yarışırlar. Fitre ve zekatlarla toplumsal ölçekte sosyal yardımlaşma sağlanır. Biz Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı olarak bu sosyal yardımlaşmaya biraz farklı özellikler kazandırmak istedik” dedi.

KÜÇÜK ESNAFI DESTEKLEME HAMLESİ

Vakıf olarak her sene Ramazan ayında yaptığımız erzak yardımı çalışmasını, bu sene Erzurum genelinde mahalle bakkallarından alışveriş yapıp küçük esnafı güçlendirerek farklı bir hizmet sergileyeceğiz” diyen Dengizek, Bu çalışmanın asıl maksadı küçük esnafımız yani mahalle bakkalımızın da güçlenmesini sağlayabilmek. Yardım gönüllüleri olarak bizler bu çalışmayı bizzat ekipler halinde sahada sergileyeceğiz. Vakfımıza erzak yardımı için yapılan bağışların bu sene Erzurum ekonomisine destek olması için daha bir özveriyle çalışacağız. Bu sebeple vakfımız kanalıyla erzak yardımı yapacak olan hayırseverlere çağrımız şudur ki; gelin bu Ramazan ayında erzak yardımı yaparken mahalle bakkalından alışveriş yaparak hem sosyal yardımlaşma yapalım hem de küçük esnafı desteklemiş olalım.

Hatta yardım yapmak isteyen hayırseverler bizimle saha da bu çalışmaya katılabilirler. Yani vakfımızın banka hesabına yapılan yardımları, bu çalışmaya katılmak isteyen hayırseverlerle beraber Erzurum'a gidelim mahallenin muhtarıyla aynı mahallenin bakkalından alışveriş yaparak ihtiyaç sahibi hanelere teslim edelim. Umarım bu çalışma yardımsever halkımız tarafından güzel bir örnek teşkil ederek, Ramazan ayında küçük esnafımızda rahat bir nefes alır” diye konuştu.