• Salı 10 ° / 2 ° Bulutlu
  • Çarşamba 10 ° / 1 ° Bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 0 ° Parçalı bulutlu

EŞKİYA OLAN YERDE HİZMET OLMAZ

EŞKİYA OLAN YERDE HİZMET OLMAZ

İçişleri Bakanı Efkan Ala, üst üste reformlar yaptıklarını söyleyerek, ?Diğerleri ne yapıyor? Çocukları alıp götürüp terörist yapıp çukurların altına gömmeye çalışıyorlar? dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Van´a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, valilik ziyaretinin ardından AK Parti Van İl Başkanlığı´na geçerek partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Ala, ?Biz birlikte büyük tarih inşa ettik. Biz bu kadar güzel ülkemizi birlikte mi demokratikleştiremeyeceğiz, kalkındıramayacağız. Allah´ın izniyle önümüzdeki meseleleri bize yakışan bir vakarla çözerek yolumuza devam edeceğiz. Kimse heveslenmesin. Türkiye´de uzun dönemdir bir mücadele yürüyor. Yürüyen mücadele millete hizmet etmek isteyenlerle millete eziyet etmek isteyenlerin mücadelesidir. Bir zamanlar başkaları dilimizin, kültürümüzün önüne engeller koydu, yasakları kaldırdık. Şimdi başka eşkıyalar, teröristler bu kez gelişmemizin önüne çukurlar kazmaya çalışıyorlar. Bunu da çözeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz? dedi.

EŞKİYA OLAN YERDE HİZMET OLMAZ

Eşkıyaların olduğu yerde hizmetin olamayacağını dile getiren Bakan Ala, konuşmasını şöyle sürdürdü:

?Bir siyasi partinin üyeleri olarak bir aradayız, millete hizmet edelim diye. Sandıktan çıkan, milleti yönetecek. Adam sandıktan çıkmamış, zorla ?milleti yöneteceğim´ diyor. O zaman devletin eli ortaya çıkar. Kamu düzeni sağlanacak. Eşkıyaların olduğu yerde hizmet olamaz. Millet oy verirken hizmet bekliyor. Biz hükümet olarak Van´a 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi´ne 386 milyon lira göndermişiz. Denizli´ye 347, Malatya´ya 276, Erzurum´a 381, Sakarya´ya 276, Trabzon´a 250 milyon. Ne yaptın? Sende sandıktan belediye yetkisi aldın ne yaptın? ?Öz yönetim´ diyor. Daha sandıktan gelen yönetimle ne yaptın, daha fazlasını istiyorsun? Çukur yaptın, hizmet etmedin.?

KARŞILIĞINDA NE VAR?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi´ne gönderilen paraya da değinen Ala, ?Diyarbakır´a daha fazlası gitmiş, 489 milyon. Karşılığında ne var? Çukur, bu paranın karşılığında. Sur, dünyanın en güzel yerlerinden biri. Her bir taşıyla konuşabilirsiniz. İnsan huşuyla dolaşır içinde. Her bir cami, kültürel eseri dile gelir ve size tarihinizi anlatır. Böyle güzel bir yere ne yaptın? Çukur kazdın. Bu bir siyaset değil, bu bir iş değil. Milletimize yazıktır. Neden eziyet ediyorsunuz, hizmet edin eziyet yerine. Bizim bu kadar parayı gönderen merkezi hükümetin temsilcileri var. Büyükşehir meclisinde geçen ay üyelerimize hakaret ediliyor. Herkes haddini bilsin. Hizmet yapacaksınız, saldırmayacaksınız, eşkıyalık yapmayacaksınız. Devletin kurallarına uyacaksınız. Bizler bugüne kadar çok çetelerle uğraştık. Birçok çeteyi tarihin çöplüğüne attık. Bunların da hakkından gelecek bu millet. İki şeyden vazgeçmeyiz. Birisi demokrasi. Geliştireceğiz ve Türkiye´yi ileri demokrasiye kavuşturacağız. Bu demokratik reformları sizler için yapıyoruz, teröristler için yapmıyoruz. Terörün topraklardaki etkisini yok edinceye kadar mücadele edeceğiz. Bundan geri durmayacağız, hiçbir kardeşimizi terör örgütünün inisiyatifine terk etmeyiz. Burada kimse İslam´ın herhangi bir kuralını ortadan kaldırmaya çalışmasın, buna kimsenin gücü yetmez. Çocuklarımız hep birlikte bu Türkiye´nin inşasına katkıda bulunacaklar. Bizim derdimiz ne, bunların derdi ne. Bırakın çocuklar okullarına gitsinler, okuyup istedikleri meslekleri yapsınlar. Neyi istiyorlarsa onu yapsın. Biz AB ile vize müzakerelerini yapıyoruz. Üst üste reformlar yapıyoruz. Diğerleri ne yapıyor, çocukları alıp götürüp terörist yapıp çukurların altına gömmeye çalışıyor. Demokrasimizi çukurlara gömmeye çalışıyor. Hizmetlerin kime ne zararı var? Türkiye´de öyle bir standart yakalandı ki her şey konuşulup tartışılıyor? ifadelerini kullandı.