Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu´ndan Taşeron işçileri ilgilendiren açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  • Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

Güçlü Besici Kazanıyor, Küçük Üretici Kaybediyor

Kırmızı et fiyatlarındaki artışın büyük besicilere olumlu yansıdığı ancak küçük üreticileri ise mağdur ettiği bildirildi.

Kırmızı et fiyatlarındaki artışın büyük besicilere olumlu yansıdığı ancak küçük üreticileri ise mağdur ettiği bildirildi.

Kırmzı et fiyatları serbest piyasa ekonomisine göre şekilleniyor. Dana bonfilenin kilosu kasapta 70, lüks semtelerdeki marka marketlerde ise 90 TL`den alıcı buluyor. Küçük üretici kasap ya da Et Süt Kurumu`na (ESK) büyükbaş hayvanını karkas ağırlık üzerinden kilosunu 19 TL`ye satıyor. Küçük üretici, beslediği büyükbaş hayvanından kâr edemezken, aracı firmalar ve lüks semtlerdeki marketler düşük fiyattan aldıkları etin kilosunu 30 ile 90 TL arasında satabiliyor.

Doğu Anadolu Besiciler Birliği Başkanı Nazmi Ilıcalı, Türkiye`nin kırmızı et deposu olarak nitelendirelen Erzurum ve Kars`ta orta ve küçük ölçekteki besicilerin ekonomik olarak kazanç elde edemediklerini söyledi. Profesyonel hayvancılık yapan büyük besi sahiplerinin kırmızı etten kazandığının altını çizen Ilıcalı, "Ahırında 100-200 tane büyükbaş hayvanı olan besici sattığı hayvandan kazanıyor. Kapalı besi yapan bu üretecilerin sayısı Erzurum ve Kars`ta ortalama 250 tane. Bu besiciler güçlü olduğu için besiden kazanıyor. Ancak 3-4 tosunu, 10 koyunu olan küçük çiftçi ise besicilikten kazanamamakta. Ahırda hayvanı besleyecek, gücü olmadığı için bunlar ilkbaharda et verimi düşük olan hayvanlarını kasap ya da ESK`ya satmakta. Kasap ya da marketten etin kilosunu 30 ile 90 TL arasında alan tüketici de üretici çiftçinin besicilikten kazandığını düşünüyor. Aslında kazanan büyük sermaye sahibi üreteciler, mağdur olanlar ile yine orta ve küçük çaplı besiciler, köylüler." dedi.

Ülke mera varlığının yüzde 17`sinin Erzurum`da olduğu ve bunun da ekonomik olarak değerlendirilemediğine işaret eden Ilıcalı, "Türkiye`nin en geniş meralarına Erzurum sahip. Mera demek kırmızı et deposu demek. Ancak meraları verimli kullanamıyoruz. Kullanamadığımız için de hayvan varlık sayımız ve üretilen kırmızı et miktarı da düşük kalıyor. Bu da milli ekonomiye olumsuz yansıyor." diye konuştu.