Anahtar Kelimeler: HAVA DURUMUNA KLİMAYA DİKKAT
  • Perşembe 11.6 ° / -0.5 ° Açık hava
  • Cuma 6.9 ° / 3.1 ° Light rain
  • Cumartesi 8.5 ° / 3.9 ° bulutlu bulutlar

HAVA DURUMUNA VE KLİMAYA DİKKAT!

Özel Buhara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, "Tatiliniz Kabusunuz Olmasın"

 

Özellikle yaz aylarında migren ataklarının riskleri artıyor. Özel Buhara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, sıcaklık artışı nedeniyle migren ataklarına karşı uyardı.

Özel Buhara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, Yaz sıcaklarında damarların genişlemesiyle migren ağrılarının arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca migreni olan kişi sürekli ve uzun saatler klimaya maruz kalırsa yine ağrıları tetiklenebilir.

MİGRENİN BELİRTİLERİ

Yorgunluk belirtilerinin sürekli olarak seyretmesi, ışıktan ve sesten sürekli olarak rahatsız olma, kaslarda oluşan ağrı belirtileri, mide bulantısı oluşması, kabızlık ve ishal oluşumu, sıklıkla oluşan susuzluk belirtisi, idrara sık aralıklarla çıkma, huzursuzluk oluşması, üzüntü gibi belirtiler migren atağının belireceğini gösterir.

HAVA DURUMUNA DİKKAT

Hava durumuna dikkat edilip öyle dışarı çıkılmasını öneren Özel Buhara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, Dışarı çıkarken hava durumu kontrol edilmeli ve gezeceğiniz yerleri iyi planlamalıdır. Ani değişen ısı değişimlerinden kaçının çok sıcak bir ortamdayken soğuk bir yere geçmeyin çünkü bu durumda ısı farkı migren atağını arttırıyor. Her hastalıkta olduğu gibi erken tanı, teşhis ve akabinde tedavi süreci çok önemlidir? şeklinde konuştu.