Anahtar Kelimeler: problemi çözüldü
  • Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

HES problemi çözüldü

Aydın´ın 2016 yılından beri meclis kürsüsünden dile getirdiği ve 2016 Mayıs ayında meclise sunduğu araştırma önergesi ve diğer girişimler sonuç verdi.

 

 

Türkiye´nin 11. ´sakin kent´i seçilen Erzurum´un Uzundere ilçesinde yapılması planlanan Çayaşan Regülatörü ve HES Kırma ? Eleme Yıkama Tesisi ve Hazır Beton Santralleri ile Malzeme Ocakları projesi, yapılan girişimler sonucunda iptal edildi.
Erzurum MHP Milletvekili Prof.Dr.Kamil Aydın´ın 2016 yılından beri meclis kürsüsünden dile getirdiği ve 2016 Mayıs ayında meclise sunduğu araştırma önergesi ve diğer girişimler sonuç verdi.
Çayaşan Regülatörü, HES Kırma ? Eleme Yıkama Tesisi ve Hazır Beton Santralleri ile Malzeme Ocakları projesi 02.01.2018 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatı ile iptal edilmiştir.
Erzurum MHP Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın´ın bu müjdeyi sosyal medya hesabından duyurmasının ardından ilçede bayram havası yaşandı.
Erzurum- Artvin karayolu üzerinde yer alan, 1987´de ilçe olan ve ´Erzurum´un sebze ve meyve ambarı´ olarak bilinen Uzundere´deki Tortum Çayı üzerine yapılacak Hidroelektrik Santrali (HES) ilçede büyük tepkiyle karşılanmıştı.