Anahtar Kelimeler: HINIS ARFİN İÇİN YÜREK
  • Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

HINIS ARFİN İÇİN TEK YÜREK

Osmanlı Ocakları Hınıs ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Afrin´deki Zeytin Dalı operasyonuna destek yürüyüşü bölgede ve ilçede yoğun ilgi gördü.

Yoğun katılımcının olduğu gözlemlenen yürüyüşün ardından açılış konuşmasını bir önceki dönem Ak Parti Hınıs ilçe başkanı yaptı. Konuşmasında operasyonun önemine vurgu yapıp sonuna kadar destekçisiyiz. Allah´ü Teala Mehmetçiklerimize kolaylıklar ihsan eylesin, dualarımız onlar için dedi.

Daha sonra Osmanlı Ocakları Erzurum il başkanı Kahraman Harmancı, Osmanlı Ocakları Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı Harun Dumlu ve Hınıs ilçe başkanı Ömer Coşgun da operasyona destek konuşmaları gerçekleştirdi.

Osmanlı Ocakları Erzurum İl Başkanı Kahraman harmancı konuşmasında ?bu yaşanan olayların bir Kürt Türk meselesi olmadığını bizlerin kardeş olduğunu orada savaşanların çoğunluğunun ve öldürülen teröristlerin üzerlerinden çıkanların boyunlarında ki haç´lar ve değişik semboller olduğunu Müslümanlıkla ilgilerinin olmadığını söyledi bölge başkanı Harun Dumlu ise bu yaşanan olayların aslında siyonist İsrail´in ve bunun ağabeyliğini yapan ABD´nin özellikle İsrail´e paralı askerlerden oluşan bir koruma ordusunun kurulması ve Kuzey Irak ile Kuzey Suriye´den çıkan petrol yataklarında ki petrolün orada oluşturulmak istenen bir petrol boru hattı ile Akdeniz´e ulaştırılması ve oradan tankerlerle petrolün sömürülmesi amaçlanmaktadır Aslı olan bir enerji savaşıdır.

Osmanlı Ocakları olarak asıl yaşatılmak istenen Osmanlı medeniyetini Osmanlı hoşgörüsünü ve Osmanlı adaletini yaymak Kürdü ile Türkü ile, Lazıyla ve Çerkezi ile hep birlikte bir Türkiye olmak ve bunu başarabilmektir. Bu oyunlara gelmemek ve bu oyunları bozmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.? Dedi.

Doğu Anadolu Bölge Başkanı Dumlu ise; Türk Silahlı Kuvvetleri´nin zeytin dalı harekatına algı oluşturmak isteyen çeşitli şahıs ve kurumların olduğunu ve özellikle 170 kişilik kendini aydın sanan bir grubun Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne gönderdiği mektuplara atıfta bulunarak bu kendini aydın sanan şahıslar Türk Silahlı Kuvvetleri´nin yapmış olduğu operasyona savaş demişlerdir. Savaş iki ülke arasında yapılan bir şeydir Türk Silahlı Kuvvetleri´nin yaptığı ise terör örgütüne bunun destekçilerine ve şakşakçılarına karşı yapılan bir operasyondur dedi.

Ay Yıldızlı Al Bayrağın oluşumunda kanı bulunan biri bayrağına hakaret eder mi?

Son olarak kürsüye Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ilçedeki halk´a seslendi. Canpolat konuşmasında ?Asırlardan beri bir Milletiz biz, asırlarca yine bir Millet olarak yaşayacağız. Geçmişte Türk´ü, Kürt´ü, Lazı, Alevisi, Sünnisi bu çatı altında milletimizle beraber yaşamış, ırz´ı can yapmış, hepimizin varlık haklarını birlikte korumuş, birlikte cephede savaşmış, birlikte hepimiz vatan´ını bayrağını devletini korumuş neferleriz. Tasamız bir bizim, sevincimiz bir, kaderimiz bir bizim, şimdi kalkıp Kürtlük üzerine Türklük üzerinden bu milleti bölenlere prim mi vereceğiz ! vermeyeceğiz. Vermememiz lazım. Bu yapılan operasyonların hedefi çok belli operasyonun adı ?Zeytin dalı? olması ayrıca bir mana içermektedir. Kürt camiye saldırır mı? saldırmaz, Kürt Kuran´a dil uzatır mı? uzatmaz, ay yıldızlı al bayrağın oluşumunda kanı bulunan bir Kürt Türk bayrağına hakaret eder mi? etmez. Aynı kaderin çocuklarıyız.? Diyerek konuşmalarına son verdi.

Canpolat daha sonra Hınıs Kaymakamı Bülent Ay´a, ilçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Müftülüğüne ve Jandarma Özel Harekat Hınıs ilçe müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirerek ilçeden ayrıldı.