İL BAŞKANLARI

ERZURUMDA İL BAŞKANLARI NE İŞ YAPARLAR?

Milletvekili İbrahim Aydemir´den Yatırım çağrısı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ?Erzurum için Cazibe Merkezi fırsatını nimete çevirmek zamanıdır´ dedi.

Meral Akşener yeni Parti mi kuruyor ?

Meral Akşener´in yeni parti kuracağı iddiası kulisleri hareketlendirdi. Akşener´e yakın kaynaklar ise iddiaları yalanladı.

Meral Akşener Yeni Parti´mi kuruyor ?

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Meral Akşener´in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor.

AK Parti´den 2019´daki 3 seçim için öneri

AK Parti, 2019´da yapılması planlanan seçimlerin yeniden takvimlendirilmesini istiyor, CHP ve MHP de bu teklife sıcak bakıyor.

Bahçeli:15 Temmuz dirilişi yeni bir Çanakkale ruhudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli´ye duyulan Güven arttı.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yapılan Ankette MHP Lideri Devlet Bahçeli´ye yönelik kanaatler olumlu yönde değişim gösterdi.

Ak Parti içerisindeki FETÖ´cüler

FETÖ´nün kullandığı ve MİT tarafında deşifre edilen "EAGLE ve BYLOCK" isimli kriptolu mesajlaşma uygulamasında Ak Partiden kimler var? İşte okuduğunuzda şok olacağınız o Ak Partililer ve bazı bürokrat FETÖ´cüler

Milletvekili Aydemir´den Sekmen´e ziyaret

Aydemir: ?Sekmen, Dadaş vizyonunun gurur vurgusudur´

Başbakan Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu´nun tweetini hesabından paylaştı

Başbakan Yıldırım, 7 Ağustos´ta İstanbul Yenikapı´da gerçekleştirilecek mitinge katılacağını Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun tweetini, kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydemir Uzunderelilerle buluştu

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dün de Uzunderelilerle milli iradeye sahip çıkma mitingine katıldı.İbrahim Aydemir`den Önemli Mesajlar

Aydemir Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, AK Parti'nin Erzurum'u yalnız ülke değil dünya gündemine de taşıdığını, ili sadece Winter Üniversiade 2011'le değil 3. Büyükelçiler Konferansı'yla, Yunanistan Başbakan'ı Papandreu ile yapılan görüşmelerle Dünyanın ilgi odağı haline getirdiğini söyledi. 
 
ERZURUM'DA 3 BÜYÜK TARİHİ OLAY VE AK DAVA
Şehirlerin, Dünya boyutunda, tarihi olaylar, küresel atılımlar, ekonomi,spor ve turizm tesisleriyle yer tuttuğunu ve hafızalarda yer ettiğini belirten Aydemir, ‘Dünya 23 Temmuz 1919'de gerçekleştirilen Erzurum Kongresinden sonra, 2010 yılı sonunda 3.Büyükelçiler Konferansı, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile yapılan görüşmeler ve 2011 Winter Universiade ile Erzurum'u tanıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında hiçbir ilimiz böylesi bir tarihi süreci yaşamadı. Bu AK Parti'nin Erzurum'a özel yaklaşımının sonucudur' dedi.
 
ERZURUM AK PARTİYLE DÜNYA TARİHİNE GİRDİ
AK Parti iktidarları döneminde Erzurum'un Dünya Diplomasi Tarihinde yer eden iki tarihi olaya ev sahipliği yaptığını hatırlatan Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde Erzurum Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'yu ağırladı. Bu Erzurum adına da Türkiye adına da bir ilktir. Yunanistan-Türkiye ilişkileri bu tarihi şehirde ele alındı. Batı Trakya'daki soydaşlarımızın sorunları Erzurum'da dile getirildi ve Yunanistan Başbakanı nezdinde bu şehirden dünya'ya mesaj verildi. Lozan, Davos gibi tarihi bir olaya Erzurum hem tanıklık etti, hem de adı Dünya'ya yayıldı. Avrupa ölçeğinde ilk kez bir ülkenin Başbakanı Erzurum'a geldi. Dünya bu şehirdeki görüşmelere odaklandı, kulak kesildi. AK Parti öncesinde içine kapanık olan şehir bir anda Dünya'ya açıldı, bir dünya kenti haline geldi.' hatırlatmasını yaptı.
 
ERZURUM'DA YAPILAN 3'ÜNCÜ BÜYÜKELÇİLER KONFERANSI
AK Parti'nin 13 yıllık hükümet etme döneminde Erzurum'un Dünya'ya açılması yolunda ikinci büyük atılımın 3'üncü Büyükelçiler Konferansıyla gerçekleştirildiğine işaret eden Aydemir, ‘Herkes hatırlasın. 2011 yılı başında Erzurum'da il tarihinde önemli bir yer edinen ve Dünya literatürüne giren bir büyük etkinlik kaydedildi. 152 ülkenin Büyükelçisi Erzurum'da toplandı. O dönemin Başbakanı olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu toplantıda Dünyaya önemli mesajlar verdi. Avrupa Birliği ile ilgili süreç Erzurum'da konuşuldu. Dönemin Dışişleri Bakanı olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, ‘Büyük müdafaalar Erzurum`da başlangıçlar burada gerçekleşti 152 büyükelçiyi buraya getirirken Erzurum`un bu ruhunu tüm dünyaya yaymak üzere burada yaptık toplantıyı.' sözleriyle Erzurum'un önemini 152 ülkeye vurguladı, dünyanın hafızasına kazıdı.' dedi.
 
3'ÜNCÜ KÜRESEL ATILIM, WİNTER UNİVERSİADE 2011
Erzurum'da AK Parti döneminde yaşanan küresel ölçekli 3'üncü Büyük atılımın ise Dünya Üniversiteler Kış oyunlarıyla kaydedildiğini vurgulayan Aydemir, 766 milyon dolarlık kış turizm ve spor tesisleriyle AK Parti Erzurum'u Küresel ölçekte Kış Turizm ve Spor merkezleri arasına katmış, Newyork Times gibi saygın basın organlarında Erzurum dünyanın en önemli 14 kış turizmi merkezi olarak duyurulmuştur. AK Dava liderinin Erzurum'a olan saygı ve sevgisinin eseri olan bu üç büyük olayla Erzurum Dünya tarihine girmiştir. Tüm bunları hatırlamamak, ya da göz ardı etmemek insafla bağdaşmaz ve dadaşlığa yakışmaz' diye konuştu.
 
BİR ÖNCEKİ 80 YILA, BİRDE ŞİMDİKİ 13 YILA BAKIN
AK Parti öncesindeki 80 yıllık dönemde Erzurum'un dünya çapında hiçbir olayı yaşamadığı, ilin sadece ulusal baz ve ölçekte tutulduğuna işaret eden Aydemir, ‘AK Parti Erzurum'u dünya vizyonunda görmüştür, görmektedir. Tüm bunlar bu bakış ve yaklaşımın eseridir. Küçük düşünenler, zihninin sınırlarını her türlü rüzgara, değişime kapalı tutanlar bunu elbette anlayamayacaklardır. Erzurum'u seçimden seçime hatırlayanlar elbette böylesi devasa olayların mimarı olamazlar ve olamadılar. Erzurum, hak ettiği büyük ufuklara AK Parti ve AK davayla yürümektedir. Bu kervanın önünü kimse kesemez' dedi.
 
AYDEMİR AKSAKALLILARIN DUASINI ALDI
AK Parti Milletvekili adayı İbrahim aydemir, seçim çalışmaları kapsamında Yakutiye ilçesinde esnafla buluştu, kıraathanelerde ağzı dualı dadaşlarla sohbet etti, görüş alışverişinde bulundu. Erzurum'un AK Sakallılarıyla görüş teatisinde bulunan Aydemir, onların nasihatlerini, tespitlerini dinledi, 2023 Erzurum hedeflerini anlattı ve onların duasını aldı.
 
ONLAR CAMİ KUBBESİNE SAC GETİRMEKLE ÖVÜNDÜLER, BİZ..
Konuk edildiği sohbetlerde, AK Parti iktidarları öncesindeki hükümetler ve siyasilerin Erzurum'a bakışlarını değerlendiren Aydemir, ‘Büyüklerimiz daha iyi hatırlayacaklardır. Çok değil bundan 13 yıl öncesine kadar, Erzurum'u siyasette temsil edenler, bir cami kubbesine Vakıflar tarafından gönderilen sacları yatırım olarak gösterirlerdi. Yine hatırlayacaksınız, Erzurum'un eski adıyla Cemal Gürsel Stadyumuna iki lamba dikilmesi büyük bir hizmet olarak gösterilmişti. Eski havaalanına iki aydınlatma cihazı kurmalarıyla övündüler yıllarca. Allah aşkına ne yaptı onlar, Erzurum'un ufkunu küçültmek, bu şehri hizmetsizliğe mahkum etmekten başka ne yaptılar' diye sordu.
 
 

 

İŞTE FARKIMIZ..

AK Parti hükümetleri döneminde Erzurum'un 766 milyon dolarlık dünya çapında tesislere kavuşturulduğu, Kazım Karabekir Stadyumunun yenilerek UEFA kriterlerine uygun hale getirildiğini hatırlatan Aydemir, ‘Bu şehre kendileri bile gelmekten erinen geçmişteki siyasilerin hayallerine bu şehirde bir yabancı ülke başbakanın geleceği hayali sığar mıydı? Dünyanın 152 büyükelçisini Erzurum'da buluşturmak akıllarına mı gelirdi? İşte bizim farkımız budur. Biz adı tarihe sığmayacak kadar büyük olan Erzurum için büyük adımlar attık. Onların yaptıkları da ortada. Erzurum tabiriyle Halep oradaysa arşın burada. Farkımız budur.' diye konuştu.