Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu´ndan Taşeron işçileri ilgilendiren açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  • Çarşamba 28 ° / 11 ° Güneşli
  • Perşembe 30 ° / 11 ° Güneşli
  • Cuma 31 ° / 12 ° Güneşli

İbrahim Aydemir Erzurum Ovası Dadaşlarıyla buluştu

Erzurumluluk Ruhu aynıdır

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum Ovası, , ifade ve kaynaklık ettiği değerlerle Hınıs'tır, Uzundere'dir, Köprüköy'dür, Horasan'dır, Tekman'dır, Tortum'dur. Hasılı Erzurum'un özüdür. Umudum'daki, Mülk'teki Erzurumluluk Ruhu neyse Hınıs'ın Ovaçevirme'sindeki ruh aynıdır.” dedi

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, AK Parti iktidarları döneminde başlatılan HES, sulama yatırımlarıyla Erzurum Ovası'nın kaderinin değiştiğini belirterek, Daphan, Erzurum ve Pasinler Ovası, yeniden üretim ve bereketin adresi haline gelmiştir.” dedi.

DADAŞLIK VURGUSU

Erzurum'un, tarihi çerçevede zirveleri, yaylaları ve ovalarıyla tanındığını, tarihi kaynaklarda bu doğal zenginlik ve potansiyelleriyle vurgulandığını ifade eden Aydemir, ‘Bu mübarek coğrafyanın en büyük ifadesi, Ovada ifade bulan dadaş ruhlu insanlarıdır.' dedi.

ERZURUM TARİHİNİN ŞEKİLLENDİĞİ YER

Altıntepe, Altınbulak, Mülk, Umudum ve Ortadözü mahallerini ziyaret eden AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, vatandaşlarla görüştü, çiftçilerle sohbet etti, gençlerin beklentilerini paylaştı. Sohbetlerde Erzurum Ovası'nın önemine değinen Aydemir, Ova'nın Erzurum zihnini, fikrini, ruhunu besleyen kanaat önderleri ve tarihi şahsiyetlerin ocağı olduğunu kaydetti.

KÖROĞLU BURADA, FERHAD BURADA..

Erzurum Ovası'nda şehir ve bölge kaderini değiştiren önemli tarihi olayların yaşandığına işaret eden Aydemir, Fatih'den Yavuz'a, Kanunu Sultan Süleyman'dan 4'üncü Murad'a kadar dünya tarihini değiştiren liderler, bu coğrafyada önemli izler ve eserler bırakmıştır. Erzurum Ovası, il menkıbe ve efsanelerinin yaşandığı bir alandır. Köroğlu buradadır, Karacaoğlan buradadır, Ferhat ve Şirin buradadır. Bir efsane durağıdır Erzurum Ovası. Bu konumuyla, tarihin nabzının attığı yer, dadaşlık kaynağının çıktığı bir coğrafyadır.” dedi.

DESTAN COĞRAFYASI

Erzurum Ovasının bir destan coğrafyası olduğunun altını çizen Aydemir, Biz bunları övgü için söylüyor değiliz, biz tarih hafızamızı yenileyerek, yeni ve büyük hedeflere yönelmenin heyecanını paylaşmak adına, bu gerçekleri seslendiriyoruz. Muazzeze ecdadımızın torunlarıyla 2023 hedefine ulaşma adına yol arkadaşlığı ahdimizi yeniliyoruz.” diye konuştu.

DEDE KORKUD NİDASI

Aydemir, Erzurum Ovasında Dede Korkut'un nidası vardır. Erzurum Ovası'nda Cihan padişahı Yavuz'un kainata seslenişi vardır. Erzurum Ovası'nda 4'üncü Murad'ın yüreği vardır. Bugün de bu Ova'da, kaynağını tarihinden alan AK bir ruh var.. İlin sosyo ekonomik kalkınma, büyüme ve gelişmesi yolunda AK bir heyecan var. Bu toprağın asil evlatları, AK ufuklara, AK Niyetlerle yürüyor. Biz onların yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

HINIS OVA ÇEVİRMEDEN MÜLK'E ORTAK RUH

Konuşmasının bir bölümünde, birlik ve beraberlik ruhuna atıfta bulunan Aydemir, Erzurum Ovası, etrafındaki mahallerin durağı değildir yalnızca. Bu ova, ifade ve kaynaklık ettiği değerlerle Hınıs'tır, Uzundere'dir, Köprüköy'dür, Horasan'dır, Tekman'dır, Tortum'dur..Hasılı Erzurum'un özüdür. Umudum'daki, Mülk'teki Erzurumluluk Ruhu neyse Hınıs'ın Ovaçevirme'sindeki ruh aynıdır. Biz bu ruh birlikteliğini, bu gönüldaşlığı, yani ilçe ilçe paylaştığımız dadaşlığı kaydetmek istiyoruz.” vurgusunu yaptı.