ŞEHRİN YÜREĞİNE DOKUNUYOR

MAHMET UÇAR ŞEHRİN YÜREĞİNE DOKUNUYOR  • Perşembe 18.3 ° / 7.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cuma 19.2 ° / 5.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cumartesi 18.2 ° / 6 ° Açık hava

Ilıca Örnek bir Yaşam Merkezi olacak

Ilıca´da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 380 konut, 114 işyeri ve bir camii inşaat hızla yükseliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Orhan, ?Ilıcamız kabuğunu kırıyor, özlenen ilçe hedefine koşuyor.? dedi.

 

Erzurum´un Aziziye İlçesi´ne bağlı Ilıca semtinde yapımına başlanan konut ve işyerleri hızla yükseliyor.Kentsel dönüşüm kapsamında Ilıca´nın merkezinde yapımına başlanan 380 konut, 114 işyeri ve cami inşaatı devam ediyor. Çalışmaları belediyedeki teknik ekip ve yüklenici firma mühendisleriyle sürekli yerinde inceleyen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ilıca´nın çehresini değiştirecek projenin, eksiksiz ve zamanında tamamlanması için çalışmaları yakından takip ediyor. 
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yürütülen kentsel dönüşüm projesinin ilçenin gelecek vizyonu ve imajı açısından oldukça önemli olduğunu dile getiren Başkan Orhan, ?İlçemizin çehresini değiştirecek, termal turizm merkezi hedefine dev bir adım atmamıza vesile olacak projenin 2016 yılı sonuna kadar tamamlanması için seferber olmuş durumdayız.? dedi.
 
ILICA MARKA TURİZM DEĞERİ VE ÖRNEK BİR YAŞAM MERKEZİ OLACAK
 
Ilıca´da yapımı devam eden konutların ilçede kentsel dönüşüme ivme kazandıracağını kaydeden Başkan Orhan, konutların tamamlanmasının gerek Yeşil Mahalle´de ve gerekse Bahçelievler Mahallesi´nde kentsel dönüşümü hızlandıracağını kaydetti. Ilıca´nın etaplar halinde dönüşümünün gerçekleşeceğini ve termal turizm merkezi vizyonuna yakışır bir görünüme kavuşacağının altına çizen Başkan Orhan, ?Biz hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyor, ilçemizi termal turizmde marka bir değer haline getirmek için çalışıyoruz. Ilıca´nın artık kaybedecek zamanının 
olmadığını biliyoruz. Bu minvalde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.? ifadelerini kullandı.