• Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına
  • Pazartesi 17 ° / 1 ° Fırtına

İşte 2012´den bu yana Türkiye´ye karşı yürütülen operasyonlar ve tehditler

Dünyada söz sahibi ve bölgede rol model olan Türkiye küresel güçleri rahatsız etti. Türkiye´ye içerideki kuklalarla saldırı gerçekleştiren odaklar artık bizzat saldırıya geçti. İşte 2012´den bu yana Türkiye´ye karşı yürütülen operasyonlar ve tehditler...

Takvim Gazetesinin haberine göre; ´Artık söz de karar da milletin´ sloganıyla yola çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002´den itibaren millete tepeden bakan, hakir gören vesayet odaklarına karşı mücadele etti. Tam bağımsız Türkiye, dedikçe kuklalar ve sahipleri harekete geçti. Türkiye yerli ve milli hamlelerle ekonomisini güçlendirdi. Artık dünyada sözü dinlenen bir Türkiye vardı. Bölgesinde model ülke olan Türkiye küresel güçleri rahatsız etti. 2010 yılından itibaren ise açıktan saldırılar başladı. Türkiye´ye yönelik FETÖ, PKK ve DEAŞ terör örgütleri kullanıldı. Terör örgütlerinin başaramadığını gören küresel güçler artık bizzat kendilerini gösterdi ve saldırıya katıldı.

İŞTE TÜRKİYE´YE KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR

2012

7 Şubat ?
2012´de FETÖ üyesi savcı kumpas dosyalar üzerinden MİT Müsteşarını ifadeye çağırdı. Hedef o dönem Başbakan olan Erdoğan´ı yargılamayıp devirmekti.
2013

28 Mayıs? 2013´te FETÖ´nün emniyet birimlerindeki militanları ve dış kaynaklı provokasyonlarla Gezi olayları başlatıldı.

17 25 Aralık ?2013´te FETÖ, illergal dinleme ve kaset kumpasları kurarak emniyet yargı darbesine kalkıştı

2014

19 Ocak 2014´te FETÖ, Türkiye´nin Suriye´deki Türkmenlere gönderdiği yardımları taşıyan MİT TIR´larını durdurdu. Amaç uluslararası alanda Türkiye´ye ´terörü destekliyor´ iftirası atmaktı.

6-8 Ekim? 2014´te PKK ve siyasi uzantısı HDP Kobani bölgesindeki olayları bahane ederek ayaklanma çağrısı yaptı.

2015
PKK ve siyasi uzantısı HDP, sözde özerklik ilan etmek için ve ülkeyi fiilen bölmek için çukur eylemleri başlattı. Bu dönemde DEAŞ, PKK ve DHKP-C silahlı ve bombalı saldırılar başlattı.

2016
15 Temmuz 2016´da FETÖ, TSK içerisine sızmış militanlarıyla askeri darbeye kalkıştı. Hedef milli iradenin seçtiği hükümeti devirip devleti ele geçirmek ve küresel odakların planlarına hizmet etmekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın liderliği ve halkın testansı direnişi ile hain girişim bertaraf edildi. Ancak Türkiye´ye karşı operasyonlar devam etti.

20 Temmuz 2016´da S&P, 23 Temmuz´da Fitch, 24 Eylül´de Moody´s, Türkiye´nin kredi notunu düşürdü.

Türkiye 24 Ağustos´ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı´nda DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından yalnız bırakıldı.

ABD terör örgütü PKK´ya 2014´te yapmaya başladığı silah yardımını 2016´da hızlandırdı ve bugüne kadar 3 bin 500 TIR´dan fazla silah gönderdi.

ABD FETÖ elebaşı Gülen´in iade talebine kulaklarını tıkadı.

Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleri Türkiye´den kaçan FETÖ üyelerine ev sahipliği yaptı. Bu ülkeler FETÖ´nün Türkiuye aleyhindeki algı operasyonlarına sahne olmaya devam ediyor...

2017-1

-Başta ABD, Almanya ve Avusturya olmak üzere batılı ülkeler savunma sanayii alanında Türkiye´ye yönelik gizli yaptırımlar uygulamaya başladı.
-5 Haziran 2017´de Suudi Arabistan ve BAE önderliğinde çıkarılan krizde Katar´dan ülkedeki Türkiye üssünü kapatması istendi.
-26 Ekim 2017´de NATO Askeri Komitesi Başkanı Petr Pavel, Türkiye´nin Rusya´dan S-400 füze savunma sistemleri almasının "sonuçları olacağını" söyleyerek tehdit etti.
-17 Kasım 2017´de ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Rusya´dan S-400 alırsa;
*Türkiye´nin NATO teknolojilerine erişiminin sınırlanacağını
*Türkiye´nin de üretim ortağı olduğu yeni nesil savaş uçağı F-35´leri "TSK´ya veremeyebileceklerini" söyledi.
-14 Kasım 2017´de Türkiye´nin tüm uyarılarına rağmen ABD´nin silah gönderdiği terör örgütü PKK/PYD´nin Suriye´de DEAŞ´la işbirliği yaptığı ortaya çıktı.
-15 Kasım 2017´de ABD´de yayınlanan Survivor adlı dizide terör örgütü FETÖ elebaşı Gülen´in alenen propagandası yapıldı2017-2
-8-17 Kasım´da Norveç´te düzenlenen NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Atatürk´ün
fotoğrafları düşman olarak kullanıldı.
-ABD, FETÖ´nün 17-25 Aralıkta sahnelediği kumpas kurgu davaları üstlendi.
*4 Aralık 2017´de görülecek davada hedef: Halkbank üzerinden Türkiye´de ekonomik darbe yapmak.
-20 Kasım 2017´de 9.Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu´na katılan Genelkurmay Başkanı Hulusi 
Akar´ın darbe girişimi sırasında boğazında oluşan kemer izninin görüldüğü fotoğraf paylaşıldı.

TÜRKİYE´NİN DURUŞU
Türkiye,
-Bağımsızlığına karşı yapılan bu operasyonları ve darbe girişimlerini birer birer boşa çıkarıyor
-Ulusal birlik ve bütünlüğü ile vatanı ve devletine sahip çıkıyor.
-Cumhurbaşkanı´nın yolunda yürüyor
-Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan milleti adına konuşmaya devam ediyor;

"Masa başında ülkemizle ilgili yapılan hesapları, çizilen haritaları bir asır önce nasıl yırtıp attıysak bugün de Allah´ın yardımıyla aynı şekilde paçavraya çevireceğiz."

 

.