Anahtar Kelimeler: Parti Erzurum Başkanı Olacak
  • Pazartesi -1 ° / -17 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 0 ° / -16 ° Bulutlu
  • Çarşamba 1 ° / -11 ° Bulutlu

İyi Parti´nin Erzurum İl Başkanı Kim Olacak?

Erzurum İl Başkanlığı için arayış sürüyor.

 

 

Bir yandan MHP´nin eski isimlerinden biri olan Cezmi Polat´ın adı geçerken öte yandan siyasete bulaşmamış isimler de telaffuz ediliyor.

CEZMİ POLAT İDDİALI AMA?

Cezmi Polat ismi bu günlerde ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Cezmi Polat´ın 150 kişilik bir çalışma listesi yaparak Ankara ´ya götürdüğü söyleniyor. Polat´ın hazırladığı çalışma grubundaki isimlerde Erzurum´da karşılığı olan ve farklı kesimlerde oluştuğu söylenirken Partinin genel değerlendirmesine göre bu listedeki isimler oldukça kaliteli bulundu deniliyor. Ancak Cezmi Polat´ın il başkanlığıyla alakalı net bir söylem bulunmuyor.

YENİ BİR SÜRPRİZ OLABİLİR

İYİ Parti Erzurum il başkanlığıyla ilgili çalışmalar Ankara´da hummalı bir şekilde devam ediyor. Kurucular kurulu üyelerinin ve partinin ileri gelenlerinin aklında birer ikişer isim bulunuyor. Bir yandan siyasete bulaşmamış isim arayışı sürerken, bir yanda da siyasi tecrübesi bulunan ve her kesimin birleşe bileceği müşterek isimler araştırılıyor. Görüşülen isimler arasında sürpriz niteliğinde kişiler var.

BU HAFTA BELLİ OLABİLİR

Parti kurmayları tarafından sürdürülen teşkilatlanma süreci bu hafta sonuçlanacak gibi. Sık sık bir araya gelerek toplantılar yapan kurucular kurulu üyeleri biran önce iyi bir adayın, İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı´na atanması için çabalıyor. Kısa sürede teşkilatlanmasını tamamlayarak parti binalarını açması gereken İYİ Parti, ardından kongre süreci için hazırlanacak. İl başkanı belirlenme sürecinin bu hafta sona ermesi bekleniyor.  

ÖNE ÇIKAN İSİMLER İSE;

Cezmi Polat ismi her ne kadar da öne çıkıyor görülse de, Diş Hekimi Alper Eminoğlu, Melih Kırkpınar ve Önder Genç isimleri de sık sık gündeme gelen isimler arasında