• Pazartesi 9 ° / -4.6 ° kırık bulutlar
  • Salı 6.3 ° / -5.5 ° Bulutlar
  • Çarşamba 9.3 ° / -3.4 ° Açık hava

Keyif Yapan Değil. Üreten ERZURUM Oluşturulmalı!

ERZURUM 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FABRİKA NE ZAMAN TÜTECEK?

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi, üretim ve istihdam üzere bir şekillenmeyi tam anlamıyla beceremediğinden dolayı eleştiri alıyor. Fabrika sahası oluşturmak temel esas iken, depoculuk ve mal satış esaslı yerlerin de olması anlaşılamıyor.
 

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), imalat ve üretim üzerine bir şekillenme içerisine girmesi gerekirken, bazı yerlerin ?DEPOCULARA? verilmesi eleştiri alıyor. Burada amacın ucuz fabrika alanı oluşturmak iken, bazı alanların depo ve mal satış yeri olarak kullanılması anlaşılamıyor.

Hatta Gazetemizin haber merkezine zaman zaman ulaşan bilgilere göre, Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde Depoculuk yapan bazı işletme sahiplerinin işyerlerinin bahçelerini Meyve Ağacı ve Kavaklık olarak da kullandığı iddia ediliyor. Yine İşletme sahipleri İstihdama yönelik Fabrika ve üretim tesisi yapmaları gerekliyken bu alanlara keyif yapmak için özel alanlar oluşturup, kamelyalar, havuzlar, zevklerine göre dizyn edilmiş bazılarında şark köşeleri bile bulunan misafirlerini ağırladıkları özel konuk odaları yaptıkları da söyleniyor.

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi´nin acilen yeniden bir yapılanma içerisine girerek depoculuk ve mağazacılık sistemini sonlandırarak üretim yapanlara ve istihdam düşüncesine yardımcı olmasının en doğru olacağı belirtiliyor.