• Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına
  • Pazartesi 17 ° / 1 ° Fırtına
  • Salı 17 ° / -1 ° Güneşli

MEHMET SEKMEN´DEN AYAKTA ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

MEHMET SEKMEN´DEN AYAKTA ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

 

 

Geçtiğimiz Pazar günü Erzurum Kazım Karabekir Stadyumunda Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile İstanbulspor arasında oynanan Futbol Müsabakasında Maçın orta Hakemi Yiğit Peşin tarafından verilen kararları sindiremeyen Erzurumspor taraftarları sinirlerine hakim olamayınca tribünde bir takım tatsız olaylar yaşandı. 

Erzurumspor İstanbulspor Müsabakasının orta hakemi Yiğit Peşin´in Erzurumspor aleyhine vermiş olduğu yanlış kararları protesto etmek isteyen Erzurumspor taraftarı tribünde tepkisini ortaya koydu.

Erzurumspor taraftarının ortaya koyduğu tepki üzerine Emniyet güçlerince tribündeki futbolseverlere müdahale gecikmedi. Tribünde takımını destekleyen ve hakemin yanlış kararlarını protesto etmek isteyen taraftarlarımızdan bir kaçı Emniyet güçleri tarafından stadyumdan çıkarılmak ve gözaltına alınmak istendi.

Tribünde Emniyet güçleriyle Taraftar arasında çıkan bu tatsız olaylara Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı anında müdahale ederek Polis Memurlarına ayakta alkışlanması gereken şu sözleri söyledi.

"BENİM TARAFTARIMA HİÇ KİMSE DOKUNAMAZ...!"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in Emniyet Güçlerine söylediği bu söz üzerine hiç bir Erzurumspor taraftarı stadyumdan çıkarılmıyor. Diğer Spor Kulüp başkanları Stadlarda yaşanan bu tür tatsız olaylardan sonra kendi kulübünün çıkarları için taraftarına "Provakatör ve benzeri" yakıştırmalar yaparken, Mehmet Sekmen´in taraftarına"BENİM TARAFTARIM" diyerek sahip çıkması Stadyumdaki tüm Futbolseverlerin bir kez daha gönlünde taht kuruyor. 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i bu asil ve dik duruşundan dolayı tebrik ediyor ve Tüm Şehrin Başkan Mehmet Sekmen´i bu asil ve dik duruşundan dolayı ayakta alkışlamaya davet ediyoruz.