Anahtar Kelimeler: ERZURUM KADRO İSTANBUL OLACAK
  • Pazartesi 9 ° / -4.6 ° kırık bulutlar
  • Salı 6.3 ° / -5.5 ° Bulutlar
  • Çarşamba 9.3 ° / -3.4 ° Açık hava

MHP ERZURUM TAM KADRO İSTANBUL´DA OLACAK!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi, İstanbul´da nüfus yoğunluğu en fazla olan, içlerinde Erzurum İl Başkanı Naim Karataş´ın da aralarında bulunduğu 15 MHP il başkanını görevlendirmek için genel merkeze çağırdı.

 

 

Yüksek Seçim Kurulu´nun (YSK) İstanbul seçimini yenileme kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarına başlayarak ilk aşamada içlerinde Erzurum´un da bulunduğu 15 il başkanını topladı. Bahçeli, Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin´in il başkanlarını ile 23 Haziran´da yenilenerek olan İstanbul Büyükşehir seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunarak seçime dair talimatlar verdi.

/resimler/2019-5/11/0251051228570.jpg

 

UYKU NÖBETİ  TUTUN

MHP Lideri Bahçeli´den il başkanlarına seçim talimatı: ´Gerekirse uyku nöbeti tutun´
Genel Başkan Devlet Bahçeli, tüm il başkanlarına ´Tam saha çalışma´ talimatı vererek ´Yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul´da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun´ dedi.

/resimler/2019-5/11/0251546385663.jpg

 

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Toplantı sonrası Gazetemize konuşan MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş ise MHP Genel Merkezinden verilen talimatlara istinaden, ´31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde YSK´nin İstanbul seçimini yenileme kararının ardından 23 Haziran 2019´da seçimlerin yenilenmesi kararı verilmiştir. Bu doğrultuda Genel Merkezimizde Genel Başkanımızın talimatları ile 15 İl Başkanı olarak düzenlenen toplantıya katıldık. Toplantıda Genel Başkanımız bizlere 23 Haziran´a kadar ´tam saha çalışma´ talimatı verdi. Devamında Genel Başkanımız ´YSK seçimleri yenileme kararı alırsa, mitili İstanbul´a atacağımı söylemiştim. Siz de şimdi yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul´da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun´ dedi. Bize düşen Erzurum İl Başkanı ve teşkilatımız olarak 23 Haziran´da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde gece gündüz demeden çalışmak, seçmenleri küstürmeme ve tüm eleştirileri dinleyerek, eleştirileri dikkate almak olacaktır´ ifadelerini kullandı.

SEÇMENİN AKLINI KARIŞTIRIYORLAR

Seçmenlere seçimin neden iptal edildiğinin doğru anlatması gerektiğini belirten Naim Karataş, ´Seçimlerin iptali konusunda seçmemin aklını karıştırıcı mesajlar ve söylemlerde bulunulmaktadır. Bize düşen İstanbul´da ki 402 bin 783 Erzurumlu hemşehrimize öncelikle seçimlerin neden iptal edildiğini doğru anlatmamız gerekiyor. CHP ve İmamoğlu´nun mağduriyet söylemleri ve bu söylemler üzerinden zemin arayışları karşısında hemşehrilerimizi doğru şekilde bilgilendirmek bize düşen görev olacaktır. Bu cenah şimdiden aşırı ve abartılı söylemler içine girmişlerdir. Bu söylemler seçmen üzerinde olumsuz algı oluşturmaya şimdiden başlamıştır. Psikolojik üstünlük peşinde koşma çabasında olanlar, seçmeni kitle haline getirerek İstanbul için geri dönüşü zor bir ortama zemin hazırlayanların eylem ve söylemleri, aşırı sol, radikal gruplar ve terör örgütlerine zemin hazırladıklarını ve çok tehlikeli bir oyunun içerisinde olduklarını bilmelidirler´ şeklinde yapılacak olan seçim çalışmalarına dair bilgiler verdi.

İNANCIMIZ TAM

İstanbul´daki Erzurumlu hemşehrilerinin nüfus yoğunluğunun ilk sıralarda olduğunu söyleyen Karataş, ´İstanbul´da Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 402 bin 783 Erzurumlu hemşehrimiz ikamet etmektedir. Hemşehrilerimiz yoğun olarak Esenyurt, Bağcılar, Küçükçekmece, Pendik, Tuzla, Maltepe, Kağıthane, Esenler, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Bahçelievler, Sultangazi, Eyüpsultan, Avcılar, Kartal, Arnavutköy, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerinde ikamet ediyorlar. İstanbul´da ki hemşehrilerimizin takdir edilecek diğer bir yönü de dernekleşmeleridir. İlk araştırmalarımıza göre İstanbul´da 150´ye yakın adında Erzurum ibaresi geçen dernek var. Ayrıca birçok İstanbul merkezli dernekler federasyonu ve bir de konfederasyonumuz var. Bu hemşehrilerimizin Erzurum ile olan kültürel ve sosyal bağlarını koparmama çabasını göstermektedir. Bu üye ve dernekler ağını hemşehrilerimize ulaşmak için aktif olarak değerlendirme çabasında olacağız. Genel Başkanımızın talimatıyla yatağınızı, yorganınızı alıp, İstanbul´da çalışmalara başlayacağız. Gerekirse uyku nöbeti tutacağız. Seçimlerin sonuçları itibariyle Cumhur İttifakı lehine sonuçlanacağına inancımız tamdır´ diye konuştu.